Yükleniyor . . .

YAY BURCUNDA GÜNEŞ TUTULMASI (2021)

YAY BURCUNDA GÜNEŞ TUTULMASI (2021)

2021 yılının son Güneş Tutulması, 4 Aralık günü sabah saatlerinde yaşanmaya başlayacak. Yay burcunda etkili olacak olan tutulma, yeryüzüne ateşin tanımını yapmak isteyecek. Dünyanın var olma mücadelesinin en yüksek günlerinden geçerken, ülkemizin daha önce görmediği süreçlerin başlangıcı da bu tutulma olacak. Toplum olarak geçmişte çok büyük deneyimlerden geçtik. Büyük bir millet olarak yine kenetlenmek zorunda kalacağız. Her ne kadar kaosa sürüklenmemiz adına ardı ardına haber öğrensek de çok daha sert tablolarla yüzleşebiliriz. Bu süreçte bilginin artık medyada yayınlandığına da şahitlik edeceğiz. Bu günlere gelmemize sebep olan argümanların ve kişilerin, peşine düşenlerin içerisinden takılanlar da olmayacak değil. Ama Türkiye’de ekonomik sallantıların önüne geçmek ve Türk şirketlerinin satışı ya da konkordato açıklamaması için yeni düzenlemeler de gelecek. Önümüzdeki günlerde Güneş Tutulmasının hızını, bir gecede çıkacak torba yasalarda göreceğiz. Aynı zamanda dünyanın biyolojik bir savaş verirken, ekonomi savaşının da içine düşmesinin aslında tesadüf olmadığını da daha iyi anlayacağız.

Ekonomi Savaşlarından Geçiyoruz

Dünya kendi para para diye dönerken, Güneş Tutulmasıyla kendine gelmeye çalışacak. Uluslararası para piyasalarının asıl raundunu ise şimdi göreceğiz. FED, faiz yükseltmesine giderken, Türkiye büyük günlerin 2. raundundan geçebilir.

2021 yılının başından bu yana yaşanan tutulma serisinin sonuna gelirken, var olma mücadelesini nerelerde verip, nerelerde kaybettiğimizi tutulma bizlere göstermeye devam edecek. 2021 kitabımı, 2020 yılında pandeminin ta ortasında yazarken, dünyada var olma mücadelesini veremeyenlerin, bu sefer dünyaya hükmetmeye çalışanlar olacağını, değişecek liderleri ve siyasal yapıları, ulus üstü kurumların türlü türlü sınavlardan geçeceğini ele almıştım. Tutulma, Zodyak ateşinin değişken burcunda gökyüzünde yaşanırken, hepimiz var olma eşiğinden geçeceğiz. Bu da elzem ihtiyaçlarımızda piyasaların belirsizliği yüzünden zaman zaman panik yaşamamıza sebep olabilir. Dünyadaki perakende zincirinin tıkanmasının ham madde sorunlarından kaynaklandığını birçok analistten sık sık dinleyeceğiz.

Tutulma 2022 Yılının Başlangıcını Temsil Edecek

Yılın son tutulması, yılın başından bu yana verdiğimiz mücadelelerde kendimize ne kadar haksızlık yaptığımızı, çevremizdeki kişilerin ne kadar bencil olabileceklerini, kimlerin samimi olduklarını ve en önemlisi ise bugünlerde ani haberlerin kapımızı çalabileceğini gösterecek. Bir nevi köprü görevi görecek ateş burcundaki tutulma. Çünkü 2022 yılının da başlangıcını temsil edecek. 

2021’in Son Güneş Tutulması 2022 kapısını aralıyor

2021 yılının sonunda gerçekleşecek Güneş Tutulması, Türkiye saati ile 10.42’de başlayacak. 2022 yılının Nisan ayına kadar bir daha tutulma olmayacak. Bir nevi 2022’nin ilk 4 ayını da eteklerinde hissedeceğimiz bir tutulma bizi bekliyor anlayacağınız. Ateş burcunda gerçekleşecek tutulma, ulus üstü kurumları yakından ilgilendiriyor. Kurumların, insanları hangi yollara itip, sonradan yardım ediyormuş gibi gözükmesini bu sefer toplum nezdinde tartışacağız. Kimin yaptığı etik kim hakkaniyetli derken IMF kapısına gidecek miyiz sorusuna yanıt arayacağız.

 Güneş Tutulmasının Radarına Kimler Takılacak;

  • Büyük ecza depoları
  • Hammadde üreticileri
  • Dış ticaret yapan firmalar

Yay Burcunun Gergin Taraflarını Fark Edeceğiz

Sabrın sınırlarını zorlatacak kişi ya da kurumu hatta toplumları galeyana getirecek tutulma, Yay burcunun yay gibi geren tarafını görmeye itiyor bu sefer bizi. Gündelik hayatta herkesin diline ne olacaksa olsun sözünü dillere pelesenk hale getirecek olan tutulma, bu sefer siyasetin her köşesinden dinleyeceği. Bu kışkırtıcı tutulma, asıl amacının saf tutmak olanların bile birbirine düşebileceğini bizlere gösterecek.  

