Yükleniyor . . .

14 KASIM BOĞA BURCUNDA DOLUNAY

14 KASIM BOĞA BURCUNDA DOLUNAY

Ne zaman gerçekleşiyor?

14 Kasım’da Süper Ay, Türkiye saati ile 15:52’ de Boğa burcunda gerçekleşecek.

Bu Dolunayın farkı nedir?

Yerküre bu döngüde büyük günlerden geçtiğimizi işaret ediyor. Üstelik sessiz sedasız da geçmiyor. 2016 yılında büyük duyguları tattıran on iki Dolunay’ın etkileri yanımızdan geçip giderken, aslında aklımızda olmayanları yanımıza da iliştirdi. Şimdi ise büyük düşünmenin ne kadar önemli olduğunu görmemizi sağlayacak. Yılın en karmik döngüsünden geçtiğimizi tekrar hatırlatmak isterim. Karanlıkları aydınlığa, başkalarının aydınlığını çalanları ise derin karanlıklara itecek bir Dolunay yaşanacak. 14 Kasım Süper Dolunay’a hazır mısınız?

Neyi vurguluyor?

Yaşadığımız gezegene en yakın konumlanan bu Dolunay’ın etkisi bizim vatanımız için çok önemli! Her Dolunay’ ın bir yükseleni vardır. 14 Kasım’ da gerçekleşecek Dolunay’ ın yükseleni ise Boğa burcudur. Türkiye’nin Güneş burcunun karşısında süzülüyor olacak. 30 Ekim’de gerçekleşen Yeniay Akrep aksından çıkıp gelirken, aslında birbirimize çok daha mesafeli ve her zamankinden daha durgun davranmış olabiliriz.  Yılın yorgunluğu, kışın ilk soğuklarıyla birlikte üstümüze çöktü, belki de bu yüzden içimizdeki yalnızlıkla bile konuşmuyor olabiliriz. İşte tüm bu ıssız yüreklere fırtına gibi doğacak bir ay belirecek semada. Büyüklük bende kalsın diyenlerin kapılarını, en az ay kadar heybetli haberler alabileceklerini işaret ediyor. Herkesin her şeye karıştığı bu döngüde, adeta büyük fırtınalarla berraklaşacak bir sürece giriyoruz. Geçip gitmeden önce son fırtınaya hazır olun derim.

İletişim odaklı konular ön planda!

İçinizi bırakın daralmasın…

İletişim gezegeni Merkür’ün Yay burcunun ilk derecesinde hareket etmesi, Dolunay’a ayak bağı olacak anlamına gelebilir. Bu yüzden kendimizi baskı altında hisseden bir etki yaratabilir. İlişkiler evinde hareket edecek olmasını aslında başlı başına bir konu olarak değerlendirmeliyiz.

 • İçinizi yiyen hayalet sesler size her zamankinden daha yakın olabilir.
 • İlişkilerde uzun zamandır sorun yaşayanlara gökyüzünden şöyle bir mesaj var; “aşk böyle yaşanmaz, yaşanacaksa yer yerinde kalmayacak” edası ile birçok çiftin adrenalini yüksek tutan konuşmalarını duyabilirsiniz.
 • Yaz aylarından bu yana bir türlü çözülmemiş ilişkiler çözülebilir.
 • Binlerce kez şans verilen kişilere artık kesin bir dille güle güle denilebilir.
 • Hani olur ya kimseye itiraf edemediğiniz bir ilişki içinde iseniz bu süreçte de net konuşmalar yaparak keskin kararlar alınması söz konusu olabilir.
 • Eğer merak edip de bir türlü çözemediğiniz birileri var ise bu süreçte bilgiler önünüze dökülebilir.

Dolunayı’ ın heybeti ne anlatıyor?

Gökyüzü asil ama asi, egosu yüksek ama heybetli, kararlı ama ketum bir etkiye hazır olun diyor. Sahiplenici Süper Dolunay hepimizi sarıp sarmalamaya gelirken, özelikle yaz boyunca bir türlü çözemediğimiz konular hakkında yaşamımıza bir nebze de olsa huzur veriyor.  Netleşmeyen işleriniz veya ortaklı konularınız var ise gölgeler kalkarken net kararlar alabilirsiniz.  İyi ya da kötü demeden, arkanıza bakmadan adeta yolunuzda yürümek için sizi yüreklendirecek. Süper Dolunay Venüs’ün yöneticiliğinde ilişkilere netlik kazandırırken, toplumda saygınlık kazanmış birçok kişinin farklı açıklamaları da konuşulacak.

