Yükleniyor . . .

KENDİNLE YÜZLEŞMEYE HAZIR MISIN?

KENDİNLE YÜZLEŞMEYE HAZIR MISIN?

KOÇ (21 Mart - 20Nisan) 
 
Öncüsün, 
Elementin Ateş, 
Pozitifsin!
Yönetici Gezegenin: Mars
Doğal Evin: 1.Ev 
İnatçı, agresif, sabırsız, hazırcevap hallerin; enerjin, zekan ve cesaretin ile birleşince böyle bir Koç insanı ortaya çıkıyor işte.
 
Gerçek bir görev insanı olduğunu söyleyebiliriz. Kendi projelerin ve planların üzerinde kurduğun sistem, hedeflerine ulaşmak için izlediğin yol takdire şayan. Peki, nasıl oluyor bu? Hedefine hemen ulaşma ve başarılı olmak isteğinin baskın olması gibi gözükebilir. Biraz daha derine inersek; buna ulaşmak için aslında içten içe kendine uyguladığın baskıyla, kendini ittirdiğini sende görebilirsin. İçindeki kaygı ve vesvese seni sürekli dürtüp, en iyi performansa ulaşana kadar rahat bırakmıyor…
 
Çoğu zaman kendini sorguluyor olsan da, bir şeyi istersen yapabileceğini sen de iyi biliyorsun. Boş geçen bir gün ve monoton bir yaşam… Hiç de senin tarzın değil! Kendini tekrar eden şeyler seni o kadar sıkıyor ki. Yeni insanlar ve yeni yerler sana heyecan vermeye söz birliği etmiş olmalı. 
 
Belki de en büyük sorunun, sabırsız oluşun. Yaşamın akışı sana ayak uydurmakta çoğu zaman zorlanıyor. Her gününü, son gününmüş gibi yaşıyorsun. Bu acelecilik, o yüzden değil mi? En çokta seni yavaşlatan insanlara, sorunlara hiçbir şekilde çözüm üretemeyenlere tahammülün yok. Çünkü sen her zaman harekete geçmenin gücüne inanırsın. Kimse seni yavaşlatamaz, yavaşlatmamalı!
 
BOĞA (21 Nisan - 20 Mayıs)
 
Sabitsin, 
Elementin Toprak, 
Negatifsin!
Yönetici Gezegenin: Venüs
Doğal Evin: 2. Ev
Görsel zevk, kararlılık, pratiklik seni tanımlarken; maddiyatçı, bencil ve sabit fikirli halin kişisel özelliklerini tamamlıyor.
 
Boğa insanı olarak yaşamında her daim düzen arıyorsun ve kontrolden çıkan durumlar seni endişelendiriyor. Güvenli sularda yüzmek istiyorsun, risk almaya ne gerek var değil mi? Bu temkinli adımlarının en büyük sebebi de, değişikliği bir türlü kabullenemiyor oluşun. Daha önce karşılaşamadığın durumlar seni güvensiz hissettiriyor, bu yüzden yeni tecrübelerden uzak durmayı seçiyorsun. 
 
Yaşamında adapte olduğun her şey senin için oldukça değer taşıyor. Bu durum etrafındaki insanlar için de geçerli. Sevdiklerine öyle bağlısın ki, yeni tanıştığın insanlar hayatında çok fazla yer edinmiyor. Çok tanıdığım var demektense, az ama öz dostlarım var diyebilmek senin için gerçek bir mutluluk. Çünkü çoğu zaman bir yenisine alışmak, sahip olduğun değerlerin kayboluşunun bir resmi… Aşkta ise ilgi gördüğün ve bağlılığın kuvvetli olduğu bir ilişkinin içerisinde olmak sana huzur veriyor.
 