Dünya Çok Farklı Konuları Derinlemesine Ele Alırken, Hak Nedir Sorusu Her Kurumun Sınavı Olacak

Ödül nedir sorusunu sordururken, Nobel Ödülü’nü de tartışan dünyaya kulak vereceğiz. Sonrasında da birtakım üniversitelerin 2002’den bu yana yaptığı araştırmaları nereye getirdiklerini masaya yatıracağız. İnsanlık son yıllarda nasıl devrim geçirdi, hangi evrelerden geçti, hangi etik değerleri geride bıraktı, gibi konuları konuşturacak bizlere ateş burcundaki tutulma.

Çılgınca Olayların Startını Veriyor İnsanlık

Dünyaca ünlü Stanford Üniversitesi’nin bugüne kadar yaptığı çalışmalarda özellikle de insan embriyosu ile ilgili konularda ne noktaya geldiği ve üstüne hangi olaylar üzerine yoğunlaştıklarını göreceğiz. Özellikle de Stanford üniversitesinin 19 yılda çalışmalarını hangi seviyeye getirdiğini, DNA embriyosunu bırakın, insan siparişi bebeklerinde doğmaya başladığını duyacağız. Kulağınıza biraz çılgınca gelebilir ama bu çılgınca olayların artık startını veriyor insanlık. İnsanlık kendi kaderini yazarken, dünyanın bir yerlerinde tanrılaşmaya çalışan insan gücünün kontrol edilemez boyuta geldiğini göreceğiz. Yani artık DNA’larımızdaki hafızalar insan embriyosunun geldiği nokta ve her şeyden önemlisi şu günlerde çok iyi bildiğimiz HES Koduna girmiş, teknolojikleşmeye çalışan insanlığın ne noktaya taşınacağını gözler önüne sürecek ateş burcundaki tutulma.

Dünya’nın Covid’le Yolu Ayrılmaması İçin Elinden Geleni Yapıyorlar

Güneş, Yay burcunda tutulurken, aşıların tartışmasını, aşılanan insanların ışığa ve özgürlüğe kavuşmasını, HES Kodlarına taşınmamızı ve tabii ki tartışılmadan çocuklara inen aşıların içine düştüğümüzü hep birlikte gördük ve yaşayarak görüyoruz da. Şimdilerde ise dünya hammadde sıkıntısı çekerken, asıl amacın insanlığı iyileştirmek mi olduğu sorusunu soracağız. Burada ilaç sektörlerinin dünyayı ele geçirmek için birçok ülkede ekonomik savaşlara girdiğine de tanıklık edeceğiz. 2022 yılının ilk günlerinde, aşıya kavuşulmadan, ışığa kavuşulmayacak dünyanın duvarları daha da kalınlaşacak. Aşı olmayan, daha açık yazmak gerekirse yaşadığı ülkeye tüm kayıtlarını teslim etmeyen hiç kimseye sokaklarda özgürlük olmayacak. Bu da ilaç firmalarının hükümetlere baskısı olarak dönecek. Kısacası hükümetler ilaç firmalarıyla masaya oturduğunda kazanan ilaç firmaları olacak. Bu denklemleri ardışık şekilde görmesek de devam ettiğini göreceğiz.

2022 yılında dünyanın Covid’le yolunun ayrıldığını da fark edeceğiz. Bu noktada geleceğimizi şekillendiren gen bilimciler olacak. Önümüzdeki aylarda bol bol gen bilimcileri konuşuyor olacağız. Zaten onlarda gelecekte kendilerinden daha fazla söz ettirecek. Ama ateş burcundaki tutulma, var olma mücadelesini kapatan ilginç insanların ilginç bilgilerine ve bizim geleceğimizi şekillendirmeye çalışan ulus üstü kurumları ve dünyaya mal olmuş isimleri masaya yatırmak istiyor. Hep birlikte izleyelim isterseniz ne dersiniz. 

Teknolojik Savaşlardan Önce “Cyborg” İnsanın Tanımı Yapılacak

Güneş Tutulması, adalet ve insanlığın nerede olduğunu bize sorgulatırken, bizler “cyborg” insana doğru yani teknolojik insana doğru yürümeye başlayacağız. Zaten elimizdeki telefonla kendi organımız gibi yaşadığımızı göz önünde bulundurursak, bu günlerden çok da uzakta olmadığımızı düşünebiliriz. Bizler artık birer IP adresiyiz. Çalışma şekillerimiz, eğitimimiz çok başka bir noktaya taşınacak. Zaten 2022’de de bunları bol bol konuşuyor olacağız. Farklı bir noktaya doğru evrilirken, ilk adımı bu tutulma ile atacağız.

