Yükleniyor . . .

SATÜRN BURÇLARDA

SATÜRN BURÇLARDA

Satürn Astrolojide kendinden endişe ettiren bir gezegendir. Ancak tabiri caizse Satürn’ün suyuna gidersek onun o kadarda korkulacak bir gezegen olmadığını görebiliriz. Doğum haritasında bulunduğu burçta ne kadar etkili ise kendine güven verir. Satürn korkularımızla nasıl mücadele edeceğimizi öğretir.

Satürn Koç burcunda

Satürn öğretici yanı ile kendi düşüncelerini karşısındakilere aktarmak için çalışır.  Hedeflerine yavaş fakat azimli adımlar ile yaklaşır. Satürn Koç burcunda tecrübe kazanılmasından endişe edilmemesi gerektiğini gösterir. Zorluklarla mücadele etmeye yönlendirir.  Fakat zaman zaman bu durum yorgunluk hissetmeye yol açar. Satürn hepimizin sahip olduğu büyük ve imkânsız hedeflerini başarmamız için teşvik eder.

Karanlık tarafı

Satürn Koç Burcunda ise istekler konusunda daha bencil bir yapıyı ortaya çıkarır. İnsanlara onların istemediği kısıtlamalar getirirsin. Bu durum ilişkilerinde problem yaşamana yol açar. Satürn, sahip olduğun olumlu duyguları doğru bir şekilde yönetmenin gecikmesine neden olur. Üzerine aldığın fazla sorumluluk, fazla mesai alma durumlarında gergin bir yapıya bürünürsün. Sorumluluk almaktan asla kaçan biri olmazsın. Gel gör ki başkalarının kendi sorumluluklarını sana yıkmasına da tahammül edemiyorsun. Çünkü kendi sorumluluklarının yanında bir de başkalarının sorumluluklarına kafa yorman ciddi anlamda konsantrasyon sorunları yaşamana neden olur. Kurduğun düzene kimsenin müdahale etmesine izin vermezsin. Ben merkezli olmak seni için bir ölçüt olmaya başlar. Bu astrolojik harita sahibi gizemli işler yürütmeyi adet edinir.

Aydınlık tarafı

Satürn Koç burcunda liderlik özelliğin ortaya çıkar. İyi bir lider olma konusunda daha verimli bir hale gelirsin. Bu durum arkadaş gruplarında ve çevrende kolayca sivrilmene yol açar. Satürn ateş elementi burçlardan olan Koç’ta Ailen tarafından edinilmiş sorumluluklara daha sıkı bağlanır ve aldığın kararları uygulamak konusunda daha kararlı ve istekli bir duruma gelirsin. Yetenekli yapının lider ruhlun ile birleşmesi sana fayda sağlıyor.

Kariyerde

Zodyak’ın hırslı ve kendinden emin burçlarından birisin. Aklına koyduğunu yapmak için elinden geleni yapabilecek güçte olduğunda inancın tam. Ancak aceleci yanın zaman zaman hatalara davetiye çıkarmıyor mu dersin? Her ne kadar kendine bir rota çizsen de bir an önce olsun bitsin isteğin yanlış kararlar almana ve yanlış adımlar atmana neden olur. Öyle ki çevrendeki insanlara karşı da keskin bir tutum sergilersin. İş hayatında başkasının işinde çalışan bir Koç burcuysan çalışma arkadaşlarına kabul ettirme konusunda daha hırslı bir hale gelirsin. İş konusunda çözüme kavuşmayan konuları kendince oluşturduğun yöntemler ile üstesinden gelmeye çalışırsın. Sorunları karşılıklı tartışarak konuşmaktan hoşlanırsın. Verilen bir işi ya da görevi grup halinde değil kendi kendine halletmek istersin. Kendi işinin sahibi bir Koç burcuysan çalışanlarını daha fazla kontrol altında tutma güdüsü ile hareket edersin. İşin için riskli kararlar alman gereken durumlarda daha çekimser olursun. Satürn Koç burcundaysa işine daha düşkün bir tip olursun.

İlişkide

İlişkide karşı tarafa duyduğun duygusal yoğunluğun hızlıca karşılığını bulmasını istiyorsun. İlişkilerde temkinli adımlar atmak yerine daha hızlı ve ani alınmış kararlar ile adım atmaya başlarsın. Karşı tarafa getirdiğiniz kısıtlamaların ardı arkası gelmiyor ve kendinden ödün vermiyorken Satürn seni biraz daha fedakâr olmaya davet eder. İlişkinde yönetilmek değil yönetmek istersin. Ancak sınırları çizmek, son sözü söylemek, yönlendirmek isterken farkına bile varmadan baskıcı bir tutum sergilersin. Bu durum kaçınılmaz olarak ilişkinde problemler çıkmasına zemin hazırlar.

Ailede

Ailenden bağımsız olarak aldığın hızlı kararlar onlar ile tartışmaların habercisi olur. Satürn Koç burcunda maddi konularda ani harcamalarının artış gösterir. Bu nedenle ailen ile karşı karşıya gelirsin. Ailenin gelecek ile ilgili yaptığı planların aksine işler gerçekleştirdiğini ve senin bu konudaki fikirlerini dikkate almadıklarını hissedersin. Aile büyüklerinin otoritelerini sorgulamaya başlarsın.

Satürn Boğa burcunda

Satürn Boğa burcunda hayat rutinlerini önemli ölçüde etkileyecek davranış kalıpları ve bakış açılarını değiştirir. Her konuda güvende olmak isteyeceğin bir etki bırakabilir. Satürn genel olarak Boğa burcunda bütün duygu ve güdüleri harekete geçirecek atılımlar yaratır.

Karanlık tarafı

Satürn Boğa burcunda daha sabit fikirler edinirsin. Bu fikirlerini insanlara savunma konusunda inatçı ve dik başlı davranmaktan çekinmezsin. Satürn Boğa döngüsünde doğduysan, değer verdiğin insanlara kaşı sahiplenici özelliğinin ön plana çıkar. Bu da sende kıskançlık duygusunun artmasına yol açar. Maddi konularını çok önemli görüyor olman sorun çıkarır. Israrcılık konusunu abartmaya meyillin artar. Bu yıldız Boğa burcunda parayı önemli hale getirir. Hatta bu etki cimriliği ön plana çıkarır.