Güzelliğe önem veriyorsun. Kimi zaman bir ilişkiye başlama sebebin, aslında sahip olduğun koleksiyona güzel bir parça daha ekleme mantığından geçiyor. Değişimi kabul etmeyen Boğa burcu olarak, keyfi konuların hakkını en iyi şekilde veriyorsun. Sert ve ulaşılamaz görüntünün tam aksine, duyguların o kadar hassas ki... Sert bir söz seni kolaylıkla incitebilir, sevgilinin en ufak hareketi onunla ilgili şüpheye düşmene sebep olabilir. Seni tanıyanların, bundan haberi bile yok. Çünkü sen bunu karşındakine, sanki hiçbir şeyi umursamıyormuşsun gibi aktarıyorsun. “Ne yaparsan yap, kafama takacak değilim” imajı yaratmakta üstüne yok!
 
İKİZLER (21 Mayıs - 20 Haziran)
 
Değişkensin, 
Elementin Hava,
Pozitifsin!
Yönetici Gezegenin: Merkür
Doğal Evin: 3.Ev
Konuşkan, hareketli, entelektüel bir insan; aynı zamanda maymun iştahlı, geveze ve duyguları ciddiye almayan kişilik…
 
Oturup bir köşeden hayatın akıp gidişini izlemek mi? Bunu asla yapmadın. Hayat, topu sana attığında karşılık vermeye asla geç kalmadın! Oyun bazen zorlaştı, sen daha da hızlandın. Bir an durup düşünmeden enerjini ve heyecanını dahil ettin yaşadıklarına. Arada kendine dönüp bakmaya fırsatın bile olmadı çoğu zaman. Peki şimdi dönüp bakmaya ne dersin?
 
Çoğu zaman koşturmaktan yorulmuşken, bunu dışarı asla yansıtmıyorsun. Çünkü yıprandığını insanların fark etmesi demek, sana duyulan hayranlığın sonuna gelindi demek! Diğerleri senin şevkini görüp bundan ilham alırken, aslında oldukça bıkmış bir şekilde durumu götürmeye devam ediyorsun. 
 
Zaman konusunda oldukça cömert davranırken, sahip olduklarını paylaşmak senin için asla sorun oluşturmuyor. Kimseyi yarı yolda bırakıp gitmek istemiyorsun. Bazen kendin için zaman ayırman gerektiğini de hatırlamalısın. Arkadaşlarınla o kadar çok vakit geçiriyorsun ki, yalnız kalmak nedir, unutmuş bile olabilirsin.
 
Aklınla ve keskin dilinle edindiğin mevkiler seni daha çok mutlu ediyor. Kendini en güzel ifade edebildiğin alanlarda odak noktası olmaktan oldukça mutlusun. Keskin dil demişken… Hadi itiraf et, dedikoduyu seviyorsun değil mi? Seni zeki yapan özelliklerinden biri de sonsuz merakın. Kulak misafiri olduğun dedikodulardan, bazen çok ilginç şeyler yakalayabiliyorsun. Tek problem, insanlara yaklaşımının oldukça yüzeysel olması... Çevrendekilerin sahip oldukları değerleri görmeyi es geçip, seninle olan ilişkilerine göre onları yargılıyorsun. “Derdin tasan beni bağlamaz, aramız iyi mi onu söyle bana?” derken de olukça rahatsın.
 
YENGEÇ (21 Haziran - 21 Temmuz)
 
Öncüsün,
Elementin Su, 
Negatifsin!
Yönetici Gezegenin: Ay
Doğal Evin: Yengeç
Korumacı tavırlar, duygusallık, güçlü sezgiler; aynı zamanda kıskançlık, aşırı ilgi ve kaygılı bir kişilik…
 
Dışarıdan oldukça dingin ve güçlü bir görüntü çizerken, içeride bir yerlerde hala güven arayışında olan savunmasız biri, kabuğuna çekilmiş sürekli sana sufle veriyor. Ama genel olarak pozitif birisin; meselelerin yaşamını, zamanını çalmasına asla izin vermiyorsun. Stratejik oynamak, belli bir yol çizerek hareket etmek, zorluklarla başa çıkabilmek çok büyük bir mesele değil senin için.
 
