Yükleniyor . . .

2 AĞUSTOS 2016, ASLAN BURCUNDA YENİAY

2 AĞUSTOS ASLAN BURCUNDA YENİAY!

2 Ağustos’ta Aslan burcunda gerçekleşecek Yeniay, yaz bitmeden 2 Ağustos’ta Aslan burcunda gerçekleşecek Yeniay, kazanacağınız zaferlerin habercisi olacak.

Aslan burcunda, 2 Ağustos’ta meydana gelen Yeniay, 10 derece ile gerçekleşiyor. Bu döngü herkes için yeni bir dönemin başladığını işaret ediyor. Eksilerinizi ve hayallerinizi görmek, bugünden itibaren daha kolay olacak. Bu etki sayesinde, zaman yarım kalmış, hatta ortada kalmış işleri yoluna koymak için en ideal zaman olduğunu vurguluyor. 2 Ağustos’tan itibaren bazı şeylere kefil olmak o kadar kolay olmayacak. Günlük hayatı ele alacak olursak, şubat ayına sizi geri götürmek isterim. Nedenine gelecek olursak, o dönem yaşadıklarınızın bir benzerini deneyimleyebilirsiniz. Ancak burada önemli olan konu artık hangi konularda tecrübe kazandığınız… Neyin doğru ya da yanlış olduğunu idrak ettiğiniz sürece, hayatınızda fark yaratmanız mümkün olacak.

Bir yandan koşuyoruz bir yandan söyleniyoruz…

Bu yazıyı sonuna kadar okumanızı tavsiye ederim. Çünkü bu döngüde kendinizden kaçış olmadığını fark etmeniz gerekebilir. Yeniay, düşünce biçiminizi ele geçirmişken, hastalıklı olduğunu düşündüğünüz sorularınızı daha net görmenizi sağlayacak. Hayatınızın bu döneminin, sürekli değişen ve gelişen bir süreç olduğunu unutmayın derim. Birilerine benzememeye çalışırken, aslında nasıl yalnızlaştığınızı görmenizi sağlayacak. Tabi ki Aslan burcunun şanına yakışacak konuşmalar da yapabilirsiniz bu dönemde. Güneş, Zodyak’ta yöneticiliğini yaptığı burçta süzülürken, semada gerçekleşecek olan Yeniay, kendinizi ne kadar zorladığınızı, baskı altına alıp devamlı bir yerlere yetişmeye çalıştığınızı gösterecek. Artık bam teline basmaya bir saniyelik seviyede olduğunuzu hissedebilirsiniz. Bilenler bilmeyenlere iletsin; bu etki biraz hazır cevap ve aynı zamanda cüretkâr bir ruh halinde olacak. Aklınızla birbirinizi dövmeye ve misilleme yapmaya her an hazır olduğunuzu görebilirsiniz.

Ve iç ses itiraf eder; madem bana herkes hayran, neden hala yalnızım…

Yeniay gökyüzünde yalnız değil! Üstelik Satürn - Neptün karesi ile birlikte aşk hayatınıza hız katmaya çok hevesli olduğunu özellikle belirtmek isterim. Tutkularınız o kadar yoğun olabilir ki farkında olmadan, apaçık ortada olduklarını görebilirsiniz. Sevgi açlığı çeken kişilerin konuşmaları, itirafları hayatın bir maceradan ibaret olduğu düşüncesine sebep olabilir. Ayrıca bazı insanların alışkanlıkları, bağımlılıkları onların hayatlarına dair fikirler edinmenize, göz önünde yaşanan bazı olayların tanıklığına, popüler kültüre hitap etmek için nasıl çabaladıklarına kafa yormanıza neden olabilir.

Aslan burcunda gerçekleşecek olan Yeniay, cesaretinizi artırırken, kendinizle ilgili iddialı ilkleri yaşayabilirsiniz. Daha farklı görünmeye çalışabilir, yakın çevrenizde samimi olduğunuz insanların vereceği tepkilere rağmen, yaşamak istediğiniz konularla ilgili adeta kumar oynayabileceğinizi işaret ediyor.  

Ağustos ayının şanslıları saymakla bitmeyecek! Herkes ilişkiler adına kendine düşen payı alacak, şimdiden uyarayım. Etrafta ilginç hikâyeler, rastlantılar, imkânsız gibi görünen aşklar çok fazla konuşulacak.

