Yükleniyor . . .

JÜPİTER BURÇLARDA

JÜPİTER BURÇLARDA

Jüpiter bolluk ve bereket getiren şans gezegenidir. Mitolojide gezegenlerin babasıdır. Jüpiter maddesel kazançları yönetir. Her konuda yüce fikirliliği esas alır. Astrolojide Yay burcunun yöneticisi durumundadır.

Jüpiter Koç burcunda

Jüpiter Koç burcunda iş, eğitim ve manevi alanlarda yeniliklere açık hale getirir. Yeni fikirlerin ve düşüncelerin hayatına dahil olmasına izin verirsin. Güncel kalıp kendini yenilersin.

Karanlık Tarafı

Jüpiter burcun Koç ise kendine olan güvenini abartıp bu konuda aşırıya kaçarsın. Özgürlüğüne düşkün olur, bu da başına buyruk davranışlar sergilemekten kaçınmazsın. Kendinden emin olmadığın konularda risk alırsın. Finansal olarak güçlü olmana dayanarak harcamalarını arttırıyorsun. Birkaç konuyla birden ilgilenir bu sebeple konsantrasyonu ve motivasyonu bölünür.

Aydınlık Tarafı

Dostlarına ve arkadaşlarına karşı daha sıcak kanlı ve güvenilir davranırsın. Sert ve kaba bir dil üslubundan uzaklaşıyorsun. Her zamankinden daha zeki ve atılgan girişimlerde bulunursun. Jüpiter Koç döngüsünde doğduysan her zaman farklı insanlar ile tanışmak ve kaynaşmak istersin. Merhamet duygun kendine gelir. Kendine olan güvenin artar. Etrafına ılımlı davranışlar sergilersin. Lider vasfın kendini belli eder.

Kariyerde

Jüpiter Koç burcundaysa iş hayatında yeni öğrendiğin yöntemleri çok çabuk öğrenirsin. Kısa yoldan yükselmek, mevki sahibi olmak istersin. İş yerinde daha fazla inisiyatif kullanmaya başlarsın. Eğitim alanında kendini geliştirmek için yaptığın harcamaları arttırırsın. Tasarladığın projeler için daha girişken ve atılgan olursun. Özellikle satış- pazarlama alnında yeteneklerini konuşturursun.

İlişkinde

İlişkinde umursamaz ve sorumluluk sahibi olmayan biri gibi gözükmeye başlarsın.  Fakat bu konuya netlik getirmek için durumunu net bir şekilde açıklamayı da ihmal etmezsin. İlişkisi olmayan bir Koç burcuysan bu konuya vaktinin olmadığını düşünürsün. Evliliğinde sorunlara karşı zekice çözümler üretiyor olman yaşanacak uzun soluklu problemlerin önüne geçer.

Ailede

Ailevi kararlar alırken kendine özgü kurallara göre hareket etmen aile büyükleri tarafından eleştirilir. Başarılı projelere imza atıyor olman onlara gurur verir. Jüpiter Burcun Koç ise kardeşin ile ufak tefek maddi konularda burnunun dikine gitmek istersin. Yakın bir aile dostunun iş teklifini soyut bırakmaz teklifi somutlaştırırsın.

Jüpiter Boğa Burcunda

Jüpiter Boğa burcunda maddi ve ailevi konularda azim ve ferahlık getirir. Değişimleri kabul etmekten imtina edeceğin bir ruh haline bürünürsün. Jüpiter Boğa burcunda maddi kaynakları güvenli ve verimli kullanılmasını temsil eder.

Karanlık Tarafı

Jüpiter Boğa döngüsü doğumluysan yeni fikirlerine zihnini kapatırsın. Alışkanlıklarını değiştirmeni teklif eden insanlardan lafını esirgemezsin. Kişisel zevklerine daha çok önem vermeye başlarsın. Zaman zaman sorumluluklarından feragat etmek istersin. Gösterişli olmak ister ve farklı zevkler edinirsin. Başkalarının başarılarını küçümseyeceğin anlar yaşanır. Sahip olduğun her şeyin en iyisi olması isteği takıntıya dönüşür.

Aydınlık Tarafı

Emek verip kazandığın her şeye sahip çıkmak ve onları güvende tutmak istersin. Eğlenceli ve cana yakın arkadaşlıklara sahipsin. Duygusallığa ve manevi yönlere değer vermesini biliyorsun. Daha sakin ve sabırlı hareket ediyorsun. Yeteneklerini yeniden keşfedersin. Jüpiter Boğa döngüsünde doğduysan büyük bir dayanama ve direnme gücüne sahipsin. Hayattaki amaçların için motive çalışırsın.

