Yükleniyor . . .

18 KASIM AKREP BURCUNDA YENİAY

2017 AKREP BURCUNDA YENİAY

Türkiye’den çıplak gözle görünmeyen Yeniayın tepe noktasında Satürn ile ilişkisi kuruyor. Ateş ve su elementinin ağırlıklı olduğu gökyüzünde yılın en hassas, duyarlı, romantik bir o kadar da kinci ve detaylarda kaybolan etkisini göreceğiz.  Yılın son ayları yaklaştıkça gökyüzündeki değişken burçların tamamen etkisinden uzaklaştığımızı görüyoruz. Su ve toprak burçlarının iktidara geçmesi başka bir sürecin başlangıcını işaret ediyor.  Yeniay bize nostalji yaptırırken bir yandan ne kadar sahiplenici olduğunu vurgulayacak. Gelenekçi, örf ve adetlere bağımlı, geçmişi yâd eden tarafımızla tanışıyoruz.  Sağduyulu, yılın geri kalanında hedeflerine odaklanan, yaz aylarını aratmayacak kadar da sosyal olmanızı sağlayacak. Dünya basını ünlü isimleri servis ederken intihar, sır ya da ani ölümlerini gündeme taşıyabilir.

Ne zaman gerçekleşiyor?

Akrep burcunda Türkiye saatine göre 13: 43’de semada Yeniay yükseliyor.

Kimler Eşlik Ediyor? Neler Oluyor?

Anın yükselenini Balık burcu yönetiyor. Yeniay’ın Neptün ile kurduğu iş birliği kişisel zaafları olan insanları işaret edecek. Dünya basınında büyük manşetlerin yer alacağı, beklenmedik kayıpları da konuşacağımızı vurguluyor. Türkiye’de ise popülerliğini yitirmiş ünlülerin sağlık problemleri dikkat çekecektir.  Akrep burcunda meydana gelen Yeniay’a Jüpiter ve Venüs de eşlik ediyor. Gökyüzündeki bu özel gündemi oluşturan su burcundaki Yeniay, sevgiye ne kadar ihtiyaç duyduğumuzu vurgulayacaktır. Aşkı ve ilişkilerimizi yansıtacaktır. Cinsellik, tutku, gizli ilişkileri bağımlı gönüller bu dönem deli divana her yer aşk kokabilir.

Kariyerde;

İşine ve kariyerine odaklanan kişilere güzel sürprizler var. Uzun zamandır işinden memnun olmayanları yeni fırsatlar bekliyor. Eğer 2,5 senedir iş arıyorsanız yine bu dönem şansınız dönüyor. Uzun zamandır bekledikleri paraları alamayan sabit burçlar ise bu dönem yüzleri gülüyor.

Parada;

Yeniayın arka planda gri bir duruşu var. Marsın, Plüton ile sert iletişimi, Güneş, Jüpiter ve Venüs’ün aynı burçta kavuşumu müsrif insanları zorluyor.  Para kazanmanın kıymetini gösterirken, takasın önemini, her şeyin bir karşılığı olduğunu hazır para yiyenlerin ise hiç şansı kalmayacağını vurgu yapıyor. Parası olan ama bir türlü harcamayı bilmeyenler de tam tersine tüm varlıklarını ortaya dökebilir. “Hırsım yok sadece çalışkanım” diyen insanların egolarını ve bakış açılarını da ortaya çıkartacak.

Eğitimde;

Yeniay, eğitim için uzak ülkeleri işaret edecektir. Burs almak, kurumsal bir firmada staj yapmak, yükseköğrenim için fon bulmak gibi konularda müthiş destekler geliyor.

Davalarda;

Güneşin 8. evde hareket etmesi parasıyla huzur satın almaya çalışanları yerle ihsan edecek. Miras, mal beyanı, bu konuda devam eden davalar, nafaka, veraset, gibi konuları olanlar için sonuçsuz kalmayan gelişmeler sunacaktır

İlişkilerde;

 Eğer evliyseniz ve ilişkinize dair bir takım sıkıntılar varsa önünüze çok enteresan bilgiler gelebilir. Hiç ummadığımız kişilerin nelere destek olabileceğine şaşırtacaksınız. İlişkilerde ön planda olan kıskançlık ve şüphe duygusu bu dönem yaşanacak tutkulu sahneleri de işaret ediyor.  Denenmeyen şeylerin cazip geldiği bu döngüde aşk için her şeyi göze alıyoruz. 

Türkiye’de neler oluyor?

Akrep ‘in aslında bilinenin aksine kinci ve intikamcı olmadığını soğukkanlı ve yapıcı tarafının ağır bastığını bu dönem yansıtacaktır. Türkiye’nin natal haritası ile teması, Güneşin ve Jüpiter’in Akrep burcunda yer alması şu anki gökyüzü konumuyla iletişim kuruyor. Bu durum;  5. ev konularını gündeme taşıyacaktır. Eğitim, çocuklar, yaratıcı işler, eğlence sektörü, sporu, şans oyunları, sanat merkezleri, moda, mimarlık, endüstri çalışmaları, büyükelçileri ve ataşeleri ilgilendirecektir.

