Yükleniyor . . .

10 EKİM JÜPİTER, AKREP BURCUNDA

2017 JÜPİTER AKREP BURCUNDA

Duyduk duymadık demeyin! Jüpiter, Akrep döngüsü başlıyor.

Sonunda beklenen gökyüzü konumu gelip kapımızı çalıyor. Jüpiter’in Akrep burcundaki seyri tam bir yıl boyunca etkili olacak.  Jüpiter’in bu evrede kendini baskın bir şekilde göstereceğine tanıklık edeceğiz. Duyguları ve şansı genişletip, büyüteceği gibi Akrep burcunun tüm etkilerini 10 Ekim 2017’den itibaren göstermeye başlayacaktır.

Ya siyah ya beyaz, grilere yer yok!

Jüpiter’in Akrep seyri tam 12 yıl sonra yeniden gökyüzüne hâkim olacak. Azmi, iradeyi, güçlü olmayı, genişlemeyi ve büyümeyi temsil eden bu döngü aynı zamanda natal haritası bu konumda olanlara ekstra avantaj getiriyor. Yaşam sevincini artıyor, vizyon geliştirirken büyümeyi ve ileriye dönük olmayı hızlandırıyor. Ruhen ve maddi olarak da değişimlere tabii tutacaktır. Dolayısıyla gökyüzü önce Jüpiter, Akrep burcunda olanları sevindirmeye başlayacak.

Jüpiter bu süreçte güneş burcu Akrep olanları da desteklemeye devam ediyor. Tam bir yıl boyunca motivasyon kazandırıyor. Son 3 yıl içinde yaşanan belli başlı belirsizliklerden kurtaracaktır. Su grubunda hareket edecek olan şans gezegeni azmi sayesinde bir yere gelenlere tesadüf şanslar dağıtmayacak. Hak edilen değere ve mevkie kavuşmak bu dönem içinde daha kolay olacaktır. Yaşamı dolu dolu deneyimlemeyi amaç edinen Jüpiter, kariyer konusunda duygusal toleranslara hiçbir şekilde yer bırakmayacak.  Sadece kişileri değil Akrep döngüsünde kurulan yapıları ve şirketleri de yakından ilgilendiren gelişmelere tabii tutacaktır. Hırslı, tutkulu, tuttuğunu koparan etkiler bırakırken arada kalanlara hiçbir şekilde şans tanımayacaktır.

Sonuçlanmamış dava kalmıyor!

Jüpiter Akrep döngüsünde hukuk ve adalet kavramları da ön plana çıkıyor. Bu alanda çalışan avukatlar, hâkimler ya da savcılar önemli işlere imza atabilir. Bu meslekte yeni olanlar başarılı ve kazançlı bir sürece dâhil olabilirler. Eğer bugüne kadar bir türlü sonuca ulaşmayan kişisel bir davanız varsa kim tutar sizi, süreç sonuç odaklı olacaktır. Gökyüzü sıradan değil büyük başarıların göstergesi olacağını vurguluyor. Jüpiter, Akrep burcu gibi sabit nitelikte yer alırken adeta hepimizin hayatında yeni ve farklı oluşumları getirecektir.

‘Bunca yıl hata yapmışım’ diyorsanız bunlara dikkat edin…

Konulara gösterdiğiniz titizlik artacak

İdare eden tutumunuz değişecek

Engelleri aşma azmi herkes için artacak

Yeri geldiğinde sert ve net olunacak

Hangi karakterler öne çıkıyor?

Fanatik davranışlar artacak

Tabiatı baskın karakterler tuttuğunu koparacak

Algısı yüksek olan kişilerin mevkii ve statüsü yükselecek

Toplumda sözü geçen kişiler meydan okuyacak

Yetkileri keskin olan kişiler öne çıkacak

Hangi meslekler öne çıkıyor?

Finansçılar, Hukukçular, Akademisyenler, Bilim insanları, Siyasetçiler, Doktorlar, Pedagoglar

Öne çıkan burçlar?

Su grubuna mensup bir burç iseniz; Balık, Yengeç, Akrep gibi beslenme alışkanlığına dikkat etmeniz gerekecek. Spor ve adrenalin yüksek olan maceralar ilginizi çekecek.

Eğer Boğa, Akrep, Aslan ve Kova iseniz hobi ve ilgi alanlarınız değişecek.  Yeteneklerinizi keşfedebilir, engelleri aşarak yaşam alanınızı farklılaştırabilirsiniz.

Somut adımların döngüsü başlıyor!

Jüpiter, Merkür’e selam çakıyor…

Jüpiter, Akrep döngüsünde dünyanın dönüşüne hız kazandırırken kimse yalandan hareket edemeyecek. Çünkü dengemizi bulmak için daha somut adımlar atmamıza yardımcı olacaktır. Değişimin başlasın dediğimiz günlerden geçerken 2018 yılının Mayıs ayında gökyüzü çok iddialı konulara imza atacak. Herkes bir şekilde bu değişim rüzgârında kendi yönünü ve rotasını çizebilecek.

Bu döngü herkesin kariyer evini yakından ilgilendirebilir. İlk hamlesini kariyer evinde gösterecek olan Jüpiter, Akrep geçişi çalışma hayatımıza şekil vermek için bizi hizaya sokabilir. Zihni yöneten Merkür ile kavuşum yapan Jüpiter, 17 Ekimde güç kazanıyor. Bu destekle birlikte bakış açımıza yenilik kazandıracaktır. Tutarsız ve dağınık kişileri bu dönem kimse idare etmeyeceği gibi yaşamlarımızdan da çıkartıyor olacağız. Jüpiter’in ilk adımda Merkür’e selam çakması duyguları ve düşünceleri oyalayanlara, merhameti suiistimal eden kişilere şans vermekten vazgeçeceğini vurguluyor.

