Yükleniyor . . .

1 EKİM TERAZİ BURCUNDA YENİAY

Yılın en bereketli Yeni Ay’ı gerçekleşiyor!

1 Ekim Terazi burcunda Yeniay! Kabuğundan çıkıp yavaşça kanatlarını açan bir kelebeği düşünün. İşte size öyle bir Yeniay anlatacağım. Zor bir yaz sezonunun ve kaderin yönünü tayin eden tutulmaların ardından, mevsimin yavaş yavaş kendini dinlenmeye çektiği günlerde hepimize bir umut olacak. Ekim ayının ilk saatlerinde Ay tüm zarafetiyle semada yükselirken, Jüpiter tüm alçak gönüllüğüyle gökyüzünde olanı yeryüzüne taşıyacak. Kelimelere sığdırmaya çalıştığımız hayallerimize vizyon katmakla kalmayacak, gerçekleşmesine ön ayak olacak. O halde başlıyoruz;

5 soruda Yeni Ay!

Ne zaman?

1 Ekim’ de Türkiye saati ile 02:11’de 8 derece Terazi burcunda 2.evde gerçekleşecek.

Anahtar Kelimeler?

Para, zenginlik, lüks, estetik, evlilik, güzellik, aşk, sanat, kibir, yaratıcılık, yatırım, değerli eşyalar, klasik.

Ne olacak?

2016 yılı hiç kimse için kolay bir yıl olmadı. Fakat Ekim ayının henüz ilk gününde gerçekleşecek bu Yeniay, yüreğimize daha iyimser duygular aşılarken olanı biteni sineye çekmek daha kolay görünecek. Tamamen kişisel hayatlarımızla meşgul olacağımız bu süreçte,  ilişkilerimizden ve kişisel işlerimizden başımızı kaldırıp da etrafımıza bakmak pek de aklımıza gelmeyecek. Hatta günlük konuşmalarda kendimizi ‘ A! Ne zaman olmuş ben duymadım.’ gibi cümleler kullanırken bulabilir, hatta etrafımızdaki insanlardan da sıkça duyabiliriz. Çalışma hayatında emek veren ama 2016 Mart ayından bu yana emeklerinin tam karşılığını alamayanlar nihayet hak ettiklerini alıyor. Fakat aynı zamanda bu kişilerin iş hayatındaki yoğunluk da artıyor! Eğer bu sizseniz ve teknoloji, dijital dünyayla haşır neşir iseniz kazanmaya ve büyümeye hazır olun. 

Yeniay ilişkilerinde kendini değersiz hissedenlere büyük jestler yapacak!

Unutmayın; Ay Terazi burcunda ruh bulurken Uranüs’e de sıkı bir şekilde kafa tutuyor olacak. Bu çekişme ise 2013’ten bu yana işlerinde ve ilişkilerinde bir türlü dengeyi yakalayamayan birçok natal harita sahibinin hayatına ‘her son yeni bir başlangıçtır’ sözünü anımsatır bir şekilde bir kapıyı kapatıp, çok sürmeden yeni bir kapı açacak.  

Ayna ayna söyle bana! Var mı benden güzeli bu dünyada?

Evet, doğru anladınız! 2016 yılının en cesur Yeniayı; birilerine yıllardır hayata geçiremedikleri estetik ameliyat kararlarını bir günde aldıracak. Tabi dış görünüşün kişisel hayatlarımızda öneminin bu dönemde bu denli yükselmesini bir yandan 9 Eylül’den beri Jüpiter’in Terazi burcundaki hareketine de borçluyuz.  Bu da ‘yapmam, yapamam; nasıl olur, ya güzel olmazsa?’ soruları yerini ‘en yakın hangi güne randevu alabilirim’ e bırakacak.  Özlem duyduğunuz ideal bir kilo varsa ve ‘2.5 yıldır deniyorum ama bir türlü istikrar sağlayamıyorum’ diyorsanız merak etmeyin; Terazi burcundaki Yeniay alışkanlıklarımıza da reform katacak, hepimize bir iç disiplin verecek. Teknolojinin alıp başını gittiği bu günlerde kararlarınız kalıcı sonuçlar yaratacaktır.

Yeniay düşündüğümüz ama yapamadığımız girişimleri yapmamızı sağlayacak!

