Yükleniyor . . .

14 ARALIK İKİZLER BURCUNDA DOLUNAY

14 Aralık İkizler Burcunda Dolunay

Bundan yaklaşık bir yıl önce bir yazımda bireysel tutumların sistemleri etkisi altına alabileceğinden bahsetmiştim. Koca bir yılı devirmeye çok az kalmışken meydana gelen son Dolunay bu yaklaşımın aydınlık yüzünü bize göstermeye çalışacak. En uzak mesafede siyasetle alakasız olan insanlar bile dünya da topraklarımızda yaşananları yakın temastan deneyimlemiş oldu. Bu süreçte toplumsal duyarlılığın yanında inkâr etme, kabullenmekte zorlanmalar ve değişime mecbur kalınma gibi farklı psikolojik savaşları da yanına ekledi.  Kendi derdimize düştüğümüz bu günlerde hayatın bir noktasından tutunmak ihtiyacı duyuyoruz. Uzun zamandır 2017 yılının tüm ilişkiler boyutunda insanlığa farklı bir renk katacağını ifade ediyorum. Aslında bir süredir izlerini de ufak ufak görmeye başladık. Hepimizin aydınlık yollara ve koca bir temizlik yapmaya ihtiyacı var. Kasım ayından beri yüzleşmeler sert izler bırakırken tatlı tatlı, kırıp dökmeden kendimize ve insanlığımıza bir miras bırakmak isteyeceğiz.  Ne için? Elbette geleceğimiz için!

Hayatta her şey bizim için!

İşte bu sloganla İkizler burcunda meydana gelen Dolunay’ın bize vereceği mesajları okumak çok zor olmayacak. Bir süredir etkisinde olduğumuz bu döngü içinde gerçeklerden, arka kapılar ardında kalanlardan ve sınanan duygulardan çok nam saldık. Şimdi olayların ve bireylerin aydınlık yüzlerine tanıklık edeceğiz. Yani bir şeylerden bu dönem vazgeçmek çok kolay, hayata almakta bir o kadar zor olacak. Kararsız kalabiliriz ancak neyin ne olduğunu ısrarla görmeyenlere gösterme zamanı olduğunu gökyüzü yeniden, usanmadan işaret etmeye devam edecektir.

Ne zaman gerçekleşiyor?

İkizler burcunda gerçekleşen Dolunay 9. evde, Türkiye saati ile 02:05 ‘de meydana geliyor.

Anahtar kelimeler?

Uzun mesafeler, deniz ve uluslararası ticaret, haberleşme, din ve din adamları, dini yapılar ve vaizler. Mahkemeler, hukuki süreçler. Ülkeler arası dış politika. Eğitim-öğretim, bilimsel duyurular. Göçmenler. Medya yöneticileri ve yayıncılık. Gençler. Teknoloji çalışmaları.

Dolunay ne anlatıyor?

14 Aralık, İkizler burcunda meydana gelen Dolunay fikirlerimizi, inandıklarımızı, bilgimizi dışarıya yansıtmamızı sağlıyor. İlişkimizle alakalı konularda tespit ettiklerimizi ciddi bir şekilde ele aldığımız bir döngüyü işaret ediyor. Yaz aylarından itibaren, temas halinde olduğumuz her süreç, ilişki bazında yeniden değerlendirmeye açılacak. Duygusal ya da mantık alışverişi fark etmez paylaşma, görüşme, sonuca ulaşma, ortaklaşma gibi eylemlerde gerçekçi olmak zorunda kalabiliriz. İletişim’in kralı olan yönetici gezegen Merkür, bu döngüde Oğlak burcunda seyir alıyor. Bu dönem içinde para ve maddiyata bağlı kontaklar önemli olacak. Söyle ki;

 • Eşler arasında ortak mallar
 • İş ortaklıkları
 • Dava sürecinde olan evlilikler
 • Yine dava sürecinde olan mal bölüşümü
 • Uluslararası bağlantıları olan anlaşmaların yenilenmesi
 • Burs destekli yurtdışı ya da yurtiçi eğitim planları

Aceleye gerek yok!

