Yükleniyor . . .

BURÇLARIN SAĞLIK DURUMU...

BURÇLARIN SAĞLIK DURUMU...

Güneş etkisini azaltıyor ve havalar soğumaya başlıyor. Peki, bu ne demek? Hastalıklar kapıda hazır bir şekilde bizi bekliyor demek. Vücut direncimiz azaldığı anda “hoş geldin virüsler” dememek için bu dönemde dengeli beslenmek ve burcumuzun özelliklerine göre yiyecek tüketmemiz şart! Unutmayın, her burcun kendine has bir bünyesi vardır... 
 
KOÇ
 
Koç burçlarının hastalıkla arası çok iyi olmadığından, yıl boyu sağlığı genellikle iyidir. Yıl içinde sağlığına en dikkat etmesi gereken aylar Haziran ve Aralık’tır. Aşırı spor yaparak kalbini yormamaya özen göstermelidir. Hareketli yapıları nedeniyle, kilo almaları zordur. Koç burcu, vücutta başı yönettiği için stres altında iken baş ağrıları çekebilir. Baş ağrılarını azaltmak için Demir, A, B1, B12 ve C vitamini kullanmalıdır. 
 
Tavsiye: 
Kalorili besinleri tüketmeyi çok sevdiğinizi biliyoruz. Eğer ki kilo probleminiz varsa, kilo alımını durduracak en önemli etken, bu tür yiyeceklerden uzak durmanızdır. Sebze ve meyve ağırlıklı yemeniz, sizin için oldukça önemli! Koç burcu insanı, et yemeklerini çok sever. Size önerimiz kırmızı ya da beyaz, yağsız pişen etleri tercih etmeniz. 
Aşırı spor yapmak zararlı olabilir! Koç burçları hareketli ve azimli bir yapıya sahiptir. Ateş burçlarından olan Koç burçları çok canlı ve güçlüdürler de. Sahip oldukları yüksek enerjiyi spor yaparak harcamayı tercih edebilirler. Fakat dikkat edilmesi gereken nokta, kalbi yormadan dengeli bir şekilde spor yapılmasıdır. 
 
Vücudunun hassas bölgeleri:
Bacakların üst kısmı, toplardamarlar, siyatik, sinir, kalça, iskelet sistemi, diz kapağı ve bacak kasları vücudundaki hassas bölgelerdendir. Kemik erimesi ile karşılaşmamak için şeker ve kahve tüketimini azaltması gerekir. Doğal sıkılmış meyve sularını, hazır meyve sularına tercih etmesi faydalı olur. Protein almayı ihmal etmemesi gerekir. Jimnastik ve nefes egzersizleri, sağlıklı bir birey olmasında etkili olur.
 
BOĞA
 
Boğa burçlarının sağlık açısından dikkat etmeleri gereken aylar Ocak, Şubat, Mart ve Aralık aylarıdır. Çünkü bünyeleri soğuğa dayanıklı değildir.  Kolay hastalanabilirler. Bu dönemleri çabuk atlatabilmek için yemeklerine ve giyimlerine özen göstermeleri gerekir. Yediklerinde dikkatli olmazlar ise hazımsızlık sorunları ile karşılaştıkları da görülebilir. A, E, K vitaminleri ve çinko almalıdırlar.
 
Tavsiye: 
Karbonhidrat tüketiminden vazgeçemediğinizi söyleyebiliriz. Genellikle Boğa burçlarında görülen selülit probleminin asıl kaynağı da bu olabilir. Hiçbir şey yapmadan bile sadece ekmek tüketimini azaltarak fazla kilolarınızdan kurtulabilirsiniz. Örneğin, beyaz pirinç yerine kepekli pirinç tercih etmeniz bile vücudunuzun şişkinliğine iyi gelebilir. Üç beyazdan en çok siz uzak durmalısınız! 
Boğa burcu gırtlağı temsil eder! Boğa burçları vücutta beyinciği, boynu, kulağı, ağzı, çene alt kısımlarını ve gırtlağı temsil eder. İşte bu yüzden yemek yemeye bayılıyor olabilirsiniz. Fakat tavsiyelerimizi dikkate almanızı öneriyoruz. Zira fazla karbonhidrat tüketimi ileriki yaşlarda sorun yaratacaktır. Düşük oranda yağ ve şeker içeren yiyecekleri tercih edin!
 
