Yükleniyor . . .

19 EKİM TERAZİ BURCUNDA YENİAY

2017 TERAZİ BURCUNDA YENİAY

Öncü etkideki gökyüzü sonbaharın namına yakışır davranıyor. Yön bulmak isteyenler bu yazıyı okumadan geçmeyin. Çünkü Terazi burcunda meydana gelen Yeniay ile birlikte ne yapmak isteyeceğimizi daha iyi bilecek, karmaşık duygulardan kurtulmak için çaba sarf edeceğiz ve gündelik konulara daha objektif, olumlu bakmayı öğreneceğiz. Sonbaharın baskınlığını hissetmeye başlasak da Merkür’ün zihinlerde o soğuk, sorgulayan tavrını yönetebileceğiz. Hepimiz kendi hayatlarımızı tamircisi gibi olacağız. Telafi edeceğiz, düzenleyeceğiz, toparlayacağız ve iyileştirmek isteyeceğiz.  Yeni olana açık olurken, fedakâr ve mülayim olacağız. Daha vatanperver ve birbirimize karşı daha duyarlı, saygılı olacağız. Belki bunları okurken yazdıklarım şu an size uzak gelebilir ama Yeniay’ın Terazi de gerçekleşmesi ve Türkiye’nin natal haritasında bolca Terazi olması, bu ülkede yaşayan bireyler olarak bizleri de yakından etkiliyor ve empati kurma yeteneğimizi geliştirebileceğimizi işaret ediyor.

Ne zaman gerçekleşiyor?

19 Ekim Perşembe günü, Türkiye saatiyle saat 21: 12 sularında Terazi burcunda Yeniay semada yükseliyor.

Hangi gezegenler eşlik ediyor? Neler oluyor?

Terazi burcunda meydana gelen Yeniay’a bu yıl ilk defa Jüpiter eşlik etmiyor. Jüpiter’i çoktan başka bir burca havale eden öncü burç, bu sefer Yeniay’ın oluşumunu başka gezegenler ile birleştiriyor.  Gökyüzünde Yeniay meydana gelirken Uranüs ile Güneş 180’lik yapıyor, Ay ise Uranüs ile 180’lik açıları oluşturuyor. Satürn ve Mars’ta ayrı ayrı uçundan konuya dahil oluyor.

Uranüs ile temas kuran Yeniay, yenilikler getirirken, kafa tutan üslubuyla farklılıkları ortaya çıkartıyor. Bilinçaltını yoklarken, düşüncelerimizi değiştirmek için çabalamayı ve korkularımız ile yüzleşmeye çağırıyor. Çevremizdeki kişilere güvenmeyi, gönüllerinden ne geçtiğini sorgulamamıza vesile oluyor. Her şeyin kötüye gittiğini düşünen bilinçaltımıza müdahale etmek, asla olmaz kaygısına kapılmayı yok etmek, çıkış yollarının engellendiği fikrini bertaraf etmek için kolları sıvıyor olacağız. Konuları umutsuzca ve mutsuzca ele almayı ignore etmeye aday bir Yeniay ile karşı karşıyayız.

Girişimlere etkisi;

Venüs’ün Terazi burcundaki iyicil etkisinden faydalanan Yeniay, öncü burçları gökyüzünde aktif kılarken alım satım, mülk edinme, ortak iş için girişimde bulunma gibi konularda aktif rol alabileceğimizi işaret ediyor. Kendimize yatırım yapmaya devam ediyoruz bu süreçte.

Örneğin; eğitim konusunda her türlü atılımı destekliyor. Eğer ergen yaşta çocukları olan varsa aranızda sizi bu döngü yakından ilgilendiriyor. Çünkü onların eğitim planlarını şekillendirebilir, yurtdışı bağlantılı eğitim kaynaklarını ve fırsatlarını takip edebilirsiniz. Her açıdan değişimi işaret eden gökyüzü bu konularda radikal değişiklere gidebileceğimizi vurguluyor.  Yani Yeniay eğitim yaşında çocukları olan ebeveynleri biraz daha sorgulamaya itebilir.