“Evleneceğini bilseydim, kaçırmazdım” diye diye bazı kişilerin ilişkilerini veya evliliklerini “piyango bu” diye yorumlayabilirsiniz. Hazır olun, yine hiç ummadığınız ya da beklenmedik kişilerin evlilik haberlerini alacaksınız! Şubat ayından bu yana sorunlu ilişikleri olanlar ise, borsa gibi riskli hamleler yapabilir.

Bir tavsiye; İşlerinizi büyük bir titizlikle yaparken farklı bir algıyla patrondan çok patronculuk yapabilirsiniz. Maddi kaynaklarınızı ve zevklerinizi şova döndürebilir, bir anda çevrenizdekilere bir şeyler ispatlamaya kalkışabilirsiniz. Sosyal çevrenizde maddi ya da manevi sizden çıkar gözeten kişilerden mi şikâyetçisiniz ya da bunu durumu bu dönemde fark ettiniz? Hiç dert değil, Aslan burcundaki Yeniay heybetli etkisi ile bu tarz insanları çevrenizden temizleyecektir.

Gün bugün ve yeni planlar için sizi sahneye çağırıyor!

Türkiye gündeminde spor camiası yerini kuvvetli bir etki ile alıyor. Spor camiası gerek konuşmaları, gerek açıklamaları ile dikkat çekerken,  büyük kulüplerin geçmişe dair yaşadığı sıkıntılar yine gündeme gelebilir. Önderlik ve yaratıcılık gerektiren işlerde, başarılı birilerini tanıyorsanız, işte bu insanların köşeyi dönmek tabiri vardır ya bu anlamda hedefi tam on ikiden vurduklarına şahit olabilirsiniz. Yılın en kısmetli terfileri ise bu döngüde gerçekleşecek. Bir beklentiniz varsa, gözünüz, kulağınız alacağınız haberlerde olsun. “Nereden nereye” sözlerini tamamlayan hikâyeler kendinden çokça bahsedilecek ilginç başarıları temsil edecek.

Sanat camiasında ise; vefa ve ego tartışması çokça konuşulacak konuların arasında yer alıyor.

Bebek odasını hazırlayın!

Ayrıca çocuklar bu döngüde yine ön planda; hamilelik ve yeni doğan bebekler, çok konulacak. Gök kubbe, uzun zamandır çocuk sahibi olamayanlara müjdeli haberler vermeye hazırlanıyor.

Günlere hareket geliyor…

Aslan burcunda gerçekleşecek olan Yeniay gücü, kararlılığı, zevk aldığınız alanları da temsil ediyor.  Eğer işlerinizden dolayı ara verdiğiniz seyahatleriniz veya hobileriniz varsa bu dönemi yoğun geçirebilirsiniz. Yaratıcı işlerde çalışan medya ve ajans çalışanları, yaratıcılığın kazandığı bir döngüde olduklarını unutmasınlar. Kişisel olarak kendini ortaya koyma isteği herkes de eş zamanlı artıyor. Sanmayın ki her şey sütliman ilerleyecek, elbette karışıklıklar da olacaktır. Ağustos ayında gündeminizde toplantılar, seminerler, konferanslar varsa bir parça daha dikkatli olmanızı tavsiye ederim.  Kendini ifade etme ve dikkat çekme çabaları insanların manasız çırpınışlarına dönüşebilir.

Sağlık bu ihmale gelmez!

Uzun zamandır sağlığı ile ilgili problem yaşayıp kendini ihmal edenler dikkat! Aslan burcundaki Yeniay, vücutta kalp, sırt, kan sistemine kadar tüm damarları temsil ediyor. Bedeninizin bu dönemde ihmal etmemeniz gerektiğini de belirtmek isterim. Ayrıca yaşam enerjisini geri kazanmak adına spora başlayanlar, bugünlerde biraz daha dikkatli olmaları gerekebilir. Çünkü bel kemiği, omuriliğiniz ve kas sisteminiz farkında olmadığınız kadar hassas bir süreç yaşıyor olabilir.  

Deredeki balık kendini okyanusta sanır…

Oldukça iddialı ve ilham verici bir Yeniay’dan bahsetmek bana dâhi iyi geldi… Başlarken de bahsettiğim gibi herkese hayat enerjisi verecek, aynı zamanda bugüne kadar verdiğimiz ödünler de akıllarda soru işareti oluşturmasına neden olacak. Bunları da farklı stratejiler ile zihninizde çözmeye çalışabilirsiniz. İradesi ile büyük denizleri aşmış, zorlu yolları geçmiş her türlü yapı ise kendi gemisini limanına çekebilecek. Son 4 yıldır işleri ile ilgili problemleri olanları ve geriye dönük alacaklarını tahsil edemeyen iş yeri sahiplerini de iyi haberler bekliyor.