Dünyanın Geleceğini Sorguluyoruz

Bugünlerde bizler adaleti, hakkı, en büyük ödülün itibar mı yoksa Nobel mi olduğunu konuşacağız. Nobel ödülünün kime verildiğini, saygın üniversitelerin araştırmalarını, insan DNA’sı ve insan embriyosunu ve bu kadar verinin big datanın nereden nereye gittiğini öğreneceğiz. Bir de tabii ki 1971 doğumlu, dünyaca ünlü, teknolojide çığır açmaya çalışan ama belki de arkasında ne olduğuna dair hiçbir şey bilmediğimiz, belki de devletler tarafından yönetilen Elon Musk’ı konuşacağız. Ünlü isimleri konuşacağız ve onların özel hayatlarıyla ilgili bilgileri öğreneceğiz. Gelecekte hackerler daha fazla gündemde olacak. Çok ciddi hacker olaylarına tanıklık edeceğiz. Ve kripto para dünyasında da çok ciddi sarsıcı olaylar da yaşanacak. Çünkü artık hacklenmeyen, stalklanmayan veya hiçbir bilginin gizli kalmadığını öğreneceğiz. Tabii bizlerin kendi küçük dünyasında bu bilgiler ne kadar ortaya çıkar ve kaç kişiyi rahatsız eder bilinmez ama gündemden hiç eksik olmayan Elon Musk gibi insanların bilgileri ortaya çıktığında biz dünyanın geleceğini sorguluyor olacağız.

Öngörülemez Günler Başlıyor

2021’de var olma mücadelesini veren bizler bu sefer özellikle, yılın son tutulmasında, ilginç, çok şaşırtıcı, haber akışlarına tanıklık edeceğiz. Bu iddialar biraz da farklı iddialarmış gibi gelecek bizlere. Şaşkınlığımız yüzümüzden okunurken, bu kadar da olmaz diyeceğiz. Özellikle Aralık ayının ilk haftasından itibaren arkanıza yaslanmalı ve dünyanın ne tarafa gittiğini tahmin etmek yerine ve sakince izlemenizi tavsiye ederim. Çünkü öngörülemez günler artık kapıda ve yavaş yavaş başlıyor. Elleriyle insanlığın bütün bilgilerini deşifre eden kişi ve kurumların, kendi elleriyle yarattıkları özünde bizden farklı olmayan kişilerle savaşırken, bize de izlemek düşecek. O yüzden de çok daha ilginç bilgilere vakıf olacağız, çok ilginç insanlarla ilgili.

“2021 yılının başından beri yaşadığımız, var olma mücadelesini hepimiz 4 Aralık itibariyle kapatıyoruz. Bu tutulmanın içerisinde derin büyük sorular var aslında… Her kim olursa olsun vereceği kararlarla aslında kendi kendine hata yaptığını bu tutulma ile biraz daha fark edecek. İnşallah hepimiz hayatlarımıza bu tutulmanın ateşini değil, cesaretini alır ve sağduyuyu önce kendi hayatımıza sağlar, sonra korku duvarlarını yıkıp, hayata her zamankinden daha sıkı sarılmamız gerektiğini fark ederiz. İyiliğin kazanması için kolları sıvama vakti diyebilmeliyiz.”

 

Astrolog Zeynep Turan

Yazının Bütün Hakları Saklıdır

Kaynak Gösterilerek Dahi Kullanılamaz

15.11.2021

Zeynep Turan

Twitburc Kurucusu & Astrolog

Hayatınızla ilgili keskin bir viraj aldığınızı düşünüyor olabilirsiniz. Peki, o zaman size bir soru; İçinde bulunduğunuz dönemin hayatınızdaki en zor dönem olduğuna nasıl karar veriyorsunuz?Astroloji bunları yıl yıl cevaplıyor! Zeynep Turan; doğum haritanızda yani horoscope haritanızda, size özel olayları anlatırken, olayları nasıl yöneteceğinize dair danışmanlık da veriyor…Siz doğum bilgilerinizi veriyorsunuz, Zeynep Turan doğum anınızdaki gezegen konumlarından hayatınızda neyin öne çıktığını anlatıyor.
Danışmanlık Hizmetleri
Günün Ruh Hali
Yaz gündönümünden geçiyoruz. Güneş Yengeç burcuna günün son saatlerinde geçecek. Ay ise Dolunay Fazına hazırlanıyor. Tesadüflerin tevafuklara hizmet ettiği, izole olmak isteyenlerin nefes aldığı yaz başlıyor.
Zeynep Turan
Hakkında
Astroloji bir yol haritasıdır. Hayatınızla ilgili keskin bir viraj aldığınızı düşünüyor olabilirsiniz. Peki, o zaman size bir soru; İçinde bulunduğunuz dönemin hayatınızdaki en zor dönem olduğuna nasıl karar veriyorsunuz? Astroloji bunları yıl yıl cevaplıyor! Zeynep Turan; doğum haritanızda yani horoscope haritanızda, size özel olayları anlatırken, olayları nasıl yöneteceğinize dair danışmanlık da veriyor…Siz doğum bilgilerinizi veriyorsunuz, Zeynep Turan doğum anınızdaki gezegen konumlarından hayatınızda neyin öne çıktığını anlatıyor.
Yükselenini Hesapla
2023 Karar
Gezegen hareketleri 2023’ün seçilmiş bir yıl olduğunu iddia ediyor...