Yükleniyor . . .

16 EKİM KOÇ BURCUNDA DOLUNAY

16 Ekim Koç Burcunda Dolunay

Çantası dolu, anlatacakları bol bir Dolunay…

Tutulmanın eşlik etmediği bir Koç burcu Dolunayı' na hepimiz hasret kaldık öyle değil mi? Tutulma kuşağı seyrini başka bir aksa çevire dursun,  uzun bir aradan sonra yalın haliyle de fırtınalar estirmekten geri kalmayacak bir Koç Dolunay’ı ile karşı karşıyayız. O halde gelin, Ekim ayında bizi neler bekliyor sorusunun cevabında başrolü oynayan bu Dolunay’a yakından bakalım.

5 Soruda Dolunay!

Ne zaman?

16 Ekim 2016 tarihinde Türkiye saati ile 06.22’ de 23 derece ile Koç burcunda hizmet alanlarında etkili olacak.  Özellikle Dolunay gerçekleşmeden 4 gün önce ve gerçekleştikten 4 gün sonra etkisini maksimum şekilde gösterebilir.

Anahtar kelimeler?

Zorba ruhlu değişiklikler, değişim,  şiddet, isyan, hız, seks ve tutku, zenginlik, para, terör, inanç, ideoloji, liderler, ilişkiler, hizmet alanları, teknoloji, NASA, bilim, kanserle ilgili yeni buluşlar.

Ne olacak?

Evet, bu yıl uzun bir aradan sonra Ekim ayında tutulma formunda olmayan, yalın bir Dolunay gerçekleşecek. Fakat Koç burcundaki Dolunay’ın gerçekleştiği saatlerde tepe noktasında duran Yengeç’in ülkemizin yükseleni ile kavuşuyor olması hem bizi hem dünyayı yakından ilgilendiren bir Dolunay’ın gerçekleşeceğine işaret ediyor. Eş zamanlı olarak Mars’ın kendini en güçlü hissettiği burçta hareket ederken bir de Plüton ile kavuşum yapıyor olması, hepimizin zekâsının matematiksel akacağını ve önemli düzenlemelere gideceğimizi işaret ediyor.

Bu süreci yılın son temizliği olarak yorumlayabilirsiniz!

Önemli etkilere sahip bir Dolunay bizi bekliyor çünkü Güneş Terazi burcunda güçsüzken, anın yükseleninden aldığı destekle bu zorba Dolunay’a meydan okuyacak. Dolunay’ın eş zamanlı olarak Uranüs’ü yanına alıp Güneş ile çatışmaya girmesi, gündemde yapılması planlanan, gidişatı bir düzene girmiş konularında ayağına çelme takacağa benziyor. Özellikle ülkenin terör gündemine ilişkin bu zamana kadar karşılaşılan olaylardan çok daha farklı olaylarla karşılaşabilir. 2016’nın Temmuz ayında yaşanan zor gökyüzü ile ülke olarak uluslararası arenada adeta örnek olacağımız günlere, yeni hamlelerle geri dönüş yapabiliriz. 2012 yılında eğitim hayatı ile ilgili yapılan değişiklikler önümüzdeki 6 yıl geçerliliğini korumak üzere yenilenme geçirirken, kişilerin eğitim ve donanımları yeniden gündeme gelebilir. Bu dönemde sınava giren insanlar da yapılacak değişiklerden nasibini alabilir. Çıkacak yeni yasalar, eğitim hayatında birçok kişinin yüzünü güldürürken, birçok kişinin de durumunu tartışmaya açık hale getirebilir.

Koç burcundaki zorba ruhlu Dolunay, bir şeyleri zorla değiştirmeye çalışacak!

Mülteci meselelerinde iklimsel sorunlardan ya da sert doğa olaylarından kaynaklı, daha önce benzeri yaşanan olaylar gündeme gelebilir. Özellikle Dolunay, “kader” diyeceğimiz olayları önümüze koyarken, yine kader çizgilerinin birer prangaya dönüştüğünü de fark etmemizi sağlayacak. Ay, Güneş’i karşısına alırken odak noktamızı da ilişkilere çevirmeyi ihmal etmeyecek. Çiftler ya da markalar arasında şaşırtıcı ayrılıklar, beklenmedik boşanma haberleri hepimizi şaşırtabilir.

Kimler ve neler gündeme gelecek?

