Yükleniyor . . .

12 OCAK YENGEÇ BURCUNDA DOLUNAY

12 OCAK YENGEÇ BURCUNDA DOLUNAY

Yılın ilk Dolunayına hazır mısınız? Ruhuna hitaben kendisine yazı boyunca dayatmacı bir etkide olacağını vurgulayacağım. Ocak ayının ilk haftası iletişim gezegeni Merkür geri hareketini bırakarak düz seyrine giriyor. Hemen ardından birkaç gün sonra oluşan Dolunay hayatlarımıza bambaşka bir perspektif katmaya hazırlandığını işaret edecektir. Sadece gündelik hayatımızı direk etkisi altına almayacağı kesin… Bu Dolunay kendinden çok bahsettiren pesi sıra olayları da ardından getirecektir. Hem dünya gündemini sallamaya devam edecek hem de sosyal hayatlarımızdaki revizyonların temel taşını oluşturacaktır. Kışın soğuk rüzgârı esip kavurmaya devam ederken hiçbir konuda ikilem yaşamamak gerektiğini vurgulayacaktır. Kendimizi koruma altına almak için elimizdeki tüm kozları ortaya ya ortaya dökeceğiz ya da dökülmesine de neden olacağız.

Ne zaman gerçekleşiyor?

Yengeç burcunda gerçekleşen yılın ilk Dolunay’ı 22 derece ile 3. evde meydana geliyor. Türkiye saati ile öğleden sonra 13: 34 sularında gerçekleşiyor.

Dolunay ne anlatıyor?

Yengeç burcunda meydana gelen Dolunay 12 Ocak’ta gök kubbede meydana gelirken karşısına Güneş’i alıyor ve ona adeta meydan okuyor. Düz seyrine gecen Merkür, Yay burcunun son dakikalarında hareket ederken Satürn ile 7. evde etkili oluyor. Tüm bunların anlamı ise şu; değişen ve büyüyen enerjimiz farklılaşmayı temsil ederken, yaşanacak olayların sancıları ve izlerinin şiddetli olabileceğini ifade ediyor. Yüreğimizdeki duyguların şiddeti kendini dışa vuracak. Aynı zamanda duygusal anlamda ihtiyaçlarımızın ne kadar yoğun olabileceğini de işaret ediyor. Küçücük rüzgarların bile yüreğimizi nasıl da sıkıştıracağını anlatan tecrübeler edinebiliriz.   

Dolunay’a eşlik eden Büyük Kare açı toprağı bile yerinden oynatacak!

Gökyüzünde Yengeç burcunda Dolunay oluşurken aynı döngüde büyük kare açı meydana geliyor.  “Aman de aman! “Etkisi yaratacak bu gökyüzü olayı her ne kadar su grubunun hakimiyetinde olsa bile yüksek dozda anaç bir ruh taşımıyor. Aksine genel yapısında “bu konudan şu dersi çıkartmalısın” tınısı ile daha baskın olacağını vurguluyor. Dolunay gündemine çok farklı meslek gruplarını ve kişileri taşıyacaktır. Bunların başında; Dünya liderleri, parti liderleri, yargı ve adalet mensuplarını, avukatları ve politikacıları merkezine çekeceğini işaret ediyor. Dolayısıyla içerik olarak; hukuk, yargı, anayasa, politika, uzak yollar, komşular ve sınırlar, mahkeme ve kararları da yanına taşıyacaktır. Ancak bu konuların derin, detaylı ve tarihe atıfta bulunacak nitelikte olacaklarını da vurguluyor. Bu dönem konuşulan hiçbir şeyin sıradan bir mesele olabileceğini asla düşünmeyin. Bazı olayların gözler önüne serilmesi herkesin kendi adına sorgulamaya itebilir. Hayatlarımıza yeniden şekil vermek isteyebiliriz. Enteresan bir olgunluk ve kabullenme yaşayabiliriz.

Show başlasın! Gökyüzü 2017 temasını sahneye koyuyor!

