Yükleniyor . . .

NEPTÜN BURÇLARDA

NEPTÜN BURÇLARDA

Neptün hayallerini, sezgilerini, düşüncelerini ne yönde kullanacağını gösterir. Bu kavramları kişide güçlü kılar. Ruhu saflaştırır ve temizler. Sanatsal faaliyetler gösterenler için ilham perisi olabilir. Etrafındaki sorunla karşı daha duyarlı olmanı sağlar. Aynı zamanda seni günlük hayatın karmaşasından uzaklaştırarak hayal dünyasına geçiş yapmanı kolaylaştırır.

Neptün Koç Burcunda

Neptün Koç burcundaysa duygusal olarak tüm algıların açılır. Bu yerleşimde duygusal olarak olum ya da olumsuz çabuk etkileniyor olman muhtemel. Hayal dünyası senin için hiç sıkılmadığın sürekli izlediğin bir film olur. Soyutluğu somutlaştırmakta zorluk çekersin

Karanlık tarafı

Neptün burcun Koç isse hissi olarak daha bencil davranırsın. Hayal alemi ile fazla içli dışlı olmak seni gerçeklerden uzaklaştırır. Gerçekleştirilmesi zor olan hedefler belirlersin. Öğrendiğin bilgileri teyit etmeden çok çabuk inanırsın. Fikirlerin konusunda harekete geçmek için sürekli destek beklersin.

Aydınlık tarafı

Fazla hayalperest olman ortaya farklı fikirler koymana yardımcı olabilir. Neptün Koç burcundaysa görsel yeteneğinin güçlendiğini hissedersin. Etrafına karşı duyarlı ve yardımsever bir yapıdasın. İyimserlik duygusunun ruhun işlemesine izin verirsin.

Kariyerde

Neptün Koç döngüsünde doğduysan sanatsal yeteneklerinin fazlaca kullanıldığı iş alanlarını tercih edersin. İşinde ekip arkadaşların olmadan karar almaktan kaçınırsın. İş konusunda ortaya koyduğun fikirler çalışma arkadaşların tarafından fazla hayalperest bulunur. Fakat oldukça üretken ve işinde yetenekli olman durumu kurtarır.

İlişkide

 İlişkisi olan bir Koç burcuysan sevgilinle birlikte geleceğe yönelik hayaller kurarsın. Karşı tarafı orijinal ve kendine has fikirlerin ile etkilemeyi başarırsın. İlişkisi olmayan biri isen bu özelliğin dikkat çekici olur.

Ailede

Anın haritasında Neptün aktif olursa Aile içinde sevilir ve bunun kıymetinin yerini ayrı tutarsın. Aile büyüklerine karşı saygısızlık yapmak istemezsin. Neptün Koç burcundaysa keskin zekân sayesinde aile problemlerini hızlıca aşarsın. Evli bir Koç burcuysan eşinle fikir alışverişi yapmak hoşuna gidiyor.

Neptün Boğa Burcunda

Yardımseverlik ve dayanışma senin için önemli hale gelir. Yaşamsal alanını ve döngünü güven altına almak istersin. Geleneklere saygı gösterme konusunda dikkat edersin. Bu yerleşimde şöhret senin için önemli bir yere sahip olur.

Karanlık tarafı

Neptün Boğa burcundaysa para kazanmak adına farklı yolları tercih edersin. Kazandığın parayı dengede tutmak konusunda sorunlar ile karşılaşırsın. Şöhret ve ünlü olmak için fazla çaba gösterirken insanları kırmaktan çekinmezsin.

Aydınlık tarafı

Ön sezilerin artar. Duygusal olarak hislerin kuvvetlenir. Neptün Boğa döngüsünde doğduysan insanların inandığı değerlerine karşı oldukça saygılı olursun. Özgürlük alanlarını ihlal etmezsin. Sanat konusunda yaratıcı fikirler ortaya koyarsın. Etrafın tarafından sevilen ve aranılan birisin.

