Yükleniyor . . .

İŞ HAYATINDA BURÇLAR

Makale 01/09/2022

İŞ HAYATINDA BURÇLAR

İŞ ARKADAŞINI VE YÖNETİCİNİ BURCUNA GÖRE DEĞERLENDİR

İşte geçirdiğimiz sürenin ne kadar fazla olduğunun farkındasınız değil mi? Gün içerisinde iş arkadaşlarımızı ve yöneticimizi; ailemizden, sevgilimizden, eşimizden, çocuğumuzdan daha çok görüyoruz.  Hatta gelin olayı biraz daha matematiğe dökelim ve yapılan araştırmalardan çıkan sonuçları yazalım; Türkiye’de çalışanlar yılda ortalama 1877 saatini işte geçiriyormuş. Günde 8-10 saat çalışarak 24 saatimizin 8 saatini uykuya, 10 saatini işe ayırdığımızı düşünürsek sevdiklerimize sadece 6 saat ayırabiliyor onu da genellikle akşam saatlerine bırakıyoruz.

Peki, günde yaklaşık 10 saatimizi birlikte geçirdiğimiz ekip arkadaşlarımızla birbirimizi ne kadar tanıyor, ne kadar anlıyor ve onlarla ne kadar anlaşabiliyoruz? Bunu hiç düşündünüz mü? Nasıl bir ilişki istersin, sevgilin nasıl özelliklere sahip olmalı diye sorulduğunda “şefkatli, maço, kibar, kıskanç, rahat vb.” gibi madde madde söyleyebiliyoruz da, her gün gördüğümüz ve ortaklaşa çalışmak zorunda olduğumuz insanların karakter özelliklerini nedense hiçe sayıyoruz. Bu yazıyı okuduğunuza göre, astrolojiyle yakından ilgileniyor, en azından tanıştığınız insanlara burcunu sorup kafanızda o kişinin karakteriyle ilgili bir şeyler canlandırıyorsunuzdur. O zaman gelin bu sefer iş arkadaşlarınız ve yöneticilerinizi tanıyalım, onların ruh halini çözelim.

 

“Ne yapsam beğenmiyor?”

“Benim projemi çaldı!”

“İşi yokuşa mı sürmeye çalışıyor?”

“Bana çok iyi davranıyor, gerçekten de samimi mi?

“Acaba fikrimi söylesem beğenir mi?”

 

Çalışırken kafamızda türlü senaryolar dönüyor, türlü sorularla günü bitiriyoruz. Kimimiz çok mükemmeliyetçi, kimimiz iş dışında her şeyle ilgileniyor, kimimiz ciddi, kimimiz ofisin maskotu… Şimdi yapmanız gereken; öncelikle patronunuzun ve iş arkadaşlarınızın burcunu öğrenmek, sonrasında ise yazımızı okumak… Onları daha iyi anlayacağınıza eminim.

 

Yöneticiniz KOÇ burcu ise; lider olarak yaratılmış birinden bahsediyoruz aslında burada. Koç burcunun öncü niteliğe sahip olması ve kendini her şeyden üstün görmesi aslında “küçük dağları ben yarattım” edası yaratmaz. O eğlenceli, esprili, zeki, hızlı, aceleci ve inatçı bir patrondur. Size üstten bakmaz fakat başkalarının fikirlerine çok da önem vermez. Dinler gibi yapıp, sonunda yine kendi istediğini yaptıracaktır. En büyük sorun aslında bu da değil… Tez canlılığı! Bugün verdiği işi, hemen bitirmeniz için başınızın etini yiyebilir. En katlanamadığı şey karşısında mıy, mıy, mıy konuşan tiplerdir. Bu iş yeri onun enerjisinin gücüyle ayakta olacağı için modunu düşürecek ve yüzü asık insanları çevresinde fazla tutmaz. Aslında kafa bir patronunuz var, yeter ki onun hızına yetişin…