Vücudunun hassas bölgeleri:
Sindirim sistemi, pankreas, bağırsaklar, bel, cilt, burun, ayak parmakları ve boğaz vücudundaki hassas bölgelerdendir. Uyku düzeninin oturmuş olması gerekir. Yoksa bu durum sağlığını çok olumsuz etkileyecektir. Fiziksel olarak vücudu güçlendirici aktiviteler yapması gerekir. Böbrek yetmezliği tanısı var ise bitki çayı içmeyi ihmal etmemelidir. Soğuğa karşı temkinli giyinmelidir. Çok acı yemekten kaçınmalıdır. Bağışıklık sistemini desteklemesi gerekir. Bunun için de toksin atması yani bol bol su içmesi, stres ve kaygıdan uzak durması gerekir. Dinlenmek için zaman yaratmayı bilmelidir. 
 
İKİZLER
 
İkizler burcunun dirençli vücutları ile sağlıklarının yerinde olduğunu görürsünüz. Kolay kolay hasta olmazlar. Nadiren hastalandıkları gibi yakalandıkları bulaşıcı hastalıkları bünyelerinin sağlam olmasından dolayı çabuk atlatırlar. Sağlık açısından en tehlikeli ayları Mart, Nisan ve Haziran’dır. Ayrıca bu burçta olanlar Kasım ve Aralık aylarına da dikkat etmeli. Astım, bronşit ve mide ağrıları yaşanabilecek rahatsızlıklarıdır. D, B1, B6, B12, B15 vitaminleri, kalsiyum, fosfor, potasyum kullanmaları gerekir.
 
Tavsiye: 
İkizler burcunun tek karşı koyamadığı besin şekerdir. Dört bir yanınız çikolata ve tatlılarla dolup taşıyor diyebiliriz. Tatlıdan bir kurtulsanız, geriye zaten sadece sağlıklı yiyecekler kalıyor. Genel olarak yediklerinize dikkat ettiğinizi söyleyebiliriz. Sizin tek probleminiz, şekerli yiyecekler tüketmek. Unutmayın, şeker de sizi tüketiyor! 
Mideniz hassas! İkizler burcu hassas bir mideye sahiptir. Diyet yaparken midenizin zarar görmemesine dikkat etmelisiniz, aksi takdirde kilo kaybı yaşamak isterken kalıcı mide problemleriyle uğraşabilirsiniz. Büyüyen Ay fazı dönemlerinde mideniz rahat edebilir. Bu dönemde bünye, yiyeceklerden ihtiyacı kadar olanı alabilecektir. 
 
Vücudunun hassas bölgeleri:
Mesane, cinsel organlar, salgı bezleri, saçlar, dolaşım sistemi, el bilekleri, lenfler, baş ve boyun vücudundaki hassas bölgelerdendir. Bilekleri kuvvetlendirmek adına B12 VE D vitamini takviyesi alması gerekir. Solunum yollarındaki tıkanıklıkları önlemek adına kirli havanın hâkim olduğu ortamlardan uzak durmalıdır. Bol sıvı almak, hem kilo vermesine hem de vücudunun temizlenmesine yardımcı olacaktır.
 
 
YENGEÇ
 
Yengeç burcunun sağlığına dikkat etmesi gereken aylar Temmuz ve Ağustos aylarıdır. Bu devrede yiyeceğine içeceğine özen göstermelidir. Strese bağlı olarak sindirim sistemleri çok kolay etkilenir. Duygusallığının, beslenme alışkanlığını etkilediği görülür. Kansızlık, mide yanması ve iştahsızlık yaşarlar. B6 vitaminleri, potasyum, germanyum kullanmaları faydalı olacaktır.
 