Bu Dolunay bazı konuları sindirebilmek için zamana ihtiyacımız olduğunu gösterecek. Bizzat hayatlarımıza dokunan konuları temelden halletmeye çalışacağız. Yapısı sağlam olmayan ve Haziran ayından beri belirsizliğini hissettiğimiz konularda mantık devreye giriyor. Ancak kararlı olmak adına atılan her adımı geleceği de düşünerek hesap etmemizde fayda olacak. Dolunay bir yandan gerçekleri ortaya dökerken alternatiflerini oluşturmamız için yardımcı olacak. Bu vesile ile şu konulara dikkat etmeliyiz;

 • Uzun yolculuklar gerektiren ülkelere yapılan iş ve eğitim amaçlı ziyaretler.
 • Kritik anlaşmazlıkları bir rotaya oturtmak.
 • Haziran ayından beri beklediğimiz haberin en sonunda gelmesi.
 • Sosyal dayanışma odaklı konuların artışı.
 • Beklenen paraların gelmesi.
 • Davaların bir sonuca bağlanması.
 • Küslerin bir araya gelmesi.

Benzer olaylar bazı konuların çözülmesinde deneyim artırıyor.

Biraz geriye dönüp bakmakta fayda var. Benzer bir süreç başlıyor! Olaylar, insanlar aynı olmayabilir ancak ortak temalar size bir dönemin sıkıntılarını gösterecektir. Sosyal olarak etkisinde kalabileceğimiz, magazinsel, toplumu yansıtan konuları da merkezine alacaktır. Satürn kaynaklı gündemi başlatan olaylar da somut atılımları da tetikleyebilir. Bu noktada potansiyelimizi ve hedeflerimizi büyütürken sıra dışı engeller ile karşılaşmamız mümkün olabilir.

Özellikle; yeni bir sosyal ortama girersiniz ama gündemden düşmeyen dedikodulara dahil olabilirsiniz. Bir ilişkiye başlama veya bitirme kararı alırsınız. Eşiniz ya da sevgilinizin hayatında aniden önemli bir değişiklik olabilir. Söz, nişan veya evlilik gibi kararlar alabilirsiniz. İlişkinizdeki dengeler değişebilir. Güvenilir olmayanı bırakırsınız. Yorucu ve uyumsuz insanları hayatınızdan sessiz sedasız uzaklaştırırsınız. Özellikle eğitimle ilgili konular, sınavlar, yüksek öğrenimle alakalı meseleleri şansa bırakılmamalı. Uluslararası düzeyde sunum yapmak ya da seminere katılmak öne çıkmanıza yardımcı olabilir. 

Bir ihtimal daha var!

Olur da yeni biriyle tanışırsınız diye söylüyorum. Zamanlama konusunda derdiniz olmasın.

Bu dönem sonsuz kopuşlar yeni başlangıçlara neden olacaktır.

Şanslı karşılaşmalar, yeni tercihleri ortaya çıkartabilir.

15 gün süre zarfında hayatınızın yönünü değiştirecek önemli bir gelişmeyi sonuçlandıracaktır.

Bu süreçte kendi ile barışık olmayan bireyler fiziksel bazı değişikliklere imza atabilirler.

İşle ilgili hak ettiğiniz haberler geliyor.

Yayın sektöründe patron odaklı konular, köşe yazarları, büyük değişimlere ve sansasyonel konuları gündemine getirebilir.

Bu Dolunay’da gri tonlara yer vermeyin. Bazı kararlar öfke duymanıza da neden olabilir. Ancak bu dönem haklı olan kazanır, bunu da aklınızdan çıkartmayın.

Kimler ve neler konuşulur?

