Yükleniyor . . .

GÜNEŞ AKREP BURCUNDA (2013)

GÜÇ BİZDE ARTIK!

Karşımızda kalpleri çok yumuşak olmasına rağmen, fethedilmesi en zor burçlardan biri duruyor. Peki, bu zor burç, 1 ay boyunca bize ne gibi sürprizler hazırladı dersiniz? Tek kelimeyle; dönüşüm ve kararlar zamanı! Gündemin çok büyük değişimlere gebe olacağını düşünmek sizi şimdiden korkutabilir.

Mısır’da bir tacı süsleyen Kartal ya da Yılan; Çin’de Mavi Ejderha, Büyük Atel ve Tavşan olarak tasarlandı. Mezopotamya’da Çift Kılıç; Eski Roma ve Yunan kültürlerinde ise Büyük Hayvan ve Büyük Burç olarak adlandırıldı. Geleneksel Zodyak kuşağında ise burçlar, yıldızların oluşturduğu şekillere göre adlandırılmıştır. Akrep takımyıldızı, kuyruğunun uzun olması ve akrebe benzemesi ile dikkat çeker. Mitolojiye baktığımızda sır dolu, eleştirici yeraltı tanrısı Plüton tarafından yönetilen Akrep, hangi kültürde olursa olsun, sır perdesi ardından bize yüzünü gösterdi. Gerçek kimliğini çözmek ise tam bir bulmaca…

Öncelikle bireysel olarak hayatımızda, Akrep burcunun içe dönük enerjisini her haliyle hissedeceğiz. Bu da bize, iç dünyamızı daha fazla gözlemleme ve beklentilerimizi, ihtiyaçlarımızı belirleme konusunda yardımcı olacak. Hayatımızın “acaba”ları 22 Kasım’a kadar bizi terk ederken, yerini “işte istediğim bu!” dediğimiz tarzda düşünceler alıyor.

Netiz ve ne istediğimizi gerçekten de çok iyi biliyoruz. Tek sorun ise 10 Kasım’a kadar devam edecek Merkür Retrosu! Merkür’ün geri hareketi bizi biraz yavaşlatabilir, adım atmamızı geciktirebilir. Buna rağmen, iç dünyamızda güçlenmeye devam edeceğiz. Hangi konuda kendimizi eksik hissediyorsak, bu eksikliğin üzerine gitmenin tam zamanı… Korkularımız ise eskisi kadar bizi korkutmuyor. Onlarla yüzleşmek, kırıklarımızı onarmak, kısacası kendimize şifa olmak bu süreçte daha kolay...

Akrep, savaş ve seks gezegeni Mars tarafından yönetiliyor biliyorsunuz ki. Bu da bizi aşkın, tutkunun ve ihtirasın kollarına bırakıyor. Cinselliğe daha düşkün olabilir, ani ve gizli aşklar yaşayabiliriz. Fakat kavgalar da bu süre içinde daha da artacaktır. Kimi zaman aşkın ve nefretin yolu aynı ilişkide kesişebilir. Bu da bir nevi o hesap…

Buraya kadar Akrep etkisinin olumlu özelliklerinden bahsettik hep, hadi gelin bir de madalyonun diğer yüzüne bakalım. Güçlüyüz ve daha da güçleneceğiz dedik ya hani, işte bu gücü doğru kullanmak önemli. Ne demişler; her şey kararında güzeldir.

Güneş Akrep’teyken gücümüzü başkalarını kontrol etmek için kullanabilir, despot tavırlar sergileyebiliriz. Özel hayatımız ise hiç olmadığı kadar “özel”; bir başkası tarafından müdahale edildiği anda, vay haline o kişinin! Hayatımıza karışan ve kurcalayan insanlara karşı kılıç kuşanıp, karşı atağa geçmekten ise hiç çekinmeyeceğiz.

Bu dönemde hiçbir şey yüzeysel kalmadığından, sırlar da patır patır ortaya dökülebilir. E, bu da doğal olarak bizi daha gergin ve daha savunmacı bir ruh haline sokacaktır. Daha sessiz ve içe dönük olacağımız için, iletişim kurmakta da zorlanabiliriz. Zaten bu 1 aylık süreç, iletişimde kalmak için değil; gözlemci olmak için bizi destekliyor. İnceledikçe inceleyeceğiz, baktıkça daha da derine ineceğiz; sonuç ise gerçekler! Tabiri caizse, saman altından su yürüterek gerçeğe ulaşmak çok kolay…

Ülkemiz açısından durum nasıl?

Satürn-Akrep ikilisi el ele verip bizi yeteri kadar yordu, Satürn transiti 2014’ün sonuna kadar yormaya da devam edecek. Gücü elinde barındıran ve büyüten Akrep ile siyaseti, politikayı, güç gösterilerini sembolize eden Satürn bir araya gelince devlet sisteminde yıkımlar yaşanacak; fakat bu yıkım bir bitiş değil başlangıç olacaktır. Akrep burcu yıkar, geçer ama tekrar doğar. Yani yeni bir devlet yapılanması söz konusu… Mesela, uzun zamandır dillerden düşmeyen başkanlık sistemi, sonunda nihayete erebilir.