Öyle bir Dolunay geliyor ki, 2017 yılı için tema oluşturmaya hazırlandığını işaret ediyor. Aslında Yengeç burcunda gerçekleşen Dolunay ile tanışmamız yeni değil. Kendisini Temmuz ayında göstermeye hafif hafif başlamıştı. O dönem oluşturulan ilişkiler, bir türlü fikir birliğine kavuşmayan düşünceler ve ayrılıklara neden olan konular yeniden gündeme gelebilir. Ya da kendini tekrar edecek etkiler gösterebilir. Dünya gündeminde ise; o dönem benzer etkileri gösterebilecek olayları tetikleyebilir. 2016 Temmuz ayında Avrupa’da yaşanan tecrübeler, terör eylemleri, kaos’a neden olan olayların bu sefer hangi ülke ya da ülkeleri sınavlara tabii tutacağını gökyüzü gösterecektir. Yengeç burcundaki Dolunay Jüpiter ile 90’lık açı oluştururken sonuçlarının ağır olacağını ve izler bırakabileceğini işaret ediyor. Dünya yeniden kendi gündemini yaratıyor olacak. Ancak bu sefer bedel ödemek zorunda olanları birlikte tanıklık edebiliriz.

2016’nın son 45 gününde sosyal medya hesaplarından ve paylaştığım birçok yazıda size duyurularda bulunmuştum; zorlayıcı açı kalıpları bizi beklenmedik olaylarla sınayabilir diye. Yaşanan tramvatik olaylar 2017 yılının ilk günlerine kadar sirayet etmiş olsa da şimdi gökyüzü daha hızlı akıyor. Bu sefer ‘kurunun yanında yaşta yandı’ diyeceğiniz olaylar siyasi arenada yaşanıyor. Gökyüzü öncü burçlar tarafından yönetilirken, suikastlerin ardı ardına yaşanabileceğini vurguluyor.

Peki bedeli kimler ödeyecek?

2016 yılında ortalığı karıştıranlar, gizli düşmanlıklar, hiç akla gelmeyecek iş birlikleri, stratejik anlaşmalar, dost gözüken düşmanlar. Yüzümüze gülüp arkamızdan iş çeviren politik simalar.

Hiçbir şeyin eskisi gibi kalmayacağı günler başlıyor!

Tüm bu süreci söyle değerlendirmekte fayda var; 2017’de dengeler değişiyor ve bu döngüde devlerin mücadelesine start veriyor. 2017 yılında siyasi arena da yaşananları gökyüzü bu tarihten itibaren şekillendirmeye başlıyor.  Özelikle 2001 kuruluşlu AKP’nin içinde de büyük yol ayrılıkları olacağını vurguluyor. İhraçlar 2017 ocak ayından itibaren gündemin en çok konuşulan konuları arasında yer alacak diyor gök kubbe!

Yılın ilk Dolunayı kendi içinde şifreler taşıyor. Bazı gerçekleri ortaya sunarken seçenekler de sunacaktır. Ancak herkes bilir, Volkan patlamadan önce kendini belli eder!  “Ben anlamadım, bilmiyorum, duymadım, aaaa öyle mi oldu, aslında şunu demek istedik, biz bunu anlamamışız, söz vermemiştim” gibi sözlerin ve sahte vaatlerin tutmayacağını vurguluyor.

Büyük Kare açıya eşlik eden Dolunay etkisinde bir de şölen havası var. Davetli, davetsiz herkesin partiye doluşması gibi bir etki oluşturacağını vurguluyor. Güneş, Uranüs, Ay, öncü burçları kendi hanesine alıyor.

Boşuna değil; büyük isimlerin ve büyük olayların gündeme gelmesini hiç hafife almayın. Bu süreçte dünya devleri, uluslararası ilişkiler, gelişmekte olan ülkelerin büyüme oranları, rekabet ortamları, karşı karşıya gelinen engeller, sınırlamalar ve teknolojinin geldiği nokta konuşulacağını işaret ediyor. Aynı zamanda ekonomi ve sanayi açıdan gelişmiş ülkelerin son zamanlarda verdikleri sınavları, başarıları, gölgede kalan ve zarara neden olan bazı belgelerin ifşa edilmesi de söz konusu olabilir.