Evhamlı olduğunda ise başrolü sana ait felaketlerle dolu bir senaryo yazmakta oldukça başarılısın. Sonuç beklemek senin için sancılı bir süreç. Bu sancılı süreçte de, en çok arkadaşlarını ve aileni aklındaki paranoyalarla sıkıyorsun. Aslında sadece kötü düşüncelerini değil, başına gelen iyi şeyleri de herkesle doyasıya paylaşmak ve onlardan fikir almak en sık yaptığın şey… 
 
Sadece kendini anlatmıyorsun, etrafındakilerin yaşadıkları ve hisleri de senin için oldukça önemli. Onların ne hissettiğini çok iyi anlıyor ve problemlerine içten bir şekilde yaklaşıyorsun. Öte yandan çevrendekilerle uyum içerisinde olmak senin için oldukça önemli. Gizli üstünlük savaşları, küçük düşmanlıklar... Sen bu oyunda yoksun. 
 
Duyguların seni asla bırakmıyor, sürekli olarak hissettiklerinle yaşıyorsun. Radyoda duyduğun bir şarkı, belli bir koku, bir çiçek ya da bir resim geçmişe dair hatıralarını sakladığın sandığın kapağını aralayabilir. Geçmiş demişken; değişikliklere hiç açık olmadığının farkında mısın? Evet, denenmemiş şeyler senin gözüne cazip gelir belki ama bunların hiçbiri, seni aslı yapman gerekenlerden alıkoymaya yetmez. Çünkü önceliği neye vereceğini iyi bilirsin. “Ah, ah nerede o eski…”diye başlayan cümlelerin sonu yok.
 
ASLAN (23 Temmuz - 23 Ağustos)
 
Sabitsin,
Elementin Ateş, 
Pozitifsin!
Yönetici Gezegenin: Güneş
Doğal Evin: 5.Ev
Cesaret, cömertlik, kuvvet senin özelliklerin ama yeri geldiğinde otoriter, kibirli ve gösterişe düşkün hallerini de görmezden gelmemek lazım…
 
Duygularını yaşıyorsun, evet! Üzüntü, sevinç, mutluluk, heyecan, aşk, keder... Koca bir tiyatro sahnesindeki oyuncu gibi, rolünü ustaca seyircilere sunuyorsun. Aslında yaşamın içerisinde önemli bir rolün olduğuna inanıyorsun. Ne olduğunu bulmak yaşam boyu sürse de, bu arayış seni yaşama bağlı kılıyor. Arayışın, seni yaşamla iç içe kılarken; atıldığın her yeni tecrübeyle kendini bulmaya bir adım daha yaklaşıyorsun. Kim bilir, belki de aramak senin için en iyisi…
 
Yaşamında sorun teşkil eden durumlar hiçbir zaman kalıcı olmadılar. Çünkü harekete geçmenin gücüne inanıyorsun. Ne yapacağını oturup düşünmek yerine anında harekete geçmek daha etkili bir yöntem senin için. Öyle çok aşk acısı çeken tiplerden de değilsin. Aşıkken çok aşık ve sadık; ama ilişki bittikten sonra asla geri dönmeyen, gururlu bir Aslansın sen!  Ayrılık acısını abartmadan yaşayıp, çok zaman geçmeden günlük hayatına geri dönüyorsun. Hızla hareket ederek, kendini incinmekten koruyorsun. Güçlüklere göğüs geren biri olarak, hassas yanını kimseye göstermek istemiyorsun. Cesaret, senin masken; takdir edildiğini bilmek ise maskenin ışıldayan süsleri…
 
Seni özel kılan da, bu yanın işte.  İçeride başa çıktığın duygular, dışarıda başın yukarıda dimdik yürümene engel değil. Ama bazen o kadar çok saklıyorsun ki duygularını ve sıkıntılarını. Zaten güçlü bir kişiliğin var, bazı şeyleri sevdiklerinle paylaşmaktan çekinmemelisin. “Hayat devam ediyor, sıkıntıların üzerinde durmaya değmez” diyerek geçiştirdiğin anlar içinde büyümesin, dikkat et. 
 