İş arkadaşınız KOÇ burcu ise; aslında o Zodyak’ın ilk burcu olduğu için genellikle üst mevkileri zorlar ve ekip anlayışından ziyade tek olmayı ister. Ya da yanında onun için çalışacak bir ekip olmalıdır. Heyecanlı, konuşkan, gülmeyi kendine misyon edinmiş, “hallederiz ya” diyen bir iş arkadaşınız olduğu için şanslısınız aslında. Kendisi her şeyi bildiği için, bildiklerini başkasına öğretmeye ve bir nevi hava atmaya bayılır. Ondan kolaylıkla yardım isteyebilirsiniz.  En kötü huyu ise çabuk parlaması! Ona karşı gelindiğinde ve fikri saçma bulunduğunda az önce ağzı kulaklarında olan insanın 180 derece dönüp, yüzünün kıpkırmızı olmasına ve ağzından en ağır sözler çıkmasına şahit olabilirsiniz. Dalga geçilmesinden ve arkadan iş çevrilmesinden hiç hoşlanmaz. Mars’ın çocuklarının egosunu sarsmayın, onlarla güzel güzel konuşun bence. Anlaşamıyorum, nasıl aramı düzeltebilirim diyorsanız onun gururunu okşayın derim. Alkışlanmaya ve övülmeye meraklı olan bu arkadaşınıza bir iki iltifat yetecektir.

 

Bunu Biliyor muydunuz? 22 Temmuz’da gerilemeye başlayacak Uranüs en çok Koç ve Terazi burçlarını etkileyecek! Eğer yöneticiniz ya da iş arkadaşınız bu burçlardansa, hayatlarında yaşayacakları ani değişimlere ve şaşırmaya şimdiden hazır olun! 

 

Yöneticiniz BOĞA burcu ise; en azından senelerce birlikte çalışabileceğiniz ve sizin hakkınızı yemeyecek dürüst biriyle birliktesiniz. Üretken yapısı ve paraya önem vermesi iş hayatında onu aslında hırslı biri haline getiriyor. Bu hırsı sizden de bekleyebilir. Fakat şöyle de bir tarafı var, Boğa burçları rahatlarına düşkün insanlardır. İş yerine geç saatte gelip, erken çıksa da bir şekilde her şeyi halleder. Ortamın huzurlu olması ve kimsenin kimseyle kavga etmemesine çok önem verir. Ona göre iş yerindeki herkes birbirlerini aileleri gibi görmeli ve saygılı davranmalıdır. Herhangi bir konuda onun fikrini değiştirebileceğinizi sanıyorsanız üzülerek söylemeliyim ki bu biraz imkansız. Sabit niteliği ve toprak grubuna mensup olması onu dik kafalı yapar. Örneğin, iş saatlerinde değişiklik yapmak istiyorsunuz, buna büyük ihtimalle karşı çıkacaktır. Onun gözüne nasıl girerim derseniz yeni iş fırsatları ve para getirecek alternatiflerle karşına çıkın derim. Para kazanacağı bir kaynak bulduğunda ondan daha tatlı bir patron olamaz.

İş arkadaşınız BOĞA burcu ise; hala çözemediniz onu değil mi? İnatçı, biraz miskin, işleri yavaştan alan bir hali vardır büyük ihtimalle. Kafasında belki farklı bir proje vardır fakat pat diye söylemez; önce günlerce düşünür, tasarlar, tek başına olayı başlatır bile, sonradan da siz kendiliğinden duyarsınız zaten. Bir şey danışmaktan hoşlanmaz. Her ne kadar yavaş hareket ediyor gibi dursa da aslında oldukça çalışkandır, yalnızca ona biraz zaman tanıyın. Ekip çalışmasını sever fakat kalabalıklar içinde yalnız kalmayı tercih eder. Fakat insanları organize etmede de oldukça başarılıdır. Dediğim gibi, işine karışmayın yeter. Ona bir sırrınızı verebilirsiniz, başkalarına sizi çekiştirmeyecektir. Güvenilir, aldığı işi sonuna kadar götürecek, sizinle iş dışında da görüşecek bir ekip arkadaşı; daha ne olsun?