Riskleri var mı?

Boğa burcunun etkisinde devam eden Dolunay lüks tüketimi tetikleyebilir. Natal haritanızda Boğa, Aslan, Akrep ve Kova burcunda hareket eden bir gösterge varsa bu süreçte alışveriş yapmaktan korkmayabilirsiniz. Ancak borsa tarzı konularla uğraşanların biraz dikkatli olmaları gerektirebilir.

Sürprizleri var mı?

Dolunay’ın ruh sahibi olan Venüs, Süper Dolunay’ı şekillendirirken Oğlak burcunun ilk derecelerinde Vesta ile karşıtlık yapacak. Bu da yeni ilişkilerin başlayabileceği gibi, sudan sebeplerden küslerinde barışacağını işaret ediyor.  Ayrıca Süper Dolunay’ın etkisi azalsa da 8 Aralık’a kadar birçok ilişkinin içine para konuları da dahil olacak.  Ne yapacağım diyenlere büyük çareler getirecek.

Kuzey Ay Düğümü- Güney Ay Düğümü 180‘liğinden destek alacak. Bu durum çevrenizde güçlü baskın karakterlerin, cesaretli insanlarla birbirlerine meydan okuyuşunu seyredeceğimiz anlamına gelecek. Gökyüzünün hepimizi içine çekeceği heybetli Dolunay, yeni nesillerin yönlerine ışık tutacak buluşlara da imza atmasını sağlayacak.

Bizi neler bekliyor?

 • Süper Dolunay, Boğa burcundan aldığı inatçı ruhla hepimize yüksek dozda tutku verebilir.
 •  Baş ağrılarına bu dönem de dikkat edin. Lodos sıcaklığı ile tetiklenebilir. 
 • Yüksek konuşmalar öncelikle dikkat çeken insanları merkezine alabilir.
 •  1948’den bu yana gözlemlenmeyen Süper Dolunay, 1948 kuruluşlu İsrail’i yakından ilgilendirecek. 2012 yılından bu yana değişim rüzgarlarından geçtiğini ve farklı planları olduğunu tüm dünyanın daha yakından öğreneceğini temsil ediyor. Aynı zamanda önemli bilgilerin de deşifre olabileceğine işaret ediyor.
 •  Süper Ay yaklaştıkça Türkiye'nin Güneş burcuna, yani tam kalbine ışık tutacak. Yüzleşmek ilk etapta sancılı olsa da hiç kimse eskisi gibi olmayacak.  14 Kasım'da gerçekleşecek Dolunay, yer yüzündeki derin ilişkileri deşifre edecek.

 

Hangi yapıları etkisi altına alıyor?

Dünyaya en yakın noktada meydana gelecek olan bu Dolunay karma döngüsünü tetikliyor.

2 Kasım'dan itibaren gündeme oturan basın yayın kurumlarını, TV kanallarını, göz önündeki aileleri, yazarları yakından ilgilendirecek olayları özelikle 12 Kasım’dan itibaren yeniden gündemine taşıyacak. Öyle ki finans sektöründeki evlilikler, bankaların yabancı ortaklarla birleşmeleri dikkat çeken sahnelere ya da manşetlere neden olabilir.

Kimleri etkisi altına alıyor?

Süper güce sahip dünyaya en yakın bu 14 Kasım Dolunay’ı kimleri merkezini altına alacak derseniz;  

 Siyasetten;

Devlet Bahçeli,

Melih Gökçek,

Kemal Kılıçdaroğlu,

Bülent Arınç,

Sanatçılardan;

Cem Yılmaz,

Ece Erken,

Demet Akalın,

Halit Ergenç,

Kıvanç Tatlıtuğ, gibi isimlerin natal haritalarını öne çıkarırken, aynı zamanda da açıklama yapmak zorunda kalacakları durumlar yaşayabilirler.

Türkiye siyasi arenasında büyük günlere ve büyük sırların ortaya çıkabileceğini de işaret ediyor.

Burçlara Etkisi

Koç: Çok güvendiğiniz kişilerin aslında kendi kariyerleri için sizi ikinci plana attıklarını gözlemleyebilirsiniz.

Boğa: Burcunuzda meydana gelen Dolunay, maddi açıdan beklentilerinizi karşılayacağınız önemli bir transfere vesile olabilir.