BAŞAK (24 Ağustos - 23 Eylül)
 
Değişkensin,
Elementin Toprak, 
Negatifsin!
Yönetici Gezegenin: Merkür
Doğal Evin: 6.Ev
Ayırt edebilme gücü, dostluk, inceleme yeteneği de seni anlatıyor; evhamlı, takıntılı ve hastalık hastası tavırların da seni anlatıyor…
 
Ne kadar güçlü bir iraden var! “Olmadı bu” düşüncesinden kurutulmak için o kadar çok çalışıyorsun ki… Mükemmeli yakaladığından emin olmalısın, çevrendekiler de… En iyisinin ne olduğunu sadece aramakla kalmıyor, ona ulaşmak için elinden geleni yapıyorsun. İç kavgalarının başlıca sebeplerinden biri de bu. Kendini sürekli eleştiriyor, “neden daha iyi değil?” diye sormaktan alıkoyamıyorsun. 
 
Gizemlisin. Kimsenin kolaylıkla çözemediği bir karaktere sahipsin. Çok tanımadığın insanlardan bir adım geri dururken, sevdiklerin dahi sana fazla yaklaşamıyor. “Her şeyi paylaşmaya ne gerek var” değil mi? İnsanları hayatına çok fazla dahil etmek istemiyor, hep bir mesafe koyuyorsun. İç dünyanda bazı şeyleri çok derinden hissederken, dışarıya bambaşka bir görüntü veriyorsun. 
 
Hayır, duygusuz falan değilsin; senin için hep bu söyleniyor belki ama değilsin. Aksine duyguların yoğun ve oldukça hassas… Ama mantığın hep ön planda, her konuda ona danışıyorsun. Kalbi genelde duygular yönetir ama sende durum farklı. Burada da beynin söz sahibi… Çünkü mükemmele anca bu şekilde ulaşabileceğini düşünüyorsun.  
 
Soğuk ve mesafeli duruşunun altında çevresindekilere yardım etmek için çırpınan biri var; adeta gizli bir el gibi. Arkadaşlarına tavsiye vermek, aç hayvanları beslemek, hasta bitkileri tedavi etmek… Yaşam belirtisi gösteren her canlı, senin gözünde derinlemesine bir sevgiyi hak ediyor. Görünen arkasındaki gizli bir hazine gibi, oldukça değerli bir kalbin var. Tek isteğin insanlara faydalı olmak, en sık kullandığın cümle ise “nasıl yardımcı olabilirim?”.
 
TERAZİ (24 Eylül - 23 Ekim)
 
Öncüsün,
Elementin Hava,
Pozitifsin!
Yönetici Gezegenin: Venüs
Doğal Evin: 7.Ev
Denge, adalet, zerafet; bunun yanı sıra tembellik, hareketsizlik ve ikili ilişkilere eğilimli olmak…
 
Yaşamına dahil olan insanların hiçbirisi tesadüf eseri bulunmuyor. Her biri senin için oldukça önem taşırken, onlara hak ettikleri değeri vermek için elinden geleni yapıyorsun. Biliyor musun, seni onlara bağlayan en büyük sebeplerden biri de bu. Her birine özverili yaklaşımın, onlara kendini özel hissettiriyor. Dostane yaklaşımın altında, pek belli etmesen de, senin de beklentilerin var. Aşk ve sevilmek için çoğu zaman kendini çaresizce kıvranırken görebilirsin…
 
En son ne zaman birine hayır dedin? Hatırlamakta muhtemelen zorluk yaşayacaksın, çünkü sen “hayır” demeyi bilmeyenlerdensin. Şu “hayır” diyememe belası yüzünden, yapamayacağını bildiğin halde üstlendiğin sorumlulukların haddi hesabı yok. Çoğu zaman sert tepkilerle karşılaşırken, yüzündeki gülümsemeyi sağlam tutarak aslında çok kırgın bir şekilde de işini yapmaya devam ettin, öyle değil mi? Sahip olduğun her şeyi paylaşmak, asıl dostlarını görmek için iyi bir çözüm değil, bunu unutma. 
 
