Yükleniyor . . .

AY KİMDİR? AY BURCUNUZ NELERİ TEMSİL EDER?

AY KİMDİR? AY BURCUNUZ NELERİ TEMSİL EDER?

 

 
AY
 
Size, Ay'ı ne kadar anlatsak da, hep bir şeyler eksik kalacak. Çünkü yüzyıllar boyunca insanlar tarafından farklı anlamlar yüklenmiş olan bu gezegen, bazı toplumlarda tanrı olarak görülürken, bazılarında ise diğer doğaüstü fenomenlerin kaynağı olarak kendine yer edinmiştir. Dünya'nın tek doğal uydusu olan Ay'ı, gelin size en başından anlatalım… Sonrasında, onunla ilgili düşüncelerinize ve neye inanmak istediğinizi ise siz karar verin…   
 
Geçmişte insanlar, günlerin gecelere bağlanmasını, mevsimlerin şaşmaz döngülerini, tohumların belli zamanlarda olgunlaşıp, belli zamanda verimsizleşmesini, suda beliren gel-git olayını, ay battıktan sonra güneşin; güneş battıktan sonra ayın doğmasını belki de hayretle gözlemledi. Tepelerinde devamlı şekil değiştiren, bir kaybolup bir geri dönen parlak nesneyi fark ettiklerinde, onun herkese yol gösterdiğini düşündüler. 
 
Sürekli tekrarlanan döngüleri, bir zaman sonra geleceklerini şekillendirmek için kullanmaya başlayan insanoğlu; bitkilerin büyüme, gelişme, filiz verme zamanlarını hesaplayarak, yaşamsal faaliyetleri için daha mantıklı hareket etmeye başladı. Ay'ın hareketleri sadece insanlar değil, hayvanlar üzerinde de etkisini gösteriyordu. Yuva kurma, çalı toplama ve yerleştirme süreçlerini hep aya bağlı olarak yaşamaktaydılar. 
 
İnsanlar işte Ay'ın bu hallerini ve etkilerini keşfedince, doğada 12 ritmin olduğunu da fark etti. Bu ritmi de 12 burç ile tanımladı. Önce, ayın hangi burçta hangi etkisi olduğunu gösteren bir yıldız saati oluşturuldu. Böylece insanlar, yapmak istedikleri işlerin hangi zamanda yapılması gerektiğini bilerek harekete geçti. İşte tüm bu bilgilerin ışığında rahatça fark edebiliriz ki, birçok özel gün, bayram, festival, kutlama hep ayın ritmiyle doğru orantılı gitmiştir. 
 
Gökyüzünde yaşayan ama bizden oldukça farklı ve güçlü görünen bu varlık, eskiden olduğu gibi hala hayatımızın şekillenmesine yardımcı oluyor. Gerçi modern zamanın bahçıvanları ve hekimleri doğa temelli eski bilgileri her ne kadar batıl inançlar olarak da görse, pek çoğumuz için ayın hareketleri anlamını yitirmiş değil…
 
AY'IN TEMSİL ETTİKLERİ
 
Ay denildiğinde akla direkt duygular gelse de, bu gezegen öncelikle sağlıkla ilgilidir. Dişil üretkenliği temsil eden Ay aynı zamanda değişimi, beslenmeyi, sübjektifliği, duygusal iletişimi, bilinçaltını, içgüdüsel duyguları, sıvıları, denizleri, temel arzuları içinde barındırır. 
 
Ay dişidir; bir erkeğin hayatındaki en önemli kadını, anneyi ve kız kardeşi, kadın yönetici/patronu yönetir. Ay doğum anında hangi burçtaysa, bu da kişinin kadınla ilgili düşünceleri belirler. Yıldız haritasında Ay ile uyumlu açılar varsa, bu durum insanı saran anne sevgisini açıklar. Sert bir etki almışsa bencil ve zorlayıcı bir anne profili çizebilir ya da anne sevgisine özlem duydurabilir.
 
