Yükleniyor . . .

PLÜTON’UN ZARARLI KONUMLARI

PLÜTON’UN ZARARLI KONUMLARI

Yeraltı gezegeni Plüton adından da anlaşılacağı üzere birçok konuya olumsuzluk katabilen bir gezegen. Astrolojideki karşılığı bir yana dursun, Yunan mitolojisinde bile yeraltı tanrısı Hades’i simgeleyen cüce gezegen, Zodyak macerasında ne gibi aksiyonlara katılıyor? Hangi ev konumlarında nasıl olumsuz etkiler bırakıyor? Gelin beraber keşfedelim.

Eğer Plüton Birinci Evdeyse;

Özgüvenininiz ve cesaretiniz bulunduğunuz ortamlarda ne kadar dikkatleri çekse de dış görüntünüzü daima aklınıza takmayı başaran bu konumlanma, Plüton’un en mutlu anlarınızda bile bir anda mod değiştirmenizi sebep olduğunuzu açıklıyor.

Eğer Plüton İkinci Evdeyse;

Cüce gezegenin natal haritanızdaki konumu ikinci evinizdeyse, karar anlarında kimi zaman kayıtsız kaldığınızı, bu kayıtsızlığında maddi açıdan sonuçlarını ağır ödemek zorunda kaldığınızın altını çizer. Kalbinizdeki yaraları sarmak için yeterli muhakeme yeteneğiniz olmadığını da söylemeye çalışan bu konumlanma, kişide yoğun stres yaratabilir.

Eğer Plüton Dördüncü Evdeyse;

Sorumluluk bilincinizin yoğun bir biçimde olduğunun altını çizen bu konumlanma, iş hiyerarşisi konusunda ne kadar takıntılı bir yapınız olduğunu ortaya koyar. Gerilimli yapınızın ne zaman nerede ortaya çıkacağına bu ev konumlanması karar verir diyor gökyüzü…

Eğer Plüton Yedinci Evdeyse;

Plüton’un bu konumlanması, ikili ilişkilerdeki konuşmalardan az da olsa kaçış eğiliminde olduğunuzu gözler önüne seriyor. Kendi kişiliğini keşfetmeye çalışan yeni çiftler için zorlu bir açıyı simgeleyen bu konum, ani boşanmalar ve sinir harbinin besleyicisi niteliğinde… Plüton’un bu konumlanması evlilikteki bağlılık ve sadakat duygusunu da simgeler.

Eğer Plüton Dokuzuncu Evdeyse;

Natal haritanızda dokuzuncu evinize konumlanan bir Plüton varsa, tehlike çanları çalıyor demektir. Neden mi? Çünkü bu konumlanma en ılımlı kişilikleri bile takıntılı olduğu detaylarla sınar. Değer verdiği konular, bir anda fanatizme dönebilir. İyi yaptığı bir hobiyi bile belli bir süre sonra saplantıya dönüştüren kişiler bu ev konumlanmasından doğrudan etkilenebilir.

Eğer Plüton On İkinci Evdeyse;

Öğrenmek, öğretmek, aramak, araştırmak ve bilgelik gibi kavramlar etrafında dönen bu konum, sosyal hayatınızla iş hayatınız arasındaki dengeyi kurmak konusunda sorunlar yaşadığınızı ifade eder. Üçüncü kişilerin sözlerine aldırış etmeseniz de bir yerde önünüze çıkabileceğini ifade ediyor.

Astrolog Zeynep Turan

Yazının Bütün Hakları Saklıdır

Kaynak Gösterilerek Dahi Kullanılamaz

25.10.2021

Günün Ruh Hali
Ay, ateş burcunda büyüyen fazda. Etrafımızdaki dağınıklıkları toparlamak istesek de bu pek mümkün olmayacak. Duygusal iniş çıkış yaşayanlar, ruhsal sıkıntıları olduğuna kanaat getirerek, destek almaya karar verecek.
Zeynep Turan
Hakkında
Astroloji bir yol haritasıdır. Hayatınızla ilgili keskin bir viraj aldığınızı düşünüyor olabilirsiniz. Peki, o zaman size bir soru; İçinde bulunduğunuz dönemin hayatınızdaki en zor dönem olduğuna nasıl karar veriyorsunuz? Astroloji bunları yıl yıl cevaplıyor! Zeynep Turan; doğum haritanızda yani horoscope haritanızda, size özel olayları anlatırken, olayları nasıl yöneteceğinize dair danışmanlık da veriyor…Siz doğum bilgilerinizi veriyorsunuz, Zeynep Turan doğum anınızdaki gezegen konumlarından hayatınızda neyin öne çıktığını anlatıyor.
Yükselenini Hesapla
2023 Karar
Gezegen hareketleri 2023’ün seçilmiş bir yıl olduğunu iddia ediyor...