Kariyerde

İş yerinde çalışma arkadaşlarının yaşadığı sıkıntılara genellikle olgun bir yaklaşım sergilersin. Kendi işinin sahibi bir Boğa burcuysan işini büyütmekle ilgili planlar yaparsın. Öğrenim gören Boğa burcu isen emeklerinin karşılığını almaya kendini yakın hissedersin.

İlişkilerde

İlişkisi olan bir Boğa burcuysan karşı tarafa pahalı ve lüks hediyeler almak istersin. Bunun sorunları çözdüğünü düşünsen de ilişkide olduğun kişinin duygularını anlamayı öğrenirsin. Jüpiter burcun Boğa ise ilişkide sahip olduğun değerlere aykırı hareket edildiğinde tartışmalar çıkar. Fakat ilişkide garantici tavrın problemlerin çözülmesine yardımcı olur.

Aile

Ailenin sahip olduğu geçmişten gelen gelenekleri senin için daha önemli hale gelir. Aile üyelerinden maddi konularda sıkışık olmasına göz yummazsın. Jüpiter Boğa burcundaysa ailen ile ilgili gerçekçi ve soğukkanlı kararlar alırsın. Evli bir Boğa burcuysan çocuklarının sağlık durumuna daha öz verili yaklaşırsın. Eşinin ailesinin bir şeyleri aceleye getirerek kabul ettirmesinden rahatsızlık duyarsın.

Jüpiter İkizler Burcunda

Jüpiter’in bu pozisyonu İkizler burcuna merak getirir. Zihin olarak ufkunu genişletir ve yeniliklerin peşinden koşmanı sağlar.

Karanlık tarafı

Düşüncelerin soyut boyutlara ulaşır. Jüpiter İkizler döngüsünde doğduysan konuşkan yapın bazı durumlarda patavatsızlık yapmana yol açar. Fikirlerini uygulama konusunda başarısız girişimlerin seni yanıltır. Araştırmasını yaptığı herhangi bir konuyu sonuçlandırmadan vazgeçebilirsin. Bilgilerin yüzeysel kalmakla birlikte derinlik kazanmaz. Bir yerde sabit kalmak sana göre değil, fazla haraketli yapın dikkatleri üzerine çeker. Toplumsal kurallara gereken önemi göstermezsin.

Aydınlık Tarafı

Jüpiter İkizler burcundaysa yaşadığın anı değerlendirmek konusunda çok başarılısın. Zevk aldığın şeyleri yaparken etrafındaki insanları da mutlu edersin. Entelektüel anlamda yeterince donanım sahibisin. Zihnin yorulmak nedir bilmiyor. Devamlı yeni şeyler öğrenmek istersin. İletişim yönün güçlü. Bu durum değişik insanlar ile tanışmana olanak sağlar. Anlama ve kavrama yeteneğin artar.

Kariyerde

Masa başına bağlı olarak çalışmaktan haz etmezsin. İş tercihlerin konusunda sahada görev yapabileceğin meslekleri tercih edersin. İş arkadaşların ile iyi anlaşıyor olman problemlerin üstesinden hızlı gelmene olanak sağlar. Jüpiter burcun İkizler ise çalışma ortamında oluşan sorunlara hızlı çözümler üretirsin. Fakat ortakların olmadan yalnız başına harekete geçmekte güçlük çekersin. Onların desteğine ihtiyacın var.

İlişkilerde

Jüpiter İkizler burcundaysa ilişkide hissettirdiğin güvensiz izlenim yerini güven duygusuna bırakmaya başlar. Karşı tarafın sana güven duyduğu konular artar. Bu senin gelecek ile ilgili daha ayakları yere basan planlar yapmana yardımcı olur. Evli bir İkizler burcuysan eşinle yeni tatlar keşfetmek seni mutlu eder.

Ailede

Ailen ile aranda oluşan iletişimsel kopukluklar olur. Bireyselliğe daha çok önem verdiğin bir süreçten geçersin. Ailenin yanlış davranışlar sergilediğini fark edersin. Bu konuda onları bilgilendirmekten geri durmazsın.

Jüpiter Yengeç burcunda

Jüpiter Yengeç burcunda her yönden yükselme gösterir. İyi şans ve gelişme etkileri zirveye çıkar. Jüpiter sana umutlanmanın ve ümidin kötü bir şey olmadığını hatırlatıyor.

Karanlık Tarafı

Jüpiter Yengeç döngüsünde doğduysan Konfor ve rahtına düşkünlüğün artış gösterir. Aşırı duygusallık zaman zaman sana problem yaşatır. Kendini yorgun ve dağılmış hissedersin. Bir anlık cesaret ile risk alma olasılığın yükselir. Duygusal dalgalanmalar yaşarsın. Sahip olduğun duygusallık insanlara karşı sert tepkiler vermene neden olur.