Duygular, Çekicilik, Verimlilik ve Ay…
Ay, bizi yansıtan duygularımızı temsil etmektedir. Duygularımızı, hissettiklerimizi karşı tarafa nasıl aktardığımız ise Ay'ın diğer gezegenlerle yaptığı açılarla anlaşılır. Mantık Ay ile birlikte devre dışı kalır; duygu dünyamızı düzenleyen Ay, karşılaştığımız kötü olayları hafifletmemizi sağlar.  Onun için olayın yararlı ya da yararsız olması önemsizdir, yeter ki duygu dünyamız sarsılmasın. 
 
Ay'ın manyetik gücü Med-cezir olayına sebep olduğu gibi,  vücudunun %70 su olan insanı da aynı şekilde etkilemektedir. Ay'daki hareket yani ayın fazları kişideki ruh değişimlerini açıklayabilir. 
Bir insanın yıldız haritasındaki Ay, diğer gezegenler ile uyumluysa ve iyi açılar yapıyorsa, kişiye çekicilik verir. Fakat sert açılar oluşturuyorsa, karşı tarafın kişiyi itici bulmasına sebep olabilir. Ay’ın sadece insanları değil, tüm canlıları etkiler. Hayvanlar âleminde, ayın konumuna göre harekete geçen, göçen, çiftleşen canlılara rastlanmaktadır. Ay, bir yandan da gelişmeyi ve canlılığı temsil eder. Örneğin, Yeni Ay yapılanma ve yenilik dönemi olarak bilinir. Ay bu konumdayken yeni başlangıçlar yapmak gayet uygundur.  Bu süreçte verimlilik daha da artar. 
 
Ay – Güneş ilişkisi
Güneş,  kişiliği temsil ederken; dünyanın uydusu olan Ay, insanda gizli kalan şeyleri belirtir. Yeryüzünde Ay, Güneş’in ışıklarını yansıtırken, dünyada da bir nevi ruh yansıtır. İç dünyamız, düşüncelerim Ay'ın burcumuzdaki konumuyla ilgilidir.
Ay, astrolojide Yengeç burcunun yöneticisi konumundadır. Boğa'nın ise 3.derecesinde oldukça etkilidir. Yengeç’in karşıt burcu Oğlak’ta ise huzursuz ve travmatik bir hal yaratır. 
 
AYIN ON İKİ BURÇTAKİ HALLERİ
 
Her burçta 2-3 gün kalan Ay, Zodyak'taki turunu 28 günde tamamlar. Girdiği her evde ve burçta farklı özellikler gösterdiği gibi, olumlu veya olumsuz etkilediği burçlar vardır. Fakat yıldız haritası bir bütün olduğu için haritadaki burçları, yıldızlar ve açılarıyla birlikte incelenmek gerekir. Ancak bu şekilde doğru bir yargıya varabiliriz.
 
AY BURCU KOÇ OLANLAR
 
Ana Fikir: Yapmak zorunda değilim!
 
Sihirli Kelimeler: Sabırsız, aktif, dinamik, özgür, sinirli, vahşi tabiatlı, hırslı, kontrol edilemez.
 
Ay burcu Koç olanlar; ateşli, sert, cazibeli savaş yıldızı Mars'ın kendisine uymayan özelliklerini alır. Fiziksel ihtiyaçları oldukça gelişmiştir ve bu ihtiyaçların hemen karşılanmasını ister.  Ay, Mars'ın gücüyle birleştiğinde kişiler ihtiraslı, enerji dolu, aşırı atılgan ve belki bu yüzden biraz sakar bir yapıya bürünürler. Heyecan dolu olaylara ve onları harekete geçirecek maceralara bayılırlar. Bu konumun erkekleri sık sevgili değiştirirken, kadınları şıpsevdi olur. Evlilikleri ise oldukça fırtınalı geçer ve kısa sürer. Doğum anında Ay'ın Koç burcunda olması kişiye ayrıca bir ego verir. Yoğun arzular artık söz sahibidir. Emir almaktan hoşlanmadıkları için disiplinsiz sayılabilirler. Ama oldukça güvenilir ve sözünün eri insanlardır. Yeter ki onları kızdırmayın. İnatçı ve asabi tavırları ile dikkat çeker.
 
