Yükleniyor . . .

NEPTÜN RETROSUNDA DOĞANLAR (2020)

NEPTÜN RETROSUNDA DOĞANLAR

Hayallerin jenerasyon gezegenidir. Bilinçaltını, maneviyatı, gizemli detayları temsil eden Neptün soyut ve çok daha derinlikli   konuları ele alır.  Aslında Neptün dünyevi konuların gelip geçici olduğunu, bizi biz yapan duyguların manevi ve ruhsal konuların olduğunun altını çizer. Bu yüzden kişilerin manevi duygularını besleyeceği alanlara yönelmelerini öğütler. Diğer yandan Neptün sanatsal, kültürel ve mistik konuları da temsil etmektedir. Kreatif alanlarla ilgilenenlerin yeteneklerini tetiklemektedir. Neptün’ün geri hareketi yaklaşık olarak 4,5- 5 ay sürmektedir. Neptün Retro’su ile doğan bireyler; hassas, duygusal yanlarını ve tutkularını kenarda tutmayı tercih ederler, açığa çıkmaması için çabalarlar. Bu tarz duyguların, hislerin hepsini derinlemesine iç dünyalarında barındırsalar da gizli tutmaktan yanadırlar.

Hayal kırıklığına uğramak en büyük korkularıdır. 

Belli durumlara karşı derinlemesine, tam anlamlarıyla inanç beslemezler. Bu yüzden Neptün Retro’sunda doğanlar, kimi zaman başkaları tarafından güvenilmez insanlar olarak da görülebilirler. Yaşamlarındaki boşlukları doldurmak onların ellerine bırakıldığında en kötüsünü düşünürler. Hayal kırıklığına uğramak en büyük korkularıdır. Neptün Retro’sunda doğmak yeteneklerinin üzerine gidememe etkisi de verir.  Beğenilmeme duygusu, tuhaf takıntılar getirirken, uçlara varacak ketumluklar söz konusu olabilir. Öyle ki Neptün Retro’sunda doğanların çocuklukları sorgulayarak geçerken, büyük laflar eden, büyümüşte küçülmüş bir izlenim de verir. Neptün Retro’su hangi burçtaysa o burcun niteliğine göre kişinin kendini eleştirme tarzı gelişir. 

Neptün’ün her ne kadar olumlu tarafları olsa da olumsuz yansımalar da barındırmaktadır.

Kişilere realiteden uzaklaşarak, hayal dünyasına takılıp kalma gibi etkiler bırakabilir. Neptün Retro’sunda doğanlar abartılı iyimserlik ruhuna bürünür.  Başkalarının yanında abartılı pozitif tutum sergilerken kendiyle ilgili konularda inanılmaz tahammülsüz ve abartılı tepkilerle sorunları çözmeye çalışır.   Ne yazık ki bu durum dünyevi gerçeklerden kopuk davranmalarına, gözlem gücünden uzaklaşmalarına, olayları yanlış değerlendirip hatalı adımlar atmalarına zemin hazırlayabilir.

Neptün Retro’sunda dünyaya gelen bireyler kendilerini nasıl ve ne yolla ifade edecekleri konusunda kararsızlıklar yaşayabilirler. İçsel anlamda yaşadıkları çatışma ve belirsizlikler onları en çok zorlayan etkiler arasındadır. Kolay kolay duygularını paylaşamazlar. Çoğu kez duygularını içine atan kişilerdir. Bilinçaltındaki duyguları çözümleme konusunda sıkıntılar yaşayabilirler.  Neptün Retro’sunda doğanlar çocuklukta yaşadıkları sorunları gündelik hayata devamlı akılarına getirirler. Gündelik tepkilerinin ardında yatan gerçeklikleri bile fark edemeyebilirler. Bu durum cesur adımlar atmalarının önünde ciddi bir engel oluşturur. Aslında Neptün, madalyonun bir diğer yüzünün de görülmesini ister. Bireylerin kendilerini tanımalarını, değişmekten korkmamalarını, manevi duygulara sığınmalarını, duygusal iniş çıkışlarını iyi yönetmelerini öğütler. Bu farkındalık sayesinde bireyler hayata daha gerçekçi bir bakış açısıyla, daha geniş bir perspektifle katılabilirler. Dolayısıyla daha güçlü, kendilerinden emin adım atmalarının da önü açılmış olur.   2020 yılında Neptün Balık burcunda Retro’ya 23 haziranda başlayacak ve 23 Ekim tarihine kadar da geri gidecek.

Astrolog Zeynep Turan

Yazının her hakkı saklıdır. 

Kaynak gösterilmeksizin paylaşılamaz. 

Günün Ruh Hali
Ay değişken burçta. Ses tonunu yükseltenlerin sayısı artıyor. Seyahat etmekten korkup son yıllarda frene basanların yolu açılıyor. Diş ağrılarına dikkat!
Zeynep Turan
Hakkında
Astroloji bir yol haritasıdır. Hayatınızla ilgili keskin bir viraj aldığınızı düşünüyor olabilirsiniz. Peki, o zaman size bir soru; İçinde bulunduğunuz dönemin hayatınızdaki en zor dönem olduğuna nasıl karar veriyorsunuz? Astroloji bunları yıl yıl cevaplıyor! Zeynep Turan; doğum haritanızda yani horoscope haritanızda, size özel olayları anlatırken, olayları nasıl yöneteceğinize dair danışmanlık da veriyor…Siz doğum bilgilerinizi veriyorsunuz, Zeynep Turan doğum anınızdaki gezegen konumlarından hayatınızda neyin öne çıktığını anlatıyor.
2023 Karar
Gezegen hareketleri 2023’ün seçilmiş bir yıl olduğunu iddia ediyor...