Aydınlık tarafı

Arkadaşların tarafından daha çok sevilmeye ve saygı görmeye başlarsın. Hayal gücün artıyor. Jüpiter burcun Yengeç ise zararlı alışkanlıkları geride bırakmak içinde kendinde güç bulursun. Etrafında olup bitenler hakkında duyarsız kalmaz ve bilgi sahibi olmak istersin. Yeniliklere açık her şeyi öğrenme isteğin sınırları zorlar. Jüpiter Yengeç burcuna iyimserlik aşılar.

Kariyerde

İş yerinde alım- satım konuları ile daha fazla ilgileneceğin durumlar meydana gelir. Finansal olarak körü körüne yatırımlar yaparsın. Jüpiter Yengeç burcundaysa  çalışma arkadaşların ile yakaladığın başarılı iletişim bir dayanışma ortamı yaratır. Eğitim gören bir Yengeç burcuysan öğrenmeye olan hevesin araştırmalarının artmasına neden olur. Eğitim konusunda engeller ortadan kalkıyor. Yurt dışında çalışmak gibi bir hedefi olan Yengeç burçları bu konuda ciddi planlar yapmaya başlar. Fakat yeni planlar ve projeler için çevrenin desteğine olan ihtiyacın da artar.

İlişkide

İlişkide çok fazla iyi yönlere odaklanıyor olman ilişkinin eksik yönlerin gözünden kaçmasına neden olur. Jüpiter burcun Yengeç ise duygusal açıdan daha romantik hissedersin. Uzun zamandır İlişkisi olmayan bir Yengeç burcuysan, Jüpiter sana yeni bir ilişkinin kapılarını aralar.

Ailede

Çocuklarının üstüne daha fazla düşersin. Çocuklarına karşı davranışlarında kendi annenin ve babanın davranışlarını merkez alırsın. Korumacı tavrın ön plana çıkar. Mevcut aileniz genişler, yeni bir doğum olabilir, ya da aile büyüklerinden biri seninle sizinle beraber yaşamaya başlayabilir. Yeni evlenen bir Yengeç burcuysan evlilik konusunda organizasyonlarda sıkıntılar yaşarsın.

Jüpiter Aslan Burcunda

Jüpiter’ in bu yerleşimi Aslan burcuna kendine güven getirir. Kendini kanıtlamak konusunda yeteneğin artıyor. Zaman Zaman aksi birine dönüşürsün.

Karanlık tarafı

Gereğin fazla gösteriş meraklısı olursun. Jüpiter Aslan döngüsünde doğduysan ego savaşları vermekten çekinmezsin. Dedikodulara kulak asıp kalp kırmaktan çekinmezsin. Rehavete çok çabuk kapılırsın. Risk almak iyidir ama bunu dengede tutmak gerekir. Daha alçak gönüllü olmalısın. Sahip olduğun değerlere fazla sahip çıkman tek yönlü bir bakış açısına sahip olmana neden olur.

Aydınlık tarafı

Jüpiter Aslan burcundaysa cömert ve daha nazik olursun. Liderlik yeteneğini konuşturursun. İnsanları konuşmalarınla etki altına alabilirsin. Sorumluluk almanı gerektiren konularda daha cesur davranırsın. Paylaşmayı seversin. Geçmişte sorun yaşadığın insanlara kin tutmazsın.

Kariyerde

İş alanında yaptığın düzenlemeler çalışma sahandaki herkesi memnun eder. İş konusunda yeni olanakları değerlendirmeden göz ardı etmezsin. Çalışma arkadaşlarının eksiklerini gördüğünde onları kırmadan tatlı eleştiriler yapmayı ihmal etmezsin. Eğitimin ile ilgili konularda inisiyatif almayı seversin. İş yerinde söylediklerinin arkasında durursun.  Bu özelliğin, iş verenlerinin sempatisini kazanmana neden olur.

İlişkide

İlişkisi olan bir Aslan burcu isen bütün ipleri elinde tutmak istersin. Bu durum karşı tarafı rahatsız edebilir. Jüpiter Aslan döngüsünde doğduysan sevdiğin kişiye sadakatle bağlısın. Geleceğiniz ile ilgili farklı fikirlere kendini kapatırsın. Evliliğinde mevcut düzenini korumak istersin. Düzenin değişmesi seni huzursuz eder.