 • Rusya Cumhurbaşkanı Vladimir Putin
 • Eski Amerika Başkanı Barrack Obama
 • Bülent Ersoy’un sağlığı
 • Acun Ilıcalı’nın ilişkileri
 • Can Dündar’ın gazeteciliği
 • Fahriye Evcen’in aşk hayatı,
 • 14 Ağustos 2001 kuruluşlu AKP ‘nin parti içindeki iddialı kararları
 • 26 Şubat 1954 doğumlu sayın Cumhurbaşkanımızın uluslararası arenada yapacağı açıklamaları ve kişisel hayatı ile ilgili alacağı kararlar.

Dolunayın Burçlara etkisi;

KOÇ: Dostluk, umutlar, bireysel girişimlerinizi etkileyecek olan Dolunay, katılacağınız sosyal aktivitelerde hayır işlerine, derneklere üye olabileceğinizi gösteriyoor.  Ayrıca bu tarz konularda bazı bireysel girişimlerde bulunacağınızı vurguluyor. Dostlarınızla olan ilişkileriniz daha yoğun olarak artış gösteriyor… Bacak bölgenizdeki kemik ağrıları geçmişte yaşadıgınız sıkıntıları tekrarlatabilir. 

BOĞA: İkizler burcunda gerçekleşecek olan Dolunay bilinçaltınızı, korkularınızı ve ruhsal dünyanızı etkileyecek sebepler yaratabilir. Maddi ve manevi anlamda kendinizi köşeye sıkışmış hissedebilirsiniz. Destek arayışınız bu günlerde artabilir. İlişkisi olan Boğa burcları gereksiz inatlaşmalar uzun konuşmalara neden olabilir. 

İKİZLER: Planlarınızdaki son dakika değişiklikleri ve iptaller moralinizi bozmasın. Varsa yolculuk planları biletlerinizi önceden kontrol etmenizi tavsiye ederim. İlişkilerde odak konusu siz oluyorsunuz.  Tercihler geleceğe açılıyor. Evlilik kararı artık gecikmiyor. Sağlık evinizi etkileyen Dolunay baş, boyun ve kas ağrılarına neden olabilir. Kendinizi birkaç gün boyunca düşünceli ve halsiz hissetmeniz normal…

YENGEÇ: Para evinizi etkileyecek olan Dolunay nedeniyle daha çok harcama yapmaya meyilli olabilirsiniz. Ekstra harcamalar yaşayabileceğiniz gibi, eliniz de oldukça açık…Bir anda çıkan iş toplantıları, kaçırılmış gibi gelen fırsatlar yeniden konuları değişerek aynı kurumlarda yer almanızı sağlıyor.

ASLAN: Kardeşler, arkadaşlar ve iletişim evinizi etkileyecek olan Dolunay planlarınızı ve projelerinizi değiştirmenize neden olacak konuşmaların habercisi olacaktır. Başkalarından duyacağınız sözler sizde stres yaratabilir. Ani öfke nöbetlerine ve kulak ağrılarına dikkat! Dürüst ilişkiler arayışınız sizi doğru kişiyle buluşturacaktır.

BAŞAK: Örf, gelenek, kişisel bağlılıklar ve alışkanlıklar evinizde etkili olacak Dolunay, köklü dostluklar kurduğunuz insanlarla iletişiminize hız kazandıracak. Güven duygusuna hiç olmadığınız kadar ihtiyacınız var. Ailenizle özelliklede annenizle ilgili sağlık sorunlarıyla uğraşabilirsiniz. Ortak gelirler yeniden masaya yatırılma nedeni oluşturabilir. 

TERAZİ: Aile, çocuklar, ilişki evinizi etkileyen bu Dolunay ile birlikte, girdiğiniz ortamlarda dikkat çekmek için ekstra çaba harcayabilirsiniz. Gözler hep üzerinizde olsun istediğiniz gibi, ilgiye hiç olmadığınız kadar ihtiyacınız var. Bu arada kalabalık ailede yaşayan Terazi burçları, bu dönemde kardeşlerinin hayatında yaşayacağı değişikliklere şahit olabilirler. Bel ve omurılık rahatsızlıklarına  dikkat!