Kariyerde

Sanatsal yönünün gelişmiş olmasını daha çok müzik alanında değerlendirirsin. Müzik alanı sana gelir sağlayabilir. Anın haritasında Neptün etkileşim alırsa yetenlerine güvenirsin ve onları işine yansıtmakta çekince göstermezsin. Neptün Boğa burcundaysa ve Özel sektörde çalışan bir Boğa burucuysan devrim niteliği taşıyan adımlar atma potansiyeline sahipsin.

İlişkide

İlişkide egolu davranırsın. Bu davranışın ilişkide zaman zaman gerginliklere sebep olur. İlişkide sükûnet senden uzak gibi görünür. Yalnız olan bir Boğa burcuysan yardımlaşmayı seviyor olman yeni bir ile tanışmana olanak sağlar. Neptün Boğa döngüsünde doğduysan senin gibi sanatçıya ve sanata değer veren kişilere karşı ilgi duyarsın.

Ailede

Ailende yaşam alanlarını güven altında tutmayı seversin. Güveni sağlamak için prensipler ve kurallar belirlemekten geri durmazsın. Bunların ihlal edilmesi seni aniden gergin bir ruh haline sokar. Aile içinde paranı iyi yönetemiyor olmana sürekli eleştiriler getirir.  

Neptün İkizler Burcunda

Neptün ikizler burcunda duygulardan ziyade mantığı harekete geçirir. Kendini bir yere ait hissetmez ve ruhun devamlı intikal ister. Hızlı değişmek ve buna ayak uydurmak ruhunun bir parçası olur.

Karanlık tarafı

Ruh halinin sürekli olarak değişmesine çevren ayak uyduramaz. Söylemlerin asılsız ve gerçek dışı olur. Bu konuda güven vermezsin. Neptün burcun İkizler ise kırmızı çizgilerin ihlal edildiğinde kırıcı sözler sarf edersin. Düşünce ve hayal bolluğu zararlı boyutlara ulaşır.

Aydınlık tarafı

Aklında kurguladığın fikirlerini ve planlarını görsel ve yazınsal olarak iyi ifade edersin. Olaylara tek bir bakış açısından bakmak yerine çok yönlü düşünürsün. Hızlı değişimlere ayak uydurmak senin için kolaydır. Değişimlerin ve her alanda güncel gelişmelerin farkına daha çabuk varırsın. Onları takip edip kolay kavrarsın.

Kariyerde

Neptün İkizler burcundaysa yalnızca bir meslekte çalışmak ile yetinmezsin. Başka başka işlerde çalışmak hoşuna gider. Deneyimli olman her girdiğin işte üstlerinin dikkatini çeker. Belirli bir meslek grubunda kalmak senin için zor bir mesele halini alır. Kariyer konusunda ideallerin ve hedeflerin konusunda kafa karışıklığı yaşarsın.

İlişkide

Neptün İkizler döngüsünde doğduysan, ilişkide son derece özgürlüğüne düşkünsün. Bu özgürlüğü sağlayamadığın ilişki kesinlikle sana göre değil. Duygularının hızla değişmesine karşı tarak konsantre olmakta zorluk yaşarsın. Yalnız bir İkizler burcuysan başına buyruk tavırların sana çekicilik katar. Hoşlandığın kişiye karşı emin adımlarla açılmaktan korkmazsın.

Ailede

Günlük hayatında değişik ve hızlı kararlar alman ailen tarafından oluşuz yorumlanır. Onlar senden bir işte, fikirde, planda sebat etmeni talep ederler. Kimi zaman fikirsel çatışmalar yaşarsın. Evli bir İkizler burcuysan sorumluluklarını ihmal etmeye meyillisin.

Neptün Yengeç Burcunda

Olaylar kötümser yaklaşmaktansa iyimser açı ile konuları değerlendirirsin.  Bu yerleşimde aile bağları senin için önemli olur. Sükûnet ve sakinlikten yana bir tavır sergilersin. Neptün Yengeç burcunda güçlü durumdadır.

Karanlık tarafı

Karşılıksız duyduğun sevgi bağları çabuk aldanıp hayal kırıklığına uğramana neden olur. Neptün burcun Yengeç ise karşılaştığın sorunlara karşı aşırı hassasiyet ve duygusallık yaşarsın.  Yaratıcı düşünmek konusunda zorluk çekersin. Geleneklere fazla bağlı olman güncellikten uzaklaşmana neden olur.