Ailede

Çocukları olan bir Aslan burcuysan onların en iyi koşullarda yaşaması için daha fazla çaba sarf edersin. Kurduğun aile ile herkese örnek olmak istiyorsun sahip olduğun sorunların üstünü örtmek istersin. Ailen ile uzakta yaşıyorsan onların sana karşı duyduğu özlemi fark edemezsin.

Jüpiter Başak burcunda

Jüpiter başak burcunda büyük resme bakmayı engeller. Dikkat ettiğin detayların fayda sağladığını fark edersin.

Karanlık taraf

Jüpiter Başak burucundaysa detaylara dikkat etmen arkadaşlarını ve yakın çevreni yorar. Kendini arkadaşlarına daha eleştirel bir tavırda ifade etmeye başlarsın. İyi hazırlanmamış planların içinde bulunman sana gergin bir hal aldırır. Psikolojik olarak yıpranmış hissedersin.

Aydınlık taraf

Sağlık konularına çok fazla ilgi göstermeye başlarsın. Başkalarının maddi manevi darlıklarına bir koşu yetişmeyi ihmal etmezsin. Jüpiter burcun Başak ise hümanist bir yaklaşım sergilersin. Kendini şans ve fırsatlara açık hale getirirsin. Jüpiter’in burç yerleşimi senin daha çok okumanı ve bilgi edinmeni sağlar. Kendine değer verirsin. Teknolojik yenilikleri yakından takip edersin. Bu konuda yol gösterici olursun.  Üretkenlik potansiyelin artıyor.

Kariyerde

Özellikle eğitim gören bir Başak burcuysan üniversite ile ilgili yapılan değişiklikleri dikkatli takip edersin. Yurt dışı ile iş yapan bir Başak burcuysan işlerindeki durağanlık havası kırılmaya başlar. İş yerinde verilen sorumlulukları eksiksiz bir şekilde yerine getirirsin. Jüpiter Başak Burcundaysa çok fazla disiplinsin. Bu durum iş arkadaşların ile karşı karşıya gelmene neden olur. İşi olmayan bir Başak burcuysan yeteneklerini maddi bir gelire dönüştürmede kabiliyetlisin.

İlişkide

İlişkin için gelecek ile ilgili tasarılar yapmaktan korkmuyorsun. İlişkide göz ardı etiğin hadiseleri tekrar ele alabilirsin. İlişkide karşı taraftan çok büyük beklentilerinin olmaması onun rahat davranmasına neden olabilir. İlişkisi olmayan bir Başak burcuysan fazla iyi niyetli olman hayal kırıklığına uğramana yol açabilir.

Ailede

Ekonomik açıdan ailende birtakım düzenlemelere gitmek istersin. Akrabalık ilişkilerinde senden yardım veya tavsiye isteyen insanlara ılımlı yaklaşırsın. Kardeşinin kariyeri hakkında planladığı projelerde öncülük etmekten geri durmazsın.

Jüpiter Terazi Burcunda

Bolluk ve şans gezegeni olan Jüpiter yeni iletişim becerileri ve yeni insanlar ile tanışmana olanak sağlar. Tartışmalar yerine barışı isteyeceğin bir yerleşim gerçekleşiyor.

Karanlık taraf

Hayattan zevk alma konusunda yeni tatlar deneme konusunu abartıyorsun. Fazla kilo almaktan şikâyet edebilirsin. Aman keyfim kaçmasın diyerek çevrende meydana gelen birtakım olaylara gözlerini yummak istersin. Kör bir iyimserliğe sahip olman gerçekleri görmeni engeller.

Aydınlık taraf

Barıştan ve uzlaşmadan yana oluyorsun. Kavgalı ve gürültülü ortamları sevmiyorsun. İnsanlara karşı vesveseden uzak iyimser bir, şekilde yaklaşıyorsun. Bilincinin ve zihnini genişlediğini hissedersin. Jüpiter Terazi burcundaysa arkadaşlarına eşit mesafede yaklaşır, adil ve objektif olursun. Etik değerlere saygı gösterirsin.

Kariyerde

Ortakların ile kurduğun başarılı iletişim işlere olumlu yansır. Çalışma arkadaşlarını cesaretlendiriyor olman onların daha azimli olmasına yol açar. Jüpiter’in Terazi burcunda ise iş yerinde tartışan arkadaşların arasında arabulucu konumunda olursun. Kimsenin kimseyle kişisel olarak mücadele etmesini istemiyorsun.

İlişkide

İlişkisi olan bir Terazi burcuysan romantizm hat safhaya çıkıyor. Kurduğun ilişkiyi bir dengeye oturtturuyorsun. Sosyal statünü yükselmek için ilişkini evliliğe taşımak istersin. İlişkisi olmayanlar için bu kısır döngünü kırılması olası hale gelir. Kendine bir partner bulmakta zorlanmazsın. Önüne çıkan fırsatı en iyi şekilde değerlendirirsin.