 

Yöneticiniz İKİZLER burcu ise; “biraz sussa da artık çalışsak” diyorsunuz değil mi? Evet, maalesef o sürekli konuşur, anlatır, bir ordadır bir burada, hatta bir bakmışsınız diğer iş arkadaşınızı size çekiştiriyor. Evet, evet patron mantığından çıkıp dedikodu yapmaya da bayılır. Pratik bir zekası olduğu için kolay kolay bu iş yerinin batmayacağını söyleyerek içinizi rahatlatabilirim. Zor durumları kendi lehine çevirmesini bilir. Konuşma ve ikna yeteneği güçlü olduğundan size sevmediğiniz bir işi öyle güzel yaptırır ki, ne olduğunu anlayamazsınız. En kötü özelliği ise sürekli fikir değiştiriyor olmasıdır. Onunla birlikteyken kafa karışıklığına ve değişen koşullara ayak uydurmayı öğrenmelisiniz. Değişken niteliğe sahip patronunuzun duygusal iniş çıkışları da olabilir. Olumlu ilerleyen bir iş için olmayacak galiba diyerek herkesi kaygıya sürüklemesi de ondan beklenecek hareketlerden. Ama genel itibariyle farklı düşüncelere açık, rahat iletişim kurabileceğiniz ve sizi sıkmayacak bir yöneticiniz var.

İş arkadaşınız İKİZLER burcu ise; bence siz siz olun onunlayken sakın ola ki başkalarının dedikodusunu yapmayın. Ertesi gün bir bakmışsınız, o kişi gelmiş sizden hesap soruyor! Çok tatlı dilli, bıcır bıcır konuşan İkizler burcu arkadaşınızın sohbetine doyum olmuyor biliyorum ama bu onun laf taşımasına da engel değil maalesef. Çoğu bunu bilerek yapmıyor aslında, laf olsun torba dolsun mantığı hakim… Ayrıca pratik zekası sizi biraz sinir ediyor olsa da onu kendinize rakip olarak göremeseniz de olur. Çünkü bir yerde en fazla 1 sene çalışan, çabuk sıkılan, başka sektörlere geçiş yapmaya meraklı bir ekip arkadaşınız var. Hırsları değil, merakı onu yönlendiriyor. Unutmayın…

 

Yöneticiniz YENGEÇ burcu ise; size ailesinden biriymiş gibi yaklaşacak ve iş yerine geldiğinde önce ruh halinize bakacaktır. Suratınız mı asık? İçinde tutmayacak ve “neyin var?” diyerek derdinizi dinlemek isteyecektir. Genellikle işe ihtiyacı olanları yanına alır ve onları yetiştirmek ister. İş hayatında sezgileri kullanarak hareket etmek ne kadar doğru bilmiyorum ama onun sıklıkla yaptığı şey budur. En büyük hatası ise insanlara hemen güvenmesi ve iş hayatıyla özel hayatını birbirine karıştırmasıdır. Evinde yaşadığı bir sorunu ofise de taşıyabilir. Fakat ne olursa olsun toparlayıcı, merhametli ve çalışanlarını memnun etmeye yönelik davranışlar sergiler. Güvenliğine son derece düşkün olduğu için kimi zaman risk almaktan kaçar. Onu cesaretlendirebilir ve harekete geçmesi için motive edebilirsiniz. Fikrinizi sunmaktan çekinmeyin.

İş arkadaşınız YENGEÇ burcu ise; “ne dedim ben şimdi!” sözünü size sık sık söyletecek bir iş arkadaşınız var diyebilirim! İş hayatına duygularını bu kadar çok karıştırması onun en büyün dezavantajıdır. Dengesiz ruh haline alışmanızı tavsiye ederim çünkü onlar Ay tarafından yönetilirler ve duyguları adeta deniz gibidir; bir dakika önce sakin, bir dakika sonra dalgalı… Onun hareketlerini anlamlandırmaya çalışmayın, eğer yüzü asılmışsa bunun büyük ihtimalle sizinle ilgisi yoktur. İki sene önceki olay aklına gelmiş, ona üzülmüştür. Bu gel git hallerinin dışında şeker gibi insanlar… Her konuda size destek olacak bir ekip arkadaşınız var, bence şanslısınız.