Aydınlık tarafı

Yumuşak başlı ve sakin tavırların dikkat çeker. Problemlere karşı içgüdüsel olarak yaklaşmayı tercih edersin. Toplumu ilgilendiren konulara duyarsız kalmayı sevmezsin. Mistik konulara olan ilgin gittikçe artar. Bu anlayış ile hayatını sürdürmekten zevk alırsın.

Kariyerde

İşinde veya eğitiminde idealistsin. Hedeflere ve Planlara sahipsin. Neptün Yengeç döngüsünde doğduysan sorunlara karşı mantıktan uzak ve duygusal olarak yaklaşmayı tercih edersin. Bu özelliğin uzun vadede sana maddi kayıplar yaşatır.

İlişkide

Neptün Yengeç burcundaysa ilişkide duygusal olarak hareket edersin. İlişkisi olan bir Yengeç burcuysan sevgiline duyduğun aşırı sevgi çabuk alınmana neden olur. Mantığını devre dışı kalır. Yalnız bir Yengeç burcuysan geçmişte yaşadığın hayal kırıklıkları güven problemleri yaratır.

 

Aile

Bu yerleşimde aile senin için oldukça önemli bir kurum. Anne ve babaya olan düşkünlüğün artar. Onların fikirlerine değer verirsin. Aile değerlerine karşı saygılısın ve bu çizgini dışına çıkmak istemezsin. Evli bir Yengeç burcuyan eşine çocuklarına karşı düşkün olursun.

Neptün Aslan Burcunda

Neptün Aslan burcuna hayalleri gerçekleştirmeyi ve ideallerin peşinden gidebilme yeteneğini kazandırıyor. Bu yerleşimde sanatsal gücün artış gösterir. Neptün Aslan burcunda pozitif olan duyguları ve güdüleri harekete geçirir.

Karanlık tarafı

Kimi zaman aşırı hassasiyet gösterirsin. Kendini koruma iç güdüsü ile yakınındaki inanları kırma potansiyelin yüksek. Paranı yanlış değerlendirmeler içine sokarsın. Sağlık açsından kan değerlerine dikkat etmelisin. Neptün burcun Aslan ise zevklerine aşırı düşkünlük gösterme eğiliminde olursun.

Aydınlık tarafı

Bu yerleşimde Neptün sana yüksek şans sağlar. Sevgi bağlarının senin için önemli hale gelir. Toplumun dile getiremediği duygularına sözcülük yaparsın. Çevrene karşı sempatik ve cana yakın bir izlenim bırakırsın. Neptün Aslan döngüsünde doğduysan, çevrendeki insanlar ile kuruduğun iletişimi doğru ve etkili yönlendirirsin. Planlama ve organize etme yeteneklerin gelişim gösterir.

Kariyerde

Anın haritasında Neptün’ün aktif olursa İşinde yüksek verim alırsın. Gerek çalışma arkadaşlarına karşı olan tutumun, gerek işine karşı olan inancın bir bütün halinde mükemmelleşir. Orijinal fikirlere her zaman değer verirsin. Problemlere karşı ürettiğin çözümleri ifade etmekte zorluk çekmezsin.

İlişkide

İlişkide sevdiğin, hoşlandığın insana karşı sadıksın. Kıskançlığını kontrol altında tutmasını iyi becerirsin. Yalnız bir Aslan burcuysan toplumda kendini belli eden tavırların birinin senden hoşlanmasına neden olur. Fazlasıyla Romantik olursun. İnce zevkler ve jestler ile karşı tarafı kolaylıkla etkilersin.

Ailede

Ailende yaşanan problemleri göz ardı etmezsin. Onları halletmek için elinden gelini yaparsın. Çocukları olan bir Aslan burcuysan onlarla iyi bir iletişime sahip olursun. Aile içinde yokluğu her zaman hissedilen ve özenilen bir bireysin. Aile büyüklerini sempatik ve cana yakın olman ile onları kazanırsın.

