Yükleniyor . . .

BOĞA ERKEĞİ, AŞK HAYATINI HANGİ BURÇLA NASIL YAŞAR?

Bir Boğa erkeğinin nasıl dikkatini çekersin! 

Venüs’ün en seviyeli burcudur…

Elementi Topraktır. Zodyak’ın ikinci burcudur

Her zaman şıktır ve cömerttir!

Boğa burcu erkekleri, sadık dost, şefkatli bir baba ve mükemmel bir aile reisi olur. Güzele merakı onu zaman zaman gizli bir çapkın da yapabilir. Dengeli ve kontrollü davranır. Kolay sinirlenmez ama sinirlendiğinde, öfkesinden uzak durmak gerekir. Boğa burcunda doğan erkeklerin kendilerine has çeşitli özellikleri vardır. Yalan söylemekten hoşlanmaz ama mutlaka sırları vardır. Duygularını dışa vurmasa da partnerinden ilgi görmek ister. Şık mekanlarda bulunmaktan, güzel yemekler yemekten keyif alırlar ve sevdiklerinin de bunları deneyimlemesini ister. Belli bir noktada çömert bir erkektir.

Boğa erkeği ilişkisine özen gösterir!

İç huzuru güvenceyle birleştirince mutlu olabilir.  Paylaşmayı sever ancak hak ettiğini düşündüğü kişilerle...Duyarlı, dengeli ama inatları uğruna da nice köprüler yakabilir. Rahatına oldukça düşkün olan Boğa erkeğine tam olarak tembel deyemesekte, onu hareketlendirmek yine partnerinin hünerlerine bağlı olacaktır!

Onu etkilemek istiyorsan; Boğa erkeğinin bir kadında aradığı en önemli koşul; güzellik, zevk sahibi olması ve her ortama eşlik eden kültüre sahip olmasıdır. Eğitim ve sosyal çevreye önem veren Boğa erkeği, bir yandan kendi ile çelişen bir tutuculuğu da vardır. Maddi değerlere önem verir, fazla masraflı ve gereksiz harcamalar dikkatini çekebilir. Eğer evde zaman geçirmeyi seviyorsan, Boğa burcu için biçilmez bir partner olabilirsin. Ama eğlencenin en kalitesini, en parlak olanını da planlaman onun dikkatini çekecektir.  Ailene ve var olduğun değerlere bağlılığın, kendisi ile bütünleşmene vesile olacaktır. Eğer ilgi göstermekten sıkılmaz isen, onu sonsuza dek mutlu eden sen olabilirsin.

Boğa ve Oğlak; mutlu olmak için asla zorlanmasın!

Oğlak burcu ile ortak elementlere sahip olmanız, benzer karakterlerde uyum sağlamanıza vesile olacaktır. O kadar çok ortak noktanız var ki, birbirinize ilham verme konusunda oldukça asla zorlanmayacaksınız. Sadece sezgileriniz bile birbirinizi anlamanızda yardımcı olacaktır. Bir Oğlak kadınından etkilenmek Boğa erkeği için bir ilham kaynağı gibi olacaktır. Hayata tutunmanız ve çalışkanlığınız onu size karşı motive edecektir. Hırslı, ne istediğini bilen, sevgisi ile besleyecek bu kadına asla hayır demeyecektir. Geleneklere bağlı tarafın ve kendi belirlediğin statülere uygun bir karakter olan Oğlak kadını ile aşk ve mantık bir arada bir gelecek oluşturacaktır.

Boğa ve Akrep; aşkların en güzelini yaşatabilirsin!

İkinizin de güçlü arzuları ve fikirleri vardır. Hiçbir şeyi hafife almazsınız. İlişkinin her adımını doya doya ve duygularıyla yaşamayı tercih edersiniz.  İlk tanıştığınız andan itibaren bu ikili arasındaki etkileyici taraf Akrep’in ihtirası olacağını asla unutmamalı!  Belli ki karşı tarafa verdiği bu haz onunla bir bütünlük halinde olmasına yetecek ve artacaktır. Çok farklı karakterlere sahip olmanıza rağmen; benzer yönleriniz her zaman birbirinize sıcak davranmanıza neden oluyor.