Adeta sabırdan nasırlaşan kişisel hayatlarımızda güven kelimesinin nihayet tam karşılığını alacağız. Güven olgusunun öyle bir çırpıda Yeniay ile edinilmeyeceğini bilsem de, bizlere kendi pamuk prenses masalımızı çok uzak olmadığımızı vurguluyor olacak. Öyle ki 2015 Ekim ayından bu yana ilişkilerinizde veya evliliklerinizde bir türlü içinize sinen bir şey olmadığını düşünüyorsanız; işte size muhteşem bir Yeniay! Yeniay aşkı, vizyonu ve gerçek sevgiyi ön sıralarda misafir edecek! Emek verenlerin öz güvenini tazelerken, gidenlere de ‘benim için en doğru karar bu’ dedirtip, içini rahat tutturacak. Yani bu Yeniayda ağır depresyon yok. Yaşamanın temel duygusu bu sefer sevgi ile beslenerek hayatlarımıza akacak.

Kimler ve neler gündeme gelecek?

 • 59’ doğumlu Ahmet Davutoğlu
 • 92’ kuruluşlu Chp’nin kadın ve gençlik kolları
 • 69’ kuruluşlu Mhp’de istifalar, partinin kadrosundan çıkarılacaklar ve yeni katılımcılar
 • 2012 yılından bu yana birçok sert reforma maruz kalan Suriye’nin diplomaside kendini en iyi ifade edenler arasında yer alacak olması…
 • 49’ doğumlu Nethanyahu’nun Ekim ayının en dikkat çeken isimleri arasında yer almasını sağlayacak açıklamaları…
 • OHAL’den bir türlü başını kaldıramayan 58’ kuruluşlu Fransa’nın yeni yasaları, düzenlemeleri ve halkın bu sürece tepkisi…
 • Papa’nın siyasi ve diplomatik başlıklarla ön plana çıkacak Türkiye ziyareti…
 • Galatasaray’da yönetim kadrosunun içinde meydana gelebilecek istifalar, fikir ayrılıkları, son iki yıldır yaşanan lobiyi sivriltecek gelişmeler…

En çok kimleri etkileyecek?

Terazi burcunda gerçekleşecek Yeniay, Ay ve Güneş burcunun yanı sıra Jüpiter’i Terazi ve Koç burcu olanları baskın bir şekilde etkileyecek. Ayrıca Ay burcu Yengeç ya da Oğlak burcu olanlar da bu süreçten etkilenebilirler.

 5 Maddede Yeni Ay!

 • Yeni ayın dengeyi temsil eden öncü hava burcunda gerçekleşmesi ve Uranüs ile karşıtlık yapması aynı zamanda mücadeleyi temsil eden mars ve içimizdeki şeytanı yöneten Plüton ile ilişkisi; uzun yılardır gizli saklı yaşanan birçok ilişkiyi de ortaya çıkaracağa benziyor.  Arka kapılar ardında yaşanan ilişkilerin ilk çıkacağı yer; dünyada ve Türkiye’de diplomatlar ve bürokratlar dünyasında olurken, 2011 yılından bu yana birbirini fark edip etkileşime geçmemiş sanat dünyasının parlayan yıldızları bir anda gazetelere konu olabilir. Kaldı ki çevrenizde veya iş yerinizde birilerinden bir dönem şüphe ettiyseniz ‘bak yanılmamışım’ dedirtecek Terazi takımyıldızında ruh bulacak Yeniay.
 • Tabi hali hazırda gündemde olan ve yetersizlik duygusu ile baş edemeyen karakterlere de olan olacak bu Yeniay’ da.  Nasıl mı?  Efendim dengeyi temsil eden Terazi aslında kaygıyı da körükleyen bir burçta gerçekleşmesi günlük hayatımızda böbürlenen tavırlar sergileyen insanlarında bolca atıp tuttuğunu fark etmemizi sağlayacak. Bir günlükte olsa konuşurken altı dolu olmayan bilgilerle ortaya çıkmaları adeta gururlarını incitecek!
 • Her dönemin insanlarına yine çok şaşıracağız! Yeniay, şans ve bolluğu yöneten Jüpiter ile dans ederken adeta hepimize feyz aldıracak. ‘Geçmişte neler söylüyordu, şimdi neler söylüyor’ diyeceğimiz çok insan olacak. Öyle ki Avrupa Birliği’ nin bile adeta artık dünyanın yeni düzenine ayak uydurmasının imkânsız olduğunun sinyallerini de bu süreçte gözlemleyeceğiz.  
 • Madalyonun iki yüzü vardır!  Ülkemizin endüstri alanında, hem Avrupa Birliği’ nde hem de dünya trendinde kendine güzel bir yer edinirken, 14 Ekim tarihlerinde hem ihraç hem de ithalat yapısında yeni düzenlemeler gündeme gelebilir. Uluslararası ticaretin tanımı olan Endüstri İçi Ticareti, son yıllarda Uranüs’ün gücü ile önem kazanırken ilk çıkışı da bu Yeniay’ la yapabilir. Avrupa Birliği ‘87 yılından bu yana bu sefer bize yeşil ışık yakacak galiba!
 • Finansal sistemde yaşanan ağır sarsıntıların her geçen gün ülkelerin birbirine daha çok bağımlı kıldığı gerçeğini bu Yeniay’la bir kez daha görürken, bir takım olaylara da şahitlik edeceğiz.  Ekonomik düzen yaratmakta zorlanan ülke politikaları yeni düzenlemelere giderken, birçok karşıt fikri de gözlemleyeceğiz. Bu da yürüyüşleri, boykotları ve cezai şartların yeniden düzenleneceği fikrini ön plana çıkaran bir ayda olduğumuzu söylüyor. Yani toplumsal olaylar bu sefer başka pencereden hayatımıza akacak.  Ayrıca Avrupa ve Rusya’daki yatırımcıların aldıkları riskler yüzünden yönlerini bizlere çevirebileceklerini de işaret ediyor.  Bu süreçte finansal sistemi etkileyen temel, dünyada hızlı bir biçimde gelişirken; kurumsal yatırımcılar için bir hayli hayati önem taşıyan süreç bu Yeniay ile birlikte resmen başlıyor. Ayrıca Türkiye Bankalar Birliği ile ilgili düzenlemeler ve devlet güvence yapısında yapılan düzenlemelerle ilgili çalışmalarda bu dönemde sıkça konuşulacak konuların başında gelebilir.