Neptün Başak Burcunda

Neptün Başak burcunda sevgi ve nezaketi harekete geçirir. Pratik mantıksal düşünme tarzını benimsersin.  Sanatsal becerilerin takdir edilesi şekilde gelişir. Mistik ve Gizem dolu sırlara karşı ilgin artar. Fakat dikkatli olunması gerekir Neptün Başak burcunda zararlı konumdadır.

Karanlık tarafı

Ayrıntılar ile çok fazla ilgileniyor olman etrafındaki insanlar ile gerilmene neden olur. Bu konuda kendini kontrol altına almak istesen de ayrıntılar gözüne çarpar. Fakat bu yalnızca odaklandığın konular için geçerli. İlgi duymadığın konular için dikkatin hemen dağılır. Neptün Başak burcundaysa çevrenden huzuru tesis edememen verimliliğinin düşmesine neden olur. Gürültülü ortamlarda gergin hissedersin.

Aydınlık tarafı

Kimsesiz ve sokak hayvanlarına olan ilgin ve alakan artar. Sağlığına ve kişisel temizliğine karşı inanılmaz özen gösterirsin. Gelecek ile ilgili somut planlar yaparsın. Neptün burcun Başak ise sessizlik ve sakinliği seversin. Sorunlar karşısında pratik çözümler üretebilir onları daha basite indirgeyen planlar yaparsın.

Kariyerde

Çalışma ortamında uyumluluk ve dayanışma senin için önemli iki unsur. Bu iki kavramı sağlayamadığın anlarda verimliliğin düşebilir. Kendi işinin sahibi bir Başak buruysan plansız ve programsız işlerden mümkün olduğunca kendinizi uzak tutuyorsun. Çalışanlarından da aynı hassasiyeti beklersin. Ticari hesaplar konusunda ustaca davranırsın. İyi bir Pazarlamacı olabilirsin.

Ailede

Düzen ve programlı olamaya olan takıntılı tavrın aile üyeleri ile karşı karşıya gelmene sebep olur. Özellikle dağınık olan aile bireyleri ile hiç anlaşamadığını düşünürsün. Ayrı eve çıkmak gündeminde olur. Her ne kadar onlarla karşı karşıya gelsen de nezaketinden ödün vermezsin. Evli bir Başak burcuysan eşine kaşı kibar ve anlayışlısın.

Neptün Terazi Burcunda

Neptün bu yerleşimde Terazi için maddiyattan ziyade maneviyatın önem kazanmasını sağlıyor.  Hayatında ideallerin senin için önemli bir yer tutar. Neptün etrafına sevgi tohumları saçmanı tetikliyor.

Karanlık tarafı

Çok çabuk fikir değişikliği yaşarsın. Örneğin iki kişi arasında çok fazla kalıyor olursun. Kime hak vereceğin konusunda karar vermek senin için zor olur. Neptün Terazi döngüsünde doğduysan, ideallerinin peşinden koşarken tembellik ve dayanıklılığa oldukça yatkın bir tavır sergilersin.

Aydınlık tarafı

Hayata karşı parasal kaygılar gütmezsin. Yalnızca hedeflerinin peşinden koşmak ilerlemek istersin. Arkadaşların ve çevren ile uyum içinde yaşamak herhangi bir sorun ile karşı karşıya kalmak istemezsin. Adalet, hak, özgürlük gibi kavramlar senin için önemli hale gelir. Samimisin fakat bunun ölçüsünü geleceğe dair planların belirler. Başkası gibi düşünebilmek senin için çok basit. Bu da senin empati kurabilmeni sağlar.

Kariyerde

Neptün burcun Terazi ise kendini mutlu ve umutlu hissettiğin mesleki alanlara yönelirsin. Kendi işinin sahibi bir Terazi burcuysan maddi kaygı gütmüyor olmak seni parasal anlamda kayba uğratır. Çalışanlarının arasında adil ve adaletli olmaktan yana bir ruh halinde olursun.

İlişkide

Mutlak uyum senin için ilişkide vazgeçilmez bir unsur. Kuruduğun ilişkiyi geleceğe dönük temeller ile sağlamlaştırırsın. Gelip geçicilik sana uzak kalır. Manevi değerlere olan düşkünlüğün duygusal olarak daha kırılgan olmana neden olur. Fakat empati yapma yeteneğin bunun önüne geçer. Yani Neptün ilişkide var olan dengeni tazeler ve güçlendirir.