 

Bunu Biliyor muydunuz? Bu günlerde Oğlak ya da Yengeç burcu patronunuz ya da iş arkadaşınızla restleşiyor, onun hareketlerine anlam veremiyor musunuz? Nedeni Oğlak burcunda gerileyen Pluton olabilir.

Yöneticiniz ASLAN burcu ise; “küçük dağları ben yarattım arkadaşlar” derse şaşırmayın! Bakmayın böyle bir giriş yaptığıma çok kafa insanlar aslında; sempatik, babacan, güçlü, lider, dediğim dedik, organize etmekte başarılı bir yönetici… Yöneticilik vasfının belki de en çok yakıştığı burç onlar… Güneş tarafından yönetiliyor olmaları zaten ön planda olmak için neden bu kadar çaba gösteriyor. Hayatı bir sahne, kendilerini ise başrol oyuncusu olarak gören sevgili patronunuzu övmekten, pohpohlamaktan çekinmeyin. Ayrıca ona karşı gelmeye de çalışmayın, hele ki verdiği bir fikri beğenmemezlik yapıp burun kıvırdığınızı hiç görmesin! O şeker gibi insanın nasıl da kükrediğine acı bir şekilde şahit olursunuz. “Evet, aslında sizin fikriniz süper ama bunu da deneyebiliriz” şeklinde yaklaşırsanız, istediğiniz sonucu alırsınız. Başarısızlığa ve tembelliğe ise asla tahammülü yoktur, bilginize…

İş arkadaşınız ASLAN burcu ise; omuzları dimdik yürüyüp saçlarını savuran, daima temiz, renkli, marka kıyafetlerle gördüğünüz arkadaşınız evet, aynen tahmin ettiğiniz gibi hava atmaya bayılıyor. Ve genellikle büyük şirketler, kurumsal yerlerde yönetici olabilmek için elinden geleni yapıyor. Sessiz sakin falan değil, aklına geleni direkt söyleyen, yeri geldiğinde emrivaki konuşan, yönetmekten hoşlanan, bilmiş tavırlar sergileyen iş arkadaşınızla aranız bozulduysa yandınız! Gururlarına son derece düşkün olduklarından, triplerinden geçilmez ortalık. Doğuştan patron olmaları sizin siniriniz bozuyor belki ama yine de eğlenceli, yardımsever, yeri geldiğinde sizin de hakkınızı savunacak biriyle birlikte çalışıyorsunuz. Onları kendi egolarıyla başbaşa bırakmak en iyisi…

 

Yöneticiniz BAŞAK burcu ise; bugünün işinin yarına kalmayacağını bilmelisiniz! Odaklanma yetenekleri, sayısal zekaları, sorunlar karşısında panik yapmaması, soğukkanlılığı, disiplini ve çalışkanlığı ile başarılı bir yöneticiniz olduğunu söyleyerek söze başlayabilirim. Merkür tarafından yönetildikleri için iletişim yönü de oldukça kuvvetlidir fakat bir İkizler burcu kadar atak davranamaz. Onda toprak grubunun sağlamcılığı vardır. Temkinli ilerlemek ve işini sağlama almak ister. Onun fazla mükemmeliyetçi olması, kontrol etme çılgınlığı, tekrar tekrar aynı şeyin üstünde durması, düzensizliğe gelememesi ve mesafeli duruşu sizi rahatsız etse de; iş hayatıyla, özel hayatını birbirine karıştırmayacak kadar da profesyonel olmasına da şapka çıkarılabilir. Ona sorunla değil, çözümle gittiğiniz takdirde yaptığınız hatlara kızmayacaktır. Onla mutlu mesut geçinmek istiyorsanız işi zamanında bitirin, sorumluluklarınızı yerine getirin ve söylediklerini mutlaka ciddiye alın. Çünkü o söylediği şeyleri asla unutmaz…

