Yükleniyor . . .

20 TEMMUZ OĞLAK BURCUNDA DOLUNAY!

20 TEMMUZ OĞLAK BURCUNDA DOLUNAY

20 Temmuz’da Oğlak burcunda gerçekleşecek Dolunay, yılın en sert Dolunaylarından biri olmaya aday! Fırtınalı bir Haziran ayının ardından, bir şeyleri onarıyormuş gibi gözüken ama bunu bir şeyleri kökünden kopartarak yapan bir Temmuz ayındayız. Ayın Yeniay-Dolunay döngüsünde ise sırada Dolunay var. Ve sizi temin ederim ki Temmuz ayı bu döngülerin en çok güç sahip olduğu yılın en önemli ayıdır.

“Ay çok şiştim” diyenleri böyle alalım…

20 Temmuzda Oğlak burcunun 27.derecesinde gerçekleşen Dolunay; ağır harman geç kalkar sözü ile bizi tanıştıracak.  Gökyüzü adeta hepimizi silkelerken,  hem bizi kendimize getiriyor hem de birilerini uyarmamız gerektiğini hatırlatıyor. Haziran’da gördük; tüm kaosu yaratan sadece kendi fikrini doğru ve geçerli sayanlardan kaynaklıydı. Şimdi ortalığa çeki düzen vermeye Dolunay geliyor. Nasıl mı? Rekabetin ve kıskanmanın da bir ölçüsü olması gerektiğini, herkesin bir sınırı olduğunu, aynı toplumda yaşamanın gerektirdiği kurallar olduğunu sert ikazlarla belirterek…

Son günlerde duygusal davrandığı için kendine kızanlar burada mı? 

Merak etmeyin, Dolunay hepimizi hizaya getiriyor. Bu dönemde yaşam tecrübelerimizde, yapılanlarda arzularımızdan ziyade daha çok akıl arayacağımızı işaret ediyor. Nihayetinde gök kubbede Ay Oğlak burcunda göz alıcı bir görüntüye bürünürken, yaşamı temsil eden Güneş kırılgan Yengeç burcunun son derecelerinde hareket ediyor olacak. Bu da dünya basının ülkemizi konuşacağı günlerden geçtiğimizi ve geçeceğimizi gösteriyor.  Bunlar yaşanırken de bir yandan da saygının sınırlarının hiç kalmadığını, konuşulanların ve gösterilen tepkilerin toplumsal ve ahlaki olarak ne kadar yıprandığımızı da görmemizi sağlayacak. 
 
Gıybet! Çekemiyorlar bizi!

Oğlak burcunda gerçekleşecek olan Dolunay, hepimizin kariyerinde sonları ve başlangıçları temsil ediyor, bunu özellikle belirtmekte fayda var. “Bende bir şey olduğu yok” demeyin. Evet,  şuan uğraştınız detayların sizi nereye vardıracağını görmüyor olabilirsiniz. Kariyer yaşamımızda önemli bir evrenin tamamlanışını göstermeye çalışan Dolunay, geçmişte başlayan bir girişiminizin sonuçlanmasını sağlarken size bir dönemin sona erdiğini gösterecek. Bu durum sadece bireysel olarak değil toplumsal olarak da geçerliliğe sahip. 

İlişkisi kritik bir noktada olanlar, Dolunay’a dikkat edin!
Kim dost kim düşman, göreceksiniz!

Oğlak burcuda gerçekleşecek Dolunay heybeti ve ışığı ile dünyayı aydınlatırken, gecenin ilk saatlerinde gerçekleşecek olması ise hepimizi çok daha kesin mesajlaşmaları olan konuşmalar yapmaya itecek. Size tavsiyem o gece kimseyle fazla konuşmaya, kendinizi anlatmaya çabalamayın. 

Dolunay kimleri gündeme taşıyor?

Asya’dan Avrupa’ya ve oradan Avrasya’ya kadar yine gündemimize farklı anakaralaradan isimleri sokacak bir gündem bizi bekliyor Temmuz’un son günlerinde! Dolunay’ın öncelikli olarak gündeme taşıyacağı isimlerden bir tanesi İngiltere olan ilişkilerimiz ve kraliyet ailesinin 9 Ocak 1982 doğumlu prensesi Kate Middleton olacak. Magazin gündemine oturacak aday isimlerden biri Oğlak burcu Erkan Petekkaya olurken ve Deniz Çakır olurken, Kuzey Kore’nin despot devlet başkanı Kim Jong-un dünya basınında tuhaf haberleri ile yer alacak. 

Bu Dolunay’a dair mutlaka bilmeniz gerekenler!

1.Dolunay’ın etkilerinden bahsederken, diğer gezegenlerle olan iletişimi o sürece ruhunu katar. Bu ay Oğlak burcunda gerçekleşecek Dolunay; değişimi zamanla ama kökten yapan, sırları ortaya döken, aktif gezegenlerle etkileşime girecek. Anlayacağınız yine enteresan günler bizi bekliyor. 
Verip te tutmadığınız sözler itibarınızı bu dönemde sert bir şekilde zedeleyebilir, dikkat edin!
Önce Temmuz ayının geneline göz atalım. 16 Temmuz itibariyle ile Güneş ve Uranüs arasında sert bir etkileşim gerçekleşirken, Dolunay’ın da etkisiyle hem çok âşık hem de çok gururluyu oynayacağız. Gurur, bencillik ve diğer insanlara yabancılaşma, kendini kontrol edememe, disiplinden yoksun olma gibi temalar ilişkilerde ve bir arada olduğumuz insanlarda ön plana çıkabilir. Bir şeyden bir şeye o kadar sık atladığınız için uğraştığınız hiç bir şeyi bitiremediğinize tanıklık edebilirsiniz bugünlerde. 

