Yükleniyor . . .

GÜNEŞ TERAZİ BURCUNDA (22 EYLÜL 2021)

GÜNEŞ TERAZİ BURCUNDA (22 EYLÜL 2021)

22 Eylül’de saat 22:44’ü gösterdiğinde Türkiye enlem ve boylamına göre Güneş, Terazi burcuna geçecek. Adalet, eşitlik ilkeleri etrafında harekete geçme ihtiyacı doğuracak. Gece ve gündüz eşitlenecek, sonbahar ekinoksu Güneş’in Terazi burcuna geçmesiyle başlayacak.

Güneş, hepimize sosyal etkileşim ve barışçıl bir bakış açısı sunmak isteyecek. Terazi, Zodyak dünyasında denge kurmak anlamına gelir. Ferahlatıcı niteliği, netlik arayışı hava elementinden kaynaklanır. Sonbahar başlarken ilişki adına her adımı yoklamaya başlatacaktır. Aynada kişinin kendisiyle yüzleşmesi, nasıl göründüğüne bakması, bakımı, tutumu ve özel ihtiyaçlara yönelmek için doğru bir zamandır.

 • Entelektüellik
 • Zevk sahibi
 • İlişki odaklı hareket etmek
 • Tepkileri çözmek, insanları değerlendirmek
 • Ve mutfak!

Güneş Terazi eksenindeyken hayat daha kolaydır. Yazın rehavetini üzerinden atan herkes için düzen ve yerleşik plana geçmek bu günleri işaret edecek. Zarafet, lüks merakı, kalite arayışı etrafınızı güzelleştirmenize, yenilemenize vesile olacak. Yanı sıra da Mars’ın Terazi burcunda hareket ettiğini göz önünde bulundurursak bir takım yeni yasaklar gelirken, eski yasaklar da ortadan kalkacak. Unutmayın ki dünya bugüne kadar öyle ya da böyle virüse bağışıklık kazandı. 

Baba Oğluna Bir Bağ Bağışlamış, Oğul Babaya Bir Salkım Üzüm Vermemiş

Seçicilik, keskin sözler, gözlemcilik bu evrenin en belirgin etkileri arasında yer alacak. Güneş, öncü burcun hava elementinde değerli, özel ve kıymetli gördüğü her duruma imtina gösterecektir.  Yetenekleri ve ikna kabiliyetleri ile para kazananlar sıralamasında başta hukukçular, ekonomistler, mimarlar, estetisyenler, modacılar, sanatçılar, diyetisyenler ve kozmetiğin tüm alanları yer alabilir.  Bu konum ‘’Biz’’ olmayı anlatır. İkili ilişkilerden iş anlaşmalarına, aile kararlarından kariyer planına kadar programlı ilerlemeyi kolaylaştıracak. Ama unutmayın ki klasik bir Güneş – Terazi seyri olmayacak. Bu seyri içinde başkalaştıran bir Merkür – Terazi Retrosu olacak. Güneş’in, sağında Merkür Retrosu, solunda ise Mars’ın başkaldırışı olacak. Var olma mücadelesini sadece yaşam alanlarımızda değil, yanı sıra maddi-manevi reflekslerimizde etkili olduğunu bugünden itibaren daha iyi göreceğiz. 

 • İkili ilişkilerde uzlaşmayı
 • Yeni birliktelikleri
 • Kurumsal anlaşmaları
 • Köklü şirketleri
 • Popüler olma hevesini
 • Sözleşme, kontrat, nafaka gibi çift imza gerektiren işleri
 • Sanat; tasarım, moda, galeri, tiyatro ve tüm sahne sanatlarını ön plana çıkarabilir.

Güneş Terazi Burcundayken Neyi İfade Edecek?