Meslekler: Zodyak'ın birinci burcu Koç, her alanda başı çekmek ister. Lider ruhları hırslı olmasına yol açar. Daha önce denenmemiş alanlarda ya da herkesin cesaret edemediği işlerde çalışmaya meraklı olurlar. Onlara en uygun meslek askerlik, polislik, atletizm ve spor olabileceği gibi politika, yöneticilik, endüstri, mühendislik, komutanlık, mizah ve fıkra yazarlığı, eleştirmenlik de yapabilecekleri meslekler arasındadır.
 
Sağlık: Ay duygulardan öte sağlıkla da çok ilgilidir. Eğer yıldız haritasında uyumlu açılar var ise kişi çok ciddi rahatsızlıklarla karşılaşmaz. Ay'ı Koç burcunda olan kişilerin özen göstermesi gereken yerleri dişleri ve baş bölgesidir. Mars, erkeklerde sol, kadınlarda ise sağ gözü temsil eder. Ay sert etkiler gösteriyorsa gözlerde rahatsızlıklar yaşanacağı gibi; uykusuzluk, sinir ağrıları, çarpmalar, vurmalar da görülebilir.
 
Uğurlu Taşlar: Ay belirli taşların insana uğurlu gelmesini sağlar. Yıldız haritanızda Ay Koç burcundaysa elmas, kan taşı, malahit, beyaz yeşim taşı size uğurlu gelebilir. Dikkat etmeniz nokta, taşların cildinize değiyor olmasıdır.
 
Renkler: Kırmızı, şarap rengi, sıklamen, ve koyu turuncu seçilebilir.
 
AY BURCU BOĞA OLANLAR
 
Ana Fikir: Sahip olduklarım bana yeter.
 
Sihirli Kelimeler: İnatçı, ağırkanlı, temkinli, pratik, dirençli, geleneksel ya da tutucu, geliştiren, zemin hazırlayan, üretici. 
 
Ay, sevgi ve güzellik yıldızı Venüs’ün burcu Boğa’dayken Venüs'e özgü özelliklere, güzelliklere bürünür. Sağlam karakterli ve güvenilir kimselerdir.  Keyiflerine düşkünlüğü ile bilinirler. Özellikle yemeğe özel bir çaba harcarlar. Sadakat ve bağımlılıkları iyi gelişmiştir. Ay burcu Boğa olan insanlar duygu ve düşünceleri kolay kolay açıklamayan, sezgileri güçlü kişilerdir. Sevgi ve güven duyma ihtiyacı gelişmiştir. Sanatta ve özellikle müzikte başarılı olabilirler. Fiziksel olarak çok güçlüdür. Sakin ve durağan yapısı ile tembelliğe meyillidir. Hatasını kabullenmeyi başaramaz, sabit fikirli bir duruş sergiler. Maneviyattan öte maddeye değer verir. Yükselmek, para kazanmak onlar için önemlidir. Sürekli kafalarında zengin olma hayalleri kurarlar. İlişkileri derin olduğu kadar yoğun kıskançlık duygularıyla da sarmalanırlar. 
 
Meslek: Boğa'da ki Ay, insana yaratıcılık verir. Güzel sanatlar başta olmak üzere doktorluk, kimya alanı, dişçilik, demir çelik işleri, ticaret, mühendislik, endüstri dalları, antikacılık, bankacılık, sarraflık, ticaret, ekonomi gibi mesleklerde de başarılı olabilirler.
 
Sağlık: Ters açılar varsa bademcik, ses kısıklığı, faranjit görülebilir. Ayrıca iştahları da çok açıktır. Kilo almaya müsaittirler. 
 
Uğurlu Taşlar: Zümrüt en başta olmak üzere; Lapis lazuli, mercan,pembe turmalin, dumanlı kuvars, kehribar(amber), safir, akik, malakit uğurlu taşlarıdır. 
 
Renkler: Sarı, turuncu, krem ve fuşya, orta ve koyu tonlardaki yeşiller uğurlu kabul edilir.
 
AY BURCU İKİZLER OLANLAR
 
Ana Fikir: Eski değil, yeni şeyler arıyorum.
 