Tavsiye: 
Yengeç burçlarının en büyük problemi, fazla tuz tüketimidir. Kullandığınız tuz, vücudunuzda fazla su tutulmasına ve şişkinliğe neden oluyor. Diyete başlamadan önce ilk yapmanız gereken, tuzu kesmek… Size önerimiz, taze yeşil sebze tüketimini arttırmanız. 
Yengeç burcu, vücudun yemek kanallarını temsil eder! Burcunuz göğüs, mide ve yemek kanallarını temsil ediyor. Yaşamınızdaki duygusal iniş çıkışlarınız, beslenme alışkanlıklarınızı fazlasıyla etkiliyor. Bu sebeple diyet dönemlerine bir hayli dikkat etmeniz gerek. Dengeli bir şekilde besin tüketmelisiniz, aksi takdirde duygusal olarak zor bir döneme denk gelirse bünyeniz fazlasıyla zayıf düşecektir. Hassas mideniz için de kalsiyumlu yiyecekleri tercih edebilirsiniz. Unutmayın, vücudunuz kilo almaya çok müsait!
 
Vücudunun hassas bölgeleri:
Cilt, saçlar, ayak bilekleri, duyu organları, beyin, ense, göğüs kafesi, bademcikler ve kulak vücudundaki hassas bölgelerdendir. Ciltte kesik ve sıyrık oluşumlarından kaçınmaya özen göstermeliler. Çünkü bu yaraların iyileşmesi normalden uzun sürebilir. Saçlardaki hassasiyeti farkında olup, saçlara kimyasal boyalar, jöle ve spreyler uygulamaktan uzak durmaları gerekir. Sinir sistemini rahatlatan melisa çayı içmek sağlığını iyileştirir ve ruhunu dengeler. Yüksek tansiyon riski olanlar tuz tüketimini mutlaka en aza indirgemelilerdir. Ağız içi temizlik için karanfil kullanımı uygun olabilir. 
 
ASLAN
 
Burcu kalbi yönetir ve stres altında iken en çok dolaşım sistemi bundan etkilenir. Böyle zamanlarda çok üşüyebilir. Çok hareketli olduğu ve sık rahatsızlandığı görülmese de yaşanabilecek hastalıklardan vitamin takviyesi ile kolaylıkla kurtulabilir. Kalp ve tansiyon hastalıkları görülebilir. İyot, manganez, A, B1, B2, B12, B15 vitaminleri, folik asit kullanabilirler. 
 
Tavsiye: 
Aslan burcu kendine dikkat eder, sağlığına özen gösterir. Fakat yaşayabileceği bir problem, vücudunda belli dönemlerde hissedeceği şişlik duygusuzdur. Bu nedenle diyetinizi kesmeden sürdürmeniz gerekiyor. Eğer bir diyet programı uyguluyorsanız, öncelikle istikrarlı bir şekilde devam etmenizi öneriyoruz. Yoksa kilo vermek yerine, mevcut olan kilonuzun üstüne de ekleme yapabilirsiniz. 
Diyetin yanında kısa yürüyüşler… Aslan burcu için önemli bir tavsiyemiz de kısa ama faydalı olabilecek yürüyüşlerdir. Yağlı yemek tüketimini azaltıp günde belli bir süre kısa yürüyüşler yapmak, sizin için çok faydalı olacaktır. Bacak sağlığı için uzun oturuşlardan kaçınıp, sık sık hareket etmek gerekebilir. Yeni Ay dönemlerinde açık havada bol bol yürüyüş önerilebilir. Bitkisel çay tüketimini düzenli hale getirmeniz de faydalı olabilir.
 
