Yükleniyor . . .

14 MART MERKÜR KOÇ BURCUNDA

Merkür Koç Burcunda

Gökyüzünün gezgin gezegeni Merkür 14 Mart itibariyle lider ve sabırsız olan Koç burcuna geçiş yapıyor. Toplumsal olarak konuşma ve düşündüğünü söyleme dürtüsünü arttırırken, bir taraftan da iyimserliği ve kararlılığı arttırmayı planlıyor. Görünenin arkasındakine sahip olma düşüncesi kendisini baskın bir şekilde gösterirken, risk almaktan da korkulmayacak. Maddi konular ile ilgili akılcı çözümlerin artacağı bu döngüde parlak fikirler ön planda olacak.

Merkür’ün Koç burcuna olan hareketinde egonun baskın bir şekilde kendini göstereceği ve tuhaf olayların yaşanacağı günler olabilir. Özellikle 17 Mart’ta Ay’ın Akrep burcunda olacağı gün ve 18 Mart’ta Merkür’ün geri giden Venüs ile kavuşacağı gün mart ayı adına iddialı günler olacak. Genel yaşam tarzına yansıyacak olan bu etkiler ilişkilerde ve arkadaşlıklarda kıskançlığı tetikleyebileceği gibi rekabetin dozunu da arttıracak.

26 Mart’ta Merkür – Uranüs ile kavuşum yaparken, dinler ve devrimler tekrar gündeme gelebilir ve birçok din adamının eş zamanlı siyasi alt yapılı açıklamaları söz konusu olabilir. Ayrıca 26 Mart Merkür’ün büyük kareye eşlik ettiği en aksi iletişim günlerinden biri olacak.

Merkür’ün Koç burcundaki seyrini bir de kendisinden dinleyelim.

‘’ Hareket ettiğim burca göre iletişimi şekillendiren ben, bu defa Koç burcunun özelliklerini de yanıma alarak hepinizi sarıp sarmalamaya geliyorum. Bu döngüde de hayatınıza hız katmayı planlıyorum ancak farklı alanlarda. Ne gibi derseniz, mesela düşünme hızınızı kat be kat arttırarak çok daha hızlı kararlar alıp sonuca ulaşmanıza destek olacağım. Çevrenizdeki insanlar tarafından onaylanmayan fikirlerinizi uygulama kararlılığı sağlayacağım ve sorunları aşmanıza yardımcı olacağım. Kişisel becerilerinizi destekleyen gücüm toplum içindeki konumunuza olumlu etki ederken, yeteneklerinizin de farkına varmanız an meselesi olacak. Siz düşüncelerinizi sonuna kadar savunurken ben de sizi destekleyeceğim ve desteğimin yanına bir de hazır cevaplılığı katacağım. Kin ve nefret duygularının önüne geçmeyi planlıyor, dürüstlük temasını ön plana çıkarıyorum. Koç burcundaki hareketim sırasında herkesi hareketlendirmeyi ve tembelliği rafa kaldırmayı düşünüyorum. Olumsuz düşünceleriniz yerini farklı duygulara bırakırken kırılganlığınız da bir nebze artabilir. Anlayacağınız herkesin bildiğini ortaya dökme zamanının geldiğini fark ettireceğim. Tam kaybettim derken kazanabileceğinizi de göstereceğim size. Ancak siz bunu zamanla anlayacaksınız. Kazandım dediğiniz şeyler kaybettikleriniz de olabilir zamanla!

Size katmayı planladığım özellikler hoşunuza gitti değil mi? Ancak bu kadarla kalmayacağım. Düşüncelerinizi kabul ettirmek isterken fevri davranışlarınızı da tetiklemeyi düşünüyorum. Aldığınız ani kararların sonuçlarına katlanmayı öğretmeyi, karşınızdaki insanın düşüncelerine de önem vermeniz gerektiğini hatırlatmayı planlıyorum. Hazır cevap olacağım derken patavatsız da olabilirsiniz. Evet kin ve nefret duyguları rafa kalkacak ancak yaşadığınız olumsuzlukları da unutturmayacağım. Hayatın bir ders niteliğinde yaşandığını düşünürsek unutmamanız da lazım zaten. ‘Ben’ duygusunu ön plana çıkaracağım ve egoları besleyeceğim, kendisini durdurmayı başaramayanlara hayatının unutulmaz anını yaşatacağım. Tüm bunların yanına içsel huzuru da biraz yerinden oynatacağım. E bu kadar fevri davranışa oynaması da lazım zaten. Agresifliğinizi kendinize yönlendirmenize sebep olacağım. Yeni başlayacağınız işlerde hevesinizi kursağınızda bırakmayı planlamıyorum ancak düşünmeden hareket edenlere de geri adım atmaları gerektiğini göstereceğim. Zaman zaman hızlı kavrama yeteneğinizi de sabırsız yanınızı da titizlikle kontrol edeceğim.

