Yükleniyor . . .

2013 HAZİRAN VE TEMMUZ AYINDA NELER YAPMAMALI!!!

Zaman bize artık küçük oyunlar oynamıyor!

Tecrübeler büyük kararlar aldırıyor. Güç savaşları değil aslında olay, fikir ve ego savaşları yakın geleceğin en büyük tehlikesi haline dönüşecek. “Geldi bile” dediğinizi duyar gibiyim. Bu yazıyı okuyanlar, yakın tarihte yaşadıklarımız ortada diyorsunuz mutlaka! Ama bununla da bitmiyor. Yakın gelecekte, asıl üst düzeylerin birçoğunun yakalanacağı hastalık diyebiliriz…

Neptün uzun bir süredir Balık burcunda hareket ediyor. Bu da gençlerimizde gelecek kaygısını arttırırken, özellikle 80 ve sonrası doğumlularda tükenmişlik sendromunun alt zeminini oluşturuyor…

Plüton Oğlak burcunda, hiç olmadığı kadar hırsların ön planda olacağının altını çiziyor.  Bir de üstüne 20 Eylül’e kadar (retro) gerilemesi devam ediyor…

2009’dan bu yana gökyüzü, büyük gezegenlerin ev değişikliklerine sahne oldu. 2013 yılının ilk günlerinden bu yana üst üste Retrolar ve yılın ilk aylarından itibaren Satürn Retrosu Akrep burcunda, öğretmen edasıyla Türkiye’nin haritasını zorladı. 2014 ortalarına kadar da niyeti bu aslında… Bu zorlanmayla kaybetmek yerine, nelerin yanlış olduğunu fark etmeliyiz.

Global marka evlikleri, teknolojiye ve enerjiye bağlı sektörlerin ön plana çıkışı, ilişkilerde beklentilerin tamamen yön değiştirmesi, kalıpçı sektörlerin kendi içlerinde reform geçirmesi ve birçok genişlemeye dayalı kalıpçılıktan uzak günler var önümüzde!

25 Mayıs’taki Ay Tutulması, seyahat engelleri getirirken, hukuk ile ilgili sorunları, hukukçuları, hukuk devleti ile yönetilen sistemlerin tekrar masaya yatırılmasını, eğitim alanlarını, eğitim ile ilgili düzenlemeleri, gençleri ve medyayı fazlası ile ilgilendiriyordu. İlgilendirdiği kadar da varmış dedirtecek…

Olaylar yaşadık diyorsanız? Daha 2013 yılının ilk tutulmalarını yaşadık. 2013 ilk yarısında olduğumuzu hatırlatırım size…

Size buradan en büyük ön görüm; 2013 yılını kendinizi geliştirmek, kendi hayatınızda nelerin olmasını istediğinizi belirleyerek geçirebilirsiniz. Ve bu durum için hiçte acele etmemelisiniz…

Çünkü bu yılın en büyük mesajı ‘Sonuç elde edemeyeceğim hiçbir konu kalmayacak’ olacaktır.

Dolayısıyla iyi bir planlama yaparsak hedefe ulaşmamız kozmik güçler tarafından çok kolay. Eğer aksi söz konusu olursa ne mi olur; gereksiz polemikler inanılmaz boyutlara taşınabilir, ego savaşlarına girilebilir ve körü körüne kayıplar verebiliriz.  Bu ikinci olasılığı anlatmamın nedeni durumdan haberdar olun, ama yapmayın!

Yaşayarak öğrenmenin bedeli, en yüksek öğrenme biçimidir...

Yaz ayları nasıl mı geçecek?

Gündemimizde 25 Haziran’da başlayacak Merkür Retrosu var. Yengeç burçlarını hiç olmadıkları kadar zorlayacak...  Sadece Yengeç burçları ile de kalmayacak Oğlak burçlarını da ciddi etkilemesi bekleniyor.

İletişimi yöneten Merkür, 25 Haziran – 19 Temmuz arası olayları çok daha hassas bir duruma getirebilir…

Hangi olayları diyorsanız; ilişkileri, birliktelikleri, yeni işe başlayanları ve tabi ki teknolojiyi etkisi altına alacağı kesin gibi gözüküyor…

Bu anlattıklarımdan hangisi hayatınızda ön planda ise biraz daha temkinli olun derim. Bu tarihlerde beklentilerinizi de daha askıda tutmanızı öneririm.

26 Haziran'da şans gezegeni Jüpiter Yengeç burcuna geçerek, Yengeçlerin hayatında büyük değişimlerin habercisi olacak gibi gözüküyor.

‘Peki değişimler ne yönde olacak?’

Diyorsanız hemen söyleyelim. Kariyerlerinde ki sorumluluklar artarken, alacakları iş teklifleri, özellikle aynı alanda uzun zamandır çalışan Yengeç burçlarına sözümüz; kafanızda uzun zamandır planladığınız değişimleri uygulama vakti…  Tabii 26 Haziran’da Merkür gerilemesi Yengeç - Oğlak aksı üstünde başlayacağının tekrar altını çizelim.