Aydınlık tarafı

Duygularını daha rahat kontrol etmeye başlarsın. Satürn Boğa burcunda daha sabırlı ve ılımlı bir yapıya bürünürsün. Hareketlerine daima ölçülü davranırsın. Başarı için koşuşturmaktan yorulmazsın. Azimli oluşun aynı zamanda sana dayanma gücüde verir. Sana karşı yapılan yanlışları kolay kolay affetmez ve Satürn sana bu yanlışları unutturmaz. Müsriflikten kaçınırsın, gereksiz harcamalardan uzak durmak senin için bir hassasiyet olur.

Kariyerde

İşin konusunda başarılı olmak için çok çabalarsın. Bu konuda Satürn sana yeni fırsatların haberciliğini yapar. Kendi işi olan bir Boğa burcuysan işini genişletmek için yaptığın harcamaları kısmak istersin. Satürn Boğa burcunda işinde başarıyı yakalamak için arkadaşlarını devamlı motive edici konuşmalar gerçekleştirirsin. İş konusunda karşılaştığın problemlere yaratıcı çözümler getirmek konusunda sorun yaşarsın. Yatırımların için tehlikeli adımlar atmak istemez ve onları güvende tutmak istersin.

İlişkide

İlişkide sahip olduğun keskin çizgiler belirginleşir. Satürn Boğa burcunda doğduysan bu çizgiler bazı duygusal anlamda sorunların aşılmasını güç hale getirir.  Fakat ilişkide güvenilir oluşun bu durumu birazda olsa kabul edilebilir hale getirir. Satürn sana, ilişkide ben merkezli olmaman ve aşırı sahiplenici tavrını bırakman için ders verir.

Ailede

Aile içinde maddi konularda daha tutumlu davranırsın. Bu durum yoksul kalma maddiyat anlamında zayıflama gibi korkularından kaynaklanır. Ailen ile ilgili verdiğin kararlarda onların durumunu göz önünde bulundurarak kararlar verirsin. Satürn sana onların her konuda güvenliğinin üzerine daha fazla düşüme dürtüsü kazandırır. Yaptıkları harcamaları daha dikkatli gözlemlersin. Fuzuli harcamalarına müdahil olmak istersin.

Satürn İkizler burcunda

Satürn İkiziler burcunda yerleşimi her durumun sorunlu taraflarına odaklanmaya eğilimlidir. Satürn ruhsal açıdan denge bulmanı sağlayacak konulara açıklık getirmeni sağlar. Bu yerleşimde zihinsel ögeler senin için önem kazanır.  

Karanlık tarafı

Satürn İkizler burcundayken iletişim konusu senin için sorun haline gelir. Bazen çok sivri dilli konuşmaktan çekinmiyor olman, çevrenle sorun yaşamana neden olur. Kendini doğru ifade etmekte zorluk çekersin. Olaylara karşı çok fazla eleştirel bir yaklaşım sergilemek şüpheciliğini uyandırır. Sürekli olarak şüpheci olman zihnini yorar. Fikirlerini başkaları ile paylaşma konusunda sürekli çekinceler yaşarsın.

Aydınlık tarafı

Satürn İkizler döngüsünde doğmuş isen mantıklı düşünürsün, sorunlar karşısında pratik çözümler üretirsin. Satürn İkizler burcunda, öğrenmeye ve öğretmeye yetkinsin. Bilgi edinmeyi oldukça fazla önemsemeye başlamak sana daha iyi hissettirir. Hayatını anlamlandırmaya karşı derin bir konsantrasyon içindesin. Çeşitli yazılar yazma konusunda yeteneğin artıyor. İyi bir Edebiyatçı, Yazar olman olası.

Kariyerde

Çalışma arkadaşlarının eksik oldukları konuları tamamlamak durumunda kalırsın. Kariyer yaşantında karşılaştığın sorunlara soğukkanlı yaklaşıyorsun. Satürn sana iş arkadaşların ile girdiğin tartışmalarda daha rasyonel bakış açısı kazandırıyor., derin ve zor sorunlar ile uğraşıp onları çözüme hızlıca kavuşturuyorsun. Satürn İkizler burcunda çalıştığın alan ile ilgili kendini donanımsız hissedip daha fazla öğrenme ihtiyacı duyarsın. Eğer başarılı olmak istiyorsan işin konusunda da disiplinli davranmalısın. İş ile alakalı ciddi konularda girdiğin küçük çaplı tartışmalar ile olumlu sonuçlar elde etmen olası.

İlişkide

İlişkinde ikinizin de sahip olduğu fikirler gitgide ayrı yönlere ilerler. Ayrılma barışma fikirleri arasında kararsızlık yaşarsın. Depresyona meyilli olmak işini daha da zorlaştırır. Bu durumu halletmek için ilişkinin olumsuz yönlerinden ziyade, olumlu yönlerine odaklanmalısın. Satürn İkizler burcunda doğduysan iyimser bir bakış açısına sahip olman zaman alır.

Ailede

Ailede kardeşinin sorumluluklarına yardımcı olursun. Ona sorumsuz davrandığı konularda nasihatlerde bulunmakta olgunluk ve yetkinlik gösterirsin. Satürn İkizler burcunda, ailene karşı maddi konularda verdiğin sözleri yerine getirmek için çalışırsın. Akraba ilişkilerinde zaman zaman soğuk davranırsın.  Ailen için yaptığın fedakarlıkları değerlendirmek en mühim meselen haline gelir. Satürn ise ailen ile birlikte aldığın kararların sistematik olması işini kolaylaştırır.

Satürn Yengeç burcunda

Satürn’ün gelenekçi yapısı Yengeç’in duygusal ve aileyi sembolize eden tarafıyla bağdaşmaz. Evi bir kale gibi görmeye başlıyorsun. Bu yerleşimde kaleyi sağlam tutmak her şeyden önemli. Aile kurumu oldukça fazla ön plana çıkıyor. Satürn Yengeç burcunda zararlı konuma sahiptir.