Yeniay, dürtüsel davranışları da temsil ederken;  “pat” diye söyleyip “hop” diye hareket ederek, kıvrak olunabileceğini de gösteriyor. Ayrıca gökyüzünde büyük üçgeninin gerçekleştiğini ve Venüs’ün Başak burcunda olduğunu akıllardan çıkartmamak gerekir. Yeni projelere başlamak isteyenlere hem enerji hem de cesaret verecek. Finansal konularda da risk almaktan korkmadığınızı görebilirsiniz. Aklınızda olmayan ortaklıkların da bir anda oluşabileceğini işaret ediyor. Ağustos ayında yaşanacak Yeniay, Satürn ile birlikte öğrenme ve yükselmek gibi çabaları da temsil ediyor. Karşınıza çıkan zorlukları nasıl aşacağınızı bilip, o gücü kendinizde bulabileceğinize vurgu yapıyor.

Siyasette ise; 14 Ağustos 2001 kuruluşlu, AKP’nin Güneş burcunda gerçekleşirken, parti içinde yine görev dağılımlarında değişiklikler olabileceğini işaret ediyor. Yapılacak revizyonda öne çıkacak isimlerin ise önümüzdeki yıllarda farklı konularla da sivrileceklerini vurguluyor. Aynı zamanda, parti kuruluşundan bu yana ilklerin yaşanabileceğini de işaret ediyor gök kubbe. Parti içinde görev alan önde gelen isimlerin, ailevi konularına da bu dönemde basında sıkça rastlayabiliriz. Temmuz ayında yaşananların perde arkası tüm çıplaklığıyla gözler önüne serilirken, son 2,5 yıldır partiden ayrılanların tekrar geri dönebileceklerini ve çıkacak krizlerde aktif görev alacaklarına işaret ediyor gökyüzü.

1954 doğumlu Sayın Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın haritasında Yeniay’ın etkileri ise Plüton’la iletişim kuracak. Bu da geçmişe dair bazı konularda görüşlerinin değiştiğini ifade etmesiyle yeni bir tartışma ortamı çıkaracağını ve yeni açıklamalarının da arkasında durduğunu göstermek için gözle görülür kararlar alacağını işaret ediyor gök kubbe. Cumhurbaşkanımızın, haziran ayında yaptığı uluslararası görüşmeleri ise çok daha farklı değerlendireceğini işret ediyor Yeniay. Uluslararası mecrada konuşulanlar, hem ülkemizi hem de Sayın Erdoğan’ı çok yakından ilgilendirecek. Bugüne kadar siyasi hayatında neredeyse hiç görülmemiş keskin kararları alacağını da vurguluyor. 2 Ağustos süreci, uluslararası arenada kişisel olarak çok konuşulacağını ve dünya basınının da Sayın Erdoğan’a büyük yer vereceğini işaret ediyor gök kubbe. Tarihte bu gökyüzünün bir benzeri daha yaşandı mı derseniz, tam olarak aynısı olmasa da, 1970 - 1984 yıllarının bir benzerinden geçiyoruz ve bundan en çok 1970 - 1986 arasında doğmuş kişiler etkileniyor. Size anlatmak istediğim, gök kubbe diyor ki, büyük günlerden geçerken, topluma ve dünyaya mal olmuş insanlar çok daha büyük sınavlar verecek.

Burçlara Yeniay Tavsiyeleri;

Koç, Aslan ve Yay

Kendinize Sevginizi Gösterin  

Özgüveninizi arttırırken, kendinizi bir şeyler ispatlamak zorunda hissetmeyin. Yaptıklarınızı önce kendiniz için kıymetli olsun. Sonra başaklarının düşüncelerine sunun... Başarılı olmak için kendi zihninizin iyi olması gerekir, unutmayın.  Ruh sağlığınızı ihmal ettiğinizde yaptıklarınıza olan inancınız azalır. Kendinizden emin tavırlar sergilemeniz için kendinize olan sevginizi unutmayın. Kendinizi sevdiğiniz sürece karşı taraftan alacağınız sevgi artacaktır.