Sihirli Kelimeler: Sözel, esprili, konuşkan, zeki, taklitçi, hareketli, meraklı, çok yönlü, flörtçü, geveze.
 
Bu burç zeka ve hareket yıldızı Merkür'e ait olduğundan, Ay'ı İkizler olan kişi kıvrak zekası, meraklı tavırları ve esprileri ile dikkatleri çekmeyi başaran entelektüel yapılı insanlardır. Oldukça girişkendir, fakat çabuk zihni dağılır.  Sık sık ev ve iş yeri değişikliği yapar. Kitaplara ve iletişim araçlarına düşkündür. Her şeyi öğrenmek, bilmek ister. Değişken yapıları, dengesiz görünmelerine neden olur. Çift karakterlidirler, bu da içlerinde huzursuzluk yaratır. Somut şeylere önem verir, yeni düşünceler ve olaylar ilgisini çeker. Bilmek ve öğrenmek belki de onları tanımlayan en önemli özellikleridir. Çevresinde sürekli bir değişiklik ister, ani kararlar verir. Öğrendiği her bilgiyi paylaşmak ister bu da onu geveze ve çokbilmiş yapar. İletişim gücü yüksek olduğundan grup çalışmalarında başarılı olurlar. Merkür duygularla değil mantıkla ilintili olduğu için Ay burcu İkizler olan kişiler pek de romantik sayılmaz, çapkındırlar. Ay burcu İkizler olan kadınlar dışarıdan bakıldığında aktif, konuşkan, her şeyi anlayan bilen gibi görünse de sık sık fikir değiştirirler; ilişkilerinde havai bir profil çizerler. Erkekler ise maceracıdır.  
 
Meslekler: Zeka, hareket ve dili temsil eden İkizler için medya, yargıç, avukat, diplomat, edebiyatçı, yazar, kuyumcu, edebiyat, felsefe, filoloji, reklamcılık gibi alanlarda kendilerini gösterebilirler. 
 
Sağlık: Kolay hastalanmazlar fakat sağlıkla ilgili problemler genellikle eller ve kollarda, sinir sisteminde, akciğerlerde ve göğüs kafesinde kendini gösterir. Haritada ters açı varsa bronşit, öksürük, zatürree, tüberküloz gibi hastalıklar yaşanabilir. 
 
Uğurlu Taşlar: Akik taşı en uğurlu taşlarıdır. Lal, inci, akuamarin, beril, sarı kehribar, mavi safir taşlarda şans getirebilir.
 
Renkler: Uçuk ve orta sarı, orta mavi tercih edilebilir. 
 
AY BURCU YENGEÇ OLANLAR
 
Ana Fikir: Sana daha yakın olmak isterim.
 
Sihirli Kelimeler: Şefkatli ve kollayıcı, ilgili, büyüten, düşünceli, duygusal, güvensiz, titrek, sadık ve bağımlı.
 
Ay, yönetici burcu Yengeç'te tüm hünerlerini sergiler. Yengeç burcunun özellikleri bu konumdayken en üst seviyededir. Yoğun duyguların etkisinde, ailesine aşırı önem veren, sezgileri ve duyguları güçlü kişilerdir. Empati yetenekleri ve sezgileri son derece gelişmiştir. Çekingen mizaçlı olmalarına rağmen çeşitli tartışmalara girerler. Ev hayatı onlar için önemlidir, ev kutsal yerleridir. Ayrıca dostlarına da çok önem verirler, derinden bağlanırlar. Kadınlar için iyi bir konum değildir, karşısındaki erkeğe aşırı bağlanıp saplantı haline getirebilirler. Eğer Ay sert açılar yapıyor ise kuruntu ve kıskançlığın etkisi altında kalabilirler.
 
Meslekler: Bereketi ve üremeyi temsil eden Yengeç burcu için birikim yapmak önemlidir. Bu nedenle ay burcu Yengeç olanlar bankacılık, ticaret gibi konularda başarılı olabilirler. Turizm, otelcilik, ithalat-ihracat, pilotluk, gemicilik, sıvı maddelerle ilgili olan meslekler de onlar için uygundur.
 