Karanlık tarafı

Satürn’ün Yengeçte zararlı konumda olması duygusal olarak fazla hassas davranmana neden olur. İnsanları yanlış anlayıp kırıcı kelimeler kullanmaktan çekinmezsin. Herhangi bir işe karşı hevesinin kaçması an meselesi olur. Duygularını ifade etmekte çekingenlik gösterirsin. Daha kaprisli oluyor olman senin için sorun teşkil eder. Duygusal olarak zarar görme endişesi zihnini meşgul eden bir sorunsala dönüşür. Empati kurmakta güçlük çekersin.

Aydınlık tarafı

Satürn Yengeç döngüsünde doğduysan insanlara karşı daha merhametli ve vicdanlı yaklaşırsın. Sahiplenici ve sevecen tavrın ön plana çıkıyor. Sevdiğin insanları koruma iç güdüsü ağır basmaya başlar. Sorunları çözmek için çoğunlukla herkes tarafından bilinen güvenilir yolları tercih edersin. Satürn’ü Yengeç burcunda olan kişi çoğunlukla öz verilidir.

Kariyerde

İş arayışında olan bir Yengeç burcuysan seni mental açıdan çok fazla yormayan iş alanlarını tercih edersin. İş konusunda kendini zarar görmekten korumaya o kadar çok odaklanırsın ki başkalarının uğradığı zararları göremezsin. İş yerinde yöneticilerinden isteklerin konusunda daha açık ve net olmak konusunda sıkıntılar çekersin. Parasal sıkıntıyı tecrübe etmiş biri olarak, maddi anlamda her zaman kazancını artırmak istersin. Satürn Yengeç burcunda zaman zaman kendini yorgun hissedersin. İşinde başarılı olmak için yaptıklarının övülmesine ve teşvik edilmeye ihtiyacın olur. Yaptığın işin beğenilmesi ve motivasyonunun artması doğru orantıdadır.

İlişkide

İlişkide yaşadığın duygusal yoğunluk seni gerçekçi kararlar almaktan uzaklaştırır. Satürn Yengeç burcunda ise ilişkinde sevgi ve sorumluluk çerçevesinde ilerlemeyi tercih etmek senin için cazip gelir. Kendine olan güvensizliğini ortadan kaldırman gerekiyor. Sorunlarını karşı taraf ile paylaşmalısın duygusal yoğunluğu ancak bu şekilde aşarsın. Karşı taraf açısından sevilip sevilmediğini sürekli olarak sorgularsın. Hassas olduğun konuları saygınlığını korumak için saklama eğilimi gösterirsin. İlişkisi olmayan bir Yengeç burcuysan daha önceden edindiğin tecrübeler ilişki kavramından uzaklaşmana yol açar.

Ailede

Bu yerleşimde Aile konularına öncelik verirsin. Aile bireyleri arasında dayanışma olmadığının fark etmek motivasyonunu düşürür. Ailenin yaşam tarzı duygularını açıkça söylemene engel teşkil eder. Bazı konularda kendini dışlanmış hissedersin. Ev ortamını ve evde olmayı seversin. Satürn Yengeç döngüsünde doğduysan evin senin için dışarıdan daha güvenli bir yaşam alanını sembolize eder. Çocukları olan bir Yengeç burcuysan çocuklarından istediklerini gözden geçirmende fayda var. Çocuklarına karşı katı bir disiplin içinde olmana gerek yok, rahatlamalısın. Ailen için daha faydalı bir birey olmaya çalışırsın. Aile bireylerine onları sevdiğini göstermekte sorun yaşarsın. Ailene karşı sorumluluklarını yerine getirmeye çalışırken, önüne çıkan fırsatlardan feragat edersin.

 

Satürn Aslan burcunda

Satürn Aslan burcuna göre değildir. Satürn egonu kontrol etmende sana güçlük çektirir. Satürn bu yerleşimde parça parça birçok olumsuz duygunu harekete geçirirken, yeteneklerini de artırır. Ben bilirim tavrı başının derde girmesinde olağan bir yoldur.

Karanlık tarafı

Satürn Aslan dönüsünde doğduysan, ise ne olursa olsun lider olmak istersin. Başkaları tarafından dikkat çekmeye ihtiyacın artış gösterir. Çevrenden yüksek beklentilerin var. Güç elde etme arzusu çoğu zaman bencil davranmana neden olur. Tanınmak ve popüler olmak istersin. Yeteneklerine ve sahip olduğun potansiyeline değer vermiyorsun. Kıskanç ve kibirli davranmaktan kaçınmazsın. Hayattan zevk alma konusunda kaygıların seni alıp götürmesine izin verirsin. Sabit fikirli ve ön yargılı oluyorsun. Satürn Aslan burcunda doğduysan Kendine güvenin ile ilgili sorunlar yaşarsın.

Aydınlık tarafı

Satürn Aslan burcunda yeteneklerin ön plana çıkar. Zihnini kolay çalıştırıyor olman sorunlarla baş edebilme gücünü arttırır. Organizasyon yapabilme yeteneğin çevren tarafından dikkat çeker. Satürn Aslan döngüsünde doğduysan aldığın kararlar konusunda kendinden emin davranırsın. Daha güçlü bir iradeye sahipsin. Yazmak dans etmek şarkı söylemek gibi yetenekler kendini gösterir. Etrafına karşı daha cömert davranıyorsun. Görkemli görünmek istersin.

Kariyerde

 Satürn Aslan Burcunda, iş konusunda daha fazla dogmatik fikirlere sahip olmana neden olur. Kontrol altında tutma güdüsü ile hareket etme ihtiyacı duyarsın. Satürn Aslan döngüsünde doğduysan iş pozisyonunda daha fazla güç elde etme arzusu içinde olursun.