Vücudunun hassas bölgeleri:
Yağ dokusu, bağışıklık sistemi, tiroit, ses telleri, akciğer, safra kesesi, kalp, sırt ve omurga vücudundaki hassas bölgelerdendir. Bacak sağlığı için uzun oturuşlardan kaçınıp, sık sık hareket etmesi gerekir. Panik atak ve stres gibi olumsuzluklar için vücudu ve ruhu rahatlatıcı egzersizler yapması, sağlığı açısından faydalı olacaktır. Hızlı yemek yemekten vazgeçip, yemeği iyice çiğnedikten sonra yutması gerekir. Bitkisel çay tüketimini düzenli hale getirmesi önerilir. Beyaz şeker ve ekmekten uzak durması kendini daha iyi hissetmesine yardımcı olur.
 
 
BAŞAK
 
Başak burcu sebze ve meyve ile beslenmeyi tercih eder. Yediklerine dikkat ettiği halde demir eksikliği görülür. Çünkü et tüketimleri azdır. Başak burcunun stresli yapısı ile baş etmesi gerekir. Aksi takdirde kas ağrıları ve bağırsak sorunları ile karşılaşırlar. Başaklara D, B1, B12, B15 vitaminleri, kalsiyum, fosfor, magnezyum önerilir.
 
Tavsiye: 
Sizin en büyük sorununuz, hamur işlerine olan düşkünlüğünüz… Eğer kilo vermeye kesin kararlıysanız, öncelikle hamur işini kesmeniz gerekiyor; aksi takdirde kilo vermeniz olanaksız görünüyor diyebiliriz. Etrafınızdaki tüm hamur işlerini yok etmelisiniz. Karnınız çok acıktığında, sizi tok tutabilecek gıdalara yönelmenizi önerebiliriz. Örneğin bir avuç badem ya da fındık… 
Yemek yeme alışkanlığını değiştirmeli! Başak burcu sebze ve meyve ağırlıklı beslenmeyi tercih edebilir. Bu alışkanlığınızı kilo vermek için lehinize kullanabilirsiniz. Ayrıca demir eksikliğine de dikkat etmenizde fayda var. Çünkü et tüketiminiz oldukça azdır. Ara ara et yemeklerine yönelmenizi tavsiye edebiliriz. Böylelikle vücudunuzun eksiklerini tamamlayarak daha sağlıklı kilo verebilirsiniz. 
 
Vücudunun hassas bölgeleri:
Akciğer, mide, on iki parmak, karaciğer, diyafram, omurga, dalak, göbek, ayak ve sinir sistemi vücudundaki hassas bölgelerindendir. Protein alımını düzenli hale getirmeliler. Omega 3 almaları da önerilir. E vitamini ve B kompleks gibi doğal destekler, sağlığı adına olumlu sonuçlar doğurur. Hazmı ağır yiyecekler tüketmemeleri gerekir. Bilekleri dinlendirici kompresler hem ruhunun hem de bedeninin dinlenmesine yardımcı olur.
 
TERAZİ
 
Dengeli ve duygusal olan Terazi burcunu böbrekleri yönetir. Sağlıklı görünüşlerinin ardında bünyelerinin zayıf olduğu görülebilir. Soğuk algınlıklarına kolay kapılmaları, vücut dirençlerini düşürür. Hastalığa karşı en dikkatli olmaları gereken dönem Ocak ayının ilk haftası ile Şubat ayının ikinci dönemidir. İyot, A, E, K vitaminleri, bakır ve çinko almaları gerekir.
 
Tavsiye: 
Terazi burçları gece geç saatlerde yemek yemeye bayılır. Bu yüzden aldığı kilolarından şikâyet edebilir. Size önerimiz, gece yemelerini kesemiyorsanız, bu saatlerde daha hafif gıdalara yönelmeniz. Eğer sağlıklı besinlerle ara ve ana öğünler yaparsanız, vücudunuzun hafiflediğini görebilirsiniz. Hem sık hem sağlıklı öğünler yaparak kilo verebilirsiniz, bizden söylemesi… 
Su içmek böbreklerin ilacı… Hassas böbreklere sahip olduğunuzu belirtmemizde yarar var. Terazi burcu böbrekleri temsil etmektedir. Her ne çeşit diyet programı uygularsanız uygulayın, gün içinde bol bol su tüketmeniz gerekiyor. Ayrıca asitli içecekler de bünyenize fazlasıyla zarar verebilir. Hızlı, hareketli, son derece sosyal ve entelektüel olan hava grubu burçlarından Terazi burcu, dengeyi temsil ettiği kadar dengesizliği de temsil eder. Duygusallığı bünyesini ve iştahını da etkiler.
 