Ailede

Ailenin elde ettiğin başarıların ile övünüyor olması sana ayrı bir özgüven ve cesaret veriyor. Ancak ev ortamında dağınık olman zaman zaman küçük tartışmalara sebep olabilir. Muhafazakâr bir aile yapısına sahipsen farklı ideallerine karşı olabilirler. Tıpkı ailendeki gibi huzurlu bir aile kurma özlemi içinde olabilirsin.

Neptün Akrep Burcunda

Neptün bu yerleşimde gizli olan şeylere karşı sende aşırı bir ilgi uyandırır. Psişik ve doğaüstü olan konularda bilgi sahibi olmak öğrenmek istersin. Hayal gücün ve yorumlama kabiliyetin artar.

Karanlık tarafı

Neptün Akrep döngüsünde doğduysan sevmediğin hiçbir konuda başarı sağlayamazsın. Zorlanmaya ve yönetilmek ruhuna ters olan iki konu olur. Birinin seni zorlayarak yaptırdığı işi anında terk edersin. Sevdiğin şey zararlı bile olsa onu gerçekleştirmek istersin. Duygusal ihtiyaçlarının baskın olması seni olumsuz yönde etkiler.

Aydınlık tarafı

Saklanmış ve tozlanmış bilgileri gün yüzüne çıkarıp öğrenir aynı zamanda da öğretirsin. Fikirlerinde gelenekselliğe hiç yer vermezsin. Tamamen yenilikçi ve ilerici bir düşünce tarzına sahip olursun. Kişisel yeteneklerinin biraz üstünde durduğunda seni başarıya ulaştırabileceğini rahatlıkla sezinlersin.

Kariyerde

Neptün Akrep burcundaysa başkasının kurduğu bir iş düzeninde çalışmak senin için zor olabilir. Senden üstlerinin olması yapına aykırı bir durum. Bu nedenle başkasının işinde çalışan bir Akrep burcuysan patronların ile karşı karşıya gelirsin. İşin ile zekanın keskinliğini birleştirmeyi seversin. Önüne çıkan iş, eğitim gibi fırsatları değerlendirmekte gecikirsin.

Ailede

Geleneksel bir aile içinde yaşayan Akrep burçları bu yerleşimde sıkıntıya düşer. Uyuşmayan düşünce tarzları ve yaşam stilleri sorunları beraberinde getirir. Kötü alışkanlıkların konusunda ailen tarafından sürekli uyarılara maruz kalırsın. Ailenin senden habersiz plan yapması ve sana dayatılması seni gerginleştirir.

Neptün Yay Burcunda

Manevi inançlara karşı düşkün olabilirsin. Ve bu konuda olan düşüncelerini savunmaktan çekinmiyorsun. Kendini geliştirmek istersin. Bu durum duygularını gizlemeye meyilli olabilirsin. Çevrene karşı duyduğun güvensizlikten kaynaklanabilir.

Karanlık tarafı

Hayallerini gerçek olarak kabul görürsün. Neptün burcun Yay ise Realist yaşamdan uzaklaşmayı tercih edersin. Kendi hislerine karşı güven duymazsın. Harcamaların konusunda aşırıya kaçarsın. Fazla iyimser olman seni hayal kırıklığına uğratır.

Aydınlık tarafı

Sevdiği insanlara karşı oldukça fedakâr ve iyimser bir tutum içerisinde olursun. Altıncı hissine olan güvenin artar. Bedensel olarak seni güçlendirecek sporları tercih edersin. Gezmek seyahat etmek kültürlenmek senin için vazgeçilmez olur. Sahip olduğun bilgi birikimini güncellemeyi ve revize etmeyi, kendine hobi edinirsin. Gururlu bir yapıdasın.

Kariyerde

Mistik ve manevi duygulara olan düşkünlüğün gerçek hayatta işinde olan sorumluluklarını aksatmana sebep olur. Neptün Yay burcundaysa masa başında çalışmak sana göre değil. Sen sahada olmayı gezerek çalışmayı seversin. Masa başında çalışan bir Yay burcuysan üstlerinden bunu talep edersin.