İkizler: İletişimde dikkatler üzerinizde olacak. Uzun zamandır var olan ilişkinizdeki problemleri çözmek yerine “artık yeter, bitti” diyebilirsiniz.

Yengeç: Eğer bu ay yurtdışı evrakları düzenlemek veya oturum almak gibi işleriniz varsa bu süreç sizin için önemli olacak.

Aslan: Yeni bir düzen arayışına gitmek isteyebilirsiniz. Aklınızda olmadığı halde bir anda tüm salon takımını değiştirmek, evinizi taşımak gibi radikal değişikler söz konusu olabilir.

Başak: Mayıs ayında hayal kırıklığı yaşamanıza neden olan bazı işlerinizin geri dönüşüne şaşırabilirsiniz. Hiç ummadığınız yerlerden övgüler duymak sizi şaşırtabilir.

Terazi: Aşk hakkında konuşurken dikkatli olmanız gerekebilir. Büyük laflar etmenizin ardından hiç tahmin etmediğiniz kaçamaklar yaşayabilirsiniz.

Akrep: Hem sosyal çevrende hem de kariyerinde yeni başlangıçlara hazır olmalısınız. Eğer akademisyen iseniz bir kitap sevinci yaşayabilirsiniz. İnsanlar başarınıza ortak olabilir.

Yay: Eğer işiniz gereği yurtdışına çıkmanız gerekiyorsa bu dönem uzak ülkelerden sürpriz teklifler alabilirsiniz. Tüm hayatınız bir anda değişebilir.

Oğlak: Eğer sevgilinizle ortak bir iş yapmak istiyorsanız bugünlerde maddi konular gündeme gelebilir. Ancak kendinizi garanti altında hissedeceğiniz bir anlaşma talep edebilirsiniz.

Kova: Dostlarınıza verdiğiniz değeri gözden geçirebilir, çevrenizdeki bazı insanlarla yol ayrımına gelebilirsiniz. Bu dönem ailenizle daha çok zaman geçiriyorsunuz.

Balık: Eğer işinizden memnun değilseniz, sektör değişimi yaşayabilir. Yeni bir başlangıç yapmanız söz konusu olabilir. Ekstra eğitimler almak isteyebilirsiniz.

 

Zeynep Turan

Yazının Tüm Hakkı Saklıdır.

6 Kasım 2016

Zeynep Turan

Twitburc Kurucusu & Astrolog

Hayatınızla ilgili keskin bir viraj aldığınızı düşünüyor olabilirsiniz. Peki, o zaman size bir soru; İçinde bulunduğunuz dönemin hayatınızdaki en zor dönem olduğuna nasıl karar veriyorsunuz?Astroloji bunları yıl yıl cevaplıyor! Zeynep Turan; doğum haritanızda yani horoscope haritanızda, size özel olayları anlatırken, olayları nasıl yöneteceğinize dair danışmanlık da veriyor…Siz doğum bilgilerinizi veriyorsunuz, Zeynep Turan doğum anınızdaki gezegen konumlarından hayatınızda neyin öne çıktığını anlatıyor.
Danışmanlık Hizmetleri
Günün Ruh Hali
Ay, öncü burçta hareket ediyor. Sosyal medyadaki yanlış anlaşılmalar küslükleri, sessiz tiripleşmeleri beraberinde getirebilir. Ailelerin en yaşlı üyeleri bu döngüde daha çok konuşulacak.
Zeynep Turan
Hakkında
Astroloji bir yol haritasıdır. Hayatınızla ilgili keskin bir viraj aldığınızı düşünüyor olabilirsiniz. Peki, o zaman size bir soru; İçinde bulunduğunuz dönemin hayatınızdaki en zor dönem olduğuna nasıl karar veriyorsunuz? Astroloji bunları yıl yıl cevaplıyor! Zeynep Turan; doğum haritanızda yani horoscope haritanızda, size özel olayları anlatırken, olayları nasıl yöneteceğinize dair danışmanlık da veriyor…Siz doğum bilgilerinizi veriyorsunuz, Zeynep Turan doğum anınızdaki gezegen konumlarından hayatınızda neyin öne çıktığını anlatıyor.
Yükselenini Hesapla
2023 Karar
Gezegen hareketleri 2023’ün seçilmiş bir yıl olduğunu iddia ediyor...