Güzel ve zarif olan her şeyi yakından ilgilendiren Yeniay döngüsü bu konularda iş yapanları, meraklı olanları da yakın takibe alacak. Bu konularda marka yaratmaya çalışan isimleri, reklamcıları ve blog yazarlarını ilginç deneyimleri ile tanıyabiliriz.

Yeniay fazı Satürn ile ilişkisi güçlü olacağı için disiplinli insanların daha kontrolcü olduğunu, dağınık insanları da düzene soktuğunu göreceğiz.  Mayıs 2017 ‘den bu yana toparlanması gereken konuların daha rahat çözüldüğünü göreceksiniz.

Sosyal hayata etkisi;

Düşünceleri değiştiren ve dönüştüren Yeniay’ın başrolünde Terazi burcu var. Ancak devreye giren Uranüs, Güneş ile sert ilişki kurarken başka bir konuyu da araya sıkıştırıyor. Liderler, asiler, ben merkezli kişiler, liberaller, işletme sahipleri, özellikle lezzet guruları, yeme, içme ve eğlence sektöründen kişiler ve itibar için her türlü konuya atlayan bireylerin bu dönemde ne yapmaya çalıştıklarını, bugünlere nasıl geldiklerini ve arka planda ne yapmak istediklerini öğrenebileceğimizin altını çiziyor.

İlişkilere etkisi;

Büyüten, genişleten, üreten, çoğalmayı destekleyen Yeniay yeni başlayan ilişkilere de pas atıyor. Aynı zamanda bekâr olanları sevindireceğini işaret ediyor. Bekâr kalmasın diyen Yeniay, 1984-98 yıllarında doğan kişileri fazlasıyla destekliyor. Eğer son iki yıldır temmuz ayında yaşanan Kirli Dolunay’dan çok etkilendik diyorsanız, işte buyurun meydan sizin… Ayrıca bu süreçte çekirdek aileler büyüyor. Hiç ummadığınız kişilerin hamilelik haberlerini alabilirsiniz.

Geleneklerine bağımlı insanların ailesiyle ilgili ilişkiler derlenip toparlanıyor. İlişkilerinde güven arayanlar dürüstlüğü, onuru ve verilen sözleri ön plana taşıyacak. Sabrın çok daha ince elenip sık dokunacağını, ısrarcılığın tamamen dağılacağını vurguluyor.  26 Nisan 2017 sürecinde evlenen ya da ilişkiye başlayanlar varsa birtakım konuları çözme çabasında olacaklar.  Ancak evlilik hazırlıkları yapanların üçüncü insanların yorumlarıyla çekişmeler yaşayabileceklerini de vurguluyor. Buraları yönetirken tatlı dilli olmayı seçin!

Sanat ve sanat camiasına etkisi;

Öncü burçların baskınlığı esnasında anın yükselenini su grubu temsil edecek. Su ve öncü etkilerin bir arada olması birbirimize karşı olan samimiyeti, iyi niyeti ortaya çıkartıyor olacak. Samimi ve içten olmanın rol kabul etmeyeceği bir süreci de ayaklarımızın altına serecek. Terazi etkisi dünyayı Yeniay merkezinde şaşalı kılmaya hazırlanıyor. Türkiye’de son 30 yıla damgasını vurmuş göz önündeki sanatçıların çok konuşulacağının da altını çiziyor. Müzik sektörünü yakından ilgilendiren bu döngüde; sesi, bestesi, aranjmanı, yetiştirdiği öğrencisi ve enstrüman becerileriyle kendinden söz ettiren sanatçıları ön plana alacak. Yeniay iyicil ve barışçıl yapısını bu haznede de gösterecek.

