Yükleniyor . . .

DOST ACI SÖYLER

Makale 06/01/2022

DOST ACI SÖYLER

  
En sık yaptığımız şeydir eleştiri. Ama sorsanız, herkes sütten çıkmış ak kaşık. Başkalarını asla eleştirmediğimiz gibi, hoşgörüyle yaklaşıyoruz. Çok iyi niyetliyiz, hatta bu iyi niyetimiz hep suistimal ediliyor değil mi? Haydi kabul edin, herkesin içinde bir eleştirmen var! Bazen bir saldırı aracı olarak kullanıyoruz, bazen de işimize gelmeyen durumların üstünü örtmek için... Erkekler yüzeysel düşündükleri için belki de, eleştiri konusunda kadınların eline su dökemezler. Kadın milleti olarak derinlerde yüzmeyi, her şeyi etraflıca araştırmayı ve gördüğümüz her hatayı ortaya çıkarmayı seviyoruz. En çok da hemcimslerimizi eleştiriyoruz. "Kıskançlıktan hep işte bunlar" demeyin, haksızlık etmeyin. O kadar da kıskanç değiliz. Sadece eleştirmeyi seviyoruz, hepsi bu...
 
ATEŞ GRUBU
 
Ateş grubu burçlarının kadınları enerjik yapıları ile bilinirler. Bundan sebeptir ki çevresindeki kadınlarda da hareketli ve aktif bir yapı ararlar. Sevmedikleri, kişileri acımasızca eleştirebilir; giydikleri kıyafetlerden, taktıkları takılara kadar bahane bulabilirler.
 
Akıllı ve bir o kadar da pratik bir zekâya sahiptirler. Uzun uzun hiçbir şeye prim vermeyi sevmezler. Mars’ın bu savaşçı kadınları üretken ve zeki oldukları için, karşına tekdüze biri çıktığında ona fazla prim vermez ve çevresinde bulunmasını istemez. Dediğimiz gibi gündemleri genelde kendi hayatlarıdır. 
 
Görselliğe önem veren bu burcun kadınları için uyum ve tarz sahibi olmak önemlidir. İlla gösterişli bir şey olmasa da bir yönüyle albenisi olan bir detayın olmasına önem verebilirler. Acıklı atraksiyonlu insanlardan olabildiğince uzak dururlar. Günlük hafif konuları ve onlar için en önemli olan ilişkileri çekiştirmeyi çok severler. Eğer popüler bir ilişkiye sahipseniz ateş gurubu kadınların diline düşünmeniz an meselesi… 
 
Koç: Lider özelliğine sahip olan Koç burcu kendisinden daha bakımlı bir kadınla aynı ortamda bulununca içten içe rahatsızlık duyabilir. Önde olmak onun isteğidir. Bu konuda asla taviz vermeyecektir. Bulunduğu yerde, kendinden daha çok başkasıyla ilgileniliyorsa o canlı, kıpır kıpır hali bir anda söner ve somurtkan bir ruh haline bürünür. 
 
Aslan: Aslan burcu kadını neşeli yapısı ile dikkat çeker. Açık sözlülük onlar için önemlidir. Bir yalanınızı ya da onu huzursuz eden bir yönünüzü yakaladığı zaman, eleştiri oklarından kurtuluşunuz yok! He bir de sizin ile ilgili birkaç sır biliyor olacaktır mutlaka ve bunu stratejik bir biçimde kullanacaktır. Aslan burcu kadının rakibi olmayı ya da gözünde sivrilmeyi düşünüyorsanız kendi hayatınızla ilgili fazla bilgi vermemeye özen gösterin.
 
Yay: Yay burcu kadınının en çok eleştirdiği ve uzak kalmayı tercih ettiği kadınlar, başkalarının kusurlarını göz önüne çıkaran, kinayeli konuşmalar yapmaktan kaçınmayan tiplerdir. Tiplerdir diyoruz çünkü sahiplenmeyi seven Yay burcu kadınları sizinle çevresini paylaşmaktan öncelikle kaçınacaktır. Başlarda detaycılık yaptığı gibi, ilişkinizin ilerleyen zamanlarında bu özelliğinden kurtulacaktır. Çünkü kendine has yaşam tarzını fazla dillendirmekten hoşlanmayacaktır. 
 
TOPRAK GRUBU
 
Bakımlı ve temiz olmak toprak grubu kadınlarının hassas olduğu konulardandır. Bir kadının öncelikle bakımının temizlikten geçtiğine inanırlar. El bakımı öncelikleri arasında yer alır. Bir kadında da ilk öne çıkan noktalardan biri olduğu için karşısında da aynı şekilde bir bakım görmek ister. Aksini gördüğünde ise düşüncelerini söylemekten çekinmeyecektir. 
 
