Yükleniyor . . .

12 MART BAŞAK BURCUNDA DOLUNAY!

12 MART BAŞAK BURCUNDA DOLUNAY!

Baharın ilk Dolunay’ı yüreklere büyük güç kazandıracak!

Gökyüzünde her gün farklı bir ruha bürünen Ay, bu sefer detaycı ve değişken Başak burcunda heybetini sergilemeye hazırlanıyor. 

Çok değil bundan 20 gün önce meydana gelen Güneş Tutulması’na atıfta bulunan Dolunay, sudan sebeplerle bozulan ilişkileri kendine getirmeyi planlarken, nefret duygusu besleyen yürekleri imtihana tabi tutacağını da hedefleri arasına alıyor.

Değişken Dolunay, var olan sorunları çözmek adına karmaşık konulara derin bir bakış açısı oluştururken, aşırı duygusal karşılaşmaların yaşanmasına da zemin hazırlayabilir. Son 2,5 yıldır Ay Düğümleri ile ilişkisi olan Başak burcundaki Dolunay’ın sonuncusu gerçekleşirken, psikolojik olarak mücadele verdiğimiz birçok konuyu da çözmek için hamleler aldırtabilir. Bu süreçte hangi konularda yanıldığımıza şahit olup, bir yandan alışkanlıklarımızı sorgulamaya başlayacağız. Ay’ın karşısında konumlanan Güneş, samimi ilişkileri parlatıp, zıt kutupları bir dengeye oturtmak isteyebilir. Uranüs’e meydan okuyan Jüpiter ise ortaklıklar arasındaki farkları abartabilir. Tüm bu hareketlilik iki olasılık arasında uçurum oluştururken gerginliği kökten çözmek için gökyüzünün soğukkanlı konuşmalar yaptıran bir Dolunay’a gebe olduğunu belirtmek isterim.

Hayatta zor olan beklemektir hem de ne olacağını bilmeden beklemek…

12 Mart’ta Başak burcunda meydana gelen Dolunay, mart ayının ortasından sonra yaşanacak gerginlikleri elinde tutmaya başlarken, ikili ilişkiler, ortaklıklar, ülkeler arasındaki stresli ilişkilere yanıt aramak için de etkin bir rol oynamayı planlıyor. Bu süreçte aşırı verici olmanın bir işe yaramadığını gözlemleyebiliriz. Dolunay esnasında bazı gerçekler gün yüzüne çıkarken üstü kapalı ilişkilerde ortaya çıkabilir. Mesafelerin aslında önemli olmadığı asıl olanın samimiyet olduğunu da ispatlar nitelikte olaylara şahit olabiliriz. Bu süreçte herkes yargıç olmak, hakimiyeti ele almak isteyebilir. Merkür’ün konumu da ilişkilere özelikle taviz veren bir etki bırakacaktır. Bu durumu kullanan kişiler ya da kurumlar ise ortaklık üzerine kurulan her ilişkinin peşine düşecektir. Aldatma, yanılma, kandırılma gibi durumlar sadece ikili ilişkileri değil sinsice detayları atlamayan illegal sistemleri de sorgulatacaktır. Bu döngüde, şubat ayından beri ilişkilerini değerlendiren kişiler ve kurumlar için ayrılık ya da barışma gibi net kararlar alınabilir. Ancak duygusal karmaşaların yoğun olacağı bu dönemde verilecek kararlardan da emin olmak gerekebilir. Birileri kendi çıkarı için diğerini harcayabilir! Günlerce hatta aylarca kafaları karıştıran, ilişkileri sorgulatan, güven sorununu uluslararası arenaya taşıyan etkiler bırakabilir.

Ne zaman meydana geliyor?

Başak burcunda, Türkiye saati ile 17: 55 civarı, 22 derece ile pazar günü meydana geliyor.

Ana teması nedir?

Bu süreç teknoloji ve teknoloji altyapı çalışmaları, bunun üzerine kurulan tüm sistem ve kuruluşları işaret ediyor. Aynı zamanda; yakın komşuları, sınırları, hava sahasını, suikastları, inşaat sektörünü, bileşim sektörünü, ikili ilişkileri, medya ve basını, gündelik hayatı, işçileri, memurları, evcil hayvanları, göz önünde olan tüm sanatsal faaliyetleri de etkisi altına alacaktır.

Neler oluyor?