Boğa, Başak ve Oğlak

Duruşunuzdan ödün vermeyin! 

Ben kimseye benzemem, sözü size aslında çocukluğunuzdan miras olabilir. Herkesin kendine has, özel bir duruşu vardır. Bir yanınız iyi bir yanınız ise daha iyisi olmak için çabalayabilir. Başkasına benzemeye çalışırsanız, özünüzü kaybedebilirsiniz. Güçlü yönlerinizi hatırlayın, zevk aldığınız ve insanları mutlu ettiğiniz yönlerinizi yeniden keşfedin. Bu yolculuk size kendinizi hatırlatacaktır. Unuttuğunuz bir özgüveniniz vardı hatırlarsanız, işte onu geri kazanacaksınız.

İkizler, Terazi ve Kova 

Kendinizi Yönetmeyi Unutmayın!

“Ben mükemmelin” diyorsanız aslında baştan kaybetmeye hazır olmalısınız. Neden mi? Çünkü size bilgeliğin yanında mütevazılık de yakışacaktır. Hayatınızı hep kıyaslamakla geçirmek istemiyorsanız aşacağınız bir egonuz ve benliğiniz olduğunu unutmayın derim. Kimse sizi yönetsin istemiyorsanız, önce kendinize sahip çıkmanız gerekebilir. İsterseniz eksik gördüğünüz yanlarınızı da kapatacak artılara sahipsiniz. Olumlu düşünebilmek için önce kendinize inanmalısınız. “Denedim ama…”  diyeceğiniz her şeyin bir geri dönüşü şu hayatta muhakkak vardır, unutmayın.

Yengeç, Akrep ve Balık

Önce Kendini Şımart!

En son ne zaman kendinize bir ödül verdiniz? Kendinizi gerçekten şımarttınız mı? Hatırlayan var mı? Kolay kazanılmıyor bazı başarılar, öyle değil mi… O zaman gittiğiniz her yol için bir mücadele olduğunu da biliyor olmalısınız. Yürümeye devam etmek için geriye dönüp önce kendimizi takdir etmemiz gerekir. Onore edilmeyi beklemeden önce kendinize jestler yapın. Sizi kutlayan öz saygınız olsun.  Eğer yolunuza birileri denk düşerse özel olduğunuzu göstermeyi de ihmal etmeyin.

Zeynep Turan

8-07-2016

Yazının Tüm Hakkı Saklıdır.

Zeynep Turan

Twitburc Kurucusu & Astrolog

Hayatınızla ilgili keskin bir viraj aldığınızı düşünüyor olabilirsiniz. Peki, o zaman size bir soru; İçinde bulunduğunuz dönemin hayatınızdaki en zor dönem olduğuna nasıl karar veriyorsunuz?Astroloji bunları yıl yıl cevaplıyor! Zeynep Turan; doğum haritanızda yani horoscope haritanızda, size özel olayları anlatırken, olayları nasıl yöneteceğinize dair danışmanlık da veriyor…Siz doğum bilgilerinizi veriyorsunuz, Zeynep Turan doğum anınızdaki gezegen konumlarından hayatınızda neyin öne çıktığını anlatıyor.
Danışmanlık Hizmetleri
Günün Ruh Hali
Ay, Terazi burcunda arkadan iş çevirenlerin veya çapkınların işlerini artık daha da zorlaştırdığı dönemi başlatıyor. Seyahat planı olmayanları dahi harekete geçirecek günler başlıyor.
Zeynep Turan
Hakkında
Astroloji bir yol haritasıdır. Hayatınızla ilgili keskin bir viraj aldığınızı düşünüyor olabilirsiniz. Peki, o zaman size bir soru; İçinde bulunduğunuz dönemin hayatınızdaki en zor dönem olduğuna nasıl karar veriyorsunuz? Astroloji bunları yıl yıl cevaplıyor! Zeynep Turan; doğum haritanızda yani horoscope haritanızda, size özel olayları anlatırken, olayları nasıl yöneteceğinize dair danışmanlık da veriyor…Siz doğum bilgilerinizi veriyorsunuz, Zeynep Turan doğum anınızdaki gezegen konumlarından hayatınızda neyin öne çıktığını anlatıyor.
Yükselenini Hesapla
2023 Karar
Gezegen hareketleri 2023’ün seçilmiş bir yıl olduğunu iddia ediyor...