İlişkide

İlişkide yöneten taraf olmak istersin. Gereksiz kıskançlık yapacağın konular bu yerleşimde hâkim konumda. İlişkide karşı tarafın üzerine fazla gitmemeye özen göstermelisin. Karşı tarafın seni önemsediğini tatmin edici derecede hissetmek istersin. Fakat bunu isterken de kendin bencil davranmamalısın. İkinci planda bırakılmayı istemezsin. Satürn burada Aslan’a tevazu ve aşkı öğretir. İlişkisi olmayan bir Aslan burcuysan ikinci bir şans olmak sana göre değil.

Ailede

Çocukları olan bir Aslan burcuysan çocukların disiplinli ve düzenli davranmasına özen gösterirsin. Çocuklarından doğan sorumluluk zaman zaman ağır gelir.  Aile içinde kendinden önce onlar için de fedakârlık yapmayı öğrenmelisin. Maddi anlamda sıkışan aile bireylerine destek verirsin. Satürn Aile içinde saygınlığın artar. Ailene karşı duyduğun sevgi onlara karşı olan sorumluluklarını yerine getirmeni tetikler bir nitelik taşır. Ailende kendine örnek olarak daha çok babayı rol model alırsın. Akrabalarına karşı soğuk görünüşlü olman sana karşı bir ön yargı oluşturur.

 

Satürn Başak burcunda

Her zaman olduğu gibi senin içi detaylar ön plana çıkıyor. Satürn Başak burcunda demek senin için yeni takıntılar demek. Daha analitik bir düşünce yapısına sahip olursun. Bilimsel gelişmeler konusunda merakın artar.

Karanlık tarafı

Satürn Başak Döngüsünde doğduysan eleştirel bir tavır sergilersin. Detaylar ile fazla ilgileniyor olman, asıl konuyu sana sürekli kaçırtır. Detaycılık zaman kaybetmene neden olur. Karşılaştığın sıkıntılar karşısında yersiz endişeleniyorsun. Kendini düzen ve tertip konusunda çok fazla sıkarsın.  Hayat rutinlerinde olan değişim seni korkutur.

Aydınlık tarafı

Planlı ve programlı davranırsın. Sağlığına ve temizliğine önem gösterirsin. Öğrenmeye istekli olmak ve kendine bir şeyler kazandırmak hoşuna gider. Kendine özgü düşünce yapısına sahipsin. Çevrendeki insanlara faydalı olmayı kendine bir görev bilirsin. Manevi değerlere önem verirsin. Satürn Başak burcunda kendine karşı öz eleştiri yapmaktan çekinmezsin. Herkesle hemen arkadaş olmakta güçlük çekersin. Sağlık bilimleri konusunda oldukça bilgilisin ayrıca iyi bir arşivcisin.

Kariyerde

İş hayatında başarılı olmanı planlı ve geleceği gören, vaktinde yaptığın yatırımlara bağlarsın. Satürn Başak döngüsünde doğduysan çalışma disiplininden asla ödün vermek istemezsin. İş arkadaşların ile bu konuda çatışmalar yaşarsın. İşlerini dikkatli yürütmen kusurları hemen fark etmeni sağlar. Başarı konusundaki inatçı yaklaşımın çevrendekileri zaman zaman zorlar. Stratejik olarak yaptığın hamleler iş yerinde dikkat çeker. Fazla çalışmak fiziksel olarak yorulmana neden olur. İş konusundaki yeteneklerini hiçbir zaman yeterli bulmazsın. İş hayatında yoğun çalışıyor olman özel hayatını ihmal etmene neden olur.

İlişkide

İlişkinde karşı tarafın kişisel bakımına özen göstermemesi ondan soğumana yol açan önemli bir nedendir. Kendince belirlediğin doğruların kabul edilmesi seni mutlu eder. Aranızda belirsizlik yaşanan konularda evhamlı davranırsın. Sürekli olarak meraklı oluşun karşı tarafa fazla soru sormana yol açar. İlişkisi olamayan bir Başak burcuysan seçici tavrın hayatına birini almanı güç duruma getirir.

Ailede

Evde düzen takıntısına aile bireylerinin dikkat etmemesi canını sıkar. Satürn burcun Başak burcunda ise ailenin maddi olarak gelir gider durumunun daha sıkı takipçisi olursun. Sürekli olarak kenarda para tutmak alışkanlığın haline gelir. Bu alışkanlığın aile bireylerinin güvenini kazanmanı sağlar.  Aradığın eşyanı sürekli olarak başka yerlerde bulursun. Bu durum kardeşin ile aranın bozulmasına neden olur. Manevi değerler konusunda eşinle ciddi bir konuşma gerçekleştirirsin.

 

Satürn Terazi burcunda

Satürn Terazi burcunda yükselmeye başlar. Satürn Terazi’nin ana temaları mantık, düzen, ciddiyettir. Mücadelede, rekabet yerine ortaklığı ve iş birliğini tercih edersin.

Karanlık tarafı

Etrafındakilere karşı kısıtlayıcı bir tavır sergilemekten çekinmezsin. Fazla mükemmeliyetçi olmaya başlar ve bu senin için bir ölçüt olur. Çevrene karşı fazla soğuk yaklaşırsın. Karşılaştığın sorunlarda anında ümitsizliğe kapılırsın. Karşıdakinin sana uymayan davranışlarını konuşup düzeltmek yerine, görmezden gelmek işine gelir. Güven problemleri yaşarsın. Komplekslerini kontrol altında tutamazsın.

Aydınlık tarafı

Anlaşmazlık ve kavga yerine ortaklık, ara buluculuktan yanasın. Satürn’nün Terazi burcunda güçlü konumda olması hak, adalet gibi kavramları hayatında daha önemli hale getirmesini sağlar. Hislerin oldukça güçlü. Kararlı tavırlar sergilersin. Anlaşmazlıklara sakin ve tarafsız bir bakış açış ile yaklaşmayı tercih edersin. Entelektüel birikimin artıyor. Olaylara karşı hep mantık çerçevesinden bakmayı tercih edersin. Satürn sana zamanla sessiz kalmayı bırakıp kendini ifade etmeyi öğretir.