Çatışmalardan ve keyifsiz durumlardan hoşlanmıyorsun. Zorbalığa, kabalığa yaşamında asla yer vermedin. Eğer sonunu belirleyebilseydin, sen mutlu bir sonla biten yaşamı seçerdin. Sürekli mutluluğu ve düzeni sağlamak için o kadar çok çaba harcıyorsun ki radikal bir karar almak senin için neredeyse imkansız. Meydana getireceği değişimler belki yıkımlar yaratabilir, hayır buna dayanamazsın! 
 
Düzenim, huzurum bozulmasın derken bazen olaylara karşı duyarsızlaşabiliyorsun. “Bana dokunmayan yılan bin yıl yaşasın” mantığı en büyük hatan. Olaylara dahil olmaktan ve denemekten asla korkma. Sen, yaşamını yoluna sokacak her şeye sahipsin. 
 
AKREP (24 Ekim - 22 Kasım)
 
Sabitsin, 
Elementin Su, 
Negatifsin!
Yönetici Gezegenin: Mars-Pluto   
Doğal Evin: 8. Ev
Sezgi gücü, hakimiyet, akıl; aynı zamanda kuşku, kin ve intikam duygusu seni sen yapan özelliklerin…
 
Akrep dendiğinde akla gelen; Güç, irade ve azim!  Sapasağlam bir karaktere sahipsin. Görünüşte her şey bu şekilde gözükürken, aslında içeriden yaşadığın duygu değişimlerini en iyi sen bilirsin. Sakin ve dingin bir resmin altında gerçekleşen koca bir kaos…
 
Gücünü, en etkili şekilde kullandığın bölüm de burada başlıyor aslında. Yoğun hislerini kontrol altına alarak, verimli bir şekilde nasıl kullanabileceğini çok iyi biliyorsun. Denenmemiş şeyleri denemek en büyük zevkin. Uçlarda yaşadığını bile söyleyebiliriz. Dilin de çok güçlü senin. İnsanlarla iletişim kurmakta zorlanmıyorsun, hatta tatlı dilli biri bile diyebilirler senin için. Ama bunun altında yatan neden insanları yönlendirme isteğin ve bunu çok iyi başarıyor olman. Patlıcan sevmeyen bir insana 2 dakikada patlıcan yedirir, çikolata delisi birini anında çikolatadan soğutursun. Sözlerin etkili ve amacına hizmet eder bir şekilde senin emrinde. 
 
Karşılaştığın durumları en iyi ve etkili bir şekilde halletmek için oldukça çaba gösteriyorsun. Hızlı bir şekilde atıldığın işte, başarıyı yakalamak istemenin içgüdüsel bir yanı olduğunu söylemek yanlış olmaz. Hele ki konu sen olunca… Yaşamda başarman gereken şeyler olduğunu uzaklardan bir ses sana fısıldarken, asla yenik düşmene fırsat oluşturacak bir duruma izin vermiyorsun. 
Karşına çıkan yeni fırsatlara düşünmeden atılmak yerine, yaşamına olan katkılarını derin bir şekilde incelikten sonra harekete geçiyorsun, tıpkı güçlü bir savaşçı gibi. Çoğu zaman kendini acımasız dünyada yalnız bir savaşçı gibi hissetsen de, kendine güvenmeyi sana içgüdülerin öğretiyor. 
 
