Yükleniyor . . .

JÜPİTER YAY BURCUNDA (2018)

Makale 06/01/2022

JÜPİTER YAY BURCUNDA (2018) 

Merhaba ben Jüpiter, burç değiştiriyorum! Kendi yönettiğim burca yani Yay burcuna geçiş yapıyorum. 1 yıl sürecek yolculuğumu size uzun uzun anlatmak isterim…  2018 yılının Kasım ayında başlayan yolculuğumda, 2019 yılının Aralık ayına kadar gücümü ve yeteneklerimi göreceksiniz.

Önce biraz kendimi anlatayım.

Jüpiter’in temsil ettiği detaylar: Bolluk, bereket, şans, hoşgörü, barış, affedicilik, iyimserlik, umut, zenginlik, kazanç sağlayan işler, ileri görüşlülük, bilgelik, dürüstlük, ahlak, inanç, din, hukuk ve kanunlar, eğitim.

Jüpiter’in olumlu yönleri: Mütevazı, asil, adil, yardımsever, paylaşımcı, onurlu, dindar, sohbetli, toleranslı, hayırsever işlerine koşturan, vefakâr, güvenilir, zeki, sabırlı, bilge, cömert.

Jüpiter kimdir?

Ben yani Jüpiter; şansı, bolluğu temsil eden gezegen...  Gök kubbedeki görevim bereketi temsil etmek.  Ben; bolluğum, çoğalmalıyım, genişlemeliyim. Ben aslında sizin yeryüzündeki şans kelimesine bakış açınızı temsil ediyorum. Dünyaya geldiğiniz çemberde hangi burçta hareket ediyorsam, siz de şansı o bakış açısıyla görüyor ve o mizaçla algılıyorsunuz. 'Nerde bende o şans' diyenlere o duyguyu ben veriyorum. Her yıl bir burçta misafir olur, o burca veya o kişinin haritasına mutlaka farklı tılsımlar katarım. Heybetimi adil ve güçlü yanlarımdan alırım.  Size yeryüzünde huzur veririm. Bazılarınıza da ben çok şanslıyım dedirtirim. Hatta bazılarının ayaklarına kırmızı halılar serer, hiç olmayacak ortamlara sokar, yürü ya kulum derim. Ben sizin hayatınızda 12 yılda bir dünyaya geldiğiniz cebrin adeta şah damarını güçlendirir, kendinize güveninizi sağlarım.  

Yaklaşık bir yıldır Akrep burcundaki seyrim boyunca çalışanların emeklerinin karşılığını verdim. Uyanıklar ve hilebazlar için ise bin bir türlü aksilikler çıkardım. Adil mizacımı Akrep burcunun gücü ile birleştirerek, kendinize verdiğiniz değerleri size göstermeye çalıştım. Şimdi ise 8 Kasım’da Yay burcuna geçiş yapacağım ve küçük çapta hayalleri gerçekleştirirken büyük çapta da boş hayalleri yıkacağım. Bireysel hayatlarınızda cesur olmayı, yüzleşmeyi, detayların bir bütünü oluşturduğunu göstermeyi planlıyorum. Eğer hazırsanız, hayatınızda ve dünyada hangi bölümlere dokunacağımı anlatacağım.

Jüpiter, Yay burcunda neler yapacak?

Ben Jüpiter, Zodyak âleminde her bir burçta ilerlemek için yaklaşık bir yıl kalıyorum.  En son 12 yıl önce Yay burcundaydım.  Şansın ve bereketin gezegeni Jüpiter olarak 8 Kasım’dan 3 Aralık 2019'a kadar Yay burcunda hareket edeceğim. Size yeni planlar yaptırırken hem kişisel hem de toplumsal olarak dünyevi konuları bir süreliğine askıya alacağım. Bununla da ahlaki ve etik değerler daha da ön plana çıkarken, etik değerleri maddi kazanç olarak kullanmaya çalışan kişiler ve kurumlar bir bir ortaya çıkacak. Dünya daha yaşanabilir bir hâle gelirken, sizler de değerlerinize sahip çıkacak ve daha güzel bir dünyanın mümkün olduğunu göreceksiniz.

Kendinize iyi mi olacağım diye soruyorsunuz.