Boğa erkeği, su burcu kadını olan Akrep’in gizemli ve çekici tarafını keşfetmek için caba göstermek isteyecektir. Çünkü ne tür maceraların ardında inanılmaz bir ihtirasın onu beklediğini hisseder.  Açık fikirlerin ve güven duymak üzerine yapacağın konuşmalar Akrep kadınını tamamıyla size bağlanmasına neden olacaktır. Ayrıca, fiziksel uyum ve tutku anı aşklar yaşamaya ya da coşkulu uzun soluklu bir ilişkinin temelini oluşturmaya yardımcı olur.

Boğa ve ikizler;  âşık olursun ama mutlu olabilmen çok zor!

Sevgili İkizler burcu kadını, Boğanın karar verirken çok uzun düşünmeleri ve fazla tedbirli tarafı hayallerini gerçekleştirmede engel oluşturacaktır. Sabırım bir yere kadar olan İkizler, Boğanın sükûnetli beklemesine pek tahammül edemeyerek, yoluna devam etmek isteyebilir. Nerde ne yapacağı belli olmaz hallerin, Boğa erkeği için garantici bir tutum değildir.

Sevgili Boğa burcu erkeği; sadakat ve fikirlerin uyuşması senin için çok önemlidir. İnatçı ve dengeli olma halin neredeyse senin kaçınılmaz gerçekliğindir. İkizler gibi değişken bir karakter ile uzun vadeli ilişkiler yaşaman çok zor olacaktır. Bu sadece güzel ama kıza paylaşımlar ile çabuk bitebilecek bir ilişki haline gelebilir. Eğlence dersek, çılgın fikirler Boğa erkeğini cezbedecektir ama güvenli adım atan Boğa, pek de senin sözünle yola çıkmaya bilir.

Mitolojide Boğa ve temel içgüdüsü!

Boğa, Babil’in sarı topraklarında yaşadığı düşünülen Şehvet Tanrısı Ishtar’ın ruhunu temsil eder.

Sadakatsiz olarak Mitolojide yerine alan Ishtar, duygularına karşılık bulamadığı kahramanı yüzünden hırslı bir yandan şehvet dolu olmuştur. Boğa burcunun, aşk temaları üzerine kurulu sembolizmi, hem sahiplenme güdüsü hem de alımlı ve güzel olan her şeye meraklı oluşu ile bütünleşir. Boğa,  derin duygulara sahiptir, kıskanmak kadar kıskanılmakta ister, cinsellik onun için çok özeldir aynen hayata dair diğer zevkler kadar… ancak onun esiri de olmaz, içinde duygu olan bedenlerden hoşlanır. Karşı tarafı gözlemler,  arzulanmak ve beğenilmek ister ancak bu şekilde tüm coşkusuyla sevgisini her anlamda yansıtır ve yaşar. Ruhu yaramaz, gönlü hep daha güzelini arar ama bir kere aşk’ı kalbinde yaşasın ondan da kolay kolay vazgeçmez. 

Astrolog 

Zeynep Turan

Yazının her hakkı saklıdır.

11.11.2015

Günün Ruh Hali
Ay toprağın değişkeninde. Neden-sonuç ilişkisi kurmak isteyeceğimiz bir gün! Evde hummalı bir temizlik yapmak isteyeceğiz. Saman altından su yürütenler hayal kırıklığına uğrayabilir.
Zeynep Turan
Hakkında
Astroloji bir yol haritasıdır. Hayatınızla ilgili keskin bir viraj aldığınızı düşünüyor olabilirsiniz. Peki, o zaman size bir soru; İçinde bulunduğunuz dönemin hayatınızdaki en zor dönem olduğuna nasıl karar veriyorsunuz? Astroloji bunları yıl yıl cevaplıyor! Zeynep Turan; doğum haritanızda yani horoscope haritanızda, size özel olayları anlatırken, olayları nasıl yöneteceğinize dair danışmanlık da veriyor…Siz doğum bilgilerinizi veriyorsunuz, Zeynep Turan doğum anınızdaki gezegen konumlarından hayatınızda neyin öne çıktığını anlatıyor.
Yükselenini Hesapla
2023 Karar
Gezegen hareketleri 2023’ün seçilmiş bir yıl olduğunu iddia ediyor...