Hissettiklerini ifade etmek senin için oldukça zor. Birçok rengi barından bir tablo düşün, işte o sensin, sen ve hissettiklerin. Hangi kelimeler böylesine güzel bir kaosu anlatmaya yetebilir? “Zıtlıkların içindeki uyum” gibisin…
 
YAY (23 Kasım - 21 Aralık)
 
Değişkensin,
Elementin Ateş, 
Pozitifsin!
Yönetici Gezegenin: Jüpiter
Doğal Evin: 9.Ev
Felsefik yapı, iyi niyet, neşe; aynı zamanda özgürlüğüne fazla düşkün olma, sabırsızlık ve çabuk bıkma…
 
Yaşama bakış açını en güzel açıklayan cümle; “yarın, yeni bir gün”.  En karanlık düşüncelerin arasında boğulurken bile, sonunda bir ışığın gelip seni bulacağına olan inancın, seni yaşama bağlıyor. Geleceğe, olacaklara, zamana güveniyorsun… Yaşamın doğal akışı, tesadüfleri, karmaşası seni korkutmuyor. Sadece planladığın işlerin yolunda gitmemesinden hoşlanmıyorsun. Aslında o kadar pozitif yaklaşıyorsun ki hayata… Sende küçük bir çocuğun saflığı var sanki. Onlar nasıl sonunu ve olurunu düşünmeden isteklerini dile getiriyorlar, aynen sen de öylesin. Sana gerçekleri hatırlatanlara da “ben istiyorum, bir şekilde olur işte. Hem neden olmasın ki” diyorsun. 
 
Hayat akıp giderken, karşına çıkması muhtemel her bir yeni tecrübe fikri dahi seni çok heyecanlandırıyor. Çünkü sen, keşfetmek için yaratılmışsın!  Seyahat, yeni insanlar, daha önce görmediğin yeni şeyler… “Yeni” kelimesi nerede olursa olsun, ilgini o noktaya odaklıyorsun. Yaşamında heyecanı eksik tutmayan bu durumun, seni nelere sürüklediğine bir bakalım…
 
Hiç ölçüp tartarak karar verdiğin oldu mu? Bu soruya cevabını az çok tahmin edebiliyorum. Çünkü senin ruhunu besleyen de tam olarak bu.  Anı yaşamak varken, karar aşamasında düşüncelerini bir oraya bir buraya sürükleyen küçük kaygılara asla yer vermiyorsun.  
Yaşamın sürprizlerini göremeyen birinin ihtiyacı olan tam olarak sensin. Bu durum her zaman geçerliliğini korumuyor elbette. Melankolik bir yapıya sahip değilsin, ancak canın sıkıldı mı oldukça zor birine dönüşüyorsun. Üstelik bu durumun içinden çıkılmaz, anlaşılması zor olduğunu düşünüyorsun Merak etme, seni anlayan o kadar çok insan var ki… Sen yeni sayılmazsın.
 
OĞLAK (22 Aralık - 20 Ocak)
 
Öncüsün,
Elementin Toprak, 
Negatifsin!
Yönetici Gezegenin: Satürn
Doğal Evin: 10. Ev
Çalışkanlık, dayanma gücü, organizasyon yeteneği; aynı zamanda kuşku, sert tavırlar ve huzursuz yapı seni anlatıyor…
 
Hayatı ciddiye alman gerektiğine dair nasihatları oldukça az işitmiş olmalısın. Çünkü bunu aslında en iyi bilenlerden biri de sensin. Kafanda dönen soruların, kaygılı iç geçirişlerin en büyük sebebi de bu doğruyu, en derinden kabullenmiş olman. “Sorumluluklarımı yerine getiriyor muyum?”, “Gerçekten elimden geleni yapıyor muyum?” “Kendime güvenim tam mı?” hiç bitmeyen soru işaretleri… Aslında hedeflerine ulaşmak için gereken azme, sorumluluk bilincine sahip olduğunu sende çok iyi biliyorsun.
 