Venüs, Koç burcunda geri hareketine devam ederken küresel uyanışla birlikte bazı olaylara vurgu yapabilir. Bu süreçte özgürlük kavramı ile mücadele etmeyi tetiklerken; adaleti, diplomasiyi, kamu kuruluşlarını, hava sahasını ve teknolojiyi etkisi altına alacaktır. Şubat tutulmalarının ardından topluma genel bir mesaj vermeye çalışan bir gökyüzü var.  Benzer bir döngüyü işaret eden bu süreç bizi geçmişe götürebilir; 1965 ve 2007 yıllarında yaşanan özellikle teknoloji alt tabanlı hava sahalarını ilgilendiren konuların habercisi olabilir.

Bu dönem, öncü olmak yükselişe geçerken bir yandan narsist düşünceleri de beraberinde getirecek. Siyasi liderlerin de bu noktada dikkat çeken yaklaşımları, verdikleri mesajlar ve söylemleri titizlikle takip edilecektir. Merkür’ün konumu, Ay ile karşıtlık yaparken iletişimde alınganlık, savunmaların yüksek olduğu diyaloglar ve gerçeklikten uzak amaçlar ortaya çıkabilir. Bir süre sonra iletişim gezegeni öncü etkiye girerken alınacak kararlarda telaşlı bir hava gözlemlenebilir. Öfke ile heyecan birbirine karışabilir, ikili diyaloglarda özellikle bu tür yaklaşımlar sık sık gündelik yaşamımızda sınanmamıza neden olacak. Topluma yönelik sağduyu çağrısı yapan siyasetçiler, duruşları ile bir süre sonra çelişebilirler. Denge arayışımız bir süre daha devam edecek gibi görünüyor.

Teknolojiyi ve toplumu yöneten gezegen Uranüs, Dolunay sırasında hayatları kolaylaştıran koşulların aslında hiç de masum olmadığını gösterecek. Merkür’ün bir süre sonra Koç burcuna geçmesi ve Venüs gibi bir gezegende Retro yapması alışıla gelen konfor koşullarının bile sorgulanacağını işaret ediyor. Bu süreçte telekomünikasyon, akıllı ev otomasyon sistemleri ve üretici global firmalar kamuoyunun merceğine takılabilir.

Bireysel olarak farklılık yaratmak isteyebiliriz.

Detaylara dalmak bu süreçte kaçınılmaz olurken, kişisel çabalar yeni iş ve sosyal ortamlar oluşturmamızı da sağlayabilir. Gökyüzü, bu açıdan dikkatli olunması gereken bir süreci de işaret ediyor. Teknoloji her anlamda yanıltmaya, yanılmaya neden etkiler bırakırken sosyal medyada sansasyonel söylemler artabilir. Takipçi listeleri eskisine oranla daha da bir önem kazanabilir, sıra dışı internet fenomenleri artış gösterebilir, birbirine laf sokan eski ilişkiler ve iş ortakları derken özel hayatı ihlal konusu dönemin yarası olarak konuşulmaya yüz tutabilir. Ayrıca algılarda karışıklık iletişimde yanlış adreslere gitmemize vesile olabilir. Örneğin; bir kariyer sitesi çöpçatanlık platformuna dönüşebilir. İnsanların bu süreçte kavram karışıklığı yaşaması, gündelik hayatta da bazı sıkıntılara ve zorlanmalara neden olabilir. 

Nelere dikkat etmeli!

  • Mantık ve algı karşı karşıya kalırken sağduyulu olmak bu dönem kazandırabilir.
  • Egoya karşı duygular, kariyere karşı ailemiz gibi seçenekler sunabilir. Bu süreçte öncelik vermek istediğimiz her ne varsa sahip çıkmalıyız.
  • İç gerginlik ve dış baskılar kişisel çatışmalara ve krizlere neden olabilir. Herhangi bir sorunun üstesinden gelmek için artan sezgileri yönetmek gerekebilir.
  • Ne ekersek onu biçeriz sözünden yola çıkarak; kararlarda ani ve telaşlı yaklaşımlardan uzak durulmalı.
  • Yeni hedeflere odaklanırken yakın geçmişi analiz etmeliyiz. Ancak detaylara boğulmak, bazı gerçekleri görmezden gelmemize neden olabilir.
  • Bağımlı olduğumuz teknolojinin yazılan çizilenin dışında, o kadar da masum olmadığı gerçeği ile yüzleşebiliriz.
  • Siber saldırılara ve internette yapılan kredi kartı alışverişlerine biraz daha özen göstermeliyiz.