İş arkadaşınız BAŞAK burcu ise; sorumluluklarının bilincinde olmak lafının içini dolduran bir iş arkadaşınız olduğunu söyleyebilirim. Zodyak burçları içinde belki de iş hayatının en çalışkan burcu odur fakat çekingen tavırları nedeniyle çoğu zaman kendini gösteremez ve arka planda kalmayı tercih eder. Kendiyle övünmekten nefret eder, işini layıkıyla yapar ve evine döner. Fazlasına göz dikmez. Eğer Başak burcu bir iş arkadaşınız varsa, ondan yardım istemekten çekinmeyin. İki eli kanda da olsa size yardım edecek, hatta işinizi o üstlenecektir. Dişil bir burç olması onu kolay uyum sağlayan, güvenliğini düşünen, fedakar biri haline getiriyor. Benden tavsiye sakın ola ki onun iyi niyetini su istimal etmeyin; bir susar, iki susar, üçüncüsünde ise kimse onu tutamaz. Dilinin ne kadar keskin olduğunu o zaman anlar ve tek bir cevap dahi veremezsiniz.

 

Bunu Biliyor muydunuz? 9 Haziran’da Balık burcunda gerilemeye başlayan sis gezegeni Neptün, Başak ve Balık burçlarının hayal güçlerini arttırdığı gibi; başkalarına kolayca kanmalarına da neden oluyor. Kasım ayına kadar onları bir nevi koruma altına almaya ne dersiniz? Çünkü gerçekleri görmekte zorlanacak ve kendi düşüncelerinin doğruluğuna inanacaklar…

 

Yöneticiniz TERAZİ burcu ise; büyük ihtimalle yanında bir ortağı daha vardır. Yalnız çalışmaktan nefret eden, bir elin nesi var iki elin sesi var mantığına sahip, uyumlu, fikirlerinize önem veren, öncü bir burç olduğu için girişken ve ticari kafa yapısı son derece gelişmiş bir yönetici! O fikir vermeyi sever, gerisini ise sizin halletmenizi bekler. Venüs’ten aldığı güzellik ve nezaket aslında çalışanlarının ona hayran olmasına neden olur. O da zaten kimseye üstten bakmaz, cana yakın tavırlar sergiler. Adaletsizliğe asla gelemez, bu yüzden iş yerinde alt-üst muhabbetinden olabildiğince uzak durmaya çalışır; herkes eşit davranır. Çalışma ortamı kesinlikle rahat olmalıdır; hatta aile şirketi kuranların çoğu da Terazi burçlarından çıkar bile diyebiliriz. Dürüst olmayan, yapacağım dediği şeyi 10 gün sonra yapan, boş konuşan insanları yanında barındırmaz. Onun yanındayken kimseyi çekiştirmeyin ve onu gereksiz yere övmeyin. “Bana yağ mı çekiyor” düşüncesine kapılabilir, aman dikkat…

İş arkadaşınız TERAZİ burcu ise; şıkır şıkır giyinen, makyajsız, fönsüz gezmeyin, erkekse eğer metroseksüel bir tarzı benimseyen, üzerinden kalite akan bir iş arkadaşınız var demektir. Sanırsınız ki oranın sahibi o! O derece özenli ve bakımlı… Ama ekip çalışmasına en uygun kişidirler, hoşgörü ve biz olma kavramını temsil eden Venüs tarafından yönetildikleri için onlarla rahatlıkla iletişim kurabilir, birlikte harika işler çıkarabilirsiniz. Ego yapmayacak, öne çıkmaya çalışmayacaktır. Onla ilgili sinir olacağınız nokta rahatına düşkün olması, keyifli keyifli zaman yaydırarak çalışması, iş yerinde bile aynaya bakmaktan kendini alamaması ve sürekli alışveriş ile ilgili konuşması…