Spesifik olarak isim vermek gerekirse zorba Dolunay 2012 kuruluşlu HDP’nin Ay burcu üzerinde etkili olurken, partiyi 73’ doğumlu Selahattin Demirtaş ile karşı karşıya bırakabilir; bu süreç basında genişçe yer alabilir.  69’ kuruluşlu MHP’nin Venüs’ü ve Satürn’ü üzerinde etkili olacak Dolunay, parti içerisinde ihraçların devam edeceğine işaret ediyor. 52’ doğumlu Putin’in Güneş burcu (Terazi) ile karşıtlık yapacak zorba Dolunay, Rus devlet başkanının uluslararası alanda devam eden diplomasisini zedeleyecek açıklamalarla gündeme geleceğini işaret ediyor. Türkiye’de gündemin hiç durulmadığı bölgelerinde, şiddet alt yapılı olaylar Ekim ayının ortalarından itibaren kendini göstermeye başlayabilir. Şiddetli doğa olayları özellikle sel, tsunami gibi haberler yankı yaratabilir.

Devlet memurları, silahlı kuvvetler, kamu çalışanları, polis, fabrikalar, ticari birlikler, işçi sendikaları, Türkiye’de kadınlara ilişkin sorunlar, su boruları veya gaz endüstri gibi yer altı kaynakları da gündem maddeleri arasında yer alabilir.

En çok hangi burçları etkileyecek?

Güneş burcu, yükseleni ya da Ay burcu ya da haritasında Koç, Yengeç, Terazi ya da Oğlak baskın olanlar en çok etkilenecekler.

5 maddede Dolunay!

  • İster değişime açık olun, ister olmayın. Bugünlerde hayatınızda meydana gelen değişiklikleri kabul etmek ve ayak uydurmak zo-run-da-sı-nız. Bunu ben değil Dolunay söylüyor. İstemediğim halde sırf belli konular istikrarını korusun diye kabulleneceğiniz bir şeyler olabilir hayatınızda.
  • Duygular tavan yapıyor! Bugünlerde kafanızın karışıklığı, kalbinizde kopan fırtınaların bir yansıması olabilir. Aile bireyleriniz bugünlerde hayatınıza daha çok müdahale etmeye çalışabilir. Özellikle 20 Ekim’de öfke patlamaları gibi durumları hayatınızda sıklaşabilir.
  • Zihniyeti değiştirmek, atomu parçalamaktan zordur. Katı düşünceleri ve inançları, kirli çıkarları uğruna şiddeti kullanmaktan çekinmeyecek, vicdanını sorgulayacağımız insanlar bu süreçte de yine bizi derin hüzünlere sürükleyebilir.
  • Dolunay, Uranüs birlikteliği gerçekleşmeye hızıyla şok etkisi yaratacak olaylar ve skandalların habercisi olabilir. Çevrenizdeki insanlar skandallarla yüzleşebilir ve bunlarla başa çıkmak adına zorba davranabilir. Aile içerisindeki bir mesele ya da ilişkinizdeki ufak bir uzlaşma bugünlerde beklediğinizden de fazla uzayabilir, hiç olmadık sonuçlara varabilir. Özellikle aile ve ikili ilişkilerde anlık olaylar sebebiyle radikal değişiklikler yaşanabilir.
  • 12 Ekim civarında uyku ve iştahsızlık probleminden herkesin şikâyet ettiğini duyabilirsiniz, hatta kendinizin bile!

Dolunay burcunuzu nasıl etkileyecek?

Koç; düşüncelerinle birlikte alışkanlıkların da değişmeye başlıyor! Katı davrandığın konularda, değişime gitmeni gerektirecek gelişmelerle karşılaşabilirsin. Evliliğinde, ilişkinde ya da ortaklığında sorun yaşanabilir.

Boğa; insanların gerçek yüzünü görmeye hazır mısın? Arkandan iş çeviren, dedikodunu yapanları bir bir görmeni sağlayabilir. Bugünlerde kendini biraz yorgun ve halsiz hissedebilirsin. Bugünlerde kendinle baş başa kalmak sana kendini daha iyi hissettirebilir.

İkizler; yeni insanlarla tanışmaya hazır mısın? Sosyal çevren hareketleniyor… Hayatına bugünlerde giren yeni insanlar sana hedeflerine dolaylı yoldan daha yakın olmanı sağlayacak tekliflerle gelebilirler. Alacak- verecek meselelerinde bazı gecikmeler yaşanabilir.