Vücudunun hassas bölgeleri:
Sinir sistemi, omuzlar, kollar, eller, akciğer, mide, boğaz, saçlar ve böbrek hassas bölgeleridir. Romatizma ve eklem ağrılarıyla sık sık karşılaşan Terazilerin doğal yöntemlerle uygulayacakları çaylar ilaç olacaktır. Metabolizma sorunu olanlar ise karbonhidrattan uzak durmaya özen göstermeli. Saç kuruması ile ilgili problem yaşayan Terazi burçları, nemlendirici ve besleyici maskeleri kullanmayı göz ardı etmemeli. Böbrek organları hassas olan Terazilerin su tüketim miktarını arttırmalarında fayda var. Ayak bölgelerinden hassasiyeti olan Terazi burçlarına, ayak banyoları çok iyi gelecektir. 
 
AKREP
 
Akrep burcu üreme organlarını ve mideyi yönetir. Akrep burcu hastalığa karşı mücadelecidir. Kendini kolay kolay bırakmaz. Hasta olsalar bile güçlü yapıları ile gündelik işlerini aksatmazlar. Kalsiyum, potasyum, B2, B6 vitaminleri, fosfor ve biotin tavsiye edilir. 
 
Tavsiye: 
Tutkulu Akrep burcu et yemeklerine ve ete son derece düşkündür. Bu sebeple protein bazlı diyetler önerilebilir. Eğer kilo vermeye kararlıysanız, doktor kontrolünde yapılabilecek protein ağırlıklı rejimler size göre diyebiliriz. Çünkü alışkın olduğunuz ve yemekten zevk aldığınız gıdaları hayatınızdan çıkarmak, hem psikolojinizi olumsuz etkileyecek hem de kilo verseniz de sizi mutlu etmeyecektir. 
Deniz ürünleri sağlıklıdır! İllaki et tüketmek isterseniz, deniz ürünlerini, balığı size tavsiye edebiliriz. Su grubu burçlarından olan Akrep burcunun gizemli bir hayatı olabilir. Gelgitli ruh haliyle yemek düzeni de son derece düzensiz olabilir. Kilo vermek için öncelikle yemek ve uyku düzeninizi toparlamanızı önerebiliriz.
 
Vücudunun hassas bölgeleri:
Göğüs kafesi, mide, akciğer, kalp ve dolaşım sistemi, sindirim sistemi, bel ve cilt, üreme organları hassas bölgeleridir. Kan basıncı yükselme eğiliminde olan Akrep burçlarının tuzu azaltmalarında fayda var. Sindirim sistemi hassas olan Akrep burçlarının ise az besin tüketimine yönelmeleri faydalarına olacaktır. Bel bölgesinden rahatsızlanmaya eğilimli Akreplerin bellerini soğuktan korumalarında fayda var. Akciğerleri duyarlı olan Akrep burçlarının, alkol ve sigaranın olumsuzluklarından çok daha fazla etkileneceğini belirtmeliyiz. 
 
YAY
 
Bu burcun insanının sağlık açısından en dikkat etmesi gereken dönem Şubat ayının ikinci yarısı ile Mart ayıdır. Bu dönemde yediklerine dikkat ederlerse, sık rahatsızlanmadıklarını görürsünüz. Zayıf oldukları noktalardan biri sinir sistemleridir. Romatizma ve tansiyondan şikâyet ederler. B vitamini, sülfür minerali kullanmalılardır.
 