Dolunay’ın etkileri iki hafta boyunca devam ederken, 28 Mart’ta meydana gelecek Koç burcundaki Yeniay’a kadar etkisini sürdürecek. Bu süreçte de etliyi sütlüyü birbirinden ayırmak için bir şansımız olacak.

Stresi yöneten kazanır!

Umutsuzluk duygusu, pişmanlıklar, gözden düşme, mutluluk ararken öfkemize yenilmek gibi durumlar bir süredir ilişkilerde bocalamamıza neden oluyor. İçinde bulunduğumuz süreci sorgulamak, bu döngüde her ihtimalde kazanmak anlamına gelebilir. Gündelik hayatta kontrol bizde olsun derken yanılgıya da düşebiliriz.  1960- 1978 doğumlu kişiler evliliklerinde ve ilişkilerinde seçimlerini gururdan yana kullanmak isteyebilirler. Bu süreçte yeni ilişkiler büyük heyecanla ve beklenti ile başlayabilir ancak içinde dedikoduyu da bolca barındıracağı da bir gerçek. Yoğun stres ve telaşlı haller bu döngüde zihinsel yorgunluk yaratırken fiziksel rahatsızlıkları da tetikleyebilir. Hayati bir organın ciddi hastalığı, gözler de ileri boyutta bozukluk, ev ve spor kazaları gibi hastane ile alakalı işler yoğunlaşabilir.

Jüpiter, Uranüs karşıtlığı Dolunay sırasında etkisini gösterirken kişisel özgürlük ve heyecan duyma ihtiyacımızı büyük ölçüde artırabilir.  Önümüze çıkan engellere karşı isyan duygusunu bastırmak da zorlanabiliriz. Kendimizi kısıtlanmış hissettikçe, değişime karşı dürtü daha da artabilir. Tamamen yenilenmek ve yeni başlangıçlar yapmak için köprüleri yakabiliriz.  Bununla birlikte değişim ne kadar sıra dışı olursa, yeni koşullara uyum o kadar zor olacak. Ev, evlilik, kardeşler, ortaklıklar, kariyer, eğitim gibi konularda değişime maruz kalanların, mali sonuçlarına da ayrıca hazırlıklı olmaları gerekebilir. 

Kimler Konuşulacak

CHP

Beşiktaş

Suriye

Ahmet Davutoğlu

Beşar Esad

Gülben Ergen

Beren Saat

Beyazıt Öztürk

Aras Bulut İynemli

Bergüzar Korel

Erhan Çelik

Ruhsal rahatlama herkese iyi geliyor!

Gök kubbe, duygusal hassasiyetleri ve psişik algıları arttırırken sorunlarımızı kulak arkası yapmak istemeyeceğimizi vurguluyor. Sorumluluk duygusu artarken kendimizi olduğumuzdan daha güçlü hissetmeye başlayabiliriz. “Bu yürek her şeye katlanır” diyen kırık kalpler aniden hayatlarına birilerini dahil edebilir. Yoğun duygusal bağlantılar, yeni ilişkiler ve sosyal çevreler oluşturabilir. Var olan ilişkilerde ise; gergin tempoya barışçıl çözüm bulmak daha bilinçli veya akılcı yöntemler doğuracaktır. Aynı zamanda olumlu dönüşümlere izin verirsek, hayatımız üzerinde daha fazla güç sahibi olabileceğimizi de vurguluyor. 

Burçlara Tavsiyeler  

Koç: Çalışma hayatı ve iş çevrende yaşanan gelişmeler sorumluluk anlamında fazla gelebilir. Bu süreçte kendine ve çevrene dürüst olmalısın. Potansiyeline güven!

Boğa: Aşk hayatındaki aksilikler ruhunu sıkıştırabilir ancak bilinçaltında bastırılmış duygular gerçekleri su yüzüne çıkartıyor. Özverili olmayı becerebilirsin!

İkizler: Yuvan, ailen ve sevdiklerin senin için önemli olacak. Onların yaşamında gelebilecek değişiklikleri destekliyorsun. Alışkanlıkları terk etmek o kadar zor olmamalı!

Yengeç: Eğitimini sürdürenler veya iş başvurusunda bulunanlar için bu Dolunay’ın anlamı oldukça önemli olacak. Önceden planlanan, çalışılan işlerde başarılı organizasyonlar var.  