Siz beni iletişim gezegeni olarak biliyor ve yalnızca iletişimi yönlendirdiğimi sanıyorsunuz ancak yanılıyorsunuz. Yol arkadaşım hangi gezegen ise onu da yanıma yoldaş ederek hayatlarınıza dokunuyorum. ‘’

Merkü'ün Koç burcuna hareketi esnasında nelere dikkat etmelisiniz?

  • Zekanızı kontrol etmeli ve odaklandığınız konulara ve kişilere yönlendirmelisiniz.
  • Ben merkezci düşüncelerden olabildiğince uzaklaşmalı, bu tavırda olan insanlarla tartışmaya girmemelisiniz.
  • Fevri hareketlere açık olduğunuz için hata yapma olasılığınız da çok yüksek bu sebeple deneyimlerine güvendiğiniz kişilerin görüşlerine başvurmalısınız.
  • Eğer ticaretle uğraşıyorsanız düşünmeden kesinlikle hareket etmemeli, hızlı kararlar almamalısınız.
  • Duygusallık elbette olacaktır ama kalp ve mantığı bir çizgide tutabilmek bu süreçte çok önemli olacak.
  • Olumlu ve mutlu haliniz konsantrasyonunuzu dağıtabilir. Sorumluluklarınızdan uzaklaşmamalısınız.

Merkür’ün Koç burcuna olan hareketinin burçlara etkileri

KOÇ: Bu döngüde düşünmeden hareket etmemeye özellikle özen göstermeli ve fevri kararlardan kaçınmalısın. Olağanın dışında gelişen olaylar heyecanlanmana sebep olabilir. Eğer kendi işini kurmak isteyen bir Koç burcuysan derinlemesine düşünmen gereken konuları es geçmemelisin. Bir süredir ertelediğin seyahati gerçekleştirebilir, farklı kültürlerle ilgili yeni bilgiler edinebilirsin.

BOĞA: Düşündüğünü söylemelisin! Eğer ilişkisi olan bir Boğa burcuysan düşüncelerini söylemekten çekinebilir, hayatında daha büyük sorunlara yol açabilirsin. Bu döngüde karşına bir süredir beklediğin fırsatlar çıkabilir, sağlıklı değerlendirmeyi başarabilirsen kârlı çıkan sen olacaksın. Başlamak istediğiniz yeni bir proje ya da iş varsa ertelemenizi tavsiye ederim.

İKİZLER: Çok daha popüler olacağın günler başlıyor. İş hayatında ve yakın çevrende son zamanların en çok konuşulan ismi olabilir, yeni fikirlerinle fark yaratabilirsin. Yönetici gezegenin Merkür’ün ateş grubu bir burçta hareket etmesi zekanızı olduğundan daha da parlatacak. Eğer uzun zamandır aynı iş yerinde çalışan bir İkizler burcuysanız sizin lehinize olacak sonuçlar elde edebilirsin.

YENGEÇ: İletişime oldukça açık olacaksınız. Kariyeriniz veya yaşam alanınızla ilgili değişiklikler yaşayabilir, radikal değişimler yaşayabilirsiniz. Eğer evli bir Yengeç burcuysanız eşinizin ailesi ile var olan sorunlar gündeme gelebilir, gerginlikler yaşanabilir. Sakinliğinizi korumanızı tavsiye ederim.

ASLAN: Gereksiz harcamalara dikkat! Kendinize olduğundan çok daha özen göstereceğiniz bu döngüde gereksiz harcamalara dikkat etmeli, bütçe planlamanı tekrar gözden geçirmelisin. Eğer bir süredir çözümlenmeyen miras, hukuki dava, kredi gibi süreçler var ise işlemlerin hızlanması söz konusu olabilir.