Yengeç; etrafındaki insanlara bu kadar takılmazsan kariyerinde başarıya ulaşabileceğin bir süreç seni bekliyor. İş konusunda uzun zamandır beklenti içerisinde olduğun konularda işler istediğin gibi gidebilir. İlişkin varsa, partnerinin istekleri ve beklentileri seni şaşırtabilir.

Aslan; “hep ben haklıyım” demek ne kadar doğru? Özellikle bugünlerde etrafında olan biteni sadece kendi fikirlerine göre değerlendirip, yargıya varma eğiliminde olabilirsin. Ani uzun mesafeli seyahatlere hazır ol derim. Eğitim hayatın devam ediyorsa, yeni atılımlarda bulunabilirsin.

Başak; maddi konularla ilgili daha dikkatli olman gereken bir süreç. Dolunay, aranda alacak verecek meselesi olan insanlarla arandaki ilişkileri hiç olmadık noktalara getirebilir. Bu dönemde kredi, borç, ödemelerle ilgili konular biraz canını sıkabilir. Planlarını başka bir döneme ertelemende fayda var.

Terazi; karşıt burcunda gerçekleşecek Dolunay uzlaşmacı tarafını sınayacak. Birlikte hareket etmekten mutluluk duyduğun insanların gergin ve öfkeli tavırları, biraz canını sıkabilir. Özellikle sevgilin ya da çalışma arkadaşının… Keskin kararlar almak için ideal bir dönemde olmadığını özellikle hatırlatmak isterim.

Akrep; Dolunay’da ya birileriyle münakaşaya gireceksin ya da üzerine yüklenen sorumlulukları kabul edeceksin. Özellikle iş yerinde detayı fazla, angarya işlerle uğraşman gerekebilir. Sağlığınla ilgili uzun zamandır ertelediğin konular gündeme gelebilir, doktordan randevu almayı artık erteleme!

Yay; bugünlerde etrafındakilere biraz kök söktüreceksin demek yanlış olmaz. Etrafındakilere ufacık bir sebepten dolayı tahammülsüzlük gösterebilirsin. Bu dönemde uzun zamandır ilgilendiğin biri seninle iletişim kurmaya çalışabilir. Çocuk sahibi isen ona karşı daha korumacı hareket etmende fayda var.

Oğlak; yaşam alanına ilişkin uzun soluklu planlarını nihayet hayata geçirme fırsatı yakalayabilirsin! Fakat bu fırsatlar, hiç beklenmedik olaylar sonucu da ortaya çıkabilir. Ailendeki insanlarla yaşadığın tartışmalar sıklaşabilir. Bugünlerde öfke kontrolü yapmanda fayda var.

Kova; etrafında olan bitene bazen çok fazla anlam yüklüyorsun, kabul et. Bu süreçte de ailendeki insanların sana yönelik tavırlarını çok fazla kafaya takabilirsin. Özellikle kardeşlerinin… İletişim alt yapılı konularda beklenmedik aksilikler planlarını bozabilir. Programını buna göre yapmalısın.

Balık; maddi konularla ilgili beklentilerin nihayet gerçeğe dönüşüyor. Gelirinden memnun değilsen, daha çok para kazanmanı sağlayacak iş olanakları karşına çıkabilir. Sevdiğin insana bugünlerde pahalı jestlerde bulunmak isteyebilirsin. Harcamaların konusunda ölçüyü fazla kaçırmamaya çalışmalısın.

Astrolog Zeynep Turan

Yazının Her Hakkı Saklıdır.

07.09.2016

Zeynep Turan
Hakkında
Astroloji bir yol haritasıdır. Hayatınızla ilgili keskin bir viraj aldığınızı düşünüyor olabilirsiniz. Peki, o zaman size bir soru; İçinde bulunduğunuz dönemin hayatınızdaki en zor dönem olduğuna nasıl karar veriyorsunuz? Astroloji bunları yıl yıl cevaplıyor! Zeynep Turan; doğum haritanızda yani horoscope haritanızda, size özel olayları anlatırken, olayları nasıl yöneteceğinize dair danışmanlık da veriyor…Siz doğum bilgilerinizi veriyorsunuz, Zeynep Turan doğum anınızdaki gezegen konumlarından hayatınızda neyin öne çıktığını anlatıyor.
Yükselenini Hesapla
2023 Karar
Gezegen hareketleri 2023’ün seçilmiş bir yıl olduğunu iddia ediyor...