Yükleniyor . . .

1 ARALIK VENÜS YAY BURCUNDA

Makale 07/01/2022

VENÜS YAY BURCUNA GEÇİYOR

Yılın son ayına merhaba dediğimiz aralık ayının ilk gününde gökyüzü hızına hız katacak.  Aralık ayının büyük bir ay olduğunu ancak 30 gün sonra anlayacağız. Burçlar ve ilişiler arasındaki Venüs, 1 Aralık itibari ile adaletin temsilcisi olan Yay burcuna geçiyor ve herkesi kendine getirmeyi planlıyor. Aşk gezegeni Venüs’ün her zaman söyleyecek çok sözü vardır. Bu sefer dağılan birliktelikleri, evlilikleri toparlamaya, destek olmaya geliyor. Duygulardan tutun da zevklere, tarzlara hatta aşkın nasıl yaşanacağına dair ültimatomlarda bulunacak. Güneş’i saymazsak, gökyüzünün en parlak cismi olarak göze çarpan Venüs, özellikle herkesin aşk hayatını ve güzelliğe dahil olan pek çok alanını etkisi altına almayı hedefliyor.

İlişkilerde macera ve özgürlük hissi artarken bir taraftan da sahiplenme iç güdüsü artacak. Eğer bencilliğinden şikâyetçi olduğunuz bir eşiniz ya da sevgiliniz varsa bu döngüde değiştiğini fark edebilirsiniz. Peki başka ne gibi etkileri olacak derseniz;

  • Sosyal aktiviteler ve eğlenceler açısından yoğun bir sürece gireceksiniz.
  • Birlikteliklerde denge kurulacak olup, herkes birbirini anlamaya çalışacak.
  • Evliliklerde çözülemeyen sorunlar hiç kimsenin yardımı olmadan kendi yolunu bulacak.
  • Entelektüel paylaşımlar artacak.
  • Kontrolsüz para harcama isteği artacak.
  • Organizasyonlar, uzun mesafeli seyahatler sık sık söz konusu olacak.
  • Bilinmeyene merak artacak ve kişiler hobilere yenileri eklenecek.
  • Ciddiyetini kaybeden aşıklar yeniden birbirini bulacak.
  • Egoist söylemler yerini çok daha ılımlı yaklaşımlara bırakacak.
  • İkili ilişkilerde taht savaşları sona sükûnetle sona erecek.

Merkür Yay burcunda geri giderken Venüs, boş durmuyor!

2 Aralık itibariyle Merkür, değişken burç Yay’da geri giderken, Venüs’ün duruma eşlik etmesi ilginç karşılaşmalara ve tesadüflere işaret edecek. Bundan yıllar önce aklınızdan çıkaramadığınız kişiyi karışınızda bulabilirsiniz. Sizi iletişim anlamında zorladığını fark edilirsiniz. Değişken burçları yavaş yavaş azat etmeye çalışan gökyüzü Merkür ve Venüs ‘un ateş burcu etkisinin sıradan geçmeyeceğini işaret ediyor.

Aşk, macera, tutku, eğlence anlayışı, sıra dışı olana merak ve ilgi gittikçe artabilir. Venüs bir yandan estetik ve zarafet anlamına gelecek. Bu günlerde güzelliğimize, görüntümüze, cazibemize kafa yormaya başlayabiliriz. Sevgili ya da eşle ufak tefek test oyunlarına girebiliriz. Ancak şunu da söylemeliyim; Aralık ayının belli dönemlerinde geri giden iletişim gezegeni karşı tarafın çabucak sıkılmasına, tüm bunları şımarıklık olarak görebilmesine neden oluşturabilir. Dozu ve kalitesine dikkat edin.

Gönüller fora!

Canınızın istediğini yapmak, eğlenmek, alışkanlıklarımızın başımıza dert olması da cabası… Yürekler eğlence ararken yaşam kalitemizi korumak gerekecek. Çünkü dedikodusu bol Aralık ayında olur olmaz konuşmalar yapan insanların ne söyledikleri ile uğraşmak zorunda kalabiliriz. Evli değişken burçlar ilişkilerini korumak, sahiplenmek, taçlandırmak için bol bol diyalog geliştirmeleri gerekebilir. Bekâr değişken burçlar ise 2018’e giriş yaptığımız bu son aylarda kafanıza, gönlünüze, kalbinize, yaşam stilinize göre birileri ile tanışmak mümkün olacak. Yani anlayacağınız gönüller Venüs, Yay etkisi ile fora!

Kafasını kullanan, macera meraklısı, cömert, okyanuslara aşan, dostluğa önem veren, cana yakın, sportif kişilerden hoşlanan Venüs, Yay etkisi, sahnelere muazzam bir cesaretle gelecek. İsteyin, fırsat oluşturun ve yaşayın Venüs buna izin verecek. Merkür gerilemesi de kim doğru, kim yanlış gösterecek. Kime değer vermek gerekir, buna değer mi öğretecek. Küçük şeylerle mutlu olmak yeter mi, risk mi almak gerekir vurgulayacak.

Dikkat çeken alanlar;

Farklı etnik gruplar

Farklı kültürler

Dini ve ruhani oluşumlar

Finansal iniş çıkışlar

Eğitim ve yükseköğretim kurumlar

Zeynep Turan

20-11-2017

Yazının Tüm Hakkı Saklıdır.

Zeynep Turan
Hakkında
Astroloji bir yol haritasıdır. Hayatınızla ilgili keskin bir viraj aldığınızı düşünüyor olabilirsiniz. Peki, o zaman size bir soru; İçinde bulunduğunuz dönemin hayatınızdaki en zor dönem olduğuna nasıl karar veriyorsunuz? Astroloji bunları yıl yıl cevaplıyor! Zeynep Turan; doğum haritanızda yani horoscope haritanızda, size özel olayları anlatırken, olayları nasıl yöneteceğinize dair danışmanlık da veriyor…Siz doğum bilgilerinizi veriyorsunuz, Zeynep Turan doğum anınızdaki gezegen konumlarından hayatınızda neyin öne çıktığını anlatıyor.
2021 Var Olmak
Hiç kimse için alelade bir yıl olmayacak. Keskin ve kararlı bir yıl bizleri bekliyor…