Yükleniyor . . .

OSCAR GECESİNDE NELER OLACAK?

Gökyüzünün Oscarı…

"Oscar, Oscar olalı böylesini görmedi" dedirtebilir! 

Hazır mısınız?

28 Şubat 2016 Amerikan saatine göre 17:30’da Akademi Ödülleri başlıyor! Bilinen adıyla Oscar, dünyanın en iyilerini seçen bir sinema sanatları şölenidir. Son dönemlerin en şaşalı gökyüzü hareketleri devam ederken, merakımız biraz bu konuda takipçi olmamız gerektiğini işaret etti. Herkesin dört gözle beklediği tören henüz başlamadan söyle bir gökyüzüne seyir edelim ve Oscar’ı önce buradan izleyelim istedik.

 Bu yıl Oscar törenine yılda bir gerçekleşen çok özel bir transit eşlik edecek, biliyor musunuz?

Güneş-Neptün kavuşumu Balık burcunda gerçekleşirken, kırmızı halının ruhunda ateş gibi azim, hava gibi cazibe, su gibi romantik havalar ile birlikte şıklık rüzgârı esebilir. Erkekler olduğundan daha marjinal, kadınlar sade, parlak ve renkleri gökkuşağı şeklinde uçuş uçuş kıyafetlerle karşımıza çıkabilirler. Ay Juno ilişkisi; törene katılan sanatçı çiftlerin elelle romantik kırmızı halı yürüyüşlerine, eski sevgililerin tutumları ve Venüs’ün zerafeti karelere olduğu gibi sansürsüz yansıyacaktır. Bekarların ise, mahrur ama başları dik görüntüleri,  merceklerden kaçmayabilir.

Törenin yapılacağı salon sadeliğinden ödün vermek taraftarı olmayabilir, ancak koltuklarda oturan ünlülerin şanı tek tek salonu bir ışık gibi parlatabilir. Salon ekranlarında gösterilen nostaljiden esintiler, ünlüler kervanına Neptün geleneğini bozmadan anımsatacağı çok şey olacağına işaret ediyor. Kırmızı halı seremonisi kapılarını kulis oluşturan eleştirmenlere ve basın ordusuna açabilir. En dikkat çeken gruplar arasında yer alacak basının ne dediği bu akşam için çok önemli olacaktır. Birde üzerine gökyüzünün Ay Akrep konumu yerleşince, göz süzmeler, dedikodusu bol sohbetlere kendisini bırakma ihtimalini işaret ediyor.

Gözler ve kalpler konuşuyor…

Gözler bu akşam; kimin ne giydiğine, ne taktığına, saçlarını hangi stil kullandıklarına çevrilecektir ve üstelik bu ateşi tetikleyecek gökyüzü etkileri Oscar törenini es geçmeyecektir… İletişimi bol, cesur izlenimler gökyüzünün hem meraklı hemde gizemli burcu Akrep sayesinde… Kulaklar ise, yeni flim projelerinde, genç yetenekli aktörler ve aktristlerin peşinde ve özel hayatlarına, çalışmalarına dair basının yakın takibine takılabilir.

28 Şubat Pazar günü gökyüzü haber almak, yazmak, eleştirmek gibi konularda destekleyici unsurlar taşıyor.  Ayrıca hem sahne önünde hem de özel röpartajlarında siyasetten, bilime, ekonomiden, dünya gündemine kadar özellikle barış ve mülteci gibi konularda sanatçıların kısa ama öz mesajları manşetlere taşınabilir. Venüs’ün Kova ruhuna yansıtan özgürlükçü, sahsına munasır tavırları kısaca kişisel görüşlerini yansıtmaları açısından etkili olabileceğini işaret ediyor.

Ödül törenin başladığı saatlerde Ayın Akrep burcunda ki konumu ve Plüton ile yapacağı açı savunmatik konuşmaları da getireceğini işaret ediyor. Bu da mesaj içerikli göndermelerin bol olacağı bir törene işaret ediyor. Bir çok duygu durumunu içinde barındıracak dünyanın ilgisini üstüne toplayan Oscar, bu sefer kendi şahsına munasır enerjisini dışına çıkarak herkesi şaşırtabilir.

Bizim Oscar Adaylarımız;

Türk Yönetmen Oscar ödülünde yarışıyor;

88'incisi düzenlenecek Oscar ödülleri için yarışacak isimler arasında,  Fransa'da yaşayan Türk yönetmen Deniz Gamze Ergüven'in filmi Mustang, En İyi Yabancı Film dalında yarışıyor. Ergüven’ın adaylığı kadar törendeki duruşu ile de çok konuşulacağını işaret ediyor.  4 Haziran 1978 doğumlu Ergüvenin haritasında Güneş burcunun karşında hareket eden Satürn, çok şey deneyimleyeceği bir dönemin başladığına vurgu yapıyor. Sadece Oscardan sonra değil, bugünden itibaren hayatı değişecekler arasında yer alan isimlerden birisi olabilir.