İlişkide

İlişkide karşı tarafın senin değer yargılarına ve inançlarına saygılı olmasını beklersin. Günlük hayatında çok fazla aşırı olmayan toplumsal kurallara uygun olan kişilere karşı ilgi duyarsın. Yalnız olan bir Yay burcuysan tercihini bu kriterler belirler.

Ailede

Çok fazla geziyor olmak maddi açıdan seni zorlasa da ailenin desteği ile bu konuyu halledersin. Ailen senin bu parayı kişisel gelişimini tamamlamak için kullandığının bilincinde.  Ailenin desteğini arkanda hissetmek özgüvenini tazeler. Neptün Yay döngüsünde doğduysan Ailenin geleneklerine uygun davranışlar sergilersin.

Neptün Oğlak Burcunda

Neptün oğlak burcunda verdiğin kararlarda daha dikkatli olmanı sağlar. Disiplinli bir yaşam tarzını benimsemek için kendini zorlarsın. Ciddi bir görünüme bürünürsün. Neptün Oğlak burcunda güçsüz konumdadır.

Karanlık tarafı

Olaylar karşısında fazla kuşkucu olursun. Zorluklar ile mücadele konusunda kendini zayıf hisseder ve pes edersin. Fazla katı tutumlar sergilersin. Çevrendeki insanların sabrını bu davranışın ile zorlarsın.

Aydınlık tarafı

Neptün Oğlak burcundaysa oldukça zeki ve disiplinli bir yapıya sahipsin. Hareketsiz kalmak en büyük korkularından biridir. Sorunların temeline odaklanırsın, ayrıntılar ile vakit kaybetmek sana göre değil. İsabetli kararlar vermek ve sorunlar karşısında doğru reaksiyonu yakalayabilmek senin için oldukça basit olur.

Kariyerde

Kendi işinin sahibi bir Oğlak burcuysan çalışanların senin kurallarına uyum göstermekte genelde zorlanır. Disiplin anlayışının herkesten farklı olması bu durumu tetikler nitelikte. Neptün burcun Oğlak ise iş yerinde çıkan ciddi sorunlar ile yüzleşmekten çekinirsin. Dikkatini kolayca toplayabilmen işinde olan verimini artırır. Kolay odaklanırsın.  

İlişkide

İlişkide geleneklere ve kalıplarına bağlı yaşarsın. Senin gibi bir insan ile birlikte olmak istersin. Kendinden farklı düşünen biri ile birlikte bir Oğlak burcuysan sıkıntılar baş gösterir. İlişkisi olmayan bir Oğlak burcuysan yanlış yapmaktan çekindiğin için kendi adına doğru insanı bulup bulamadığın konusunda kararsızlık yaşarsın.

Ailede

Neptün Oğlak burcundaysa ailen ile aranda olan iletişimi sürekli olarak dengede tutar, iş hayatına veya özel hayatına daldırıp onlara karşı olan sorumluluklarını unutmazsın. Gelenek ve göreneklere bağlı olman aile büyüklerinden takdirleri toplamanı sağlayabilir.

Neptün Kova Burcunda

Yeni keşifler ve buluşlar otaya koyarsın. İnsanları sürükleyici fikirler ile karakterini bu yerleşimde ortaya koymaktan çekinmezsin. Elbette bu konudaki ilhamını Neptün’den alıyorsun.

Karanlık tarafı

Çağın gerisinde kalmış olan insanlar ile aranda bir uçurum olur. Kişisel olarak çok fazla düşünmüyor olman kendini ihmal etmene sebep olur. Yeni öğrendiğin şeyleri sürekli olarak araştırıp incelemen bilgiyi anlamlandırma sürecini uzatır.

Aydınlık tarafı

Mantığa sığmayacak buluşlar ortaya koyarsın. Neptün Kova döngüsünde doğduysan modern bilimi ve teknolojiyi yakından takip etmekten zevk alırsın. Durmadan yenilenmeyi ve yenilikçi olmayı kendine bir görev edinirsin. Dostluklara ve arkadaş ilişkilerine oldukça fazla değer verirsin. Başkalarını düşünüyorsun onların hissi olarak düşüncelerine ve fikirlerine saygı gösterirsin.