Peki, Merkür kimdir?

Astrolojide bu gezegen haberleşmeyi temsil eder. Her türlü konuşma, yazı ve yolculuk bu gezegenin yönetimindedir. Sürekli olarak yeni bilgiler edinen, son derece hızlı ve her duruma kolay adapte olabilen bir gezegendir. Merkür, mantık, anlayış ve görüşü temsil eder. Merkür'ün yıldız haritanızda ki konumu, nasıl bir zekâya ve sinir sistemine sahip olduğunuzu ayrıca entelektüel seviyeyi gösterir.

Vücutta Merkür, sinir sistemini, akciğerleri ve tiroit bezini yönetir. Her çeşit bilgi, öğrenme ve ulaşım Merkür tarafından idare edildiği için Merkür'ün geri gittiği zamanlarda iletişimde aksaklıklar meydana gelir, yanlış anlaşılmalar olabilir…

Bu gezegen konuşmayı ve fikirlerin nasıl ifade edildiğini yönetir. Merkür'ün bulunduğu ev, sizin bilgiyi nasıl toplayıp dağıttığınızı söyler.

Buraya kadar Merkür’ün yeteneklerini çok rahat sorguladık. Biz yine gündemimize geri dönersek, Yengeç burcunda başlayacak gerilemenin olmadık olayları, krizleri de beraberinde getireceğini hatırlatalım.

Bankaları, borsayı, finansı kapsayan birçok kurumsal yapıyı da ilgilendiren tarihler olduğunu belirtelim…

Su burcunda gerçekleşecek bu gerileme sadece bunlardan ibaret değil! Unutmayın, Merkür Yengeç burcunda duyarlı bir hal alacak. Sezgilerimizi açacak, tarafsız, kayıtsız, tepkisiz ve duyarsız olmamamız içinde elinden geleni yapacak… Kişisel gündemimiz de Türkiye’nin gündemi de çok sesli günlere gebe desek, yine yanılmayabiliriz!

Konuşacak çok şeyimiz olacak…

23 Haziran'daki Oğlak burcunun Dolunay’ı ise gelişmeleri hiç olmadığı kadar farklı bir boyuta taşıyabilir, restleşmeleri ve sonuçları elimize net bir şekilde verebilir. Özelikle bu tarihte seyahat planlayanlar var ise çok hareketli geçeceğinin altını şimdiden çizelim.  Ay Oğlak burcunda hareket ederken, zaten huzursuz olacaktır. Bir de üstüne Dolunay’ın kısıtlı enerjisini düşünürsek, yine magazincilere gün doğuyor diyebiliriz. Niye mi böyle bir ifade kulandım; sanatçıları ünlüleri ve popüler kişilerin hayatının ön plana çıkacağını vurguluyor bu Dolunay da ondan…

Hiçbir şeyin kolay olmadığı herkesçe bilinir. Ama belirsizlik zorluktan daha vahimdir…

Astrolog Zeynep Turan

Yazının Her Hakkı Saklıdır.

15.05.2013

Zeynep Turan

Twitburc Kurucusu & Astrolog

Hayatınızla ilgili keskin bir viraj aldığınızı düşünüyor olabilirsiniz. Peki, o zaman size bir soru; İçinde bulunduğunuz dönemin hayatınızdaki en zor dönem olduğuna nasıl karar veriyorsunuz?Astroloji bunları yıl yıl cevaplıyor! Zeynep Turan; doğum haritanızda yani horoscope haritanızda, size özel olayları anlatırken, olayları nasıl yöneteceğinize dair danışmanlık da veriyor…Siz doğum bilgilerinizi veriyorsunuz, Zeynep Turan doğum anınızdaki gezegen konumlarından hayatınızda neyin öne çıktığını anlatıyor.
Danışmanlık Hizmetleri
Günün Ruh Hali
Yaz gündönümünden geçiyoruz. Güneş Yengeç burcuna günün son saatlerinde geçecek. Ay ise Dolunay Fazına hazırlanıyor. Tesadüflerin tevafuklara hizmet ettiği, izole olmak isteyenlerin nefes aldığı yaz başlıyor.
Zeynep Turan
Hakkında
Astroloji bir yol haritasıdır. Hayatınızla ilgili keskin bir viraj aldığınızı düşünüyor olabilirsiniz. Peki, o zaman size bir soru; İçinde bulunduğunuz dönemin hayatınızdaki en zor dönem olduğuna nasıl karar veriyorsunuz? Astroloji bunları yıl yıl cevaplıyor! Zeynep Turan; doğum haritanızda yani horoscope haritanızda, size özel olayları anlatırken, olayları nasıl yöneteceğinize dair danışmanlık da veriyor…Siz doğum bilgilerinizi veriyorsunuz, Zeynep Turan doğum anınızdaki gezegen konumlarından hayatınızda neyin öne çıktığını anlatıyor.
Yükselenini Hesapla
2023 Karar
Gezegen hareketleri 2023’ün seçilmiş bir yıl olduğunu iddia ediyor...