Yükleniyor . . .

BOĞA BURCUNDA GÜNEŞ TUTULMASI (29 NİSAN 2014)

Tutulmalardan Paçamızı Kurtaramıyoruz!  

Boğa burcunda gerçekleşecek halkalı Güneş tutulması, finansal konularda hayatımıza hiç beklemediğimiz düzenlemeleri de beraberinde getirecektir. 29 Nisan Salı günü Türkiye saati ile 08:03 sularında oluşacak Yeniay’la beraber, Boğa – Akrep aksı üstünde bir de Güneş tutulması gerçekleşiyor. Bu durum, bu iki burcun ve Türkiye'nin önemli bir döneme girdiğini işaret ediyor. Güneş tutulması toprak elementine ait, sabit bir burçta gerçekleşeceği için etkilerini yıkıcı olarak algılamak yanlış olur. Tarihte kavim astrologlar gözle görülen tutulmaları hep doğal afet olarak yorumlamışlar. Dolayısı ile tutulmanın seyredildiği ülkelerde  (Antartika ve Avusturalya) kardinal olaylar söz konusu... Halkalı Güneş tutulmasının yer altı kaynaklarını, ortaklı işleri, toprak hareketlerini, toprağa bağlı ürünleri etkileyeceğini çok net söyleyebilirim.

Unutmamamız gereken detay ise astrolojinin bir bütün olduğu; dolayısı ile 12 Nisan’da öncü burçlarda ( Koç, Yengeç, Terazi, Oğlak ) oluşan büyük kare açı ve 15 Nisan’da öncü burç olan Terazi’de gerçekleşen Ay tutulmasının etkilerini daha üstümüzden atamamışken, farklı bir güce ve liderliğe sahip Güneş tutulmasının etkilerine gebeyiz. Satürn’ün ise yılın sonuna kadar sabit burçları (Boğa, Aslan, Akrep ve Kova) sınavlara sokacağını tekrardan hatırlatmak istedim…

29 Nisan’da Boğa burcunda gerçekleşecek olan Yeniay ve beraberindeki halkalı Güneş Tutulmasını dünyadan gözlemlemek oldukça zor! Tutulmaları enerji içeceği içmiş Yeniaylar olarak görebiliriz. Yeniay etkisi kat be kat güçlüdür ve buna bağlı olarak yaşamımıza etkisi daha fazladır. Olayın tuhaflığı 15 Nisan’daki Ay Tutulması’nın buna bağlı olarak Dolunay’ın bitişleri simgelemesi; 29 Nisan’daki Güneş tutulması / Yeniay’ın ise başlangıçları müjdelemesi!

Nisan ayını takip eden birkaç aylık süreçte hayatımızda ani bitişler ve ani başlangıçlar yaşayacağımız kesin! Bitişler bizi sonuca götürürken, başlangıçlar ise bize yeni kapılar açacaktır. Tutulmalar adeta bizi olgunlaştırmak için meydana gelirler. Hayatımızın viraj aldığı bu günlerde kendimizi kötü hissedeceğiz belki ama dersimizi almış bir şekilde yolumuza devam edeceğimiz kesin!

Nisan ayının gündemini sadece tutulmalar oluşturmuyor demiştim. Terazi burcundaki Mars, Koç burcundaki Uranüs, Oğlak burcundaki Pluton ve Yengeç burcundaki Jüpiter! Öncü burçların savaşına şahit oluyoruz adeta! Sert açı kalıpları ikinci kez ve daha baskın bir şekilde sahnede! Hem tutulmalar hem de bu tehlikeli açılar nedeniyle “imkansız” dediğiniz şeylerin gerçekleştiğine şahit olabilirsiniz. İyi ve kötü…

Önerilerim

 • Gücünüzü toplamak için dinlenin
 • Sabit fikirlilik göstermekten kaçının
 • Harcamalara biraz daha özen gösterin
 • Söz verirken iki kere düşününün

Uyarılarım

 • Affedici olmaya çalışın, kendinize eziyet etmeyin!
 • Mesafeli ve soğuk tavırlar sergilemekten kaçının!
 • Sağlıkla ilgili olarak ise özellikle küçük kazalar ayında olduğumuzu bilin ve riskli hareketler sergilemekten kaçının.