Bu döngü bir başka!

Türkiye çok konuşulur…

Nerdeyse 2017 yılını en anlamlı kılan gökyüzü olayı ülkemizi çok yakından ilgilendiriyor. Türkiye’nin Güneş burcu ile temas oluştururken ülkemizdeki kamusal alanlara ve yapılanmalara büyük değişimler getirebilir. Aynı zamanda tahmin edilemeyecek kadar büyük değişikliklerin de altını çizebilir. Dolayısıyla ekonomiyle ilgili bazı gerçeklerin ortaya dökülebileceğini vurguluyor. Herkes kendi içinde ikna edilmeyi beklerken birileri de bu süreci yönetmek zorunda kalacak. Eğer uluslararası işlerde bir takım girişimleriniz ya da anlaşmalarınız varsa ciddi görüşmelerinizi ve karar aşamalarınızı 20 Ekimden sonraya almanızı tavsiye ederim.

Gündem oldukça sıcak!

Türkiye’nin Natal haritasıyla ilişki kuracak olan Jüpiter, Ekim ve Kasım aylarında özellikle dünyada en çok konuşulan ülkeler arasına girmemizi sağlayacak. 

18 Ekimden itibaren etkisini çok yüksek gösteren Jüpiter, gökyüzüne adeta merhaba derken dinlerin, din adamlarının çok konuşulacağını işaret ediyor. Beklenmedik sürprizle komşularımızla ilişkilerimiz çok farklı boyutlara taşınabilir. Jüpiter, Akrep döngüsünün Güneş ile kavuşumu 26 Ekimde olacak. Bu tarih itibariyle gök kubbe bir kaç gün içinde olmazları oldurtan, tarihe adını yazdıran bazı gelişmeleri işaret edebilir.

Gökyüzünün su ve toprağı kavuşturan bu evresinde istikrarı hâkimiyetini alacak. Bu durum kişisel hayatlarımıza da teneffüs ederken ülke ya da şehir değişikliği yapmak isteyebiliriz. Eğitim alanında çalışıyor ya da öğrenciysek bu günlerde büyük kararlar alabilir, ciddi hamleler yapabiliriz.  Ancak gelin görün ki ülkeler ve siyasetçiler için bugün pek de parlak olmayabilir. Kişisel hayatlarımıza huzur veren 26 Ekim ve sonrası, göz önünde olan insanlara huzur vermeyeceği gibi ekstra sorumluluk yükleyebilir. Siyasi gündem oldukça hareketli olurken, ülkemiz içinde milli duyguları tetikleyecek bir takım olaylar gerçekleşebilir. Ayrıca 26 Ekim’de Jüpiter’e köstek olan Ay, çocuklarla ilgili konularda hassas bir süreci işaret ediyor.

10 Kasım 2018’de Jüpiter Yay burcuna geçene kadar ülkemizi, hayallerimizi ve ideallerimizi yakından ilgilendiren gelişmeler yaşayabiliriz. 

Jüpiter, Akrep döngüsünün burçlara etkileri;

Koç: Yeni uğraşlar ve dönüşümler

Boğa: Bekârlar evleniyor

İkizler: Çalışkansın ama sağlığına dikkat!

Yengeç: Yeni bir sosyal çevre

Aslan: Yuvanı ve düzenini kuruyorsun

Başak: İletişim sende!

Terazi: Kazançların artıyor

Akrep: Değişim mizacında başlıyor…

Yay: Hayal kırıklıkları sonlanıyor

Oğlak: Cemiyet önünde başarı…

Kova: Kariyerde yükseliş

Balık: Eğitimde şans!

Zeynep Turan

12-09-2017

Yazının Tüm Hakkı Saklıdır.

Zeynep Turan

Twitburc Kurucusu & Astrolog

Hayatınızla ilgili keskin bir viraj aldığınızı düşünüyor olabilirsiniz. Peki, o zaman size bir soru; İçinde bulunduğunuz dönemin hayatınızdaki en zor dönem olduğuna nasıl karar veriyorsunuz?Astroloji bunları yıl yıl cevaplıyor! Zeynep Turan; doğum haritanızda yani horoscope haritanızda, size özel olayları anlatırken, olayları nasıl yöneteceğinize dair danışmanlık da veriyor…Siz doğum bilgilerinizi veriyorsunuz, Zeynep Turan doğum anınızdaki gezegen konumlarından hayatınızda neyin öne çıktığını anlatıyor.
Danışmanlık Hizmetleri
Günün Ruh Hali
Yaz gündönümünden geçiyoruz. Güneş Yengeç burcuna günün son saatlerinde geçecek. Ay ise Dolunay Fazına hazırlanıyor. Tesadüflerin tevafuklara hizmet ettiği, izole olmak isteyenlerin nefes aldığı yaz başlıyor.
Zeynep Turan
Hakkında
Astroloji bir yol haritasıdır. Hayatınızla ilgili keskin bir viraj aldığınızı düşünüyor olabilirsiniz. Peki, o zaman size bir soru; İçinde bulunduğunuz dönemin hayatınızdaki en zor dönem olduğuna nasıl karar veriyorsunuz? Astroloji bunları yıl yıl cevaplıyor! Zeynep Turan; doğum haritanızda yani horoscope haritanızda, size özel olayları anlatırken, olayları nasıl yöneteceğinize dair danışmanlık da veriyor…Siz doğum bilgilerinizi veriyorsunuz, Zeynep Turan doğum anınızdaki gezegen konumlarından hayatınızda neyin öne çıktığını anlatıyor.
Yükselenini Hesapla
2023 Karar
Gezegen hareketleri 2023’ün seçilmiş bir yıl olduğunu iddia ediyor...