İlişkiler… Gerçekten bu konuda söylemek istediğin çok şey olmalı. Göz ardı ettiğin bir gerçek olduğunu söyleyerek başlayabiliriz. İlişkilerinde duygusal yoğunluğa yer vermiyorsun. Çünkü hayatın kendisi böyle bir şeye müsaade edecek bir yer değil. Aslında ihtiyacın olan, o duyguları da biraz işin içine katmak. Hatta buna o kadar çok ihtiyacın var ki… Bu derin bir yokluk. Kaygıların gün geçtikçe bu boşluğu derinleştiriyor, farkında mısın?
 
Ah, bir de şu işleri zorlaştırma çabaların yok mu! Kolay iş sana göre değil. İllaki kulağını tersten tutacaksın. Nerede engebeli bir yol var, sen o yolda ilerliyorsun. Sonunda başarıyorsun evet, ama bu yolda kayıpların da çok oluyor. Farkında değilsin…
 
Keskin bir zekaya ve güçlü bir azimliliğe rağmen çoğu zaman güvende olmadığın fikrinden kurtulamıyorsun. Çatışan duygular ise seni hiç bırakmıyor. Aslında iç dünyan canlı bir kaos içerisindeyken, düzensizliğe asla tahammül edemiyorsun. İronik bir şekilde düzensizlik kendini sorgulamana yol açıyor. Belki de ihtiyacın olan, kendini biraz daha tanımayı denemek.
 
KOVA (21 Ocak - 18 Şubat)
 
Sabitsin,
Elementin Hava, 
Pozitifsin!
Yönetici Gezegenin: Uranüs
Doğal Evin: 11.Ev
İnsan sevgisi, orijinal fikirler, yenilik isteği; aynı zamanda bilmişlik taslama, serbestlik dürtüsü ve muhalefetçi tavırlar…
 
“Neden?” diye sormaktan asla vazgeçmiyorsun. Seni tatmin etmeyen nedenler, nedensizlikleri beraberinde getiriyor aslında ama yine de merak ediyorsun işte. En büyük “neden” lerini de insanlar oluşturuyor yaşamında. Bir türlü oturmayan ilişkiler, belli bir süreden sonra sekteye uğrayan dostluklar… 
 
Aslında tek istediğin, samimiyeti yakalayabilmek; karşı tarafla arandaki o görünmez mesafeli yıkmak. Tüm açıklığıyla içindekileri dökmek neden bu kadar zor gelir ki? Sen, sevgini vermeye hazır dururken bu kadar zor olmamalı. Farklı dostluklar, harika bir ilişki, uyumlu arkadaşlıklar ve bunlarla birlikte gelen mutluluk. Dünya ne kadar güzel bir yer olurdu böyle, değil mi?
 
Havaisin, daldan dala konduğun durumlar çok fazla. Ama bunun tek sebebi her konuyu araştırma, anlamını çözme isteğin. Bazen insanlar sana çok boş geliyor, sanki bu hayatta hiçbir amaçları yokmuş gibi… Onlarla arkadaş kalmak iyi, güzel ama duygusal bir yakınlaşma için yeterli değiller. Zor beğeniyorsun, kafa yapısı seninle aynı olmayan kişiyle her hangi bir paylaşım yaşaman imkansız. Çapkın gibi bile görebilirler seni, ama arıyorsun işte. Doğru insanı; senle aynı zeka seviyesindeki doğru sevgiliyi arayıp duruyorsun!  
 
Farklı bir karaktere sahip olduğun, bu konuda takındığın tutumda dahi kendini gösteriyor. Başkaları için değişmekten asla hoşlanmıyorsun. Sen, her durumda kendin olmalısın İlişkilerindeki en büyük problemde buradan çıkıyor. İnsanlar sana benzemeli, sana göre davranmalı… Kim olduğunu unutup, başkalarının istediği gibi olmak ya da başka birine dönüşmek fikri dahi seni korkutmaya yetiyor. Sabit niteliğin garip ikilemlerle kendini gösteriyor. Savunmasız olduğunu aynı zamanda çokta özel biri olduğunu düşünen kaç kişi vardır ki?
 
