Yükleniyor . . .

3 ARALIK İKİZLER BURCUNDA DOLUNAY

2017 İKİZLER BURCUNDA DOLUNAY

3 Aralıkta gerçekleşecek yılın son Dolunayı, hava burcunda meydana geliyor. İkizler burcunda meydana gelen Dolunayın öncelikle ruh halinin nerden geldiğine bakacak olursak; Satürn ve Venüs’e yorabiliriz. İddialı bir yaklaşımda olmasına buna bağlayabiliriz. Merkür’ün karşıt burcunda geri gidecek olması yılın başında çokça dile getirdiğim ‘ateşten günlere’ yeniden yıl biterken gezegenleri etkisini vurgulayacak. Özellikle aşk ve sevgi gezegeni Venüs’ün, nefsi yöneten Plüton ile 45’lık yapıyor olması ilişkilerde büyük olayların ve yüzleşmelerin yaşanacağını işaret ediyor.

Ne zaman meydana geliyor?

3 Aralık, Pazar günü İkizler burcunda Dolunay semada yükseliyor.

İkizler burcunda medyana gelen Dolunay sırasında anın yükselenini yine İkizler burcu yönetecek; meraklı, araştırmacı, alıngan ve mücadeleci olmamızı sağlayacak.  İstemeyerek değil isteyerek ilerleme fikrine kendinizi çok daha rahat alıştıracaksınız. Son aylarda ki aile sorunlarını bir kez daha düşünecek, kendinize kurduğunuz baskılardan kurtarabileceksiniz. 

Kimleri öne çıkartıyor?

Bu döngü aslında gençleri yakından ilgilendirecek. Aynı zamanda müzisyenleri, sporcuları, adrenalin tutkunlarını öne çıkartacaktır.  Yeteneklerini sahnede ya da sahada sergileyen bu kişilerin potansiyellerini, başarılarını ve seçimlerini, tercihlerini konuşuyor olacağız. 1970-84 yılları arasında doğan ünlüleri ve değişken burçları (Yay, İkizler, Başak, Balık) bu süreç yakından ilgilendirebilir. 

Bu Dolunay gökyüzündeki hiddetin en küçük hali.

Çünkü Merkür geri gitmesinin dışında Satürn ile Plüton’un geri giderken kafa kafaya gelmesini engel olamayacak. Herkesin egosunu yükselten, tepkilerini sınırlamayacak birde Güneş, Neptün 90’lığı oluşacak. Dolunayın etkisi bitse de tüm ağır gezegenlerin bu dönem aktif rol olması izlerinin belirgin olacağının altını çiziyor. Hak, hukuk, adalet kavramlarını yeniden sorgularken topluma mal olmuş kişileri de irdelemeye alacak. Satürn, Merkür’ün kavuşum yapmaya hazırlanması ikili ilişkilerde; mal, mülk, eşya, alım-satım gibi konuları ortaya çıkaracaktır.

Hangi meslekler öne çıkıyor?

Yardım kuruluşları, dernekler, eğitim ve eğitim sistemi, akademisyenler, üniversite ve üniversite kampüslerini net bir şekilde etkisi altına alıyor.

Türkiye!

Türkiye açısından önemli gelişmeleri işaret eden İkizler burcundaki Dolunay, Satürn-Merkür etkileşimiyle en son 2015 Kasım ayında Rus savaş uçağını düşürmüştü. Türkiye’nin şu anki gündeminde sınır komşularıyla yaşayacağı konular daha da spesifik olarak ortaya çıkabilir. TSK ile ilgili iddialı kararlar alınabilir.  Devlet kurumların özelleştirmeye gidebileceğini işaret ediyor.

Zihni yöneten bir döngü…

Zihnin ve zekânın ön plana çıkacağı bu günlerde yetenekler, öğrenme becerileri ve iletişim en üst seviyeye çıkabilecek. Eğer bu dönemlerde önemli sınavları ya da akademik çalışmaları olan gençler, çocuklar çevrenizde varsa bu Dolunayın Merkür etkisinde olduğunu ve bu tür çalışmalar için konsantrasyon gerektiğini unutmayın.

Pırıl pırıl görünen gökyüzünün ardında Neptün’ün, Satürn, Plüton ve Merkür, Uranüs gerilemesinin çok etkin olacağını gösteriyor. Gökyüzünün ağır toplarının ağır hamleleri ve birbirleriyle kurdukları iletişim ve ateş burcularındaki hâkimiyeti ön plana çıkartacak. Tutku, aşk, gurur, ilişkiler bu günlerde bir başka türlü yaşanacak.

Gündelik hayat;

Kardeş, kuzen, yakın arkadaş ve komşularımız ile gündem daha da yoğun olacak. Geçmişten gelen konuları ve 2017 Haziran ayında yaşananları tekrar masaya yatıracak.