Tavsiye: 
Ateş elementi grubunda yer alan Yay burçlarının sağlıklı beslendikleri pek söylenemez. Asitli içeceklere ve tuzluya karşı bir düşkünlükleri vardır. Zararını en iyi kendileri bilse de bu alışkanlıklarından vazgeçmek konusunda zorlanabilirler. Yeni Ay dönemleri, hayatınızda yapmaktan çok hoşlandığınız ama hiç memnun olmadığınız alışkanlıklarınızdan kurtulmak için iyi zamanlardır, bizden hatırlatması… 
Yemek yeme alışkanlıklarınızı vücudunuzun ihtiyacına göre yeniden düzenlemek, aslında sağlıklı ve dengeli beslenmenin anahtarını size verecektir. Eğer sindirim sisteminizle ilgili problem yaşarsanız, sizi hafifletecek ve arınmanıza yardımcı olacak ufak egzersizler yapabilir ve vücudunuzu rahatlatabilirsiniz. Fazla tuz tükettiğiniz için vücudunuzun ödem yapması muhtemel. Tuz tüketiminizi mutlaka dengelemeniz gerekmektedir.
 
Vücudunun hassas bölgeleri:
Sırt ve omurga, diyafram, bademcik ve kulaklar, yutak, diş, bronş ve bağışıklık sistemleri hassas bölgeleridir. Yutkunma sorunlarıyla karşılaşan Yay burçları okaliptüs yağının mucizelerinden yararlanmalıdır. Sindirim sistemi üzerinde problem yaşayan Yay burçlarının üzerlerindeki ağırlığı azaltacak ve arınma sağlayacak işlemler yapılabilir. Gribal enfeksiyon gibi durumlarda bronşit problemlerinin kendini göstermesi gibi rahatsızlıklarla sıkça karşılaşan Yay burçlarının nane takviyesi yapması önerilir.
 
OĞLAK
 
Eylül, Ekim, Mart ve Nisan aylarında Oğlak burçlarının sağlıklarına dikkat etmeleri gerekir. Bünyelerinin zayıflaması ile vücutlarının hastalığa yatkın olduklarını görebilirsiniz. Meyve tüketimine ağırlık vermeleri gerekir. Oğlak burcu kemikleri, dişleri ve deriyi temsil eder. Eklem ağrıları en sık karşılaşılan hastalıkları arasındadır. A, D vitaminleri, bakır, kalsiyum minerallari önerilir.
 
Tavsiye: 
Fast-food düşkünlüğünüz oldukça yüksek diyebiliriz. Bu alışkanlığınızdan vazgeçerek sağlıklı beslenmeye bir adım atabilirsiniz. Toprak grubu elementinden olan Oğlak burcu, yoğun bir iş temposuna sahip olabilir. Hızlı bir yaşamın da ne yazık ki getirisi sağlıksız ve hızlı tüketilen gıdalar olabilir. Zamanınız az da olsa sağlıklı yemekleri tercih etmeye özen gösterin! Öğünleriniz neredeyse karbonhidratsız geçmiyor, makarna bulamazsanız pasta yiyorsanız. 
Diyet yapmak disiplin ister! Eğer bir diyet programına başlamaya karar verdiyseniz, disiplinli ve kaidelere uyan yapınız, size oldukça destek verecektir. Yağlı ve hazır yiyecekler yerine sebze ve tencere yemeklerini hayatınıza sokmayı deneyin. Göreceksiniz kısa zamanda vücudunuz sağlığına kavuşacak ve doğal olarak da kilo vermeye başlayacaksınız. Bir avantaj daha… Oğlak burçları zengin içerikli bitkileri tüketmeye öncelik verirler. Sağlıklı beslenmek ve zinde kalabilmek için yeşillik yemek çok önemlidir. Çalışkan yapınız nedeniyle beslenmenizi ihmal ettiğinizi düşünüyorsanız, az ama sık yemek yemek sizin beslenme şekliniz olabilir. 
 