 

Yeniay’ın Burçlara Etkileri;

Koç; hem duyguların hem de hırsların seni nereye götürürse, oraya gidiyorsun! Bu ikisinin birlikteliği seni daha nerelere götürecek; işte onu tahmin etmek zor! Çalışkanlığınla iş hayatında kendinden söz ettirebilirsin. İlişkin için daha çok sorumluluk aldığın günler önünde. Ama verdiğin emeğe de değecek, göreceksin!

Boğa; sürekli aynı şeyleri düşünmekten çok sıkıldın! Yeniay, silkelenip, yaşadığın sıkıntılı günleri ardında bırakmana yardımcı olacak sürpriz gelişmeleri karşına çıkaracak. Kendine güvenin tam. Yasal ya da eğitim hayatınla ilgili sıkıntılar ve önüne çıkan engeller sona eriyor. Uzun seyahatlere hazır ol!

İkizler; artık tam anlamıyla kendine uygun birini bulmanın vakti gelmedi mi? Yeniay, işte seni bu kişiyle tanıştırıyor. Kolay gönlünü kaptıran biri değilsin ama emin ol; karşılaşacağın kişi sana ‘neredeydin bu zamana kadar?’ dedirtebilir. Çocuk sahibi olmak isteyen İkizler burçları için verimli bir dönem!

Yengeç; Yeniay’ın sana güzel haberleri var! Eylül ayında iş hayatında yaşadığın gerginlikler ve günlük hayatındaki sorunlar bir bir hayatını terk ediyor. Bugünlerde aklında tek bir şey olacak; o da aşk! Romantik ve sürpriz gelişmelere hazır ol; beyaz atlı prensin Yeniay’ın peşine takılmış geliyor…

Aslan; bir kısmı tatil ile geçmiş olsa da Eylül, bol koşturmalı bir ay oldu senin için! Şimdi ise biraz nefes alma zamanı… Yeniay, düzene girmeni sağlarken sağlığınla ilgili bazı konularda da yeni düzenlemelere gidebilirsin. Forma girmek ya da artık daha sağlıklı beslenmek gibi planların var, bugünleri kaçırma!

Başak; ‘bir türlü rahat edemedim’ dediğin günleri arkanda bırakmaya hazır ol! Ekim’e çok güzel bir başlangıç yapıyorsun. Maddi konularda önüne yeni kapılar açılabilir. İş değiştirmek istiyor ya da iş mi arıyorsun! Hiç durma ve özgeçmişini güncelle! Güncelleme yaparken mütevazı davranma lütfen…

Terazi; yılın en bereketli Yeniay’ı burcunda gerçekleşiyor, daha ne olsun! Seni beş yıldızlı günlerin beklediğini bu süreçte dahi fark edebilirsin. Kendinle ilgili yapmak istediğin değişiklikleri artık hayata geçir. Maddi konularla ilgili rahatlamanı sağlayacak çok güzel haberler alabilirsin!