Unutmayın bu açılar dünyayı da etkileyecek ve etkileri 3 ay boyunca da hissedilebilir. Nisan ortalarından özelikle de 20 Nisan’dan itibaren gökyüzü Büyük Kare olarak adlandırdığımız gergin açıları içinde barındırıyor. Bu dönemde Mars gezegeni Algorab yıldızıyla kavuşuyor. Algorab’ı daha sonra size anlatacağım ama burada kısaca bahsedeyim. Algorab yıldızı şiddet, öfke, travma, intikam gibi duyguları barındırır. Terör olaylarını, suikastleri, ayaklanmaları vasra ortaklık, hisse ve güç savaşlarını, ortaklı işlerde çatışmaları, fikir ayrılıklarını, ani sonları ve ani başlangıçları da temsil eder. (Olacağını iddia etmiyorum, sadece bunları temsil ettiğini belirtmek istiyorum)

Güneş tutulması; ani bir aşk, ani bir iş değişimi, ani bir yer değişikliği vb. olarak kendini gösterebilir. Yani hiç beklemediğiniz bir anda hayatınızın seyri değişebilir. Güneş tutulmalarının etkileri 6 ay ile 2 sene arasında değişir. Bu süre içinde “ani” lafının önemini çok daha iyi anlayacağız! 

PLÜTON KİMDİR?

Plüton bilinmeyeni, yani ölüm ve ölümden sonraki hayatı temsil eder. Yeniden doğuşun, dönüşümün, başkalaşımın, başlangıç ve bitişin gezegenidir! Mitolojide ise yeraltı tanrısını simgeler. Plüton psikolojik bakımdan bilinçaltını gösterir. Saplantıları, tabuları, alışkanlıkları, krizleri, yaşam ve ölüm gibi temel konuları yönetir.

Bireysel olarak bu gezegenin bizi nasıl etkilediğini merak ediyor olabilirsiniz. Pluton, yıldız haritasında yer değiştirirken kişinin her türlü zorluğun üstesinden gelmesini sağlar. Pluton, bulunduğu herhangi bir eve ya da yakınlaştığı gezegene yoğunluk ve güç verir. Pluto'un yıldız haritasındaki yeri, bilinçaltındaki gizli güçleri kişinin ne ölçüde dışa vurabileceğini ve ne ölçüde kullanabileceğini gösterir. Yine gezegenin haritadaki yeri, yeni koşulları anlatır.

Eylül ayına kadar muhatap olacağımız Plüton’un bizlere etkileri neler olabilir?

Astrolojide Akrep burcu yöneten Pluton, 246 yılda turunu tamamlar ve bir burçta 32 yıl kadar kalır. Güçlü etkileri olan bu gezegen 2008’in Şubat ayında uzun süredir konuk olduğu Yay burcunu terk etti ve Oğlak burcuna geçiş yaptı. 2040 yılına kadar Oğlak burcunun evinde misafirliğini sürdürecek olan bu gezegenin bizi en çok etkileyeceği zamanlar ise gerileme zamanları olacak. Bu yüzden 14 Nisan – 22 Eylül tarihleri arası bu senenin önemli aylarını oluşturuyor!

Etkileri

Pluto’nu güçlü kişiler, oldukça çekici ve gizemli kişilerdir. En büyük arzuları ise güçlü olmaktır, aciz duruma düşmekten hiç hoşlanmazlar. Bu gizemli yıldız ayrıca gizli kalmış, görülmeyen, saklanan şeylerin de yöneticisi olduğu için aynı zamanda devlet ve devletle ilgili işleri de yönetir. Toplumları etkilemek, reformlar yapmak da yine bu gezegenin yönetimindedir. Vücutta ise idrar yolları ve üretim sistemi Pluto’nun yönetimindedir. Pluto yöneticisi olduğu Akrep burcunda tüm özelliklerini sergiler ve kişiye büyük bir sezgi gücü verir. Başak burcunda etkili olduğunda ise, kişinin her şeyi derinlemesine araştırmasını ve ayrıntılarıyla öğrenmesini ister. 

Önerilerim ve Uyarılarım:

Kontrolsüz gücün kol gezdiği ilişkilerin önemli ve büyük sınavlardan geçtiği bu tarihlerde

 • İçsel değişimi kabul etmeli, hayatımızda güncellenmelere izin vermeliyiz!
 • Bilginin doğruluğunu sonuna kadar araştırmalı, kulaktan dolma laflara kanmamalıyız! 
 • Yatırım veya ortaklı girişimlerde asla Nisan ayını tercih etmemeliyiz!
 • Estetik, fiziksel olarak değişiklik yapma gibi konuları ertelemeli; uzun seyahatler veya miras, tazminat vb. hukuksal konularda daha dikkatli olmalıyız!
 • Öncü burçlardansanız (Koç, Terazi, Yengeç, Oğlak)  evlilik, birliktelik yatırım gibi konularda alacağınız önemli kararlarda Nisan ayını pas geçmenizi tavsiye ederim.