Anayasal düzenlemeler, iç dengeler, ülke içi problemler de gündemimizi oluşturacaktır. Bireysel olarak nasıl iç dünyamıza dönüyorsak, ülke olarak da iç dünyamızda daha meşgul olacağız.

Türkiye’nin haritasına baktığımızda Akrep burcunun 5.evde yer aldığını görüyoruz. Bu da demek oluyor ki, bir aylık süreçte yaratıcılık, yaratıcı kişiliğin sergilenmesi, sanat, aşk, eğlence, çocuklar, kumar, borsa, ülkeyi yöneten kişiler, kimlik ve güç edinme mücadelesi, ünlü insanlar, sanat, spor ve eğlence hayatı ile ilgili güç mücadeleleri yaşanacak ve yeniden yapılandırmaya gidilecektir. Siyasi olaylar ise iyice kızışacaktır.

Gençler de yine ön planda… Geçmiş aylara göre şuan ortam daha sakin görülebilir ama Kasım ayını bekleyin derim ben. Maalesef, yazın yaşanan olayların tekrar etmesi olası. E, 5.ev gençlerin evi; Akrep ise onlara güç kazandırıyor ve adeta “savaş” emri veriyor. Sakinliğimizi korumak zor olsa da, siz yine de hareketlerinizi kontrol altında tutmaya çalışın. Biliyorsunuz ki, 3 Kasım’da Akrep burcunda Güneş tutulması yaşanacak. Hepsinin üst üste gelmesi, yeterli astrolojik bilgisi olmayan bir insanın bile tahmin edebileceği kadar vahim durumları çağrıştırıyor. Kimyasal silahlar, petrol yatakları, yer altı kaynakları, maden ocakları, taciz, tecavüz gibi cinsellikle ilgili konular, mafya diye tabir ettiğimiz yer altı güçleri, terör, depremler, ölüm oranında artış… Tutulma, gerçekten de ses getirecek olaylara işaret ediyor. Maalesef…

Ne yapmalıyız?

Çözüm odaklı biri misiniz, değil misiniz bu dönemde ortaya çıkacak. Karalar bağlamak da olayları sonuç odaklı görüp çözüm üretmek de sizin elinizde. Sabredelim, bu ayların geçmesini bekleyelim. Gücümüzün, neler yapabileceğimizin, kısacası potansiyelimizin farkına varalım! Her şeyin sizin elinizde olduğunu unutmayın. Dünyanın nasıl bir yer olduğu değil, sizin hangi pencereden baktığınız önemli.

Zor günler, özellikle de ülkemiz açısından… Televizyonda haberleri her açtığımızda yüzümüzü buruşturup, kanal değiştirmek zorunda kalacağımız günler için en azından bireysel olarak stresimizi azaltmanın yollarını arayalım. Duygusal olarak dengede kalmamız önemli. Meditasyon, dua ya da yalnız başına vakit geçirme; nasıl adlandırırsanız, nasıl inanırsanız öyle olsun. Kendinizi dinlemeyi; kalbinizle konuşmayı unutmayın. Zihninizi serbest bırakıp, bu curcunadan sıyrılın.

Bırakın zaman sizinle birlikte aksın…

Astrolog Zeynep Turan

Yazının Tüm Hakkı Saklıdır 

15.10.2013

Zeynep Turan

Twitburc Kurucusu & Astrolog

Hayatınızla ilgili keskin bir viraj aldığınızı düşünüyor olabilirsiniz. Peki, o zaman size bir soru; İçinde bulunduğunuz dönemin hayatınızdaki en zor dönem olduğuna nasıl karar veriyorsunuz?Astroloji bunları yıl yıl cevaplıyor! Zeynep Turan; doğum haritanızda yani horoscope haritanızda, size özel olayları anlatırken, olayları nasıl yöneteceğinize dair danışmanlık da veriyor…Siz doğum bilgilerinizi veriyorsunuz, Zeynep Turan doğum anınızdaki gezegen konumlarından hayatınızda neyin öne çıktığını anlatıyor.
Danışmanlık Hizmetleri
Günün Ruh Hali
Yaz gündönümünden geçiyoruz. Güneş Yengeç burcuna günün son saatlerinde geçecek. Ay ise Dolunay Fazına hazırlanıyor. Tesadüflerin tevafuklara hizmet ettiği, izole olmak isteyenlerin nefes aldığı yaz başlıyor.
Zeynep Turan
Hakkında
Astroloji bir yol haritasıdır. Hayatınızla ilgili keskin bir viraj aldığınızı düşünüyor olabilirsiniz. Peki, o zaman size bir soru; İçinde bulunduğunuz dönemin hayatınızdaki en zor dönem olduğuna nasıl karar veriyorsunuz? Astroloji bunları yıl yıl cevaplıyor! Zeynep Turan; doğum haritanızda yani horoscope haritanızda, size özel olayları anlatırken, olayları nasıl yöneteceğinize dair danışmanlık da veriyor…Siz doğum bilgilerinizi veriyorsunuz, Zeynep Turan doğum anınızdaki gezegen konumlarından hayatınızda neyin öne çıktığını anlatıyor.
Yükselenini Hesapla
2023 Karar
Gezegen hareketleri 2023’ün seçilmiş bir yıl olduğunu iddia ediyor...