Akrep; etrafındaki insanlarla yaşadığın gerginlikler seni son günlerde çok yormuş olmalı. Net olmaktan yana biri olarak üstüne bir de imalı laflar, gizli kapaklı gruplaşmalar iyice canını sıkmış olabilir. Yeniay, insanlarla aranın düzelmesine yardımcı olacak. Kim dost kim düşman gördün, şimdi seçim yapma sırası!

Yay; harcamaların konusunda kemer sıkma taktiğinden uzun bir süre feragat etmeye hazır mısın? Yeniay; maddi anlamda rahatlamanı sağlarken, kendi isteklerine göre para harcamak için de imkanın olacak. Hani şu uzun zamandır gitmek istediğin yer var ya, Ekim’in ilk haftası oradasın! Demedi deme…

Oğlak; kendine güvendikten sonra üstesinden gelemeyeceğin hiçbir şey yok, biliyorsun değil mi? Yeniay sana bu gerçeği somut örneklerle hatırlatacak. İş hayatında sadece performansınla değil, profesyonelliğin ve kendine olan güveninle de konuşulacaksın. Şimdi kendin için en iyisini seçme zamanı; bu hayat senin!

Kova; ah şu çok iyi başaracağını bildiğin halde yapmaya cesaret edemediğin şeyler yok mu! Artık zamanını beklemekle geçirme inan bunu hak etmiyorsun. Yeniay, sana ihtiyacın olan cesareti de aşılayacaktır. Yurtdışı seyahati ve eğitim hayatına dair sana yeni kapılar açılabilir, acele karar alma!

Balık; arkadaşlarınla arana nereden girdi bu kara kedi? İşin tuhafı bugünlerde eski arkadaşların tekrardan hayatına girmeye başladı. Yeniay’da çizgiler netleşiyor. Kimlerle iplerini tamamen koparacaksın ya da hayatında kalmaya kimler devam edecek; göreceksin. İş yerindeki yükün hafifliyor, rahatlıyorsun.

Astrolog Zeynep Turan

Yazının Her Hakkı Saklıdır

20.09.2016

Zeynep Turan

Twitburc Kurucusu & Astrolog

Hayatınızla ilgili keskin bir viraj aldığınızı düşünüyor olabilirsiniz. Peki, o zaman size bir soru; İçinde bulunduğunuz dönemin hayatınızdaki en zor dönem olduğuna nasıl karar veriyorsunuz?Astroloji bunları yıl yıl cevaplıyor! Zeynep Turan; doğum haritanızda yani horoscope haritanızda, size özel olayları anlatırken, olayları nasıl yöneteceğinize dair danışmanlık da veriyor…Siz doğum bilgilerinizi veriyorsunuz, Zeynep Turan doğum anınızdaki gezegen konumlarından hayatınızda neyin öne çıktığını anlatıyor.
Danışmanlık Hizmetleri
Günün Ruh Hali
Ay, öncü burçta hareket ediyor. Sosyal medyadaki yanlış anlaşılmalar küslükleri, sessiz tiripleşmeleri beraberinde getirebilir. Ailelerin en yaşlı üyeleri bu döngüde daha çok konuşulacak.
Zeynep Turan
Hakkında
Astroloji bir yol haritasıdır. Hayatınızla ilgili keskin bir viraj aldığınızı düşünüyor olabilirsiniz. Peki, o zaman size bir soru; İçinde bulunduğunuz dönemin hayatınızdaki en zor dönem olduğuna nasıl karar veriyorsunuz? Astroloji bunları yıl yıl cevaplıyor! Zeynep Turan; doğum haritanızda yani horoscope haritanızda, size özel olayları anlatırken, olayları nasıl yöneteceğinize dair danışmanlık da veriyor…Siz doğum bilgilerinizi veriyorsunuz, Zeynep Turan doğum anınızdaki gezegen konumlarından hayatınızda neyin öne çıktığını anlatıyor.
Yükselenini Hesapla
2023 Karar
Gezegen hareketleri 2023’ün seçilmiş bir yıl olduğunu iddia ediyor...