SATÜRN KİMDİR?

Yönettiği Burçlar: Oğlak, Kova

Cinsiyet: Eril

Temel Fonksiyonları

Belki de “Gezegenlerin Öğretmeni” diyebileceğimiz bir yıldız olan Satürn, öncelikli olarak disiplin ve yoğunlaşma özelliğini bünyesinde barındırır. Satürn’ün etkisindekiler adeta bir öğretmen edasıyla düşüncelerini karşısındakilere empoze etmeye çalışır. Disiplin onlar için başarıya ulaşmakta en büyük yardımcılarıdır. Hırs, sabır, inat, verimlilik, süreklilik bu gezegenin en göze çarpan özellikleri arasında gelir. Yavaş adımlarla başarıya ulaşmayı amaçlar, hataya izin vermez. Kişinin olgunlaşmasını ve deneyim sahibi olmasını sağlar. Satürn kişiye zorluklar ve engeller karşısında pes edilmemesi gerektiği ve bu zorlukların kişiyi daha güçlendirdiği anlayışını kazandırır. Fakat bu durum bazen gereğinden fazla çalışmalarına ve yorulup, bitkin düşmelerine de sebep olabilir. Satürn vücutta iskelet sistemi, kemikler, cilt ve safra kesesini yönetir. Satürn yöneticisi olduğu Oğlak burcunda kararlı ve sonuç odaklıyken, Koç burcunda olabildiğince kısıtlayıcı ve tepkilidir. Diğer yönetici burcu Kova da ise istekler ve umutlar önem kazanır. 

Zorlayıcı gezegen Satürn 1 Mart – 20 Temmuz tarihileri arasında Akrep burcunda geriliyor. 22 Aralık 2014 sonuna kadar da Akrep burcunda hareket edecek. Akrep ve Boğa burçları açısından zorlu günlerin belki de en büyük sebebi Satürn diyebilirim.

Satürn’ünün stres yaratığı tarihler

14 Mayıs: Akrep burcunda Dolunay

23 Ekim: Güneş’in Akrep burcuna geçişi ve Satürn ile kavuşumu; Parçalı Güneş tutulması ve Yeniay!

Nisan Ayı Neden Önemli?

15 Nisan’da Terazi-Koç aksı üstünde Ay Tutulması ve Dolunay gerçekleşecek.

Mars –Jüpiter kare açısı + Jüpiter –Uranüs –Merkür kare açısı ve Plüton-Mars Uranüs ile kare açısı oluşacak…

29 Nisan'da Boğa-Akrep aksı üstünde Güneş Tutulması ve Yeniay gerçekleşecek. 

Farkındaysanız bol bol kare açılardan bahsettim. Büyük kare açı 14-15- 16 Nisan’da etkin. Büyük kare açı hangi gezegenler tarafında oluşuyorsa, etkisi de o kadar büyüktür.  Bu açı kalıplarının oluştuğu dönemlerde kişisel hayatımızdan tutun da; büyük markalara, büyük yatırımcılara, ülke ekonomisine kadar önlenemez bir etkiye sahiptir.  Hatta bu durumu “Büyük Değişim” diye de adlandırabilirsiniz. Değiştirilmesi gereken konular güncellenmeli, düzeltilmesi gerekenler düzeltilmelidir.

Büyük kare açının kişide ve toplumda öne çıkaracağı konular:

Büyük kare açı çok ender rastlanan açılardan biridir. Kişinin veya toplumun büyük bir stres altında olduğunu ve sonu gelmeyen mücadelelerle karşılaşmakta olduğunu gösterir. Kişi öyle olmasa dahi yaşamında bir gerilim ve karışıklık varmış gibi hisseder. Kendisi ve amaçları arasında engeller olduğunu düşünür. Bu engeller ile başa çıkabilmek için gerekli enerjiye sahiptir ama belli bir konu üzerinde odaklanmaya ihtiyacı vardır. Kişi için çok büyük bir motivasyon kaynağıdır aslında; hırslıdır ve çözüme ulaşmak arzusundadır. Ama kısıtlanmışlık hissi kişiyi zorlar. İyi kullanılırsa hırs, üstesinden gelemezse kurban olma riski vardır.