Bir şeylerin değişmesi gerektiğini düşünürken, etrafınızdakileri gözetiyor musunuz?

Sabırsız ve aceleci hareketleriniz kazalara sebebiyet verebilir. Elektronik motorlu araçlara ilgi duyabilirsiniz. Bu dönemde önce kendi arzularınızı ön planda tutabilirsiniz. Diğer insanların ihtiyaçlarının farkında olmaya çalışın. Karar vermeden önce diğer insanların da fikirlerini önyargısız olarak dinlemelisiniz.

Dolunay-Mars 60’lığı, Haziran ayında mücadelesini verdiğimiz her türlü konu da yeni bir sayfa açmamızı sağlarken, benimi için bunu yapabilirdi dediğini her konuyu da adeta bir defter gibi kapatacaksınız.  Bu transitle birlikte kişisel olarak özgür olmadığımızı göstermeye çalışacak olan, Dolunay bir birimizin üstünde uyguladığı baskıya da başkaldıracağımıza işaret ediyor.


2. Her Dolunay, kendinden bir süre önce gerçekleşen Yeniay’ın devamı niteliğindedir. 4 Temmuz’da Yengeç burcunda gerçekleşen gökyüzünde incecik süzülen Yeniay’ı şimdi olgun ve büyük haliyle 20 Temmuz’da semadaki heybetini izleyeceğiz. Bu süreç sadece fiziksel bir değişimin temsil etmiyor elbette. 4 Temmuz’da başladığınız, adım attığınız ne varsa 20 Temmuz itibariyle ilk meyvelerini vermeye başlıyor…

3. Dolunay döngüsü temelinde, Güneş ve Ay’ın birbirine meydan okumasını temsil eder. 4 Temmuz’dan sonra birbirinden yavaş yavaş uzaklaşmaya başlayan bu ikili; endişe, suçluluk duygusu ve anlamsız korkuları da su yüzüne çıkarmaya başladı bile! Kişisel hayatınıza dolaylı ya da direk olarak müdahalede bulunan insanlarda son günlerde sizde bu tarz duyguları tetiklemiş olabilir. Ev ile iş hayatınız arasında kurduğunuz denge de biraz sarsılmış olabilir.

4. Aile içerisinde ya da iş hayatında size son günlerde çok fazla sorumluluk yüklendiğinizi mi düşünüyorsunuz? Bu dönemde olayları biraz “önce ben” gözüyle değerlendirmeye daha çok meyilliyiz, öncelikle bunu belirtmekte fayda var. Kendinizi farklı bir noktada tutarak olayları değerlendirseniz aslında hiçbir şeyin ilk düşündüğünüz gibi olmadığını fark edeceksiniz.

5. Ufak bir tavsiye; bu dönemde etrafınızdaki insanların işine iyi niyetli olduğunu düşünseniz bile pek karışmamaya çalışın. Bu Dolunay, etrafımızdakilerin hayatını kendi bakış açımızla değerlendirmenin nasıl keskin sonuçlar doğurduğunu gözler önüne serecek.

DOLUNAY TOP 10
- Artık hayatınızı toptan değiştirecek şekilde bir dönem sona eriyor…
- Dünya çapında toplumu ilgilendiren sorunlara ilişkin eylemler, siyasi aktivistler ön planda!
- Hiçbir şey Haziran ayında düşündüğünüz gibi kalmayacak!
- Son 7 yılın en güzel maddi kazançlarını elde etme zamanı!
- İş çevrelerinde birilerini karşınıza alabilirsiniz! 
- Hayatınızda her seviyedeki ilişkilerinizi gözden geçiyorsunuz!
- Birbirini suçlama eğilimi de artabilir ya da evimizi veya ailemizi ilgilendiren konularda hassaslaşabiliriz.
- Batıl inançlarınıza göre hareket etmeyi sıklaştırabilirsiniz!
- Statünüzü/imajınızı değiştirecek kararlar alınabilir! 
- Tatsız durumlar daha çok zamanımızı alabilir.

Dolunay’ın etkisini ne kadar hissedeceğiz?

Dolunay gündeminiz tahmini olarak 25-27 Temmuz arasında sonuçlanacaktır.

Dolunay iyi de çevresi kötü!

Oğlak burcundaki Dolunay’a eşlik eden biri var ki akıllara zarar. Şu tiple aramızda karşılaşmamış yoktur herhalde. Hani sürekli ortalığı çeşitli entrikalarla karıştıran sonra sanki hiçbir şey yapmamış gibi canını sıktığı insanların yüzüne gülen, onları teselli eden “kaostan besleniyor herhalde” dediğiniz biri mutlaka olmuştur. İşte astroloji dünyasında bu karaktere karşılık gelen gezegen Plüton, Dolunay ile iş birliği içerisinde olacak. 

Astrolog Zeynep Turan

Yazının Her Hakkı Saklıdır

09.07.2016

Zeynep Turan
Hakkında
Astroloji bir yol haritasıdır. Hayatınızla ilgili keskin bir viraj aldığınızı düşünüyor olabilirsiniz. Peki, o zaman size bir soru; İçinde bulunduğunuz dönemin hayatınızdaki en zor dönem olduğuna nasıl karar veriyorsunuz? Astroloji bunları yıl yıl cevaplıyor! Zeynep Turan; doğum haritanızda yani horoscope haritanızda, size özel olayları anlatırken, olayları nasıl yöneteceğinize dair danışmanlık da veriyor…Siz doğum bilgilerinizi veriyorsunuz, Zeynep Turan doğum anınızdaki gezegen konumlarından hayatınızda neyin öne çıktığını anlatıyor.
Yükselenini Hesapla
2023 Karar
Gezegen hareketleri 2023’ün seçilmiş bir yıl olduğunu iddia ediyor...