Ailede

Eşini daha iyi anlarsın. Sorun yaşadığın konularda onun fikrini almaktan gocunmaksın. Bu durum seni ruhsal olarak rahatlatır. Fakat eşinin kendi adına yaptığı harcamalar savurganlık boyutuna ulaşır. Ufak tefek tartışmalar yaşanırsa da bu tartışmalara şaşırmazsın. Jüpiter Terazi döngüsünde doğduysan tek başına ilerlemek yerine yalnızlığından sıyrılıp ailen ile birlikte büyümek istersin. Bu durum aile üyelerin ile dayanışma içinde olmanı sağlar.

Jüpiter Akrep Burcunda

Jüpiter Akrep burcunda gizemi ön plana çıkarıyor. Gündelik hayattaki rolün daha keskin hale gelir. Jüpiter sana İlahi adaletin varlığını hatırlatacak. Hayatın ile ilgili her türlü dönüşüme hazır olmalısın.

Karanlık Tarafı

Jüpiter Akrep burcundaysa gizemli yapın çevrendeki insanları ürkütür. Dahil olmaman gereken konulara dahil olursun. Birtakım sırlarının ortaya çıkmasını istemiyorsun bu konuda ketum davranırsın. Meraklarını gidermeye çalışırken kendini riske atmaktan çekinmezsin. Arkadaşlarına karşı gerektiğinde sert tepkiler göstermekten çekinmezsin. Jüpiter burcun Akrep ise Dengesiz beslenme alışkanlığı kazanırsın. Bu durum fiziksel gücünü verimli kullanmanı engeller.

Aydınlık tarafı

Merak ettiğin konular karşısında araştırmacı tavrın ön plana çıkar. Körü körüne her şeye inanmaz, sorgulamadan kabul etmezsin. Bilgilerini bir süzgeçten geçirerek insanlara anlatmayı eğlenceli hale getirirsin. Jüpiter Akrep burcundaysa genellikle insanlara karşı nazik ve saygılı davranırsın. Arkadaşlarının sana anlattıklarını başkaları ile paylaşmıyorsun. Bu konuda güvenilirsin.

Kariyerde

Çalıştığın alanda kendini geliştirmek için çaba sarf ediyor olman yöneticilerinin dikkatini üstüne çeker. İş konusundaki sorunları çözmekte inatçı ve fikirlerinden vazgeçmeyen davranışlar sergilersin. İş konusundaki tecrübelerini sana fikir danışanlar ile paylaşırsın. Yüksek öğrenim gören bir Akrep burcuysan bilgiye doyumsuz bir hale gelirsin. Merakların seni tatmin etmez.

İlişkide

İlişki konusunda çok iyi bir psikiyatrisin hiç sıkılmadan karşındaki kişinin sorunlarını dinlersin. Sahip olduğun ilişkide daha tutkulu bir yapıya sahip olursun. İlişkiye yeni başlamış bir Akrep burcuysan partnerin ile ilgili bütün özeliler hakkında bilgi sahibi olmak istersin.

Ailede

Ailen ile konuşmaktan korktuğun konuları konuşmaktan artık çekinmezsin. Bu durum seni mutlu eder. Çünkü ailenden beklediğin desteği görürsün. Enerjinin bitmek tükenmek bilmez oluşu aile üyelerini yorar. Ailenin yarım kalan işlerine yardımcı olursun. Başladığın işi sonuca ulaştırmadan durmazsın. Bu durum aile büyüklerinden takdir alamana neden olur.

Jüpiter Yay burcunda

Jüpiter burcunda güçlü konumda. Kendini bir tahtta oturuyormuş gibi hayal edersin. Aynı zamanda Jüpiter yaşantında köklü değişikliklere işaret ediyor. Yay burcunda olan Jüpiter etkisini sana esirgemeden gösteriyor.

Karanlık taraf

Jüpiter Yay döngüsü doğumlu isen fikirlerine karşı çıkanlar ile sert bir şekilde tartışmaktan çekinmezsin. Bazı konularda abartma aşırıya kaçma gibi durumlar söz konusu olur. Başkalarını düşünceleri yüzünden yargılarsın. Karasızlık seni zorlar. Yüksek frekansta konuşmalar arkadaşlarının kalbini kırar. Daha fazlasını isterken elindeki de kaybetmeye meyillisin.