 

Yöneticiniz AKREP burcu ise; Mars tarafından yönetildiğini hesaba katmak ve savaşçı ruhunun ön planda olduğunu bilmek lazım. Tutkuları iş hayatında da ön plandadır; bir Koç gibi göstere göstere liderliğe koşmaz. O, sessiz ve derinden ilerler. Hırsıyla aslında yapamayacağı şey yoktur. Ona baktığınız vakit, gözlerinden o hırsı yakalayabilirsiniz. Ağır işler verip, geç mesailere bırakan Akrep burcu yöneticinize yeteneklerinizi gösterir ve bir şeyleri başarmak için şevkle çalıştığınızı kanıtlarsanız bir zaman sonra sizi rahat bırakacaktır. Ama dediğim gibi öncesinde bir “illallah” dedirteceği kesin… Seviyeli duruşları, özel hayatlarını işlerine karıştırmamaları, çok fazla gülmeyişleri onları ciddi biri gibi gösterir. Evet, zaten ciddidirler! Onların yanında laubali hareketler sergileyip, işleri ertelerseniz sizinle yollarını en kısa sürede ayıracağını söyleyebilirim.

İş arkadaşınız AKREP burcu ise; siz siz olun ortamı ona pek bırakmayın. O sessiz duruyor diye, iş yerinde sadece sizin sözünüzün geçeceğini mi sanıyorsunuz. Negatif burç olarak nitelenen Akrepler içe kapanık olsalar da, gizlilikten çok hoşlanırlar. Siz farkında olmadan arka planda işleri kontrol ediyor, hatta değiştiriyor, emin adımlarla yükselmek için elinden geleni yapıyor olabilir. Sezgileri çok kuvvetlidir, sizin onun hakkında ne düşündüğünü pat diye anlar ve ona göre cephe alır. Fikirlerini paylaşmıyor oluşu, keskin bakışları, sessiz sedasız iş bitirmesi sinirlerinizi bozuyor değil mi? Bence onun olayları farklı yönden ele alışını, cesaretini, çalışkanlığını takdir edin ve onun hırsını çok fazla ortaya çıkarmaya çalışmadan hareket edin. Mücadele ortamı gördüğünde savaş silahlarını anında kuşanacaktır.

 

Bunu Biliyor muydunuz? Boğa veya Akrep burcu bir yönetici ya da iş arkadaşınız varsa onun anlam veremediğiniz hareketlerine, ruh halindeki değişimlere ve başına gelen olumsuz olaylara en büyük sebep, 5 aydır gerileyen Satürn’dü… Hepimizi ayrı ayrı yordu Satürn; neyse ki 20 Temmuz itibariyle düz seyrine geri dönecek de hepimiz rahat bir nefes alacağız.

 

Yöneticiniz YAY burcu ise; güleç, konuşkan, hal hatır sormayı seven, iş dışında da sizinle görüşen bir patronunuz var demektir! Onun olduğu ortam neşeli ve bol konuşmalı olmalıdır ki, farklı fikirler rahat ortaya çıksın. Ondan korkmanıza gerek yok, hatta onu arkadaşınız gibi bile görebilirsiniz. Yeter ki ona fikir sunun, araştırmanızı yapıp gelin, benzeri olmayan konular üretin. İşte onun gözüne girdiniz! Şimdi izin alıp, dışarı çıkabilirsiniz. Evet, onun ilk kuralı rahat bir ofis ortamı ve güler yüzlü çalışanlar. Gülümsemenin önemine inanır, eğer ofiste barış ortamı sağlanmışsa orada çalışanların işine daha şevkle sarılacaklarını ve sahipleneceklerini bilir. Hoşgörü, barış, hukuk gibi konuları temsil eden Jüpiter tarafından yönetildiği için kimseyi kimseden ayrı tutmaz. 