Büyük kare açının öncü burçta gerçekleşmesi Koç, Yengeç, Terazi ve Oğlak burçlarını etkileyebileceği gibi aslında en kolay çözüme ulaşılabilecek en kısa yol olduğuna da işaret ediyor. İnisiyatif almaktan kaçmamalıyız…

En Çok Hangi Burçları Etkileyecek?

Koç, Yengeç, Terazi ve Oğlak burçları

Hangi gezegenler sahnede olacak?

Plüton,  Uranüs,  Mars ve Jüpiter 

Önerilerim

 • Kendinize yönelebilirsiniz. Bu durumun geçici olduğunu bilin.
 • Kazanma duygularınızı bu dönemde dizginleyin.
 • Teknolojiden beklentilerinizi asgariye düşürün.
 • Farklı olma çabanızı bu dönemde geri plana attın.
 • Şehir, ülke ve iş değiştirmek için Mayıs ayını bekleyin.

Uyarılarım

 • Değişime ayak uydurmak
 • Beklemeyi bilmek
 • Zamanlı davranabilmek
 • Hoşgörüyü elden bırakmamak
 • Travmatik olaylarla göğüs germek bu dönemde oldukça önemli!

Kısacası Nisan ayı demek “Tutulmalar Ayı” demek! Ve “Öncü Burçların Savaşı” demek!Önümüzdeki birkaç aylık süreç boyunca maddi ve manevi konularda elimiz bol olmalı… Daha affedici ve hayatımızdaki değişimleri kabullenici olmalıyız. Birikim yaptıysanız eğer dikkatli bir şekilde harcamaktan ve yatırım yapmaktan çekinmeyin (tabii bu durum bireysel haritanıza göre değişkenlik gösterebilir ve Nisan ayını pas geçmeyi unutmayın). Finansal konularda yaşanabilecek köklü değişimler önce sizi korkutsa da sonrasında doğru seçimler yaptığınızı göreceksiniz.

20 Nisan’dan sonra gökyüzünde oluşacak Büyük Kare Açı kalıbının, iki tutulma arasında gerçekleşmesi, Nisan ayının 2014’ün en zor ayı olduğunun bir göstergesi! O yüzden siz siz olun bu ay büyük planlar içine girmeyin ve önemli kararlar almayın!

Astrolog Zeynep Turan

Yazının Tüm Hakları Saklıdır 

03.04.2014

 
 

 

 

Zeynep Turan

Twitburc Kurucusu & Astrolog

Hayatınızla ilgili keskin bir viraj aldığınızı düşünüyor olabilirsiniz. Peki, o zaman size bir soru; İçinde bulunduğunuz dönemin hayatınızdaki en zor dönem olduğuna nasıl karar veriyorsunuz?Astroloji bunları yıl yıl cevaplıyor! Zeynep Turan; doğum haritanızda yani horoscope haritanızda, size özel olayları anlatırken, olayları nasıl yöneteceğinize dair danışmanlık da veriyor…Siz doğum bilgilerinizi veriyorsunuz, Zeynep Turan doğum anınızdaki gezegen konumlarından hayatınızda neyin öne çıktığını anlatıyor.
Danışmanlık Hizmetleri
Günün Ruh Hali
Ay, Terazi burcunda arkadan iş çevirenlerin veya çapkınların işlerini artık daha da zorlaştırdığı dönemi başlatıyor. Seyahat planı olmayanları dahi harekete geçirecek günler başlıyor.
Zeynep Turan
Hakkında
Astroloji bir yol haritasıdır. Hayatınızla ilgili keskin bir viraj aldığınızı düşünüyor olabilirsiniz. Peki, o zaman size bir soru; İçinde bulunduğunuz dönemin hayatınızdaki en zor dönem olduğuna nasıl karar veriyorsunuz? Astroloji bunları yıl yıl cevaplıyor! Zeynep Turan; doğum haritanızda yani horoscope haritanızda, size özel olayları anlatırken, olayları nasıl yöneteceğinize dair danışmanlık da veriyor…Siz doğum bilgilerinizi veriyorsunuz, Zeynep Turan doğum anınızdaki gezegen konumlarından hayatınızda neyin öne çıktığını anlatıyor.
Yükselenini Hesapla
2023 Karar
Gezegen hareketleri 2023’ün seçilmiş bir yıl olduğunu iddia ediyor...