Yükleniyor . . .

TERAZİ ERKEĞİ, AŞK HAYATINI HANGİ BURÇLA, NASIL YAŞAR?

Bir Terazi burcu erkeğinin nasıl dikkatini çekersin!

Yönetici gezegeni Venüs’tür… 

Elementi havadır. Zodyak’ın yedinci burcudur

Terazi burcu erkeği zevkli ve güzelliklere düşkündür.

Hislere değer veren, dürüst, dengeli, iyi niyetli, kibar, adil ve hoş bir kişiliktir. En beğenilen erkek tipi, Terazi burcundan doğar. Güzelliğe düşkün olması herkes tarafından bilinir ve kendisi de bunu belirtmekten çekinmez. Aşka önem verir. Hoşgörülü ve centilmen yapısı ile kadın ruhundan çok iyi anlar. Nerede nasıl davranacağına dikkat eden Terazi burcu erkeği, herkesin ilgisini çekebilir.

Kendinden emin kadınlardan çok hoşlanır!

Dürüstlüğü ile verdiği tüm sözlerini tutmaya çalışır ve karşısından da aynı tavırları bekler. Bu yumuşak sesli, sakin tavırlı erkeğin hisleri çok kuvvetlidir. Daima tatlı sözlere ihtiyacı vardır. Dengeli, akıllı ve mantıklıdır. Tartışmaktan hoşlanmayan Terazi erkeğine karşı, nazik ve anlayışlı olmanız gerekir. Gergin ortamlardan uzak durmak ister. Onunla eğlenceli ve keyifli sohbetler yapmanız, üzerinde bir etki bırakabilir. Terazi erkeği, evine ve eşine önem verir. Eşine ve ailesine duyduğu sevginin yanında, saygıyı da eksik etmez. 

Onu etkilemek istiyorsan; Görgü kurallarım iyi biliyor ve uyguluyorsanız, fizik güzelliğiniz onun için önemin yitirir. Sadakatinizden, aşkınızdan emin olduğu sürece seninle olmak isteyecektir. Onu elde edebilmek için zarif, sessiz ve güzel olmalısınız. Terazi erkekleri güçlü, saldırgan, baskın karakterli kadınlardan hoşlanmazlar.

Terazi Burcu Erkeği İçin En Uygun Burçlar Ve En Uyumsuz Burçlar

Terazi ve Kova: Bu ilişkiye evet diyoruz!

Kova senin için biçilmiş bir kaftan! İkiniz de iletişimci olduğunuz için uzun sohbetleriniz, canlı tartışmalarınız olacaktır ve yeni fikirler ortaya çıkacaktır.

Her ilişkinin olduğu gibi bu ilişkinin de pürüzleri olabilir. Kova burcu özgürlüğüne düşkün, yakın ilişkilerden kaçan biridir. Sen ise evlilikten yanasın!

Sen ilişkinizin ciddileşmesini beklerken, Kova’nın bu konudaki uzaklığı çıldırtabilir. Sabırlı olmalısınız, temelde birbirinize çok uygunsunuz.

Sen, ince zevklere sahip, zarif bir kişisiniz. Kaliteli, hoş restoranlardan hoşlanırsınız. Kova ile parkta oturup güvercinlere yem atmaktan ya da köftecide akşam yemeği yemekten zevk almazsınız.

Kova’yı anlamaya çalışın, o parasını pahalı restoranlara harcayacağına, yeni bir bilgisayar almayı tercih eder. Kredi kartınızı çıkartın ve ona neler kaçırdığını gösterin.Onu tamamen değiştiremeseniz bile yönlendirebilirsiniz! Bu aşka şans tanıyın!

Başlangıçtaki farklılıklarınıza rağmen, aslında birbirinize çok uygunsunuz.

Terazi ve Boğa: Her ikiniz de zarif Venüs tarafından yönetildiğiniz için bu keyifli bir ilişki olur!

Sen ve sevgilin Boğa, seviyeli, diplomatiksiniz ve zarif olan her şeyden hoşlanırsınız. Güzel eşyalardan, çevreden ve giyimden zevk alırsınız. Birlikte sanatsal aktivitelere katılmak, yeni restoranlar keşfetmek ve alışveriş zevkli olacaktır. Bu konularda ortak zevklere sahipsiniz.

Hava elementi Terazi konuşmayı sever, toprak elementi Boğa burcu ise sessizdir!