Toplumda;

Yeniay uzun zamandır çocuk sahibi olamayanlara şans getiriyor. Planlarında evlilik olmasına rağmen aile desteği alamayanlara da güzel gelişmeler sunuyor.  Yakın arkadaşlıklarda ve samimi dostluklarda güzel etkiler devam ediyor. Bazı itiraflar kırılma noktalarını tamir edebilir. İkna etmekte oldukça başarılıyız, bu süreçte. Ancak 2014 yılından beri ortak iş yapan ya da fiili ortak olan arkadaşlara da fikir ayrılıkları getiriyor.

Destekleyici Bir Gökyüzü!

Marsyen Yeniay toplumda; eğitimi, çocukları, sanattı, hobileri, yetenekleri, turizm alanlarını destekliyor. 

Sosyal yaşamda; hamileleri ve baba tarafına düşen sorumlulukları işaret ediyor.

İlişkilerde; cinselliği, tutkuyu, kıskançlığı vurguluyor.

Sağlıkta; üreme organları ve idrar yollarını temsil edecektir.

Kimler Konuşulur?

Abdullah Gül

Arzum Onan

Ayşe Özyılmazel

Berrak Tüzünataç

Gökçe Bahadır

Emel Sayın

Meltem Cumbul

Özge Ulusoy

Nur Fettahoğlu

Kıvanç Tatlıtuğ

Ahmet Kural

Yılmaz Erdoğan

Teoman

Sarp Apak

İbrahim Toraman

Burçlara etkisi;

Koç: Artık işe paydos zamanı geldi. Mutsuz olduğun iş yerinden ayrılabilirsin. Yılın geri kalanını kendi gelişimin için kullanıyorsun.

Boğa: İlişki evinde etkili olan Yeniay, bu yılın en büyük sürpriz dolu aşkını yaşamana neden oluyor

İkizler: Yeni çalışma metotları takdir topluyor. Staj yaptığın iş yerinde düzenli çalışma imkânı gelişebilir.

Yengeç: Evli Yengeç burçları cinsel yaşamı aktifleşiyor. Yaratıcı yönün sayesinde yeni iş imkânları geliştiriyorsun.

Aslan: Aileden gelen miras kariyerinde bireysel hareket etmeni sağlıyor.

Başak: Ticari zekân gelişiyor. Kardeş ya da kuzenler ile iletişimin bu dönem artıyor. 

Terazi: Beklenen para nihayet geliyor. Mesleki becerilerini gösterme fırsatı yakalıyorsun.

Akrep: Kişisel gelişimin için para harcamaktan kaçınmıyorsun. Yeni saç modelin ve tarzın ile harika görüneceksin.

Yay: Manevi kapasiten artıyor. Bu dönem spritüal konulara ilgin artabilir.

Oğlak: Organizasyon becerin gelişiyor. Arkadaşlarının ve çevrenin aranan ismi sensin.

Kova: İş yapış şeklin seni yaşamda yükseltiyor. Parasal olarak rahatlıyorsun.

Balık: Yolculuk başlasın. Farklı kültürlere ilgin artarken bu tarz sosyal oluşumlarda yer alacaksın.

Zeynep Turan

5-10-2017

Yazının Tüm Haklı Saklıdır.

Zeynep Turan

Twitburc Kurucusu & Astrolog

Hayatınızla ilgili keskin bir viraj aldığınızı düşünüyor olabilirsiniz. Peki, o zaman size bir soru; İçinde bulunduğunuz dönemin hayatınızdaki en zor dönem olduğuna nasıl karar veriyorsunuz?Astroloji bunları yıl yıl cevaplıyor! Zeynep Turan; doğum haritanızda yani horoscope haritanızda, size özel olayları anlatırken, olayları nasıl yöneteceğinize dair danışmanlık da veriyor…Siz doğum bilgilerinizi veriyorsunuz, Zeynep Turan doğum anınızdaki gezegen konumlarından hayatınızda neyin öne çıktığını anlatıyor.
Danışmanlık Hizmetleri
Günün Ruh Hali
Ay, Terazi burcunda arkadan iş çevirenlerin veya çapkınların işlerini artık daha da zorlaştırdığı dönemi başlatıyor. Seyahat planı olmayanları dahi harekete geçirecek günler başlıyor.
Zeynep Turan
Hakkında
Astroloji bir yol haritasıdır. Hayatınızla ilgili keskin bir viraj aldığınızı düşünüyor olabilirsiniz. Peki, o zaman size bir soru; İçinde bulunduğunuz dönemin hayatınızdaki en zor dönem olduğuna nasıl karar veriyorsunuz? Astroloji bunları yıl yıl cevaplıyor! Zeynep Turan; doğum haritanızda yani horoscope haritanızda, size özel olayları anlatırken, olayları nasıl yöneteceğinize dair danışmanlık da veriyor…Siz doğum bilgilerinizi veriyorsunuz, Zeynep Turan doğum anınızdaki gezegen konumlarından hayatınızda neyin öne çıktığını anlatıyor.
Yükselenini Hesapla
2023 Karar
Gezegen hareketleri 2023’ün seçilmiş bir yıl olduğunu iddia ediyor...