Işığıyla kendini hayran bırakan Ay, dostu düşmanı ortaya çıkarıyor!

Tüm gizemli haliyle Dolunay gök kubbede yükselirken, teknolojiyi kullanarak birilerinin çevirdiği dolapları gizli birtakım bilgilerle birlikte ortaya döküyor.

Gök kubbedeki Dolunay, gündelik hayatımızı nasıl sarıp sarmalıyor?

Anın yükseleni İkizler olan bu Dolunayda kişisel hayatlarımıza etkisi değişim olacaktır. Aralık ayından itibaren değişim rüzgarından bahsetmeye başlamıştım. Kendimizi ve yaşamlarımızı nasıl yönlendirmemiz gerektiğine bu dönemde karar vermeye başlıyoruz. Çevremize, kariyerimize, ailemize karşı alacağımız tutumlar geleceğe yönelik eylemleri vurgulayabilir. Temmuz ayından itibaren yönetmekte zorlandığımız alanlarımıza yeniden hâkim olabiliriz. Boşa harcanan zamanı doldurmak, aktivitelerimize yön vermek gibi konuları da işaret ediyor. Estetik planlarında artışta söz konusu olabilir. Bu sırada yakın temasta olduğumuz insanlar ile yüzleşmeler ani bitiş ya da başlangıçları sağlayabilir. Kim kimi seviyor, insanlar birbirlerinin hayatlarına ne kadar müdahale etmeli ya da etmemeli tüm bunlar konuşulur ve yeniden değerlendirmeye alına bilinir.

Zihinler yorgun düşebilir!

Gündelik koşturma ve iletişimdeki kargaşaya bir de toplumu ilgilendiren konular girince zihin bir yerde mola vermek isteyebilir. Bu günlerinizi sevdiklerinizin kıymetini bilerek geçirin. Yapmak istediğiniz, aklınızda olan ama bir türlü başaramadığınız konulara yönelin. Ruhsal dinginliğe iyi gelebilecek spor, kısa tatil, okumak, yazmak gibi size iyi gelen şeyleri ihmal etmeyin. Çok konuşan değil bu dönem iyi gözlemci olmak kazandırır!

Yengeç burcunda meydana gelen bu Dolunay, toprak hareketlerini tetikleyebilecek etkilere maruz bırakabilir. 2017 Ocak ayından itibaren yerküre hareketleri ile kendini bu yıl göstermeye başlayacağını işaret ediyor. Dolunay kendisini en keskin hali ile 8 Ocak gecesinden itibaren 9 Ocak’ta göstermeye başlayacaktır. Türkiye’nin 7. evinde ve yükseleninde etkili olan Yengeç Dolunayı; çocukları, gençleri, eğitim sistemini, güven konularını, kadınları ve bu konular hakkında çıkan olayları, kurumları, yaklaşımlarını ve tutumlarını gündemine ayrıca taşıyabilir.

Bir devir kapanıyor

Dolunay tarih sayfalarına geçecek olayların önünü açıyor!