Vücudunun hassas bölgeleri:
Toplardamarlar, bacakların alt kısmı ve ayak bilekleri, ense, boyun, boğaz, mide hassas olduğu bölgeleridir. Varis, üst bacak ağrıları ve siyatik rahatsızlıklarıyla karşılaşan Oğlak burçları için masaj ve esmer buğday-ananas karışımı içeren besinler önerilir. Stresin en büyük etkilerinin hissedildiği yerlerden biri de ensedir. Strese maruz kalan Oğlak burçlarının boyun egzersizlerine yönelmesi faydalı olacaktır. Boğaz problemleri yaşayan Oğlak burçlarının kekik suyu ile gargara yapmaları önerilir. Midelerini korumak açısından ise yemeklerini hızlı yememeleri tavsiye edilir.
 
KOVA
 
Kova burcu dolaşım sistemini temsil eder. Kova burcunun baldır ve ayakları hassastır. Aynı zamanda topuklarında da rahatsızlıklar yaşadıkları sıklıkla görülebilir. Bunun dışında çok sık rahatsızlandıkları görülmez. Güçlü bir bünyeye sahiptirler. B12, B15, D vitaminleri, kalsiyum, fosfor kullanmalılardır.
 
Tavsiye: 
Kova burçları sağlıklı beslenmeye çok önem verir. Fakat hata yaptıkları bir nokta, dengesiz beslenmeleridir. Bu yüzden kilo vermekte başarısız olabilirler. Doğru gıdaları yanlış zamanlarda yediğiniz için kilolarınızdan kurtulamıyor olabilirsiniz. Siz sağlıklı beslenmenin ne demek olduğunu gayet iyi biliyorsunuz fakat neyi ne zaman yemeniz gerektiği konusunda zorluk çekiyor olabilirsiniz. O halde zamanlama ile ilgili bir diyetisyenden destek almanın vakti geldi diyebiliriz. Kolay kilo almadığınız gibi, kolay kilo da veremezsiniz. Triod problemi de yaşanabilirsiniz. Eğer yaptığınız şeylere rağmen kilo veremiyorsanız, değerlerinizi kontrol etmenizde fayda var. 
Bal ve yoğurt mucizesi! Eğer diyet programınızı uygularken ya da gündelik hayatınızda fazla stresten midenizin zorlandığını hissediyorsanız, uygun saatlerde bal ve yoğurt tüketimini önerebiliriz. Ayrıca Yeni Ay dönemleri, diyet programlarına start vermek için çok uygundur, bir yere not edin.
 
Vücudunun hassas bölgeleri:
Omuzlar ve kollar, sindirim sistemi, bel ve kalça, ayak bilekleri, gözler, solunum yolları hassas olduğu bölgeleridir. Omuz ve kollardaki eklem ağrılarıyla sıkça karşılaşan Kova burçlarının lavantalı krem kullanmaları önerilir. Can sıkıntısı ve daralma halinin mideye etkileri oldukça büyüktür. Mide bulantısı ve gastrit gibi rahatsızlıklarla kendini gösteren bu gibi durumlara en iyi gelebilecek besinler kakule meyvesi, bal ve yoğurttur. Bel ve kalça bölgesi ağrılarına karşı bu bölgelerin fazla zorlanmaması önerilir. Gözaltı torbalarından şikâyetçi Kova burçlarına göz çevresine kozmetik kullanımını azaltması ve doğal yöntemlere başvurması önerilir.
 
BALIK
 
Bahar aylarında Balık burcunun kendine özen göstermesi gerekir. Narin bir yapıya sahip oldukları ve soğuk algınlığına kolayca kapıldıkları görülmektedir. Balık burcu ayak ve sinir sistemini yönetir. Cilt rahatsızlıklarına dikkat etmeleri gerekir. Çünkü bünyeleri alerjiktir. Kalsiyum, fosfor, biotin, B2, B6, B15 vitaminleri tavsiye edilir. Yönetici gezegenleri Neptün, aynı zamanda ilaçları da yönetir. Birçok ilacın Balık burçlarında yan etkileri olduğu sıkça görülebilir.
 