Kariyerde

Geleneklerine bağlı olan insanlar ile iş hayatında ekip olamazsın. Hiç şüphesiz kariyerde bu yerleşim seni bir bilim insanı olmaya verimli hale getirir. Özgür düşünmeyi seversin. İşinde de özgür olmak istersin. Otoriter patronlar ile anlaşamazsın. Çalışma arkadaşların senin iş yerinde senin fikir zenginliğinden çok yararlanır.

İlişkide

Neptün Kova burcundaysa ilişki konusuna gereken ilgiyi göstermezsin. Çünkü mantıksal veriler ve bilgiler bu yerleşimde senin için ön plana çıkar. Sana platonik olarak bağlı birinin duygularına karşılık veremediğin için üzülürsün. Yalnızlığın ile meşgul olan bir insansın. Bu döngüyü kırmak için bir mucize gerekir.

Ailede

Mütedeyyin bir aile yapısı senin sahip olduğun zihniyetine ters düşer. Tartışmalara girdiğin kibar dille onlara yapını anlatırsın. Seni anlayış ile karşılarlar. Ailenin geleceğin ile ilgili önerdiği planlara şüphe ile yaklaşırsın. Onların önerileri üstünde didik didik incelme ihtiyacı güdersin.

Neptün Balık Burcunda

Neptün balık burcunda mistisizmi simgeliyor. Neptün sanatsal alanlarda olan üretkenliğini hat safhaya çıkarıyor. Kendi iç dünyanı yeniden keşfetmek için kendine olanaklar sağlayabilirsin. Ruhani ve Manevi yönlerinin geliştiğini hissediyorsun. Balık burcu Neptün’ünün yönettiği burçtur.

Karanlık tarafı

Normalden fazla alınganlık gösterirsin. Zorluklar karşısında umutsuzluğa çok çabuk kapılırsın. Zaman zaman insanları katı bir şekilde yargılamaya tabi tutarsın. Az konuşmak kendini yeterince ifade edememene sebep olur. Alışılmışın dışında ilgi alanların olur.

Aydınlık tarafı

Neptün Balık burcundaysa kişisel yeteneklerin ve becerilerin ile ortaya harika eserle çıkarırsın. Bu konuda Neptün sana üretkenlik kazandırır. Manevi duyguların ve merhametin artar. Etrafına karşı daha ilgili ve yardımsever olursun. Sabırlı ve daha dikkatli bir ruh halinde hareket edersin.

Kariyerde

Müzik resim bale gibi alanlarda farklı fikirler ve değerli eserler ortaya koyarsın. Genellikle yeteneklerin üzerinden para kazanmak sana daha cazip gelir. Bu durum seni hiç beklemediğin anda şöhret ile tanıştırabilir. Kendi işinde veya başkasının işinde değişik bir adalet anlayışına sahip olursun.

İlişkide

İlişkinde yaşanılan yanlış anlaşımlara gereğinden fazla reaksiyon gösterirsin. Kırılgan ve çabuk umutsuzluğa kapılan yönünü bu durumda etkili olur. İlişkide kararsız tavırların göze batmaz. Yalnız bir Balık burcuysan romantik yaklaşımların ile karşı tarafın ilgisini rahatlıkla çekersin.

Ailede

Sanatsal alanda gösterdiğin başarıların ile ailen gurur duyuyor fakat onlar akademik anlamda da başarı elde ederek bu başarılarını taçlandırmanı isterler. Neptün Balık burcundaysa kariyer anlamında bir çatallaşma yaşarsın. Geleceğinde pişmanlık duyacağın işler yapmak istemezsin. Fakat aileni de fikirlerini önemsersin.

NEPTÜN EVLERDE

Neptün 1. Evinde

Neptün birinci evde burcunun taşıdığı özelliklerinin zayıflamasına yol açar. Kendine olan öz güveninde problemler yaşarsın. Sahip olduğun egondan vazgeçmeye başlarsın. Empati kurmayı ve başkalarının içinde bir şeyler yapmayı kendinde hedeflersin.