Aydınlık Taraf

Jüpiter Yay burcunda daha gözü kara olursun. Tasarladığın planlar için harekete geçmeye hazır hale geldiğini hissedersin. Doğruların ve düşüncelerine karşı daha korumacısın. İnandığın yolda sapmadan yürümekte üstüne yok. Umudunu kaybettiğin anları lehine çevirmek konusunda yeteneğin artar. Birçok alanda şanslı olduğunu hissedersin. Farklı fikirlere zihnini açık hale getirirsin. Maddi ve manevi her konuda paylaşmayı öğrenirsin.

Kariyerde

Jüpiter Yay burcundaysa eğitimin konuda kendine büyük hedefler koymaktan geri durmazsın. En büyük hedefin ise kendini aşmak. Yarım kalan üniversite hayatını tamamlamak için kendinde gereken gücü bulursun. İşinde yeni projeler için faaliyete geçme vaktinin geldiğini düşünürsün. Yatırımlarından yeni kazançlar elde etmeye yakınsın. Fakat daha fazla kazanmak isterken finansal kayıplar yaşamaya meyillisin.  

İlişkide

Duygusal olarak kendini daha özgürce ifade edersin. Bu durum ilişkinde belirsizliğini koruyan konulara netlik kazandırır. Jüpiter Yay döngüsünde doğduysan geleceğe dair ilişkin konusunda iyimser bir bakış açısına sahip olursun. İlişkinde tutamayacağın sözler vermekten çekinirsin.

Ailede

Evinde daha fazla vakit geçirmen konusunda ailen tarafından sitemler duyarsın. Özgürlüğüne düşkün olmak ailen ile seni karşı karşıya getirir. Ailen tarafından sana verilen sorumluluklardan uzaklaşırsın. Fakat etik ve ahlaki değerlere verdiğin önem bu sorunların etkisini azaltır.

Jüpiter Oğlak burcunda

Oğlak burcu yönetici gezegeni Satürn’dür Jüpiter ise Satürn’ ün tam tersine hareket eder. Bu sebeple Jüpiter Oğlak burcuda düşük durumda seyreder. Şansını kendin yaratmayı seçtiğin bir yerleşimdir.

Karanlık tarafı

Jüpiter Oğlak burcundaysa kendini bir kısıtlanma ve baskı altındaymış gibi hissedersin. Toplumsal olarak statünü yükseltmek adına gereğinden fazla hıza ve güce düşkün olursun. Manevi tarafını geri plana atıyorsun daha çok maddi konulara odaklanırsın. Önüne çıkan fırsatlar için ağırdan alman onları kaçırmana neden olur.

Aydınlık Taraf

İş sahibi veya Eğitim gören bir Oğlak burcuysan daha planlı ve programlı hareket edersin. Jüpiter Oğlak döngüsünde doğduysan Hedeflerin ve isteklerin konusunda daha net olmaya başlarsın. Sana verilmiş olan sorumluluk ve görevlere daha çok sahip çıkarsın. Mızmızlanmazsın.

Kariyerde

Jüpiter Oğlak burcunda verilen işi sonuna kadar takipçisi olursun. Sonuca hızlıca ulaştırman patronlarının dikkatini çeker. Kariyerinde artık hedeflerin daha net çizgiler ile kendini belli eder. Eğitim gören bir Oğlak burcuysan ders çalışma düzenini son derece disiplinli hale getirirsin. Bu disipline sürekli olarak uymaya çalışmanın  seni fiziksel olarak yorduğunu hissedersin.

İlişkide

İlişkisi olan bir Oğlak burcuysan yoğun tempon karşı tarafa vakit ayırmana engel olabilir. Buna rağmen Jüpiter Oğlak burcunda iken ilişki konusunda üzerine düşün sorumlulukları yerine getirirsin. İlişkisi olmayan Oğlak burçları için ise ilişki konuları ile düzeninizi bozmak istemezsin.

Ailede

Jüpiter burcunuz Oğlak ise ailenin maddi olarak statüsünü artırmak istersin. Aile içinde meydana gelen küçük sorunları abartırsın. İşinde başarılı bir Oğlak burcu olman ailenin gurur duymasına neden olur. Her zaman içinde bulunduğun garantici tavrın onları finansal konularda riske girmesinin önüne geçer.

Jüpiter Kova burucunda

Jüpiter kova burcunda kişilerin önüne engeller koymaktan hoşlanmaz. Jüpiter bu yerleşimde seni daha tabuları yıkmaya ve iletişime açık olmaya davet ediyor.

Karanlık Tarafı

‘’Ben bilirim’’ tavırların insanlar ile tartışmana sebep olur. İnatçı bir ruh haline bürünürsün. Eleştirilerini yaparken yumuşatmadan direkt söylemen kalplerin kırılmasına neden olur. Jüpiter Kova döngüsünde doğduysan özgürlüğüne zarar vermeye çalışan düzenlere karşı gergin davranışlar sergilersin. Zaman zaman ne yapacağını önceden kestirmek zordur.