Teknolojiye etkisi;

Teknolojiyi çok kullanıyorsanız telefon dâhil her türlü teknoloji aleti sorun çıkartabilir. Bu kadar güzel ve naif bir Yeniay’a müdahale etmeden rahat duramayan Uranüs, eğlence dışında tüm sosyal hayatımızı işgal eden teknolojinin kölesi olmanın acısını çıkartıyor. Üstelik bu Yeniay sürecinde başrolü kapmak ve sahalara inmek için teknik bilimi, endüstriyi, batıl inançları devreye sokmaktan çekinmiyor. Bu konularda bireysel ya da toplumsal olarak ciddi sınavlar verebiliriz.

Bilim ve batıl inanç;

Devrim gezegeni Uranüs, Yeniay’ın görkeminden cesaret alıp bilimi ve batıl inançları birbiriyle karşı karşıya getiriyor. Batıl inançları baskın olan, bu tür konulardan para kazanan, bu konuyu suiistimal eden kişilerin 2017 yılı bitmeden birtakım utanç verici hikâyelerini duyabilir, dolandırıcılığa kadar giden haberlerini manşetten okuyabiliriz.

Bu konulara dikkat!

Sistem her ne kadar oyunbozanlık yapmak istese de gökyüzünde yer alan Güneş, Venüs ve Yeniay birleşimi bazı konulara hâkim olmaya çalışacak.  Toplumsal konuları düzenlemeyi, derleyip toparlamayı, toplumun koruyup kollamak istediği kişileri öne çıkarttığını fark edeceğiz. Dışlamak istediğini de sistemin otomatik olarak acımadığını göreceğiz.

Yeniay gerçekleşirken Mars ve Satürn’ün kavgası dillere destan olacak. Eğitim sistemiyle ilgili bazı konular yeniden masaya yatırılacak. Affı ve telafisi olmayan bazı konular tekrar gündeme gelecek. Dolayısıyla yeni kurallar, yaptırımlar ve yasalar gündeme gelebilir.

Uranüs’ün ve Mars’ın meydan okuması sorumlulukları ihmal edebileceğimizi, arzuların peşine düşebileceğimizi, alışveriş tutkusunu abartabileceğimizi, dünyanın güzelliklerine ve keyif alanlarında kaybolmak için sürekli molalar vermek isteyeceğimizi vurguluyor.  Eğer yoğun iş, ev ya da eğitim hayatınız varsa bu dönemde kaytarmak, başına buyruk davranmak moda olabilir. Aman dikkat!

Şans gezegeni Jüpiter’in Uranüs’e kafa tutuyor olması dünyanın bir yerinde ilginç olayların gerçekleşebileceğini vurguluyor.  Bazı konuları hayrette takip ederken, enteresan tahlisiz kazaların oluşabileceğini, birçok kişinin yaşamına mal olabileceğini de vurguluyor.

Özellikle fanatik yapılanmaları ile bilinen ülke, şehir ya da sistemin din odaklı konularda çatışma yaşayacağını işaret ediyor.

Öne çıkan meslekler ve alanlar

Eğitimciler, estetik uzmanları ve merkezleri, güzellik sektöründe çalışanlar, kimyagerler, cerrahlar, sanatçılar, mimarlar, emlakçılar, din görevlileri, bilimsel çalışmalar yapan her alan, eğlence sektörü.

Öne çıkan burçlar

Koç, Terazi, Oğlak, Yengeç; denge arayışı devam ederken yaşamınıza engel oluşturan her konuyu eliyorsunuz. Estetik kavramı, sanata yönelik çalışmalar, ilişkilerde pratik çözümler ve organizasyon beceriniz artıyor, değerlendirin.