İş arkadaşınız YAY burcu ise; yerinde duramayan, ofiste akıl dolu espriler yapan, hafta sonu yaşadıklarını ballandıra ballandıra anlatan işten ziyade sosyal hayatıyla ön planda olan bir arkadaşınız var! Ne mutlu değil mi? Size savaş açmayacak; birlikte çalışmaya yatkın, para hırsı olmayan, eğlencesine düşkün yapısı ile rakip olmaktan ziyade en iyi arkadaşınız olacak birinden bahsediyorum. Evet, onun dilinin kemiği yok; tez canlı (bu yüzden kaygılı) ve patavatsız. Bu özellikleri sizi ara ara rahatsız etse de, gönül almakta da üstüne yok. Onunla düşman olamazsınız, bunu aklınızdan çıkarmayın. Fakat sıkıldığı ve üstüne fazla gelindiği anda işi gücü bırakıp, “ben gidiyorum” derse de hiç şaşırmayın.

 

Yöneticiniz OĞLAK burcu ise; bence önce gömleğinizin düğmelerini ilikleyin… Saçmalık ve saygısızlık! Bu iki kelime onun fobisidir. Onda Satürn’ün ciddiyeti, hırsı ve çalışkanlığı vardır. Karşısındaki insanı zorlamayı çok sever. Onunla aynı ortamdayken sürekli kendinizi izleniyormuş ya da sınavdaymış gibi hissedersiniz.  Diken üstünde durmak derler ya, maalesef başınızda o varken aynen bu duygu hakimdir. Gözünüzü korkutmak istemiyorum ama onun işe olan bakış açısını hafife almamanız gerektiği konusunda sizi de uyarmak istiyorum. “O iş öyle yapılmaz, böyle yapılır” şeklinde size sürekli bir şeyler öğretecek, fakat işini layıkıyla yapanı da ödüllendirecektir. Hatta arada rekabet oluşmasını sağlamak ve kişileri işe daha çok bağlamak için ufak tefek yarışmalar da düzenleyebilir.

İş arkadaşınız OĞLAK burcu ise; “kraldan çok kralcı ya, şuna bak” diyebilirsiniz. Soğuk tavırları, işine dört kolla sarılması, patronun yanında sanki ortağıymış gibi yer alması, laf dinlememesi ve başının dikine gitmesi sizi sinir ediyor olabilir. Kızmayın ona hem öncü niteliğe sahipler; insanlara önderlik yapmak hoşuna gider. Hem Satürn gibi ciddi bir gezegen tarafından yönetilirler, hem de paraya, mala, mülke önem veren toprak grubunun baskısı vardır üstlerinde. Aslında oldukça sadık ve güvenilirlerdir. Sadece etrafta hava atan, kasım kasım kasılan ve hiçbir şey yapmadığı halde bir yerlere gelen insanlara sinir olurlar. Öyle biri değilseniz iyi anlaşacağınız kesin…

 

Yöneticiniz KOVA burcu ise; birlikte çalıştığınız ekip kesinlikle oldukça zeki insanlardan oluşuyordur. Kova burçları, fiziksel görünüşü değil zekayı ön planda tutarlar. Süslenip, kendinize bakmanız onun pek de umurunda değil aslında. Patronunuz değişiklikleri, yeni buluşları, büyük aklı temsil eden Uranüs’ün etkisinde olduğu için sizden de ilginç projeler ve sunumlar bekleyecektir. O sizi can kulağı ile dinleyecektir fakat bunu kendini beğenmiş bir şekilde yaparsanız, en ağır biçimde sizi tersleyecek ve projenizi gözünü kırpmadan çöpe atacaktır. Ofisinde teknolojide en son çıkan ne varsa olacak, size de aynı şekilde eli açık davranacaktır. Kişisel yaşamınızla pek ilgilenmeyecek çünkü tek odak noktası işi olacaktır.