Toprak burcu kadının gözünde, söyledikleri sözün arkasında duran karakterler her zaman bir adım öne çıkacaktır. Bu nedenle, çok konuşup altını doldurmayan kadınların; ya çok konuştuğundan yakınabilir ya da onu susturmak için daha baskın bir karakter profili çizebilir. Hayat tarzınıza da çok dikkat edeceklerdir. Samimi misiniz? Dürüst müsünüz? Bunları fazlasıyla inceleyecektir. 
 
Adalet duygusu fazla gelişmiş burçlar olduğundan, kendisine yapılmasını istemediği bir şeyi çevrenize yapmanız onu rahatsız edecektir. Bir de üstüne mutlaka sizi değiştirmenin yollarını arayacaktır.  Hem cinsleriyle ilişkileri ise; ya çocukluk arkadaşı olarak hayatında hep varsınızdır, ya da iş arkadaşsınızdır. Dolayısıyla sizi hayatına fazla dâhil etmeyeceklerdir. 
 
Boğa: Dışarıdan soğuk görünebilen Boğa burcu kadını için huzur önemlidir. Bu yüzden bulunduğu ortamda aşırı ses yapan, ilgiyi kendi üzerine çekmek için türlü türlü numaralar çeviren kadınlar ona itici gelebilir.  Yakın arkadaşı iseniz işiniz biraz zor, bazen ilişkinize aralar vermek isteyecektir. Zamansız ortadan kaybolma özelliği vardır. 
 
Başak: Başak burcu kadını zamanlamaya önem verir. Bakım uğruna saatlerce zaman harcayan kadınlar onlara göre değildir. Aynı zamanda yaptığı hatayı kabul etmeyen kadınlara karşı uzak durmayı tercih etmeden önce, onları sert bir şekilde eleştirmekten de geri kalmaz. Katı kuralları yokmuş gibi gözükse de, mantığı siyahla beyaz arasındadır…
 
Oğlak: Nezaketin sadece davranışlarla değil, konuşma şekliyle olduğunu inanır. Bu sebeple erkeksi davranışlar ve sert konuşma tarzı sergileyen kadınları sevmezler. Eleştirmekten, ön yargılı davranmaktan asla vazgeçmeyen Oğlak kadınlarının hayatında genellikle dönemsel arkadaşlıkları olur. Diğer kadınlarla uzun süreli dostluk kurmak onun için zaman kaybıdır.  
 
HAVA GRUBU
 
Hava grubu kadınları, meraklı oldukları için yeniliklere oldukça açıktır. Farklı yaşam çizgilerini temsil ederler. Hayatlarını yenilemekten, risk almaktan korkmazlar. Bu havai burcun kadınları ilişki odaklıdırlar. Dolayısıyla âşıkken onu bulmanız imkânsız hale gelebilir.  
 
Modayı yakından takip ederek, farklı olan detayları öncelikle kendileri kullanmak isterler. Makyaj malzemeleri ve ojeleri onlar için önemlidir. Özellikle oje takıntısı ciddi boyutta olabilir. El ve ayaktaki oje renginin aynı olması onlar için hassas bir noktadadır. Bakım kremleri de olmazsa olmazları arasındadır. Kokuların da çekiciliğine inandıkları için bir bütünü bu şekilde tamamlarlar. 
 
Kendine özen göstermeyen kadınları eleştirmemek için kendilerinizi zor tutabilirler. Aynı ortamda bulunmak zorundaysa eğer düşüncelerini imalar ile belli edebilirler. Ayrıca dedikodu yapma gibi huyları olan bu burcun kadınları, sosyal ortamlara girmekten ve son havadisleri almaktan oldukça zevk duyarlar. 
 
İkizler: Aksesuara düşkün olan İkizler kadını, aynı zamanda uyuma da önem verir. Aynı kıyafetlerle bir başka kadın ile karşılaşmak istemezler. Başkalarıyla pişti olmak onlarda fobi gibidir. Aynı kıyafetli bir başka kadını karşısında gördüğünde ise, kendi üstünde durduğu gibi güzel durmadığını belirterek eleştirilerine başlayabilir. Ayrıca yüzünüze gülüp, arkanızdan dalga geçmesi de mümkündür.  
 