Kariyerde

İş konusunda verdiğin kararlar herkes tarafından memnuniyet ile karşılanır. Kimsenin hakkını yememeye özen gösterirsin. Kurduğun ortaklık ilişkilerinde daha fazla söz hakkına sahip olursun.  Planlama ve organizasyon konusunda hızlı davranabilecek kabiliyette olursun. Kariyer hayatında statünü kaybetmekten endişe duyarsın. Gerçek bir başarının sorumluluk almakta ve planlı davranmaktan geçtiğini biliyorsun.

İlişkide

İlişkisi olan bir Terazi burcuysan daha diplomatik davranmak istersin. Karşı tarafın sevmediğin davranışlarını göz ardı etmeyi tercih edersin. Sevdiğin kişiyle uyum ve sabır çerçevesinde ilişkiyi sürdürmenin önemini daha iyi anlıyorsun. Satürn Terazi döngüsünde doğduysan, ilişkinde büyük beklentiler içine girersin. Sahip olduğun ilişki senin huzurlu ve güvende hissetmeni sağlıyor. İlişkisi olmayan bir terazi burcuysan, beklentilerini karşılayamayacak birini bulamamaktan korkuyorsun. Reddedilme korkusu ilişki kurmakta başarısızlıklara sebep olabilir. İlişkilerde zaman zaman sorumsuz ve soğuk davranmak istersin.

Ailede

Çocuk sahibi bir Terazi burcuysan çocukların arasında miras, para bölüşümü gibi konularda daha adil ve daha duyarlı davranırsın. Ailene karşı duyduğun sevginin sorumluluk getirdiğini farkındasın. Aile ilişkilerinde denge sağlamaya çalışırsın. Ruhsal olarak kendini yorgun hissedersin. Aile bireylerine sadakatle bağlısın. Onları her konuda destekliyorsun.

 

Satürn Akrep burcunda

Satürn Akrep burcunda karmaşık duyguları aynı anda ruhunda barındırır. Bu duyguları ifade etmekte zorlandığın bir süreçten geçtiğini hissedersin.

Karanlık tarafı

Satürn Akrep burcunda tartışmalar karşında daha agresif bir tavır takınırsın. Daha gerçekçi kararlar verirsin. Etrafındaki hassas insanlar bu kararları kaldıramaz. İsteklerin karşısında daha sabırsız olursun. Arkadaşların ile arandaki konulara düşünceli yaklaşmazsın. Kendine karşı yapılan hatalara çabuk sinirleniyorsun. Madde ve Maneviyat arasında denge kurmakta zorluk çekersin. Tutkularını sınırlamayı öğrenmelisin.

Aydınlık tarafı

Güçlü duygulara sahipsin. Çözümleyemediğin konular karşısında daha azimli ve kararlı davranırsın. Satürn burcun Akrepte ise daha çekici bir kişiliklisin. Zihninin keskin olması pratik çözümler üretmeni sağlar. Kusurları çabuk yakalarsın. Çok güçlü bir iradeye sahipsin. Başarı için yüksek bir konsantrasyonun var. Kendini beğenmiş değilsin. Başkalarının konuşmaktan korktuğu konuları konuşmaktan çekinmezsin. Hisselerin oldukça güçlü. Öğrendiğin şeyleri uygulama kabiliyetin oldukça gelişmiş. Bilinmezliğe karşı merakın artıyor mistik konular ile ilgilenmek hoşuna gider. Satürn Akrep burcundaysa sırları çok iyi gizler.

Kariyerde

Satürn Akrep burcunda iş konuları için tavizsiz bir yapın olur. İş yönetimi kabiliyetin artış gösterir. Sorunlar karşısında kriz yönetimi yapmakta ustalaşırsın. İş arkadaşlarına iyi bir sırdaş olursun. İş konusunda isteksizliğe ve tembelliğe tahammülün azalır. Kendini daha fazlaca işine adarsın.

İlişkide

İlişki konusunda bastırılmış duygulara sahipsin. Bu konuda germişini yanında tutarak, yaşadığın tecrübelere sığınırsın. Duygusal konularda karşı taraf ile yapılan paylaşımlarda sorunlar yaşanıyor. İlişkinin verdiği sorumluluklardan feragat etmek istersin.  Satürn Akrep döngüsünde doğduysan ilişki konusuna farklı bir bakış açısına sahip olursun ve ilişkinde ilginç ayrıntılar saptarsın. İlişkisi olmayan bir Akrep burcuysan ketum ve dışarıya kapalı yanın kolay anlaşılmamana neden olur.

Ailede

Manevi konulardan uzaklaşman ailen ile arandaki iletişimi yıpratır. Bu durum aile büyüklerinin endişe duymasına sebep olur. Ailene karşı olan duygularını ifade etmekte zorlandığını hissedersin. Ailen ile ilgili aldığın karalarda değişkenlik olur. Bunlar dışında dirayetli olman ailen tarafından takdir edilir. Konuşmaktan kendini açıklamaktan çekinmemelisin.

 

Satürn Yay burcunda

Satürn Yay burcunda oldukça güçlü duygular açığa çıkartır. Yay gündelik hayatında bu güçlü duygulardan en verimli şekilde yararlanır. Satürn Yay burcunda eğitim konusunda atılımlar gerçekleştirmesini sağlar.

Karanlık tarafı

Her zamankinden daha dikkatsiz davranmaya meyillisin. Çevrendeki olaylara karşı alaycı yaklaşımın insanları rahatsız eder. Satürn Yay burcunda şüphe duyma hissin artar. Gösteriş yapma konusunda abartıya kaçarsın. İsteklerin konusunda asi davranışlar sergilersin. İnançların konusunda arkadaşların ile çatışmalar yaşamaktan çekinmezsin.

Aydınlık tarafı

Arkadaşlarına karşı dürüst ve açık sözlüsün. Samimi ve içten tavırların çevrendekilerin dikkatini çeker. Yaşadıklarından ders çıkarmayı biliyorsun. İdeallere sahip olman hayatta daha kararlı ilerlemeni sağlıyor. Kurallara uyulmasından yanasın kuralsızlık sana göre değil. Başkalarının üzülmesi senide üzüyor. İlişiklerinde daha özverili davranırsın. İnsanlara verdiğin tavsiyeler son derece faydalı. Satürn Yay Döngüsünde doğduysan seyahat etmeyi ve yeni tatlar öğrenmeyi seversin. Felsefi konularla yakından ilgilisin. Yeni tanıştığın insanlar bundan etkilenirler.