Ben Jüpiter aynı zamanda Yay burcunun yönetici gezegeniyim. Yani kendimi iyi hissedeceğim bir yerde konumlanarak adalet duygusunu da ön plana çıkaracağım. Böylece sizler de kendi iç dünyanızda çok daha adil bir insan olurken, çevrenizdeki haksızlıklara karşı da sesinizi çıkarmaktan çekinmeyeceksiniz. Özellikle bana dokunmayan yılan bin yıl yaşasın mantığından uzaklaşarak iyilik yapmaktan korkmayacaksınız.

Jüpiter genişleme, iyileştirme ve fırsat gezegenidir. Niyetinin gerçekten iyi olduğuna inandığı herkesin gönlüne ferahlık verecek olan şans gezegeni iyileşmek için de fırsatlar sunacak. Eğer hayat yolunda büyük bir haksızlığa uğradığınızı düşünüyor ya da şu an olduğunuz yerden çok daha farklı bir yerde olmanız gerekiyorsa önümüzdeki bir yıl boyunca emeklerinizin karşılığını alacaksınız.

Şans kimlerin yüzüne gülecek?

Yay burcuna geçiş yaparak, sizlere daha çok şey öğrenmek, daha geniş bir bakış açısına sahip olmak, yeni bir yaşam alanını keşfetmek veya yeni bir maceraya başlamak için ilham alacağınız bir süreç başlatmış olacağım. Yani bu demek oluyor ki önünüzdeki 2019 yılında oldukça aktif günler yaşayacaksınız.

Özellikle Uranüs’ün Boğa burcunda yeniden konumlanması ile Jüpiter’in Yay burcunda hareket döngüsü temel ihtiyaçlarınız konusunda da değişim yaşayabileceğinizin işareti. Biz gezegenlerin bu konum ve döngüleri ile aldığınız sorumluluklara sıkı sıkıya sarılırken, en iyisini yapmak için uğraşacaksınız. Burada küçük bir not düşmek istiyorum. Eğer bu zamana kadar tüm sorumluluklarınızı yerine getirdiyseniz ve karşılığını alamadıysanız ya da sizden hep daha fazlası beklendiyse bu gidişatı artık değiştirmek isteyeceksiniz. Çok emek verdiğiniz ilişkinizde karşılığını alamadığınızı düşünüyorsanız ve bu düşünceniz geçmişten sizinle geliyorsa, artık benden bu kadar diyebilirsiniz. Ya da emek verip yaptığınız işiniz başkaları tarafından takdir almıyor ya da başarılarınız başkaları tarafından sahipleniliyorsa bu noktada da isyan bayraklarını açacaksınız. Kendinizin farkına varacağınız bu bir yıllık süreçte hem somut hem de soyut farkındalıklar yaşayacaksınız.

Bildiklerimiz yanlış, öğreneceklerimiz ise doğru…

Dürüstlük, açık fikirlilik, cömertlik, iyimserlik alanlarını büyüten özellikleri içinde barındıran ben yani Jüpiter, yeni şans kapılarının açılmasına neden olurum. Sizlerde bu etkilerin ışığında dünyayı, yaşamı, insanları, yasa ve kanunları daha çok önemser ve anlamaya çalışırsınız. Yazının başında da bahsettiğim gibi etik ve ahlaklı olmak çok önemli olacak. Bu süreçte bu değerlerini kaybeden insanlar aşılması zor günler yaşarken, bitişlerine hep beraber şahit olacağız.

Sizlere hissettireceğim etkiler saymakla bitmez elbette. Soyut olarak kendi dünyanızı keşfederken, somut olarak da seyahat etmek isterken, farklı kültürlere olan ilginiz aratacak. Farklı inançlar, sistemler, yaşam biçimleri ilginizi çekmeye başlayacak. Hatta yeni bir dil dahi öğrenmek isteyeceksiniz. Din, siyaset ya da felsefe gibi konuları incelemek yeni hobileriniz arasında olabilir. Bu kadar güzel olumlu etkileri gündelik hayatınıza çevirmek ve ileride bu etkilerin meyvelerini yemek istemez misiniz?

Hayatımızın farklı bir evresi ile karşı karşıyayız.