Neptün 2. Evinde

Yanılgılar ve dikkatsiz davranışlar para kayıplarına yol açar. Finansal olarak yaptığın yatırımları kontrol altında tutarsın. Para konusunda karmaşalar yaşarsın. Karşılaştığın olaylara, işine, ikili ilişkilere daha ruhsal ve duygusal açılardan bakmaya başlarsın.

Neptün 3. Evinde

Neptün 3. Evde konuşmanı üslubunu ve iletişimsel yönleri etki altında alır. Kendini yazı aracılığı ile daha iyi ifade edebildiğini düşündüğün durumlar ile karşılaşırsın. Yanlış anlaşılmaktan ve anlamaktan korktuğun için oldukça temkinli hareket edersin.

Neptün 4. Evinde

Ailen ile aranda içinde saklı kalmış güçlü bir bağ olduğunu fark edersin. İçsel olarak kendin ile yüzleşir ve bir farkındalık oluşturursun. Bu durum keşfetmediğin ormanda ilerlemek gibi tehlikeli ve maceraperest gelir.

Neptün 5. Evinde

Yaratıcı tarafının artığını hissedersin. Sinema tiyatro gibi oyunculuğunu sergileyebileceğin alanlarda verimli olursun. Sezgisel kabiliyetin artar. Sanat konusunda ilham almak ve vermek senin için çok kolay olur. İlişki konusunda ihmalkarlık yapasın.

Neptün 6. Evinde

Yardımsever olursun. Çevrendeki insanların ihtiyaçlarını karşılamak sana iyi hissettirir.  Fedakârlık kavramının ruhuna anlam kazandırdığını düşünürsün. Organizasyon konusunda ve pratik hızlı çözümler üretmekte zorlanırsın. Hizmet sektöründe başarılı işler ortaya koyarsın.

Neptün 7. Evinde

İş konusunda ve Evlilik, ilişki konusunda daha idealist olmayı tercih edersin. Hayatındaki insanları yanlış tanıdığını fark edersin. Hayal kırıklığına uğrarsın. Yeni biri ile tanışmadan onu iyi tanımalı ve değerlendirmelisin. Arkadaşların tarafından her zaman destek görmek istersin.

Neptün 8. Evinde

Sigorta, miras ve borçlar konusunda gizli kalmış ayrıntılar gün yüzüne çıkar. Muhasebe ve gelir gider dengesini iyi kurman gerekir. Finansal konularla ilgili olarak dikkat etmen gereken bir süreç. Bir takım psikolojik korkuların günlük rutinlerinin aksamasına neden olur.

Neptün 9. Evde

Zihin aşırı düzeyde sezgisel olarak çalıştırırsın. Tasavvufi konular ile ilgilenirsin. Toplumsal kurallardan farklı boyutlara ya da normlara ilerlemek istersin. Eğitimin konusunun üzerine fazla düşerek bitirmen gereken tezi veyahut ödevi erken bitirirsin.

Neptün 10. Evinde

Kariyerin konusunda karmaşa ve kararsızlık hâkim olur. Tecrübeli isimlerden öneri almayı denersin. Ulaşabildiklerinden daha fazlasına ulaşmak için elinden geleni yapısın. Ruhsal ve bedensel olarak yorulduğunu fazlasıyla hissedersin. Aile bireylerinden binini kendine idol olarak görürsün.

Neptün 11. Evinde

Arkadaş çevreni ve arkadaşlarını dikkatli seçmen gerekir. Hayallerini gerçekleştirmek için çaba harcamak yerine hayal kırıklıklarından sızlanırsın. Bu konuma sahip biri isen yaşamında hümanist duygular güdersin. Hayatın gerçeklerinden kaçar onları reddedersin.  

Neptün 12. Evinde

Sahip olduğun özellikleri ifade etmekte oldukça rahatsın. Çevrendeki insanların sorunları ile yakından ilgilenirsin. Negatif duygulardan kolayca etkilendiğin için olumsuz düşünceleri kendinden uzak tutmak istersin.

Astrolog Zeynep Turan

Yazının Bütün Hakları Saklıdır

Kaynak Gösterilerek Dahi Kullanılamaz

14.07.2020