En İyi Kadın  Oyuncu; Cate Blanchett

1969 doğumlu Boğa burcu kadını Cate Blanchett, Satürn-Neptün sert etkileşiminden muaf. Bu yüzden 1970-1984 doğumlu aktrislere göre kazanma şansı bu akşam daha yüksek olabilir. Jüpiter'in güncel konumu; drama yetenekleri, ün, şöhret gibi haritasında 5.evine denk gelirken, bu konularda gökyüzü onu bu yıl ödülsüz bırakmayacaktır. Mars uzun zamandır Akrep burcunda ve Oscar gecesi de Ay Akrep burcunda olacak. Güneş burcuna göre 7.evini etkileyecek bu göstergeler, toplumsal değerlere göre yasak bir aşkı anlatan filminin mutlaka gündeme geleceğini vurguluyor.

Venüs Kova burcunda hareket ederken, Cate Blanchett'in Güneş burcu 10.evinde hareket ediyor. Göz önünde olmazsa gök kubeye ayıp olur diyeceğimiz bir konum bu!  Venüs'ün desteği  Oscar gecesi Blanchett’in yanında olabilir. Oscar heykelciğini evine götürmese bile mutlaka şıklığıyla ya da yapacağı konuşmasıyla kendinden aylarca bahsettirecektir...

İddiali bir isim, iddiali bir flim, her ödülde adaylığı var. Oscar klasiğini bozmuyor!

Başrollünde Leonardo DiCaprio'nun oynadığı Revenant filmi, 12 dalda Akademi Ödüllerine adaylığı var. 11 Kasım 1974 doğumlu Di Caprio’nun Mars’ı Akrep burcunda. Şu anki gök kubbeye göre kendisinden çokça konuşulacağını söyleyebiliriz. Haritasında Akrepleri baskın olan Di Caprio, başarılarının yanı sıra evlilikle ilgili alacağı kararla dünya basınını ve bulunduğu camiayı uzun süre meşgul edebilir.

Türkçedeki adı ‘Diriliş’ olan Film; En İyi Aktör, En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu, En İyi Görüntü Yönetmeni, En İyi Kostüm, En İyi Yönetmen, En İyi Kurgu, En İyi Makyaj ve Saç, En İyi Prodüksiyon, En İyi Ses, En İyi Ses Efekti ve En İyi Görsel Efekt, En İyi Yapım ve Tasarım dallarında Oscar'a aday gösterilmesi, kesinlikle eli boş çıkma ihtimali olmadığını da işaret ediyor ve Oscar imzasını attıktan sonra da  sahnelerin ışıgının uzun süre sönmeyeceği gök kubbe işaret ediyor.

Kahvelerinizi alın, haydi şimdi ekran başına …

Astrolog Zeynep Turan

Yazının Tüm Hakları Saklıdır.

26 Şubat 2016

Zeynep Turan

Twitburc Kurucusu & Astrolog

Hayatınızla ilgili keskin bir viraj aldığınızı düşünüyor olabilirsiniz. Peki, o zaman size bir soru; İçinde bulunduğunuz dönemin hayatınızdaki en zor dönem olduğuna nasıl karar veriyorsunuz?Astroloji bunları yıl yıl cevaplıyor! Zeynep Turan; doğum haritanızda yani horoscope haritanızda, size özel olayları anlatırken, olayları nasıl yöneteceğinize dair danışmanlık da veriyor…Siz doğum bilgilerinizi veriyorsunuz, Zeynep Turan doğum anınızdaki gezegen konumlarından hayatınızda neyin öne çıktığını anlatıyor.
Danışmanlık Hizmetleri
Günün Ruh Hali
Ay, öncü burçta hareket ediyor. Sosyal medyadaki yanlış anlaşılmalar küslükleri, sessiz tiripleşmeleri beraberinde getirebilir. Ailelerin en yaşlı üyeleri bu döngüde daha çok konuşulacak.
Zeynep Turan
Hakkında
Astroloji bir yol haritasıdır. Hayatınızla ilgili keskin bir viraj aldığınızı düşünüyor olabilirsiniz. Peki, o zaman size bir soru; İçinde bulunduğunuz dönemin hayatınızdaki en zor dönem olduğuna nasıl karar veriyorsunuz? Astroloji bunları yıl yıl cevaplıyor! Zeynep Turan; doğum haritanızda yani horoscope haritanızda, size özel olayları anlatırken, olayları nasıl yöneteceğinize dair danışmanlık da veriyor…Siz doğum bilgilerinizi veriyorsunuz, Zeynep Turan doğum anınızdaki gezegen konumlarından hayatınızda neyin öne çıktığını anlatıyor.
Yükselenini Hesapla
2023 Karar
Gezegen hareketleri 2023’ün seçilmiş bir yıl olduğunu iddia ediyor...