Yükleniyor . . .

GÜNEŞ BOĞA BURCUNDA (2019)

GÜNEŞ BOĞA BURCUNDA (2019)

Güneş bir aylık seyahate çıkıyor. Nereye mi? Ateş burcundan toprak burcuna yani Boğa burcuna. 20 Nisan’dan 21 Mayıs’a kadar evrenin en ihtişamlı gezegeni Boğa burcunda hareket edecek. Önümüzdeki bir aylık süreçte maddi değerler bizim için çok daha önemli olacak. Sahip olmak, bir şeylere ya da birilerine karşı aidiyet duygusu hissetmek, elde etmek çok çok daha önemli olacak. Gelin önce beraber Boğa burcunun özelliklerini hatırlayalım önce.

Boğa burcu; sabit niteliklere sahip bir burçtur. Toprak grubunun en dingin ve gözlemcisidir. Anahtar kelimeleri süreklilik, dürüstlük ve güvendir.  Zaman zaman aşırı duygusaldır. Yalnızlıktan korkmaz ve tek başına altından kalkamayacağı hiçbir iş yoktur. Şefkatli ve cömert olmak en büyük erdemleri arasındadır. Pratik ve aynı zamanda da soğukkanlıdır. Olumsuz diyebileceğimiz özelliği ise rahatına fazla düşkün olması ve canı istemediği sürece hiçbir şey yapmaması. Peki tembel diyebilir miyiz, asla!

Sanırım, Boğa burcunun özelliklerinden aslında tam olarak nasıl bir sürece girdiğimizi fark etmişsinizdir. Güneş’in Koç burcundaki seyrinde hatırlıyorsanız baharı getirmiştik. Şimdi ise çalışıp, çabalayıp hasat zamanı diyor gökyüzü.

Güven ve sabır olmazsa olmazımız olacak.

Hepimiz bir süreliğine Boğa burcunun ruhuna, enerjisine bürünürken güven duygusunun, adaletli olmanın, sabretmenin, maddi gücün aslında ne kadar da önemli olduğunu fark edeceğiz. Para kazanmaya çalışmak önceliğimiz olurken, para harcayacağımız yerlerin de planlamasını yapacağız.

Hayata dair önceliklerimizi belirlerken, biraz bencil olabiliriz. Çünkü Boğa burcu daha önce de bahsettiğim gibi rahatına düşkündür ve isteklerine önem verir. Çalışmak, bir amaca hizmet etmek onlar için oldukça önemlidir. Güneş, seyrini Boğa burcunda gerçekleştirirken bu sabit nitelikli burç hepimize ‘’ileri’’ komutu verecek.

Kaybetmeye olan tahammülümüz ise azalacak. Stratejik olmayı öğreneceğiz. Azimli olmak, çalışkan olmak ise döngünün şanından olacak.

Öfke kontrolü şart!

Mutlaka hepimiz bu süreci değerlendirmek isteyeceğiz. Ancak eğer öfke kontrolü konusunda sorun yaşıyorsanız ya da çevrenizdeki kişilerin söylemlerine çok fazla kulak veriyorsanız sizin için zorlayıcı günler de olabilir. Birtakım isteklerinizi gerçekleştirememeniz, önünüze çıkan engeller motivasyonunuzun düşmesine neden olabilir. Bizler bu süreçte hayatımızın hızını azaltarak hareket etmeliyiz. Ani, acele kararlar yerine üzerine uzun uzun düşünülmüş adımlarla ilerlemeliyiz.

NOT: Bu döngüde yemeklerle aramız son derece iyi olabilir. Bu nedenle beslenmeye dikkat!

Astrolog Zeynep Turan

09.04.2019

Yazının her türlü hakkı saklıdır.

Zeynep Turan
Hakkında
Astroloji bir yol haritasıdır. Hayatınızla ilgili keskin bir viraj aldığınızı düşünüyor olabilirsiniz. Peki, o zaman size bir soru; İçinde bulunduğunuz dönemin hayatınızdaki en zor dönem olduğuna nasıl karar veriyorsunuz? Astroloji bunları yıl yıl cevaplıyor! Zeynep Turan; doğum haritanızda yani horoscope haritanızda, size özel olayları anlatırken, olayları nasıl yöneteceğinize dair danışmanlık da veriyor…Siz doğum bilgilerinizi veriyorsunuz, Zeynep Turan doğum anınızdaki gezegen konumlarından hayatınızda neyin öne çıktığını anlatıyor.
Yükselenini Hesapla
2023 Karar
Gezegen hareketleri 2023’ün seçilmiş bir yıl olduğunu iddia ediyor...