Kariyerde

Çok çalışmanın karşılığında istediğini elde edeceğine inanırsın. İş ortamındaki itibarın senin için son derece önemli hale geliyor. Lider ruh halin çalışma arkadaşlarından sıyrılmana ve dikkat çekmeni sağlıyor. İş konusunda öğrendiklerini pratik olarak uygulayabiliyorsun. İşe duyduğun mutlak konsantrasyon başarılı olmanı sağlar. Her ne kadar zorluk ve engel teşkil eden problemler yaşasan da sorunları çözme motivasyonun yüksek.

İlişkide

Monoton süren ilişkiden şikâyet edersin. İlişkine ivme kazandırmak isteyebilirsin. Satürn Yay burcunda Kıskanılmayı değil kısmamayı seversin. Bazı durumlarda ruh halindeki ani değişimlere, karşı taraf anlam vermekte güçlük çeker. İlişkisi olmayan bir Yay burcuysan yalnız kalmaya alıştığını etrafına gösterirsin. Bu zinciri kırmak senin elinde. Çok fazla doğrucu bir tavır takınmanı herkes kaldıramaz.

Ailede

Satürn Yay burcunda, ailenin sözünü dinlediğin kadar kendi aldığı kararlarda da özgür hissetmek istersin. Eğitiminde aldığın başarılar ailene gurur vermesi ve bunu sağlamam sana mutluluk verir. Ailenin yaptığı değişikliklere ılımlı bakmazsın. Bu gibi durumlarda sabit fikirliliğin ön plana çıkar. Genel olarak geleneklere uyum göstermen ailen ile ortak paydada buluşmanı sağlar. Ailene daha fazla zaman ayırmak istersin. Bu ruhsal gelişimini olumlu yönde etkiler.

 

 

Satürn Oğlak burcunda

Satürn Oğlak Burcunda yönetici durumdadır.  Satürn Oğlak burcunda genelde koruyucu bir figür görülen ebeveynler ön plana çıkarlar. Satürn ketum sırlarla dolu bir hayat verir.

Karanlık tarafı

 Toplum içinde kendini ayrı bir yere konumlandırmak istersin. Bu konuda bencil düşünürsün. Yaşadığın hayal kırıklıkları seni daha da şüpheci yapar. Buna rağmen dalgınlıkla kaçırdığın ayrıntılar da olmuyor değil. Sana yapılanı unutmazsın. Satürn Oğlak burcunda yaşadığın duygusal anlamda değişimler, melankolik olmana yol açar. Maneviyattan çok maddesel değerlere önem verirsin.

Aydınlık tarafı

Daha ciddi bir düşünce yapısına sahipsin. Daha ılımlı ve çevrendeki inşaların kararlarına saygılı bir yapıya bürünmeye başlarsın. Çevrendeki insanların sorunlarına karşı daha düşünceli hareket edersin. Satürn Oğlak burcunda, daha lider vasıflı ve daha otoriter olmaya başlarsın. Her zaman yüksek hedeflere sahip ve faydalı projeler gerçekleştirmek istersin. Gösterdiğin sabrın ve verdiğin emeğin değerini biliyorsun. Benimsediğin olaylara veya kişilere tam manasıyla sahip çıkarsın. Yaptığın her hamleyi bir amaç doğrultusunda gerçekleştirirsin.

Kariyerde

Kendi işini kurmayı hedefleyen bir Oğlak burcuysan bu konuda kolay organize olma yeteneğin ortaya çıkar.  Çevrendeki insanları ikna kabiliyetin artıyor. Kendini en rahat hissettiğin ortam iş ortamı olmaya başlar. Kariyerinin dışardaki insanlar tarafından nasıl göründüğü senin için önemli bir ayrıntı olur. Zaman zaman görev dağılımı yapmakta zorlanırsın. Sorumluluk duygusunun çok gelişmiş olması işleri eksiksiz halletmeni sağlar. Başarmak istediğin projelerde sabırla ve araştırarak ilerlemeyi tercih edersin. İş yerinde bilgi akşının hep kontrolünde olmasını istersin. İş hayatında duygulara yer vermiyorsun bu durum arkadaşların ile tartışmana neden olur.

İlişkide

İlişkisi olan bir Oğlak burcuysan karşındaki kişiye kendini önemsiz hissettirirsin. Bu durumdan yakınmasını bir yere kadar olgunluk ile karşılayabilirsin. Fakat iş hayatından taviz vermek istememen karşı taraftan anlayış beklemene neden olur. İnsanların bir nebze yalnızlığa alışık olması gerektiğini düşünürsün. Bu durum ilişkilerinde sorunlar yaratır. İlişkide karşı tarafın sana ihtiyacı olduğunu fark etmelisin. Alınan olası bir ayrılık kararında tavrın net olacaktır.

Ailede

Çok fazla iş demek aile ayırdığın zamanda kısıtlamaya gitmek demek. Bu durumun farkındasın ancak iş yerindeki imajının da zedelenmesini istemezsin. Ailenin maddi konularını kontrol edersin. Satürn Oğlak döngüsünde doğduysan gereksiz harcamaları sevmezsin.  Bu nedenle aile içindeki bireylerle çoğunlukla karşı karşıya gelirsin. Borçlanma, çok para harcama gibi durumlar sana göre durumlar değildir.

Satürn Kova burcunda

Satürn Kova Burcunda yönetici konumdadır. Satürn bu konumda Güçlü konsantrasyon verir. Ekip Çalışmaları ve arkadaş çevreleri gibi konular ön plana çıkar. Satürn aklına geleni yapmaya meyilli olan Kovayı yavaşlatır.

Karanlık tarafı

Kendinden yaşça büyük arkadaşlar edinmeyi seversin. Bu sana gereğinden fazla olgunluk kazandırır. Arkadaş konusunda seçici davranırsın. Haliyle arkadaş edinme konusunda zorluk yaşarsın. Farklı düşünce tarzına sahip olman arkadaşlıkları yürütmende zorluk yaşamana neden olur. Sosyal olarak kabul görmediği hissedersin. Bu durum gergin olman yol açar. Konuşulanlara kuşku ile yaklaşır, duygularında katı biri olursun.