Aydınlık Taraf

Arkadaşlarının sorunlarına akılcı çözümler üretirsin. Verdiğin tavsiyeler uygulanmaya değer.  Yaratıcı ve farklı düşüncelere sahipsin. Jüpiter Kova burcundaysa zihnini sürekli olarak açık tutarsın. Son derece sosyalsin. Başarılı olmak kavramı hayatında önemli bir yere sahip olur.

Kariyerde

Kariyerin konusunda önüne çıkan fırsatları nasıl olsa daha iyisi vardır diyerek hep ertelersin. Kendi işinin sahibi bir Kova burcuysan tehlikeli yatırımların anlamında aldığın riskler olumlu sonuçlanmaya yakın seyirdedir. İş yerinde çalışanlarına karşı daha eşit davranmanı gerektirecek konular olur. Jüpiter burcun Kova ise iş yerinde gelişen sorunlara daha iyimser bir bakış açısı ile yaklaşırsın.

İlişkide

İlişkisi olan bir Kova burcuysan sevgilinle daha önce denemediğin şeyleri onunla tecrübe etmek istersin. İlişkide daha çok öğretici bir rol oynarsın. Kalıplaşmış adet ve geleneklerden farklı olarak bir ilişki yaşamaya meyillisin. İlişkide olduğun kişi her konuda farklı düşünmeni seviyor.

Ailede

Ailenin seni kısıtlamaya çalışan tavırları karşılıklı kolayca tartışmalara dönüşür. Bu yerleşimde aile ile olan iletişim bir kopuk bir barışık ilerler. Özellikle toplumsal değerler ve kurallar bağlamında sürekli karşı karşıya gelirsin. Biraz daha onların tarafından bakarak olaylara yaklaşmalısın.

Jüpiter Balık burcunda

Jüpiter Balık burcunda yönetici durumundadır.  Bu nedenle taşıdığı bütün özellikler belirgin şekilde açığa çıkacaktır.

Karanlık tarafı

Duygusal yönden gergin bir yapıdaysan isteksiz ve hevessiz gibi görünürsün. Hayal gücünün artıyor olması gerçeklerden uzaklaşmana neden olur. İçsel dünyana derin yolculuklar gerçekleştirmek pratik hayatta zorlanmana neden olur. Jüpiter Balık burcundaysa kimi zaman aşırı duygusallığın verdiği etkiyle hassas olursun.

Aydınlık Taraf

Jüpiter Balık burcunda Yardımsever ve merhametli olmaya başlıyorsun. Olaylar karşısında iyimser tavırların ile arkadaşlarına örnek olursun. Çaresiz ve zor durumda olan insanların imdadına yetişmeye gayret gösterirsin. İdealist duygularının kendini her konuda gösterir. Hayal gücün hayatının geniş bir alanına etki etmeye başlar. Yaptığın yardımların bilinmesini istemez perde arkasında kalmayı tercih edersin.

Kariyerde

İş hayatında çalışma koşullarını değiştirmek isteyen bir Balık burcuysan Jüpiter bu konuda sana destek olur. Çalışma arkadaşlarına yol göstericilik yapıyorsun. Bunu yaparken onları rencide etmemeye gayret gösterirsin. Yüksek öğrenim gören bir Balık burcuysan hedeflerini yüksek seviyelere konumlandırmaktan çekinmezsin. Fizikötesi konuları araştırmalarının odak noktası yapmaya eğilim gösterirsin.

İlişkide

İlişkide duygusal olman gereksiz detaylara alınmana sebep olur. Kırılgan bir yapıda olduğunu karşı tarafın anlamasını ve davranışlarını ona göre şekillendirmesini istersin. İlişkisi olmayan bir Balık burcuysan erdemli ve övgüye değer davranışlarının birinin dikkatini fazla çeker.

Ailede

Ailenden sana kayda değer şekilde miras veya mal devri konusu gündeme gelir. Kardeşinin maddi konularda senden tavsiye ister. Ona yardımcı olmayı ihmal etmezsin. Aile içinde bilgi sahibi ve tecrübe sahibi bir isim olman aile büyüklerinin takdirlerini üzerinde toplar. Jüpiter Balık döngüsünde doğduysan aile ilişkilerine maddi açıdan bakmazsın. Onlara her zaman hissi duyguların ile yaklaşırsın.