BAŞAK: Yönetici gezegenin Merkür’ün öncü bir burçta hareket etmesi seni de bulunduğu ortamların lideri haline getirebilir. Eğer yeni bir proje üzerinde çalışıyor ya da kendi işinin patronuysan işinle ilgili büyüme yaşayabilir ya da farklı bir alanla ilgili fikirler üretebilirsin. Maddi anlamda kazancının artacağı bir döngüdesin.

TERAZİ: İkili ilişkilerde söz sende. İş, aşk, aile hayatı hepsinde söz sahibi olacağın günler başlıyor. Şikâyetçi olduğun konular hakkında susmaktan yana olmayacak, fikirlerini açıklarken kendine duyduğun güveni de ortaya koyacaksın. Eğer yaşam alanını değiştirmeyi planlayan bir Terazi burcuysan bu döngüde harekete geçmek isteyebilirsin.

AKREP: Gündeminde maddiyat var! İş hayatına dair radikal değişikler peşinde olabilirsin. Ortaklı bir yapı içindeysen tüm hisseleri alabilir, kendi işinin patronu olmak isteyebilirsin. Eğer borç olarak verdiğin bir paranın gelmesinden umudunu kestiysen bu döngüde bir sürprizle karşılaşabilirsin. Önemli evrak ve e-posta gönderimlerine dikkat!

YAY: İkili ilişkiler keyfini yerine getiriyor. Bir süredir kalbi boş ya da açılamadığı biri olan bir Yay burcuysanız keskin zekanızla istediğiniz kişiyi etkileyebilir, yeni bir ilişkiye başlayabilirsiniz. Ailenizle geçireceğiniz zamanın saatleri artabilir, kardeş ya da kardeş kadar yakın gördüğünüz birine maddi manevi destek olmak isteyebilirsiniz.

OĞLAK: İç dünyanızı artık dışarı yansıtma zamanı! Farklı fikirlere son derece açık olacağın bu döngüde çevrendeki insanların desteğini hissetmek sana çok iyi gelecektir. Gergin ortamlarda bulunmamanı özellikle tavsiye ederim, haksızlığa uğradığını düşündüğün an çok uç tepkiler verebilir, fevri davranışlarının bedelini ödemek zorunda alabilirsin.

KOVA: Kalbinin kapıları aralanıyor! Sabit fikirliliği bir tarafa bırakabildiğin sürece şansın senden yana olacağı günler yaşayabilirsin. Eğer ilişkisi olmayan bir Kova burcuysan kalp atışlarını hızlandıracak bir aşka başlayabilir, aradığını bulabilirsin. Sosyalliğinin zirvede olduğu günler yaşayabilirsin.

BALIK: Bildiğinden şaşmamalısın! Yaşam alanınla ilgili sürpriz değişiklikler olabilir, bulunduğun yerden taşınma zorunluluğu doğabilir. Fırsatları değerlendirme konusunda yanlış yönlendirmeler aklının karışmasına neden olabilir. Eğer finansla yatırımlar yapmayı düşünen bir Balık burcuysan yatırımlarını bekletmeni ya da bilirkişiden fikir almanı tavsiye ederim.

Astrolog Zeynep Turan

Yazının her hakkı saklıdır.

13.03.2017

Zeynep Turan
Hakkında
Astroloji bir yol haritasıdır. Hayatınızla ilgili keskin bir viraj aldığınızı düşünüyor olabilirsiniz. Peki, o zaman size bir soru; İçinde bulunduğunuz dönemin hayatınızdaki en zor dönem olduğuna nasıl karar veriyorsunuz? Astroloji bunları yıl yıl cevaplıyor! Zeynep Turan; doğum haritanızda yani horoscope haritanızda, size özel olayları anlatırken, olayları nasıl yöneteceğinize dair danışmanlık da veriyor…Siz doğum bilgilerinizi veriyorsunuz, Zeynep Turan doğum anınızdaki gezegen konumlarından hayatınızda neyin öne çıktığını anlatıyor.
Yükselenini Hesapla
2023 Karar
Gezegen hareketleri 2023’ün seçilmiş bir yıl olduğunu iddia ediyor...