Yükleniyor . . .

REKTİFİKASYON NEDİR?

REKTİFİKASYON NEDİR?

Doğum haritanız (natal harita) sadece size özeldir. Sizi eşsiz kılan özelliklerinizi doğum haritanız anlatır. Doğum haritanızın eksiksiz biçimde yorumlanabilmesi için bilgilerinizin doğru olması gerekir.

Astroloğun size anlatacağı konuların doğruluğu ve uyumlu olabilmesi, sorduğunuz sorulara sağlıklı yanıtlar sağlayabilmesi için doğum haritanız çalışılırken, doğum saatinize göre çıkartılmalıdır.

Astrolojik olarak danışmanlık almak istiyor, yol haritanızı çizmek istiyorsunuz fakat doğduğunuz saati bilmiyorsanız, doğum saati hesaplatmak yani rektifikasyon çalışması yaptırmanız gerekir.

Doğum Saati Nasıl Hesaplanır?

Rektifikasyon hesaplama işleminde, uzmanın sizden istediği bilgilerin doğru olması önemlidir. Doğum saati hesaplarken, birinci dereceden yakın akrabalarınızın doğum bilgileri gerekir. Birinci dereceden yakın akrabalar ile sizin doğum haritanız arasında bağlantı vardır. Öncelikli soru ve bilgiler şu şekildedir;

  • Ebeveyn doğum bilgileriniz
  • Kardeş doğum bilgileriniz
  • Çocuklarınızın doğum bilgileri

Twitburc’ da 20 yıldır düzenli paylaştığım Astrogündem ve Günün Ruh Hali’ni anlatan Ay ve Gezegen konumları, anın kalitesini anlatan bilgileri barındırır. Bu da gün, ay ve yılını bilen herkesin doğduğu lokasyona göre, doğum saatinin hesaplanabileceğini örneklendirir. 

Rektifikasyon Nasıl Yapılır?

Doğum saati veya tarihini, bilmiyor olmanız haritanızın hesaplanamayacağı endişesini uyandırmasın. Doğum saatinizi biliyorsunuz fakat doğum bilgilerinizde eksiklik varsa yine rektifikasyon işlemiyle doğum haritanız hesaplanabilir. Gün, ay ve yılı doğru bulmak ve hesaplamak doğum saati hesaplamaktan biraz daha meşakkatlidir. Elinizdeki verilerin dışında bulunan tahmini veriler de kullanılabilir.

Tarihler birebir doğru bulunur mu?

Evet.

Doğum saati hesaplanırken olduğu gibi yine birinci dereceden aile bireylerinin doğum bilgileri kullanılır. Çocuğunuz varsa onun haritası, sizin doğum haritanızı %98’e kadar bulmamıza yardımcı olacaktır. Eğer çocuğunuz yoksa, ebeveynlerinizin doğum bilgilerini de bilmiyorsanız en küçük kardeş veya en büyük kardeşinizin doğum bilgilerinden rektifikasyon çalışması yapılabilir. Birinci dereceden akrabaların sizin haritanız ile bağlantısı bulunur. Eşzamanlı olarak aile dizilimi ve aile içerisindeki dengeleri de anlatır. Danışanın sadece uzmanın belirlemiş olduğu tarihle değil birçok olay ile bağlantısının olması, tarihin sağlamlığını netleştirir. Kapsamlı bir çalışma yapılmadan doğum saati belirlenemez.

Örneğin; Kardeşiniz, Mars Retro’sunda dünyaya gelmiştir ve sizin haritanızda da Mars Retro’su vardır, bu tarz bir bilgi doğum saatiniz hesaplanırken, haritanızın pekiştirilmesiyle açığa çıkaracaktır.

Güneş burcunuzla kız kardeşinizin Ay burcu aynı olabilir. Haritalarınızdaki benzerlik, tıpkı kan bağı gibi sinastri haritalarında kendini belli eder.  

Zeynep Turan’dan danışmanlık alarak doğum saati hesaplama, doğum yıl/gün/ay hesaplama için rektifikasyon işlemi yaptırabilirsiniz.

Astrolog Zeynep Turan

Günün Ruh Hali
Ay, ateş burcunda büyüyen fazda. Etrafımızdaki dağınıklıkları toparlamak istesek de bu pek mümkün olmayacak. Duygusal iniş çıkış yaşayanlar, ruhsal sıkıntıları olduğuna kanaat getirerek, destek almaya karar verecek.
Zeynep Turan
Hakkında
Astroloji bir yol haritasıdır. Hayatınızla ilgili keskin bir viraj aldığınızı düşünüyor olabilirsiniz. Peki, o zaman size bir soru; İçinde bulunduğunuz dönemin hayatınızdaki en zor dönem olduğuna nasıl karar veriyorsunuz? Astroloji bunları yıl yıl cevaplıyor! Zeynep Turan; doğum haritanızda yani horoscope haritanızda, size özel olayları anlatırken, olayları nasıl yöneteceğinize dair danışmanlık da veriyor…Siz doğum bilgilerinizi veriyorsunuz, Zeynep Turan doğum anınızdaki gezegen konumlarından hayatınızda neyin öne çıktığını anlatıyor.
Yükselenini Hesapla
2023 Karar
Gezegen hareketleri 2023’ün seçilmiş bir yıl olduğunu iddia ediyor...