Yeniay dünyanın her yerinde insanlığa farklı bir ruh katarken yılın son günlerinde dünyanın hız kazandığının da altını çiziyor. Evet, devrede olan Uranüs ve Mars her ne kadar sorgulayıcı ve yapıları zorlayıcı olsa da yeni bir dönemin başında olduğunuzu bir yere not edin. 2017 yılının bu son evresinin çok güçlü olduğunu, bireysel ve toplumsal olarak fark edeceğiz. Bu Yeniay’ı bir tünele benzetebilirsiniz. 2017 yılının kararsızlığından, belirsizliğinden bizi kurtaran, daha reel ve somut adımlar atmamızı sağlayan bir etki yaratacak.  Herkese eşit ölçüde beklentiye girmesini de öğütlüyor. Azmin kazanca dönüşeceğini, dengeli olmanın iz bırakacağını da vurguluyor.

Kimler konuşulur?

  • Hande Erçel
  • Cansu Dere
  • Çağatay Ulusoy
  • Burcu Esmersoy
  • Ebru Gündeş
  • Barış Arduç
  • Engin Öztürk
  • Tarkan

Yeniay’ın Burçlara Tavsiyesi;

Koç: Geçmiş değerli olsaydı bitpazarına nur yağardı! Bırak gitsin.

Boğa: Eğitime yatırım yapmak için en güzel dönem…

İkizler: Ailende gençler ve çocuklar ön planda, senden destek bekliyorlar.

Yengeç: Yuvanı ve düzenini yeniden oluşturma şansı yakalayabilirsin.

Aslan: İletişimde favorisin, işinden mutsuzsan ne duruyorsun…

Başak: Yatırım ve finans konuları senden sorulur…

Terazi: Önce can sonra canan demenin zamanı geldi…

Akrep: Uyku düzenini ve alışkanlıklarını kontrol altına almalısın…

Yay: Yeni bir çevre yeni fırsatlar getirebilir…

Oğlak: Güç sende, elini neye atsan sonuç odaklı olacak.

Kova: Farklı kültürlere ve ani yolculuklara hazırlıklı ol!

Balık: Kredi, borç ödeme ya da bütçe konusunda avantaj sağlıyorsun…

Zeynep Turan

13-09-2017

Yazının Tüm Hakkı Saklıdır.

Zeynep Turan

Twitburc Kurucusu & Astrolog

Hayatınızla ilgili keskin bir viraj aldığınızı düşünüyor olabilirsiniz. Peki, o zaman size bir soru; İçinde bulunduğunuz dönemin hayatınızdaki en zor dönem olduğuna nasıl karar veriyorsunuz?Astroloji bunları yıl yıl cevaplıyor! Zeynep Turan; doğum haritanızda yani horoscope haritanızda, size özel olayları anlatırken, olayları nasıl yöneteceğinize dair danışmanlık da veriyor…Siz doğum bilgilerinizi veriyorsunuz, Zeynep Turan doğum anınızdaki gezegen konumlarından hayatınızda neyin öne çıktığını anlatıyor.
Danışmanlık Hizmetleri
Günün Ruh Hali
Yaz gündönümünden geçiyoruz. Güneş Yengeç burcuna günün son saatlerinde geçecek. Ay ise Dolunay Fazına hazırlanıyor. Tesadüflerin tevafuklara hizmet ettiği, izole olmak isteyenlerin nefes aldığı yaz başlıyor.
Zeynep Turan
Hakkında
Astroloji bir yol haritasıdır. Hayatınızla ilgili keskin bir viraj aldığınızı düşünüyor olabilirsiniz. Peki, o zaman size bir soru; İçinde bulunduğunuz dönemin hayatınızdaki en zor dönem olduğuna nasıl karar veriyorsunuz? Astroloji bunları yıl yıl cevaplıyor! Zeynep Turan; doğum haritanızda yani horoscope haritanızda, size özel olayları anlatırken, olayları nasıl yöneteceğinize dair danışmanlık da veriyor…Siz doğum bilgilerinizi veriyorsunuz, Zeynep Turan doğum anınızdaki gezegen konumlarından hayatınızda neyin öne çıktığını anlatıyor.
Yükselenini Hesapla
2023 Karar
Gezegen hareketleri 2023’ün seçilmiş bir yıl olduğunu iddia ediyor...