Özgürlük ve yenilenme adına güçlü adımlar atarken, aynı zamanda gelişmek için de çabaladığınız bir süreç yaşayacaksınız. Karşınızdaki kişiyi anlamak, hayatınızı anlamlandırmak, ne yaparsam başarılı olurum demek ise 2019 yılının getirileri arasında olacak.  Eğer doğum haritanızda Jüpiter Yay burcunda konumlanıyor ise bu döngüde şansınızın döndüğünü fark edeceksiniz. Hayata olumlu bakmak, yaşadığınız olayların olumlu tarafını görmek çok daha kolay olacak. Bu süreçte şans gezegeni olarak ateş burcunun etkisi altına olacağım. Özellikle İkizler, Başak ve Balık burçlarına da kendilerini şanslı hissettireceğim. Bireysel olarak etkinlerimin son derece olumlu olacağı bu süreçte olumsuz etkilenen kişi ve kurumlar da olacak. Özellikle işverenler açısından hakkın ve hukukun baskın olduğu bu bir yıllık süreç pek de hoşlarına gitmeyebilir. Devlet liderleri, yasalar ile ilgili iş yapanlar, hukuki süreçlere dahil olanlar, küçük ve orta ölçekli firmalar, kurumsal alanlar Jüpiter’in ateş etkisindeki hareketinden memnun kalmayabilirler.

Jüpiter’in Yay burcuna geçişinin dünyaya etkileri nelerdir?

Sert duygularımızın yapıcı bir hâl alacağı bu süreçte makro ve global yapılar ise değişime ayak uydurun uydurmasanız şansınızı daraltıyorum mesajı verecek. Şans gezegeni Jüpiter olarak, Yay burcuna geçmemle dünyanın ne yöne gittiğini sizlere net bir şekilde göstereceğim. Dinlerin ve inançların kıymeti bir kez daha ortaya çıkarken, 12 yıl aradan sonra kendi burcumda hareket edecek olmam ve Neptün’le kuracağım iletişimle bu zamana kadar görmek istemediklerinizi sizlere keskin bir şekilde göstereceğim.

Jüpiter, gökyüzünün iyicil gezegeni...

Yay burçları yılın şanslısı olurken, gittiği yoldan memnun olmayan, yaşadığı çevreyi beğenmeyen, son yıllarda kendisine haksızlık yapıldığını düşünen Yay burçları için ise kader yeniden yazılıyor. Sorunlar bir bir ortaya çıkarken aslında derdim kimsenin içini şişirmek değil, aksine yeni bir yol haritası çizdirerek aslında ne kadar şanslı olduğunuzu size göstermek istiyorum. Yılın ikinci şanslı burcu ise 2019 yılının Aralık ayına kadar İkizler olacak. Burcu İkizler olan evliliği ya da ilişkisi ile sorun yaşayan, kariyerinde bir türlü istediğini bulamayan İkizler burçları bu sorunları çözme fırsatı bulurken, ben de 7. Evinizde hareket ederken iyileştiren tarafımı nasibinize düştüğü kadarıyla vereceğim. Peki, ben Jüpiter bu iki burca fırsat sunarken diğer burçları es mi geçeceğim dersiniz? Hayır, tabi ki! Değişimi, dönüşümü isteyen tüm burçlara fırsatlar sunacağım.

Devlerin ağır sınavlarına hazır mısınız?

Ben Yay burcunda hareket ettiğim süre boyunca Neptün ile iletişim kuracağım. 2019 yılının son günlerine kadar devam edecek olan bu iletişim aslında 2019 yılının nasıl geçeceğinin de haberciliğini yapacak. Seyahatleri, yurtdışında yaşamak isteyenleri, uluslararası ilişkileri, sınırları ve komşu ilişkilerini tekrar konuşacaksınız. Aynı zamanda felsefeyi, dini, yüksek öğrenimi gündeme getirirken dünya da en çok din adamları, tarih boyunca ön plana çıkmış felsefeciler, dünyada itibarını kanıtlamış üniversiteler, akademisyenler konuşulacak. Gelişmekte olan birçok ülkenin eğitim sistemi de bu dönemde konuşulurken değişen eğitim sistemleri de olacak. Yanı sıra da dinle yönetilen ülkeler genişleten bir özelliğe sahip bir gezegen olarak Yay burcundaki sürecimde yani tam 13 ay boyunca çeşitli karışıklıklarla gündeme gelecekler. Geçmişte yaşanan bir takım mezhep çatışmaları tekrar gündeme gelecek. Vicdan olgusu masaya yatırılacak. Ruhsal gelişime, psikolojiye, travmalara, depresyona ve yanı sıra teknolojinin insan bedeninde ve ruhunda yarattığı zorluklara vurgu yapacağım ve yeni tanı konulan hastalıklarla da tanışmanıza sebep olacağım. Aynı zamanda son 20 yılın çözülemeyen hastalıklarının da çözüldüğünün haberciliğini yapacağım. Nihayetinde Jüpiter gibi bir gezegen olmak kolay değil.