Tavsiye: 
Balık burçları ne yazık ki kilo almaya çok müsait bir bünyeye sahiptir. Alınan en ufak bir kilo bile görülmeye hazır duruyor diyebiliriz. Size formunuzu devamlı korumanızı önerebiliriz. Kısa süreli diyet programları uygulamak yerine, hayatınızdaki yemek alışkanlıklarını kökten değiştirmelisiniz. Sağlıklı beslenmeyi bir yaşam tarzı olarak benimseyin! Özellikle de geceler abur cubur yemekten vazgeçemiyorsunuz. Bu davranışınızdan vazgeçerseniz kilo konusunda sorunlar yaşamazsınız. 
Katı diyetlerden uzak durun! Su grubu burçlarından Balık burcu, katı ve yorucu diyetlerden uzak durmalıdır. Vücudunuzun demire ihtiyaç duyabileceğini hatırlatalım, demir içeren besinler tüketmeyi ihmal etmeyin. Ayrıca alerjik bir bünyeye sahip olabilirsiniz. Bu sebeple bir rejime başlayacaksanız, tüketeceğiniz gıdaları bir diyetisyene de danışmayı ihmal etmeyin.
  
Vücudunun hassas bölgeleri:
Sindirim sistemi, bağırsaklar, ,baş, eller, dişler, lenf ve bağışıklık sistemi hassas bölgeleridir. Sindirim sisteminde problem yaşayan Balık burçları detoks ile arınma yöntemlerini uygulayabilirler. Hazımsızlık ve gaz gibi problemlerle karşılaşan Balık burçlarının yavaş yemek yemeye özen göstermeleri gerekir. Baş ağrısı gibi problemlerle karşılaşan Balık burçlarının ise karanfil yağını alınlarına ve şakaklarına kullanmaları önerilir. Diş problemi yaşayan Balık burçları, doğal yöntemlerden faydalanmalılardır. 
 
Bu yazının içeriği, kullanıcıları bilgilendirmeye yönelik hazırlanmıştır ve ilgili yazıda yer alan bilgiler, hiçbir zaman bir hekim tedavisinin ya da konsültasyonunun yerini alamaz. Bu nedenle yaşanacak sağlık sorunlarına ilişkin Twitburc websitesi sorumlu tutulamaz. Tüm kullanıcılar bu websitesine girdikleri andan itibaren bu uyarıyı okumuş ve kabul etmiş sayılırlar. Burada yer alan bilgiler, hiçbir zaman hastalık ve diğer sorunlara yönelik teşhis ve tedavi amaçlı kullanılmamalıdır.
 
Astrolog ZEYNEP TURAN
07.07.2015
Günün Ruh Hali
Ay toprağın değişkeninde. Neden-sonuç ilişkisi kurmak isteyeceğimiz bir gün! Evde hummalı bir temizlik yapmak isteyeceğiz. Saman altından su yürütenler hayal kırıklığına uğrayabilir.
Zeynep Turan
Hakkında
Astroloji bir yol haritasıdır. Hayatınızla ilgili keskin bir viraj aldığınızı düşünüyor olabilirsiniz. Peki, o zaman size bir soru; İçinde bulunduğunuz dönemin hayatınızdaki en zor dönem olduğuna nasıl karar veriyorsunuz? Astroloji bunları yıl yıl cevaplıyor! Zeynep Turan; doğum haritanızda yani horoscope haritanızda, size özel olayları anlatırken, olayları nasıl yöneteceğinize dair danışmanlık da veriyor…Siz doğum bilgilerinizi veriyorsunuz, Zeynep Turan doğum anınızdaki gezegen konumlarından hayatınızda neyin öne çıktığını anlatıyor.
Yükselenini Hesapla
2023 Karar
Gezegen hareketleri 2023’ün seçilmiş bir yıl olduğunu iddia ediyor...