Yolculuklar ve kısa iş seyahatleri yine bu dönemde ortaya çıkabilir. Ebeveyn ziyaretleri bazı nedenlere bağlı olarak sıklaşabilir.

Evinizin düzeninde daha aktif olacağız. Rutin işler için kolları sıvıyoruz.

Gündelik yazışmalarda iyi niyet bile olsa yaklaşımlarımız alıngan olabilir. Özellikle hava burcu; İkizler, Terazi ve Kova’lar bu konuda hassas olabilir.

Çok arkadaş çevresi olanlar, hemcinsleri ile sık sık bir araya gelenler dedikodunun yoğun olacağı ortamlarda yer alabilir.

1970-84 yılları arası doğumlu olanların dava ve mahkeme süreçleri bir sonuca ya da döngüye girebilir.

İşte;

Teknoloji ile yakından ilişkisi olan İkizler Dolunayı, Merkür’ün geri hareketi yaşanan aksiliklerin nedenlerini oluşturabilir.

-Raporlamalarda karışıklıklar,

-Kurye ya da kargo zamanında yetişmemesi,

-Mesajların takılıp kalması,

-Sözleşmelerin takibi,

-Konuşmaların referans alınmaması,

-Rutin yazışmaların önemini ortaya çıkması,

-Hava yolu ile yapılan yolculuklarda eksik evrak krizi

-Becerikliliğin yüksek olması problemleri çözebilecek keskinlik ve netlik kazanmasına neden olabilir.

Kimiz, neden böyle davranıyoruz, neleri abarttık, nelerden korktuk, nelere alınganlık yaptık gibi bir dizi geriye dönük hesapları İkizler Dolunayında kavramamız kolay olacak. İçimizi şişiren, kalbimizi yoran iç hesaplaşmaları susturmaya çalışacak. Kendimize olan inancımızı bir kez daha sorgularken,  kendi iç dünyanızla konuşacaksınız.   2017 yılının son ayında kimlerle hesaplaştığınızı, keskin kararlar aldığınızı, kendi kabuğunuza çekileceğinizi fark edeceksiniz.  Hayatınızın belki de en tuhaf yılını yolcularken kendinizi nelere zorladığınızı fark edeceksiniz.

Dolunayın Burçlara Etkisi

Koç: meraklı yapını yönetmekte zorluk çekeceksin.

Boğa; ketum davranacaksın.

İkizler; pratiğin dikkat çekecek.

Yengeç; kaygıların artabilir.

Aslan: heyecanlanacağın haberler olacaksın.

Başak: güçlü olduğunu bir kez daha göstereceksin.

Terazi; yorgun olduğunu düşüneceksin.

Akrep; sinirli konuşmaların birilerinin dikkatini çekecek.

Yay;  paran artacak.

Oğlak; planlı davranacaksın.

Kova;  bakış açın değişecek.

Balık; romantik ve hareketli bir döneme girdin.

Öne çıkacak isimler

 • Angelina Jolie
 • Adriana Lima
 • Birce Akalay
 • Fatma Girik
 • Fahriye Evcen
 • Haluk Levent
 • Mehmet Ali Alabora
 • Necati Şaşmaz
 • Petek Dinçöz
 • Sıla

Dolunay’ın İn’leri

 • Siber saldırılar
 • Gazeteciler
 • Tiyatrocular
 • Ajanslar
 • Üniversiteler
 • Araştırma şirketleri

Dolunay’ın Out’ları

 • Borsa
 • Uluslararası anlaşmalar
 • İthalat
 • Sendikalar 

Zeynep Turan

20-10-2017

Yazının Tüm Hakkı Sakladır.

Günün Ruh Hali
Ay Terazi burcunda. Lüks tüketime yönelim artabilir. Uzun süredir bakımını ihmal edenler, güzellik salonlarına koşacaklar. İlişkilerinde belirsizlik yaşayanlar, net kararlar alabilir.
Zeynep Turan
Hakkında
Astroloji bir yol haritasıdır. Hayatınızla ilgili keskin bir viraj aldığınızı düşünüyor olabilirsiniz. Peki, o zaman size bir soru; İçinde bulunduğunuz dönemin hayatınızdaki en zor dönem olduğuna nasıl karar veriyorsunuz? Astroloji bunları yıl yıl cevaplıyor! Zeynep Turan; doğum haritanızda yani horoscope haritanızda, size özel olayları anlatırken, olayları nasıl yöneteceğinize dair danışmanlık da veriyor…Siz doğum bilgilerinizi veriyorsunuz, Zeynep Turan doğum anınızdaki gezegen konumlarından hayatınızda neyin öne çıktığını anlatıyor.
Yükselenini Hesapla
2023 Karar
Gezegen hareketleri 2023’ün seçilmiş bir yıl olduğunu iddia ediyor...