Bir düşünün. İnsanlık var olduğu sürece, tarihin tozlu sayfalarına adını yazdıran olayların en temelinde meydan okuma ve düşmanlık duygusu yatmıyor muydu? Bu öyle bir duygu ki yeri geldi büyük kabileleri de birbirine düşürdü. Kutsal kitaplarda yer alan, insanlığın en temel varlığını temsil eden iki kardeşin sonunu da yine düşmanlık duygusu getirdi. Öğrendik ki işin içinde düşmanlık duygusu varsa ortalığı yıkmadan geçip gitmiyor. Yengeç burcunda gerçekleşen Dolunay esnasında iki yıldız Castor ve Pollux tarihler boyu kabileleri, milletleri, kardeşleri birbirine düşüren bu düşmanlığı temsilen semada yerini alacak. İkizler takımyıldızında yer alan bu iki yıldız aynı konumu paylaşmayıp, birbirine diş bileyecek. Kitaplarda anlatıldığı gibi değil kimse kılıç kuşanmıyor belki ama meydan okumanın en çetin günlerinden geçtiğimizi kim inkâr edebilir? Castor ve Pollux’u karşı karşıya getiren Dolunay, tarihin tekerrürden ibdet olduğunu bize yeniden hatırlatacak. Yengeç burcunda konumlanırken “bu da geçer” dediğimiz her olayın aslında yeni bir dönemi temsil ettiğini anlamamızı sağlayacak. Aklınızdaki her sorunun cevabı alacaksınız.

Castor ve Pollux Hangi Olayları Tetikliyor?

-Düşmanlıklar

-Farklılıklar büyüyor. (Ben buyum sen ise bu.)

-Savaş

-Suikastler

-Diktatörlük ve faşizm dalgası

-Mental ve psikolojik rahatsızlıklar.

-Bağımlılık ve intiharlar

Hangi siyasetçiler konuşulacak?

Türkiye; Merkür düz seyrine geçiyor ve yeniden Oğlak burcuna 12 Ocak’ta yerleşiyor. Aynı zamanda Plüton ile yakın temas kurması Türkiye’nin 7. evini etkisi altına alıyor. Asker, polis, hükümet meseleleri, muhalefet tutumu ve yeni hukuksal durumları, toplumu ilgilendiren normlar gibi konuları gündemine taşırken, sokağa çıkma yasaklarının gündeme geleceğini işaret ediyor.

Kemal Kılıçdaroğlu; CHP genel başkanının Ay burcu üzerinde etkili olacak Dolunay, açıklamalarıyla kendisine yönelik soru işaretlerini güçlendirebilir. Muhalefet liderinin imajı bugünlerde yaptığı konuşmalarla yeniden şekillenecek.

Selahattin Demirtaş; HDP genel başkanının güncel konumuna ilişkin yeni kararlar gündeme gelebilir.

Devlet Bahçeli; Bahçeli’nin açıklamaları, partideki diğer isimlerle arasındaki uzlaşmazlığı tırmandırabilir.

Amerika; 12 Ocak’ta meydana gelen Dolunay, Amerika’nın yeni başkanı Trump’ın başbakanlık yemin törenine ve sonrasında büyük olayların da gündeme geleceğinin habercisi. Amerika sırlarıyla ifşa olacak.

Rusya; Natal haritasında etkili olan bu Dolunay aynı zamanda ülkenin kimliğini oluşturan Putin’in dünya gündemindeki tutumunu ile oldukça konuşulacağını işaret ediyor.

Almanya; Merkel’in aynı zamanda Natal haritasında etkili olan bu Dolunay, konuşmaları ve kararları ile kendini gündeme taşıyacağını işaret ediyor.

Fransa; cumhurbaşkanı François Hollande, Fransa’nın uluslar arası ilişkilerini yeniden şekillendirecek ülke ziyaretlerinde bulunabilir.

İngiltere; Prens William ve eşi Kate Middleton’un evliliği geniş çapta konuşulabilir.

Papa François; ait olduğun mezhebin geçmişe ait sırları bir bir ifşa olsa da ruhani lider konumunu güçlendirecek açıklamalarda bulunacak.

Magazin dünyasında konuşulacak isimler;

 • Bülent Ersoy
 • Cem Yılmaz
 • Beyazıt Öztürk
 • Hülya Avşar
 • Serdar Ortaç
 • Kıvanç Tatlıtuğ
 • Elçin Sangu
 • Tuba Büyüküstün
 • Beren Saat
 • Burak Özçivit
 • Taylor Swift
 • Brad Pitt
 • Johnny Deep
 • George Clooney

Burcunuza Özel Dolunay Tavsiyeleri;

Koç: Yöneticilerin ya da iş arkadaşların ile yüksek tonla konuşma! Kendini ifade ederken sakin ve yapıcı olmalısın. Sevgilin için duyduklarını önce ona sor! Aşk için bekleme, gelen mesajları değerlendir.