Aydınlık tarafı

Gizemleri çözmek konusunda tükenmek bilmeyen bir meraka sahipsin. Olaylara bakış açın diğer insanlardan ayıran belirgin özellikler taşır. Aniden gelişebilecek sorunlar için temkinli ilerlemeyi seviyorsun. Çevrende yardıma ihtiyacı olan insanlara yardım elini uzatmaktan çekinmez, merhamet gösterirsin. Satürn Kova döngüsünde doğduysan Duyarlı ve vicdanlı bir ruh haline bürünüyorsun.  Satürn sana güçlü bir konsantrasyon sağlıyor. İnsanların dertlerini dinlemek istersin. Onlara akılcı tavsiyelerde bulunabilirsin. Satürn Kova döngüsünde doğduysan iyi bir dostsun. Kendinde eksik gördüğün adil olma duygunu gelişmeye çalışsın. Üstü kapalı bencillik ve zorbalık yapanları toplumdan hemen ayırt edersin.

Kariyerde

Özgün fikirlerin iş yerinde fark yaratmana yardımcı olur. Bu durumu hazmedemeyenler ile tartışmaya girmekten çekinmezsin. İş alanındaki değişen koşullara çabuk adapte olursun. Yeni fikirler ve projeler ortaya koymak sana eğlenceli bir hobi gibi gelir. Okuyan bir Kova burcuysan Eğitimin konusunda karar verdiğin yönde kendinden emin ilerliyorsun. Satürn Kova döngüsünde doğduysan zihnini iş ve eğitim konularında öznel değil nesnel ve realisttik olarak çalıştırırsın. Eğitimde seçtiğin alan üst düzey organizasyonlara katılmanı sağlıyor.

İlişkide

İlişkisi olmayan bir Kova burcuysan kendini ilişki için hazır hissediyorsun. İlişkinde sorumlulukların bilincinde olarak hareket edersin. Farklı düşünce tarzına sahip olman karşı taraftan kabul görmeyebilir. Satürn burcunuz Kova ise ilişkide senin için karşılıklı bir şeyler öğrenebilmek senin için önemli bir yere sahiptir. Sosyal çevrenin geniş olması ilişkinde kıskançlık krizlerine yol açar. Oyunu kurallarına göre oynuyorsun karşı taraftan bunu beklemende doğal.

Ailede

Ne kadar duygusal olarak ailen seni uzakta hissetse de sen onlar ile duygusal olarak iç içesin. Özgürlüğüne düşkün olman onlardan uzakta kalana neden olur.  Satürn burcun Kova ise ailen ile aranda oluşan fikir ayrılıkları konusunda dik kafalı davranırsın. Ilımlı davranmayı öğrenmenin gerekliliğini hissedersin. Satürn yalnızca arkadaş ve ilişki konusunda sorumluluk almayı değil aynı zamanda aile konusunda da sorumluluk alabilmeyi sana öğretiyor.

Satürn Balık burcunda

Satürn Balık burcuyla anlaşamaz. Seni karamsar fazla hüzünlü bir ruh haline sokar. Satürn Balık burcunda hayal gücünü genişletir. Sana iyi rüyalarının da kabuslarının da gerçek olabilme ihtimalini tarttırır. Rahatına daha düşkün bir insan haline gelirsin. Birtakım durumlarda savunmasız kaldığını hissedersin.

Karanlık tarafı

İnsanların kararlarında sürekli olarak değişikli sezmek şüpheciliğini ön olana çıkarır. Duygusal açıdan kendini aşırı hassas hissedersin. Devamlı melankolik olmanı sıkça aklına takıyorsun. Sürekli olarak sevdiklerin tarafından hayal kırıklığına uğruyor olman seni paranoyak yapar. Çizgilerinin ihlal edilmesi seni huzursuz eder. Satürn burcun Balık ise sevmediklerine karşı huysuz davranırsın. Bir anda tembel hissedip sorumluluklarından kaçmaya yatkınlık gösterirsin.

Aydınlık tarafı

Satürn Balık burcunda çevrene karşı daha kibar olursun. Görgü kuralları senin için önemli bir konu haline gelir. Zihninin sahip olduğu hayal gücü arkadaşlarını şaşırtıyor. Arkadaş grubunun aldığı kararlara saygı duyup uyumluluk gösterirsin. Sevdiklerine karşı sadakatle bağlısın. Sanatsal yeteneklerindeki yaratıcılığın artar. Toplumda merhametin ile tanınıyorsun. İnsanlara karşı sürekli olarak iyi niyetli yaklaşırsın.

Kariyerde

İş arayan bir Balık burcuysan yaratıcı tarafını ön plana çıkaracak işleri tercih edersin. Satürn Balık burcunda, işlerin sarpa sarması durumunda olayların hep siyah tarafını görmeyi tercih ediyorsun. Olumsuz düşünmemelisin. Ruhsal olarak rahatlanmanı sağlayamazsın. İş konusunda daha telaşlı davranırsın. Bazen iş arkadaşların ile arandaki problemleri gereğinden fazla ciddiye alırsın.

İlişkide

Genelde Satürn balık burcunda doğanlar geçmişlerinden pişmanlık duyarlar. Artık doğru insanı hayatına almak istiyorsun. Yanılmak ve kırılmaktan bunaldın. Satürn Balık döngüsünde doğduysan geçmişin sıkıntılı durumlarına takılıp kalırsın. Geleceğe yönelik hayal kurmakta zorlanırsın. Eski ilişkilerinden ders çıkarmalı ve bir kenara bırakmalısın. Kendini daha fazla önemsersin. Bilinç altına güvenmeye ve doğru ilişkiyi yılmadan bulmaya çalışırsın

Ailede

Satürn burcun Balık ise duygusal açıdan inişli çıkışlı bir ruh haline sahip olursun. Bu ailen ile birtakım sorunları beraberinde getirebilir. Ailenden anlayışlı olmasını bekliyorsun. Onların senin iyiliğini düşündüğünün bilincindesin. Ailenden göreceğin destek seni kısmen de olsa rahatlatıyor. Fakat zaman zaman duygusal tepkiler verirsin. İçine kapanmak istiyorsun fakat kardeşin buna müsaade etmiyor. Yalnız değilsin. Hayatta ki başarının ailenden kaynaklı olduğunun farkına varman varırsın.