BALIK (19 Şubat - 20 Mart)
 
Değişkensin,
Elementin Su,
Negatifsin!
Yönetici Gezegenin: Neptün
Doğal Evin: 12.Ev
Dost canlısı, yardımsever, merhametli yapı; aynı zamanda hayal dünyasında yaşayan, kararsız ve alıngan özellikler…
 
Soyut derinliklerde yüzerken, yaşamın içerisindeki görüntüler, hisler ve etkileşimler, senin toz bulutundan oluşan iç dünyana dahil olmak için yola çıkıyor. Öyle hemen değil, önce pembe toz bulutu filtresinden geçtikten sonra… Bu, gerçeklerle başa çıkamadığın anlamına gelmiyor. Yaşamı, mutlu sonlarla biten romantik bir film gibi algılamayı seçerken, herkesin en güzel düşüncelere sahip olduğu bir yaşam ise tek düşün...
 
Bunların en büyük sebeplerinden biri de, duygularla dolu kalbin. Seni mutlu eden, heyecanlandıran bir durum yaşamına dahil olduğunda, duygularını sonuna kadar yaşamayı seçiyorsun. Güzel bir proje ya da çok güzel bir ilişki… Bunlar sana ilham veriyor.
 
Bir de resme uzaktan bakalım… Gerçek mutluluğa ya çok yaklaştığımızı sanıyoruz ya da artık aramaktan pes edip düşlerimizde yaşatıyoruz. Yaşamın gerçekten zor olduğunu kabullenip, mücadele etmeye devam ediyoruz. İşte tam olarak senin yaptığında bu! Büyük üzüntüler seni oldukça derinden etkilerken, ayağa kalkıp yürümeye devam ediyorsun. Aslında mutlusun, en büyük enerjini de buradan alıyorsun. Gücünü ise paylaşarak alıyorsun. Yardıma ihtiyacı olan kim varsa ona yardım etmeye hazırsın.
 
Biraz tembelsin, keyfine düşkünsün ama çalıştığın vakit de başarılarla dolu bir kariyer hayatının içinde buluyorsun kendini. İş hayatına herkesten bir adım önde başlıyorsun, çünkü yaratıcısın. Herkesin aklına gelmeyen, senin aklına geliyor. Bazen fazla kaptırıyorsun kendini hayallerine ama olsun, mutlusun. İki tane dünyan var senin. Kimsede olmayan!
 
Astrolog ZEYNEP TURAN
Yazının Tüm Hakları Saklıdır 
Günün Ruh Hali
Ay, ateş burcunda büyüyen fazda. Etrafımızdaki dağınıklıkları toparlamak istesek de bu pek mümkün olmayacak. Duygusal iniş çıkış yaşayanlar, ruhsal sıkıntıları olduğuna kanaat getirerek, destek almaya karar verecek.
Zeynep Turan
Hakkında
Astroloji bir yol haritasıdır. Hayatınızla ilgili keskin bir viraj aldığınızı düşünüyor olabilirsiniz. Peki, o zaman size bir soru; İçinde bulunduğunuz dönemin hayatınızdaki en zor dönem olduğuna nasıl karar veriyorsunuz? Astroloji bunları yıl yıl cevaplıyor! Zeynep Turan; doğum haritanızda yani horoscope haritanızda, size özel olayları anlatırken, olayları nasıl yöneteceğinize dair danışmanlık da veriyor…Siz doğum bilgilerinizi veriyorsunuz, Zeynep Turan doğum anınızdaki gezegen konumlarından hayatınızda neyin öne çıktığını anlatıyor.
Yükselenini Hesapla
2023 Karar
Gezegen hareketleri 2023’ün seçilmiş bir yıl olduğunu iddia ediyor...