Kendi başına kalıp düşünmekten ve okumaktan zevk alır. Onun bu tutumu yüzünden, kendinizi dışlanmış ve yalnız hissedebilirsiniz. En sonunda Boğa’yı yalnız bırakıp, arkadaşlarınızla çıkmaya başlarsınız. Bunlar sıklaşınca da beraberliğinizin ne anlamı olduğu-nu düşünebilirsiniz. Birbirinizi suçlamaktan vazgeçin, ilelebet böyle gidemez.

Terazi ve Yengeç: Bu ilişkiye karar vermeden önce çok iyi düşünmelisiniz!

Tabii ki çok uğraşırsanız yürütebilirsiniz, ama o kadar farklısınız ki orta noktayı bulmanız imkânsız gibi gözüküyor.

Yengeç burcu evinde oturmayı sever, siz ise mümkün olduğu kadar çok dışarı çıkmak istersiniz. Sen yeni insanlarla tanışmak, yeni deneyimler edinmek isterken, o bütün bunların vakit kaybı olduğunu düşünmektedir. Yengeç insanının evcimenliği, seni çıldırtabilir!

Birçok Yengeç, ev hayatının eski zamanlardaki gibi olması gerektiğine inanır. İlişkinizin başında bunu fark etmeyebilirsiniz. İkiniz de sıcak bir yuva istersiniz, ama evde arkadaşlarınızı ağırlamak isterken, Yengeç burcu akrabalarını isteyecektir.

Sen analitik, iletişimci, entelektüel hava elementisiniz, Yengeç ise duygusal, romantik ve hassas su elementidir!

Bu kulağa hoş gibi gelse de, Yengeç burcunun sürekli değişen duygularını anlaşılmaz bulacaksın.

Mitolojide Terazi burcu ve temel içgüdüsü

Terazi, kelime anlamı olarak dengeyi ve eşitliği simgeler. Mitolojide adalet tanrıçası Themis'in kız olan Astrema aynı annesi gibi hak ve adaleti temsil eder. Astrema tarihte baş heykelleri ile simgelenmek istenmiştir. Nedeni ise; insanların fikirlerini, düşüncelerini ve öğütlerini yansıttığı yerin beyin gücü olmasıdır, bu yüzden heykellerde sadece baş kısmı vurgulanmıştır. Doğası gereği çekici olan Terazi insanları ilk etapta konuşmaları ve fiziksel görüntüsü ile dikkat çeker. Cinsel yaşantısında paylaşımlarda açık görüşlü ve yapıcıdır. Fiziksel ilişkide bile yaşanacağı ortamın zevkli hoş görünüyor olması partnerini mutlu etmesine kâfi olabilir. Keyifli ortamlar yaratmayı sever ve bundan has duyar. Aşkı karşı taraf gösterdikçe, kendisi de almaktan mutluluk duyar.

Astrolog Zeynep Turan

Yazının her hakkı saklıdır.

18.11.2015

Zeynep Turan

Twitburc Kurucusu & Astrolog

Hayatınızla ilgili keskin bir viraj aldığınızı düşünüyor olabilirsiniz. Peki, o zaman size bir soru; İçinde bulunduğunuz dönemin hayatınızdaki en zor dönem olduğuna nasıl karar veriyorsunuz?Astroloji bunları yıl yıl cevaplıyor! Zeynep Turan; doğum haritanızda yani horoscope haritanızda, size özel olayları anlatırken, olayları nasıl yöneteceğinize dair danışmanlık da veriyor…Siz doğum bilgilerinizi veriyorsunuz, Zeynep Turan doğum anınızdaki gezegen konumlarından hayatınızda neyin öne çıktığını anlatıyor.
Danışmanlık Hizmetleri
Günün Ruh Hali
Ay, Terazi burcunda arkadan iş çevirenlerin veya çapkınların işlerini artık daha da zorlaştırdığı dönemi başlatıyor. Seyahat planı olmayanları dahi harekete geçirecek günler başlıyor.
Zeynep Turan
Hakkında
Astroloji bir yol haritasıdır. Hayatınızla ilgili keskin bir viraj aldığınızı düşünüyor olabilirsiniz. Peki, o zaman size bir soru; İçinde bulunduğunuz dönemin hayatınızdaki en zor dönem olduğuna nasıl karar veriyorsunuz? Astroloji bunları yıl yıl cevaplıyor! Zeynep Turan; doğum haritanızda yani horoscope haritanızda, size özel olayları anlatırken, olayları nasıl yöneteceğinize dair danışmanlık da veriyor…Siz doğum bilgilerinizi veriyorsunuz, Zeynep Turan doğum anınızdaki gezegen konumlarından hayatınızda neyin öne çıktığını anlatıyor.
Yükselenini Hesapla
2023 Karar
Gezegen hareketleri 2023’ün seçilmiş bir yıl olduğunu iddia ediyor...