AKREP: Hizmet ve sağlık evinizde etkili olan İkizler burcundaki Dolunay etkisi, sindirim sisteminizi, idrar yolları enfeksiyonları ve hassas olan karın bölgenizi olumsuz olarak etkileyebilir. Ev ve çalışma hayatınızdaki düzen isteği bu günlerde had safhada olabilir. Etrafınızdaki dağınıklardan oldukça şikâyetçisiniz!

YAY: Karşıt burcunuzda gerçekleşecek olan Dolunay sevgi, ortaklık, evinizde gerçekleştiği için aşk hayatınızda bazı sorunlara neden olabilir. Birlikte olduğunuz insanın verdiği sözleri tutmadığını düşünüp, onunla tartışmaya geçebilirsiniz. Yargılamalar ve eleştiriler geçmişteki konuların da tekrar gündeme gelmesine neden olabilir. Hazır cevap tarafınız iş yeriinde istediginizi almanıza yardımcı oluyor. 

OĞLAK: Ortak paralar, miras, projeler evinizde gerçekleşen Dolunay, sizde bu konularla ilgili kendinizi bekletilmiş, oyalanmış gibi hissettirebilir. Daha sabırsızsınız ve maddi konularda hassasınız. Elinizde olan bazı işlerin onayı hakkında acele etmek istemiyorsunuz. Uluslararası konularda gelişmeler olumlu.

KOVA: Yüksek eğitim, ticaret ve seyahat evinizde etkili olan Dolunay, bu günlerde yabancılarla olan ilişkilerinizde daha dikkatli olmanıza dikkat çekiyor. Eğer kültürler arası işlerde çalışıyor ya da bu tarz topluluklarla ilgili bir iletişiminiz varsa konuşmalarınız ve gireceğiniz toplantıları birkaç kez gözden geçirmenizde fayda var. Sevgilinize karşı orjinal fikirleriniz dikkat çekiyor.

BALIK: Kariyer, otorite ve statü evinize gerçekleşen Dolunay, bu dönemde toplumda tanınan kişi olmanız yolunda, ilerlemenize yarayacak. Kendinizi ifade ederken hiç olmadık konulardan yola çıkmanız, insanlar tarafından yadırganabilir. Çalışma alanı ve para harcamaları ile ilgili düzenlemeler yapıp, bazı güncellemelerde bulunabilirsiniz. 

Zeynep Turan

Yazının Tüm Hakkı Saklıdır.

5 Aralık 2016

Günün Ruh Hali
Ay, ateş burcunda büyüyen fazda. Etrafımızdaki dağınıklıkları toparlamak istesek de bu pek mümkün olmayacak. Duygusal iniş çıkış yaşayanlar, ruhsal sıkıntıları olduğuna kanaat getirerek, destek almaya karar verecek.
Zeynep Turan
Hakkında
Astroloji bir yol haritasıdır. Hayatınızla ilgili keskin bir viraj aldığınızı düşünüyor olabilirsiniz. Peki, o zaman size bir soru; İçinde bulunduğunuz dönemin hayatınızdaki en zor dönem olduğuna nasıl karar veriyorsunuz? Astroloji bunları yıl yıl cevaplıyor! Zeynep Turan; doğum haritanızda yani horoscope haritanızda, size özel olayları anlatırken, olayları nasıl yöneteceğinize dair danışmanlık da veriyor…Siz doğum bilgilerinizi veriyorsunuz, Zeynep Turan doğum anınızdaki gezegen konumlarından hayatınızda neyin öne çıktığını anlatıyor.
Yükselenini Hesapla
2023 Karar
Gezegen hareketleri 2023’ün seçilmiş bir yıl olduğunu iddia ediyor...