Terazi: Terazi burcu kadını için detaylar önemlidir. Sade ve küçük özelliklerin büyük etkiler yarattığına inanır. Aşırı dekolte kıyafetlerden hoşlanmayabilir. Bu da Terazi burcu kadının diğer kadınlar ile ilgili yorumlarını başlatabilir. Onun yanında dekolte bir kıyafet giyerseniz, bütün gün size bir şey söylemeyecektir fakat günün sonunda illa bir laf çarpıtacaktır. Arkanızdan konuşması da olası…
 
Kova: Hareketli ve aktif yapısı ile Kova burcu girdiği ortamlarda etki bırakmayı sever. Sürekli kendini öven kendinden bahseden ya da ilişkilerinden bahseden kadınlar Kova kadınını rahatsız edecektir. Kova burcu kadınları ile sosyal ortamlarda çok keyif alabilirsiniz, fakat siz ön plandaysanız arkanızı döndüğünüzde net bir şekilde eleştirilebilirsiniz de… Ayrıca küçük sırlarınızı başkalarıyla paylaşmaktan korkmayacaktır.
 
SU GRUBU 
 
Su grubu kadınları kararlarını kendileri vermek ister. Bu nedenle kendi istekleri ve beğenisine göre hareket eder. Kendi çizgisini göstermekten hoşlanır. Yapılan eleştirileri dikkate almadan rahat bir tarz seçecektir. Vücut hatlarını ortaya çıkaran kıyafetler giymeyi tercih ederler. Pastel ve göz yormayan kombinler kullanırlar. 
 
Girdikleri ortamlarda da renkli ve gösterişli kıyafet taşıyan kadınlardan olabildiğince uzak durmak isterler. Kokulara karşı duyarlıdırlar. Duydukları kokular onlara geçmişi anımsatabilir. Bu yüzden geçmişteki bir anı ya da kişiyi hatırlatabilecek kokuları taşıyan kişilerin yanında olmak istemezler. 
 
Sürekli kendini öven, her durumda kendi yaptıklarını anlatan ve kendi hayatından örnekler veren kadınların yanında oldukça huzursuz olurlar. Egoist kadınları dinlemek, onlar için boşa geçmiş bir zaman gibidir. Dinler gibi bile gözükmezler, huzursuz olduklarını direkt belli ederler. 
 
Yengeç: Duygularını yoğun bir şekilde yaşayan Yengeç burcu kadınları sevdiklerine karşı sahiplenicidir. Sevdiğini kıskanır. Bu yüzden, başka kadınların yanında ki erkeğe bakması Yengeç burcu kadınını çileden çıkarmaya yeter. Sevgilisiyle, kendi yakın arkadaşının arasının iyi olmasına bile katlanamaz. Arkadaşlığınız bozulsun istemiyorsanız, onun erkek arkadaşından uzak durmanızda fayda var. Samimiyetsiz ve yapmacık tavırları olan kadınlar da onun dostluğunu kazanamaz. 
 
Akrep: Sade giyinmekten hoşlanmayan Akrep burcu kadını, seksapalitesini konuşturup ilgiyi üzerine toplayacak seçimler yapar. Başka kadınların eleştirel ve kıskanç bakışlarından rahatsız olmaz, aksine hoşuna gider. Mal varlığınız ve sahip olduklarınızla ilgili konuşmaya başladığınız anda ise sizden uzaklaşacak söylediklerinizi ciddiye almayacaktır. Akrep kadını hırslı olduğu için, konu ne olursa olsun kendinde üstün kişilerle birlikte yapamaz. Yakın arkadaş çevresini de bu şekilde seçer. 
 
Balık: Balık burcu kadınları 'kendine biraz bakmalısın' cümlesinden rahatsız olur. Çünkü kendilerine göre bir rahatlık anlayışları vardır, kimseden de onay alması gerektiğini düşünmez. Makyaj, kıyafet ve aksesuarı istediği yerde, istediği gibi kullanmak ister. Diğer kadınlarda nefret ettiği şey ise, nankörlüktür. İyi niyetinin su istimal edilmesini hazmedemez. Ayrıca sizle dertleşirken, onu dinlemediğinizi fark ettiğinde sizinle olan dostluğunu tekrar ele alacaktır.
 
Astrolog ZEYNEP TURAN
Yazının Tüm Hakları Saklıdır 
Zeynep Turan
Hakkında
Astroloji bir yol haritasıdır. Hayatınızla ilgili keskin bir viraj aldığınızı düşünüyor olabilirsiniz. Peki, o zaman size bir soru; İçinde bulunduğunuz dönemin hayatınızdaki en zor dönem olduğuna nasıl karar veriyorsunuz? Astroloji bunları yıl yıl cevaplıyor! Zeynep Turan; doğum haritanızda yani horoscope haritanızda, size özel olayları anlatırken, olayları nasıl yöneteceğinize dair danışmanlık da veriyor…Siz doğum bilgilerinizi veriyorsunuz, Zeynep Turan doğum anınızdaki gezegen konumlarından hayatınızda neyin öne çıktığını anlatıyor.
2021 Var Olmak
Hiç kimse için alelade bir yıl olmayacak. Keskin ve kararlı bir yıl bizleri bekliyor…