Boğa: Para biriktirmeye devam et! Yatırımlar için acele etme, gelen fırsatları yeniden değerlendir. Ailenin sana ihtiyacı olabilir, onları sık sık ara…

İkizler: Uzak ilişkiler için uygun olmadığına ikna ol! Merakın bir gün dostunu kaybetmene neden olabilir, insanlara karşı toleransını yüksek tut.

Yengeç: Kardeşlerin için fedakâr olmak yerine onlara sorumluluk ver. Geçmişten gelen aşk’ın için düşünmeyi bırak, çevrende seninle ilgilenenler olabilir.

Aslan: Egonu bırak, gururun kazansın. Eğer kariyerin için önemli ise o iş için aday olduğunu açıkla. Eşini ihmal ettiğini fark etmelisin.

Başak: Detayların içinde kaybolmadan önce kendine bir iş takvimi oluştur. Anne ’ne karşı daha tatlı bir dil kullanman gerekebilir. Gönlünü alman gereken büyüklerin var.

Terazi: Rahatına o kadar düşkünsün ki seni sevenlerin kıymetini görmelisin. Bu günlerde yapacağın telefon görüşmelerine dikkat etmelisin. Sözlerin istemediğin kişilere ulaşabilir. Hobilerine ve spora geri dönmelisin.

Akrep: “Başarılarımı kıskananlar var” modundan çıkmalısın. Paylaşmak bu dönem sana en iyi gelecek şeylerden birisi. Eğer aliden uzakta yaşıyorsan en kısa zamanda onları ziyarete git. Kredi gibi borçlanmalara şimdilik el atmamalısın.

Yay: Ödemeler, çekler, faturalar aman zamanlarını atlamadan takip etmelisin. Aile mirası ya da eş ailesinden gelecek mal paylaşımını hemen ters elin ile çevirme! Akıllıca bir yatırıma dönüşebilir.

Oğlak: Eğitim, uluslararası ilişkiler, yolculuklar konusunda detayları kaçırmamalısın. Başvuru yapmak istediğin tarihler senin için önemli olabilir. Çocukların sağlığı bu günlerde yakından ilgilenmelisin.

Kova: Sorumluluklarını ertelememelisin, yenileri eklenebilir. Arkadaşlarınla zaman geçirmek, kalabalıklara karışmak için ideal günlerdesin. Yeni insanlar ile tanışabilirsin.

Balık: Yabancı ortaklıklar ya da bu tarz işlerde rol alman gerekiyorsa tüm yeteneklerini göstermelisin. Estetik yaptırmak, ufak dokunuşlu cilt bakımı için uygun bir dönem olabilir ama bütçenin dışına çıkmak için değil!

Zeynep Turan

Yazının tüm Hakkı Saklıdır.

Zeynep Turan
Hakkında
Astroloji bir yol haritasıdır. Hayatınızla ilgili keskin bir viraj aldığınızı düşünüyor olabilirsiniz. Peki, o zaman size bir soru; İçinde bulunduğunuz dönemin hayatınızdaki en zor dönem olduğuna nasıl karar veriyorsunuz? Astroloji bunları yıl yıl cevaplıyor! Zeynep Turan; doğum haritanızda yani horoscope haritanızda, size özel olayları anlatırken, olayları nasıl yöneteceğinize dair danışmanlık da veriyor…Siz doğum bilgilerinizi veriyorsunuz, Zeynep Turan doğum anınızdaki gezegen konumlarından hayatınızda neyin öne çıktığını anlatıyor.
Yükselenini Hesapla
2023 Karar
Gezegen hareketleri 2023’ün seçilmiş bir yıl olduğunu iddia ediyor...