Aslan: Finansal konularda aksayan, sorun çıkaran ve problemlere neden olan her şeyin üstesinden gelebilme imkânın olabilir. Hukuksal konular, miras gibi aile odaklı işlerde dikkatli olmakta fayda var. Risk almak için kendinden emin olman gerekir.

Başak: Beklemediğin gelişmeler hayatını baştan aşağı değiştirmene neden olabilir. Hem kişisel hem de aile hayatında yenilikler var. Özellikle ilişkilerinde ciddi aşamalar ve kararlar var. Detaylarda boğulmamalı!

Terazi: Yaşamını yakından ilgilendiren iş ve özel hayatında değişimler çevreni de ilgilendiriyor. Ruhuna iyi gelecek ve yaratıcılığını ortaya çıkaracak konulara yönelebilirsin. Kaos seni asla büyütmez!

Akrep: Kuruntulu olmak başa bela bu sıralar. Özellikle ruhun aşkla terbiye olurken hedeflediğin konunun ne kadar doğru olup olmadığını göreceksin.  Geçmişle gelecek arasındaki köprü güven varsa oluşur.

Yay: Yurtdışı faaliyetleri, seyahatler, uzak şehirlerdeki yakınlar ve yabancılarla alakalı temaslar artabilir. Öncelikle sorumluluk duygusu, seçimlerini geleceğin adına düşünerek yapmanı sağlıyor. Hayattan asla kopmamalısın.

Oğlak: İletişimi güçlü tuttuğun sürece temasların kalıcı olacak. Mevki sahibi ve statü olarak önemli isimlerden destek ve fikirler geliyor. Takıntılarını atlatırsan, inancın geri gelir.

Kova: Finansal destekler artarken, para kazanmak adına yapılan emekler karşılığını buluyor. Daha önce yaptığın girişimlerin, projelerin sonuçlarını görebilme şansın artabilir.  İmkânsız diye bir şey yoktur, imkânı oldurmak vardır!

Balık: İkili ilişkiler, iş ortaklığı, sözleşme ve kontratlar gibi konularda hukuksal süreçleri ve davaları geniş bir alanda incelemeye fırsatın olabilecek. Sevgi bağları yüksek ise kadersel bağda kuvvetlidir, unutma.

Zeynep Turan

26 Şubat 2017

Yazının Tüm Hakkı Saklıdır.

Zeynep Turan

Twitburc Kurucusu & Astrolog

Hayatınızla ilgili keskin bir viraj aldığınızı düşünüyor olabilirsiniz. Peki, o zaman size bir soru; İçinde bulunduğunuz dönemin hayatınızdaki en zor dönem olduğuna nasıl karar veriyorsunuz?Astroloji bunları yıl yıl cevaplıyor! Zeynep Turan; doğum haritanızda yani horoscope haritanızda, size özel olayları anlatırken, olayları nasıl yöneteceğinize dair danışmanlık da veriyor…Siz doğum bilgilerinizi veriyorsunuz, Zeynep Turan doğum anınızdaki gezegen konumlarından hayatınızda neyin öne çıktığını anlatıyor.
Danışmanlık Hizmetleri
Günün Ruh Hali
Ay, Terazi burcunda arkadan iş çevirenlerin veya çapkınların işlerini artık daha da zorlaştırdığı dönemi başlatıyor. Seyahat planı olmayanları dahi harekete geçirecek günler başlıyor.
Zeynep Turan
Hakkında
Astroloji bir yol haritasıdır. Hayatınızla ilgili keskin bir viraj aldığınızı düşünüyor olabilirsiniz. Peki, o zaman size bir soru; İçinde bulunduğunuz dönemin hayatınızdaki en zor dönem olduğuna nasıl karar veriyorsunuz? Astroloji bunları yıl yıl cevaplıyor! Zeynep Turan; doğum haritanızda yani horoscope haritanızda, size özel olayları anlatırken, olayları nasıl yöneteceğinize dair danışmanlık da veriyor…Siz doğum bilgilerinizi veriyorsunuz, Zeynep Turan doğum anınızdaki gezegen konumlarından hayatınızda neyin öne çıktığını anlatıyor.
Yükselenini Hesapla
2023 Karar
Gezegen hareketleri 2023’ün seçilmiş bir yıl olduğunu iddia ediyor...