 • Başkalarıyla güçleri birleştirme içgüdüsü verecek.
 • Genellikle sosyallik kazandıracak.
 • İki farklı yerde yaşama kapasitesi kazandıracak.
 • Gerektiği kadar hırslılık verecek.
 • 7/24 süren kankalıklar, dostluklar Güneş, Terazi’de destek görse de Merkür Retrosu’nda köstek görecek.

Bu konum amaçları için ellerini kirletmeyi göze alanları dışlayacak. Eğlenmeyi uzun saatler çalışmaya tercih edenlerin sayısı da birikecek. Ama çatışmaktan, uyumsuzluktan kaçınanlar her şey yolundaymış gibi davranabilir. 23 Ekim’e kadar adil, diplomatik, açık görüşlü, ilkeli ve insana yatırım yapan bir evre ön plana çıkarken ağızının içinde laf geveleyenler, arkadan iş çevirenler, özellikle herkese “canım, cicim” diyerek işleri yürütenlerin gardını düşürecek. Malum, Güneş – Terazi yapmacıklığı dağıtır. Unutmayın, arkasında Merkür Retrosu var.

Türkiye Açısından Güneş Terazi Konumu!

28 Eylül’de Terazi burcunda geri giden Merkür, Güneş’in vurgusuyla politik söylemlerde kararsızlığı, siyasette revizyonları, hükümet yönetimde ikilemleri temsil edebilir. İmajı temsil eden Güneş, mücadeleci Mars ile aynı burçta konumlanırken; ülke güvenliği, sınırlar, göç, ulusal prestij, muhalefet, çiftçilik, üniversiteler de gündemde olabilir. Aynı zamanda ülkemizin sanatçıları, sanat icra edilen alanlar, doktrin sahibi olanlar; politikacılar, bilim insanları, stratejistleri daha çok dinliyor ve konuşuyor olacağız.

Hangi İsimler Öne Çıkacak?

 • Burcu Esmersoy
 • Ebru Gündeş
 • Hazal Kaya
 • Mehmet Aslantuğ
 • Tarkan

Öz Burcu Terazi Olanlar; evliliklerine, ortaklıklarına daha çok kafa yoracaklar

Merkür’ü, Terazi olanlar; yanlış anlaşılmalara maruz kalabilir

Satürn’ü Terazi olanlar; Bu süreçte daha dikkatli olmalılar. 

Yükselen Terazi burçları; Görünüşleriyle uğraşırken, şık, cazibeli, zarif, yetenekli, iyi niyetli, adil olacaklar.

Ay burcu Terazi olanlar; açık görüşlü, parlayan bir yıldız gibi, iletişimde kuvvetli, flörtçü olacaklar.

Astrolog Zeynep Turan

10.08.2021

Yazının Tüm Hakkı Saklıdır.

Kaynak Gösterilerek Dahi Kullanılamaz

Günün Ruh Hali
Ay toprağın değişkeninde. Neden-sonuç ilişkisi kurmak isteyeceğimiz bir gün! Evde hummalı bir temizlik yapmak isteyeceğiz. Saman altından su yürütenler hayal kırıklığına uğrayabilir.
Zeynep Turan
Hakkında
Astroloji bir yol haritasıdır. Hayatınızla ilgili keskin bir viraj aldığınızı düşünüyor olabilirsiniz. Peki, o zaman size bir soru; İçinde bulunduğunuz dönemin hayatınızdaki en zor dönem olduğuna nasıl karar veriyorsunuz? Astroloji bunları yıl yıl cevaplıyor! Zeynep Turan; doğum haritanızda yani horoscope haritanızda, size özel olayları anlatırken, olayları nasıl yöneteceğinize dair danışmanlık da veriyor…Siz doğum bilgilerinizi veriyorsunuz, Zeynep Turan doğum anınızdaki gezegen konumlarından hayatınızda neyin öne çıktığını anlatıyor.
Yükselenini Hesapla
2023 Karar
Gezegen hareketleri 2023’ün seçilmiş bir yıl olduğunu iddia ediyor...