JÜPİTER EVLERDE

Jüpiter haritanızda 1. Evde ise
İnsanlar ile kurduğun iletişim daha verimli hale gelir. Kültür sanat etkinlikleri ile daha çok ilgi duyan bir tarafın var. Manevi yönden oldukça zenginsin. Tenkitlerini yaparken dikkatli olmalısın. Dürüst ve samimi birisin.
Jüpiter haritanızda 2. Evde ise

Bir şeyleri tek başına başarmayı seversin. Finansal konular ile kafanı daraltmayı sevmiyorsun. Para harcamayı, modayı takip etmeyi rutin haline getirirsin. Harcamaların için büyük bir gelir elde etmek istersin.

Jüpiter haritanızda 3. Evde ise

Bilgi edinmeyi, yeni şeyler öğrenmeyi seversin. Sanat alanında yeteneklerini konuşturursun. Ailene karşı olan sorumluluklarının bilincindesin. Onları önemsiyor ve onlara ilgi göstermeye özen gösterirsin.

Jüpiter haritanızda 4. Evde ise

Etrafında birden çok lisan konuşulan bir ailede yaşıyor olabilirsin. Bir kimlik ve statü karmaşası yaşarsın.  

Jüpiter haritanızda 5. Evde ise

İlişki konularında daha şanslı hissedersin. İnsanlar üzerinde derin izler bırakma potansiyelin vardır. Spekülasyonlar karşısında dikkatli olmalısın. Sanattan zevk alıyorsun ve bu alanı takip etmek seni ruhsal olarak rahatlatır.

Jüpiter haritanızda 6. Evde ise

Avukatlık, öğretmenlik, yazarlık gibi sözel zekanın daha ağır bastığı işleri seversin. Özgürlüğüne olan düşkünlüğün artar. Nasihat ve önerileri göz ardı edersin. Yapman gereken işleri sürekli ertelemen en belirgin özelliğin olur.

Jüpiter haritanızda 7. Evde ise

Eşinin ve ailenin senden beklentileri büyüktür. İş ortaklıkları senin için ön planda olur. Statünü artırmak için iyi hazırlanılmış organizasyonlar yaparsın.

Jüpiter haritanızda 8. Evde ise

Maddi olarak sahip olduğun bütün olanakları kullanmaktan çekinmezsin. Aile bağların çok iyi durumda. Finansal alanda karmaşaları ailenden gelecek yardımlar ile aşarsın. Entelektüel birikimin oldukça gelişmiştir.

Jüpiter haritanızda 9. Evde ise

Yazarlık kabiliyetin artar. Gazete okuyucusu ya da yazarı olabilirsin. Keskin bir zekaya sahipsin. Eğitimin konusunda bir duraklama yaşarsın. Fakat bu duraklama senden kaynaklanır. Hukuk ve politika alanlarına ilgin artar.

Jüpiter haritanızda 10. Evde ise

Gerçekleştirdiğin tüm olayların veya etkinliklerin toplumda nasıl bir etki uyandırdığını bilmek için onların fikirlerine ihtiyaç duyarsın. Direk olarak kamu alanını ilgilendiren meslek tercihleri yaparsın. Mesleki terfilerde üstlerin tarafından kısıtlandığını hissedersin.

Jüpiter haritanızda 11. Evde ise

Arkadaşlarını kişisel gelişimin için bir bağlantı olarak kullanırsın. Çok fazla yakınlığın olmayan insanları arkadaşınmış gibi düşünürsün. Mutlu olmak için her zaman daha fazlasını istersin.

Jüpiter haritanızda 12. Evde ise

Önsezilerin kuvvetlenir. Potansiyelinin çok üstünde işlere girişmeyi denersin. Maddi ve manevi olarak genellikle eşinden yardım alırsın. Gizemli konulara karşı içinde her zaman bir araştırma ve öğrenme isteği olur.

Astrolog Zeynep Turan

Yazının Bütün Hakları Saklıdır.

Kaynak Gösterilmeksizin Paylaşılamaz.

09.06.2020

Zeynep Turan

Twitburc Kurucusu & Astrolog

Hayatınızla ilgili keskin bir viraj aldığınızı düşünüyor olabilirsiniz. Peki, o zaman size bir soru; İçinde bulunduğunuz dönemin hayatınızdaki en zor dönem olduğuna nasıl karar veriyorsunuz?Astroloji bunları yıl yıl cevaplıyor! Zeynep Turan; doğum haritanızda yani horoscope haritanızda, size özel olayları anlatırken, olayları nasıl yöneteceğinize dair danışmanlık da veriyor…Siz doğum bilgilerinizi veriyorsunuz, Zeynep Turan doğum anınızdaki gezegen konumlarından hayatınızda neyin öne çıktığını anlatıyor.
Danışmanlık Hizmetleri