İş arkadaşınız KOVA burcu ise; bu tarz fikirler de bir tek senin aklına geliyor demeye hazır olun! Evet, onun beyni biraz farklı çalışır. Olayları ele alış şeklinden tutun da, ürettiği çözümlere kadar her şey diğer ekip arkadaşlarından çok farklıdır. Demokrasi ve eşitlik kavramlarına sıkı sıkıya bağlı olduğu için bulunduğu ortamda haksızlık olduğunu hissederse (kime karşı olursa olsun) asla sessiz kalmaz. Hatta bu işyerinde grev var yazısını yazıp kapıda oturabilir de J Asi, reformist gezegen Uranüs tarafından yönetilmesini geçin, eril bir burç olduğu için cesur, inisiyatif alan ve yanındakilere öncülük yapan bir karakter sergiler. Onunla fikir çatışması yaşamanız oldukça olası. Fakat arkanızdan iş çevirecek biri midir? Asla… Ne düşünüyorsa yüzünüze karşı söyleyecektir…

 

Yöneticiniz BALIK burcu ise; onu çekip çevirmek size düşebilir. Evet, o biraz dağınık ve duygusal dünyasıyla iç içe olan bir yöneticidir. Hayata karşı hırsları yoktur, bu yüzden elindekiyle yetinmeyi çok iyi başarır. Kibar, duyarlı, insancıl, yaratıcı ve rahat bir patron var karşınızda. Sabah gözünü açar açmaz “işim!” diye uyanmaz belki ama ofise geldiğinde işleri düzenli bir sıraya göre koyup, planlı hareket etmeyi de iyi bilir. İş yerinde en çok önem verdiği nokta işbirliğidir. Herkesin iyi anlaşması ve ortaklaşa işler çıkarması onun için çok önemlidir. En kötü huyu ise inadıdır! Bazen çok gereksiz konularda bile inat edebilir. Neptün tarafından yönetildiği için çoğu zaman sezgilerinin yolunu izler, iş hayatında ona düşmanlık edenleri görmekte zorlanabilir. Onun sağ kolu olmaya ne dersiniz?

İş arkadaşınız BALIK burcu ise; çabuk sıkılan, oflayan, sürekli teşvik edilmeyi bekleyen bir ekip arkadaşınız olduğunu söyleyebilirim. Resim, müzik, tiyatro, sinema, edebiyat veya güzel sanatların herhangi bir dalında çalışıyorsanız onun hayal gücünden çok etkileneceğiniz kesin! Sessiz, sakin durur ama kafasında bir ton şey vardır; düşünür, üretir, görsel yeteneği oldukça gelişmiştir. Bir Balıkla anlaşmamanız diye bir şey yok aslında, çünkü o kimseyi kendine rakip görmez. Farklı bir dünyadadır, işini yapıp gitme taraftarı olduğu için iş yerindeki gerginliklere ve mücadelelere müdahale etmez. Dişil niteliğe sahip olduğundan başkalarının onu motive etmesi önemlidir. Kolay kolay kendi başına karar almaz. Fakat sıklıkla hastalık bahanesiyle izinler alabilir, bazen mazeretsiz olarak işe gelmeyebilir. İşlerin sizin üzerinize kalması ise onunla çatışacağınız ilk ve belki de son konu olacaktır.

Astrolog Zeynep Turam 

18.07.2014 

Zeynep Turan
Hakkında
Astroloji bir yol haritasıdır. Hayatınızla ilgili keskin bir viraj aldığınızı düşünüyor olabilirsiniz. Peki, o zaman size bir soru; İçinde bulunduğunuz dönemin hayatınızdaki en zor dönem olduğuna nasıl karar veriyorsunuz? Astroloji bunları yıl yıl cevaplıyor! Zeynep Turan; doğum haritanızda yani horoscope haritanızda, size özel olayları anlatırken, olayları nasıl yöneteceğinize dair danışmanlık da veriyor…Siz doğum bilgilerinizi veriyorsunuz, Zeynep Turan doğum anınızdaki gezegen konumlarından hayatınızda neyin öne çıktığını anlatıyor.
2021 Var Olmak
Hiç kimse için alelade bir yıl olmayacak. Keskin ve kararlı bir yıl bizleri bekliyor…