12 yılda 1!

21. yüzyılda şans gezegeni Jüpiter olarak Yay burcundan ilk defa geçişimde, sizlere yüzyılın klişelerini dışarıda bıraktırıp, bildiğinizin dışında konuları konuşturacağım. Eğitim sistemi, liseler, üniversiteler, üniversitelerin yönetimi, akademisyenler ülkemizde oldukça sık gündeme gelirken, köklü değişimler yaşanacak. Ülkemizde yaşayan yabancıların, azınlıkların özgür alanlarını da konuşacağız. Tabi ki ben Yay burcunda hareket ederken Neptün’e 90’lık yapıyor olmam, gökyüzü ne zaman 2019 yılının mart, haziran ve aralık aylarına gelse mülteci ve mülteci sorunlarını da dünyada gündeme getirecek.

Eğer; karmaşık konuları çözme beceriniz varsa, bu güne kadar size duygusal zekânız olduğunu söylediler ise,

Eğer kendi işini yapan karar alma beceriniz varsa ve analitik düşünüyorsanız,

Eğer işinizde aktif dinleme becerinizi fark ettiyseniz,

Eğer hizmet odaklı bir kafa yapısına sahipseniz,

Eğer 21. yüzyılın 21 yaşına girmeden bugüne kadar girdiğiniz depresyonları yönetebiliyorsanız,

Eğer daha önceki ilişkilerinizde özgüveninizi kaybettiyseniz,

Eğer özellikle çocuklukta ve gençlikte yaşadığınız olayları bir başarı hikâyesine çevirdiyseniz, Şansın, bereketin, iyimserliğin temsilcisi Jüpiter olarak sizleri ödüllendireceğim, merak etmeyin!

Hatırlatma: 25 Kasım 2006 ile 18 Aralık 2007 tarihleri ​​) (Aralık 1994 - Ocak 1996 Aralık 1982 - Ocak 1984 veya 1968 yılı dünyaya geldiyseniz Jüpiter’iniz Yay burcunda demektir. Bu da demektir ki siz çok ama çok şanslısınız.  Çünkü Jüpiter’in kavuşumu hayatınızın en keskin kararlarını aldıracak. Çünkü yaşamın dönüm noktaları vardır tıpkı yedek bir anahtar gibi. Şimdi sıra siz de diyor.  Eğer bu yıl Jüpiter’in yaşamanızda hangi yoldan gitmenizi istediğini Aralık ayına kadar göremezseniz soru sor bölümünden Jüpiter’inizin aslında size 2019’da ne katmak istediğini sorabilirsiniz.  Unutmayın ya hayatınıza dört elle sarılacaksınız ya da hayatın ellerinizin arasında akmasını seyredeceksiniz.

2018 JÜPİTER YAY BURCUNDA KAPILARI ARALIYOR başlıklı yazıyı aşağıdaki linkten okuyabilirsiniz.

 

Astrolog Zeynep TURAN

27-10-2018

Yazının her hakkı saklıdır.  

Zeynep Turan
Hakkında
Astroloji bir yol haritasıdır. Hayatınızla ilgili keskin bir viraj aldığınızı düşünüyor olabilirsiniz. Peki, o zaman size bir soru; İçinde bulunduğunuz dönemin hayatınızdaki en zor dönem olduğuna nasıl karar veriyorsunuz? Astroloji bunları yıl yıl cevaplıyor! Zeynep Turan; doğum haritanızda yani horoscope haritanızda, size özel olayları anlatırken, olayları nasıl yöneteceğinize dair danışmanlık da veriyor…Siz doğum bilgilerinizi veriyorsunuz, Zeynep Turan doğum anınızdaki gezegen konumlarından hayatınızda neyin öne çıktığını anlatıyor.
2021 Var Olmak
Hiç kimse için alelade bir yıl olmayacak. Keskin ve kararlı bir yıl bizleri bekliyor…