SATÜRN EVLERDE

Satürn haritanızda 1. Evde ise

Satürn birinci eve hayatın hemen hemen her konusunda tereddütte kalmana sebebiyet verir. Bu duygu durumunda olman özel hayatında olaylara karşı kuşku ile yaklaşmana ve daha ihtiyatlı olmana neden oluyor. Fiziksel görünüm ile ruhsal yapının farklılığı kendini yanlış ifade etmene neden olur.

Satürn haritanızda 2. Evde ise

Maddi konularda düzenlemeye gitmek istersin. Harcamalarını gözden geçirip onları bir plan dahline koymak en iyi yöntem olacaktır. Başkalarının senin iyi niyetinden ve yeteneklerinden yararlandığını düşünüyorsun. Maddi dünya ile yüzleşmek kendi değerlerini bulmana yardımcı oluyor.
Satürn haritanızda 3. Evde ise

Hazırlıksız giriştiğin işlerde hayal kırıklığına uğruyorsun. İnsanlar ile olan iletişimine önem verirsin. Yaşın olgunlaştıkça ilişki konusunda daha ayakları yere basan kararlar alıyorsun. Kafandan geçirdiğin düşünceleri anlatmakta güçlük çekersin. Eğitim konusunda odaklanma da sorun yaşarsın.

Satürn haritanızda 4. Evde ise

Aile yaşantında kısıtlandığını hissedersin. Toplum da istenmeyen kişi olduğunu düşünebilirsin. Kendini kusurlu gördüğün konularda geliştirmek istiyorsun. Kendinle barıştığın taktirde dış dünyayla yaşamını sağlıklı sürdürürsün. Gerçekten kişisel olarak neye ihtiyacın olduğu konusunu netleştirmeye çalışıyorsun.

Satürn haritanızda 5. Evde ise

İş konusunda potansiyelinin çok altında bir performans sergiliyorsun. Kendini geçmişte yaptığın hatalar için bağışlamaz ve bunları aklına takarsın. Satürn 5. Evde ise ilişki yaşantında reddedilme korkusu ile hareket etmeye başlarsın. Çocuklarına öğrettiğin kadar sende çocuklarından öğrenmeye başlıyorsun.

Satürn haritanızda 6. Evde ise

Satürn 6. Evde olan bir kişi isen detaylar ile daha fazla ilgilenme eğiliminde olabilirsin. Organizasyon yapma ve yönetim kabiliyetinde artış söz konusu oluyor. Bazı sağlık problemleri nedeni ile özgürce hareket etmen kısıtlanabilir. İş hayatında zorluklar meydana gelebilir.

Satürn haritanızda 7. Evde ise

Evlilik konusunda kendinize uygun, doğru kişiyi bulamadığını düşünüyorsun. Eşinin sürekli seni kısıtladığını düşünebilirsin. Başkaları ile sıkı ilişkiler kurmaktan çekingenlik gösterirsin. Bağlanmaktan korkuyorsun. Gelecekte eşin olacak kişi seçerken onun vicdanlı biri olup olmadığına dikkat etmelisin.

Satürn haritanızda 8. Evde ise

Parasal konuları idare etmesi zor bir hal alır. Kısıtlamalar ve engellerle karşı karşıya kalabilirsin. İlişki konularda yoğun olarak hissettiğin kıskançlık duygusunu kontrol altına alman gerekiyor.

Satürn haritanızda 9. Evde ise

Mistik konular ile daha fazla ilgilenmeye başlarsın. Risk almaktan korkuyorsun. Geleciğini planlamak endişelerini gidermene yardımcı olur. Gelecekte güzel şeylerin olacağına inancını kaybetmiyorsun.

Satürn haritanızda 10. Evde ise

Meslek hayatında sahip olduğun otoriter gücü kötüye kullanman geri tepebilir. İlerleme kaydetmek için aceleci davranır, elindekinden de olursun. 10. Ev aynı zamanda anneyi temsil eder. Anne burada oyunun kurallarını belirler. Annen kararlarında belirleyici oluyor.

Satürn haritanızda 11. Evde ise

Arkadaşlarının sorumluluklarını yükleniyorsun. Gerçek arkadaşlarının olmadığını fark edebilir, bu konuda yalnız hissedersin Arkadaş seçiminde hayat konusunda fazla tecrübeli insanları seçiyorsun.

Satürn haritanızda 12. Evde ise

Kendi yalnızlığın ile yüzleşiyorsun. Eşinin işi ile ilgi veya çocukların ile ilgili problemler olabilir. Endişe duyulmaması gereken konularda evham yapıyorsun. Kendine olan güveninden şüphe duyabilirsin. İnsanların problemlerinden dolayı kendini suçlu hissedersin. Rahatlamalısın

Astrolog Zeynep Turan

Yazının Bütün Hakları Saklıdır

Kaynak Gösterilerek Dahi Kullanılamaz

19.06.2020

Zeynep Turan

Twitburc Kurucusu & Astrolog

Hayatınızla ilgili keskin bir viraj aldığınızı düşünüyor olabilirsiniz. Peki, o zaman size bir soru; İçinde bulunduğunuz dönemin hayatınızdaki en zor dönem olduğuna nasıl karar veriyorsunuz?Astroloji bunları yıl yıl cevaplıyor! Zeynep Turan; doğum haritanızda yani horoscope haritanızda, size özel olayları anlatırken, olayları nasıl yöneteceğinize dair danışmanlık da veriyor…Siz doğum bilgilerinizi veriyorsunuz, Zeynep Turan doğum anınızdaki gezegen konumlarından hayatınızda neyin öne çıktığını anlatıyor.
Danışmanlık Hizmetleri