Sağlık: Gastrit, ülser, 12 parmak bağırsağı, pankreas, bağırsak iltihapları, göğüs hastalıkları, hazımsızlık sorunları olabilir. Kadınlarda rahim Yengeç’in yönetimindedir. Sert etkiler varsa, yumurtalıklarda sorun yaratabilir. Ayrıca Ayları Yengeç'te olan kişilerin mideleri fazla hassastır. 
 
Uğurlu Taşlar: Yakut, ay taşı en uğurlu taşlarıdır. İnci, zümrüt, kristal, krizokol, sedef, kristal da uğurlu gelebilir.
 
Renkler: Gümüş, pembe, eflatun, mor tercih edilebilir.
 
AY BURCU ASLAN OLANLAR
 
Ana Fikir: Benim hayatım, benim kararlarım.
 
Sihirli Kelimeler: Cana yakın, vefalı, cömert, egoist, sıcak, neşeli, zevk düşkünü, hükmedici.
 
Güneş’in çocukları Ay'ın etkisindeyken cömert, dürüst, yardımsever ve iyi niyetli olur. Bunun yanı sıra kendine aşırı güvenen, bildiklerinden şaşmayan ve fikirlerini başkalarına da empoze etme çabasında olan idealist insanlardır. Karşısındakileri etkilemek için üstün çaba gösterirler. Doğuştan aktör olan bu kişilerin rol kabiliyetleri ve olayları dramatize etmeleri kusursuzdur. Ay'ı Aslan'da olanlar sevdikleri vakit, bütün benlikleriyle severler. Sadık bir aşık, sahiplenici bir arkadaştır. Hatalarının yüzüne vurulmasından hoşlanmaz, sürekli pohpohlanmak ister. Kendilerini üstün gördükleri için başkasının yanında uzun süreli çalışamazlar, kendi işinin patronu olmak isterler. Şık ve pahalı elbiseler giymek isterler. Romantik ve duygusaldırlar ama aşırı gururlu oldukları için karşı tarafa bunun hissettiremezler. 
 
Meslekler: Yönetici pozisyonlarında başarılı olurken, eğitim, turizm, otelcilik alanlarında da çalışmaya meyillidirler.
 
Sağlık: Ay burcu Aslan olan kimseler genellikle güçlü, dirençli ve sağlıklı olurlar.  Aslan kalbi ve sırtı temsil ettiği için yıldız haritasında sert etkiler varsa, sağlık sorunları da bu bölgelerde olacaktır. 
 
Uğurlu Taşlar: Topaz, elmas, sarı safir, sarı pırlanta, zebercet, dağ kristali, kaplangözü, inci, turmalin, kehribar , kedigözü, kırmızı zirkon, uğur getiren taşlar olarak kullanılabilir. 
Renkler: Beyaz, altın sarısı, turuncu, sütlü kahverengi tercih edilebilir.
 
AY BURCU BAŞAK OLANLAR
 
Ana Fikir: Sürprizleri sevmem, her şeyi kontrol altına almalıyım.
 
Sihirli Kelimeler: Pratik zekalı, alçakgönüllü, titiz, çalışkan, irdeleyici ve yargılayıcı, mükemmeliyetçi, detaycı, kurnaz.
 
Hassas Ay, Başak burcunda pek de rahat edemez. Duygular, bu konumdayken geri plana atıldığı gibi; eğer doğum anında sert bir açı varsa kişi duygudan yoksun davranışlar da sergileyebilir. Kolay kolay memnun edilemeyen Ay burcu Başaklar,  zekalarıyla ön planda olup, detaylara önem veren eleştirici tiplerdir. Kendisi pratik zekalı olduğu için, karşısındakinden de bunu bekler. Güçlü bir belleğe sahiptir, çok çabuk öğrenir. İş hayatları olmazsa olmazlarıdır. Soğukkanlı ve kontrollü kişilerdir. Mantığıyla hareket ettiği için romantiklikten uzaktır. Fakat utangaç bir yapısı vardır. Dışarıdan bakıldığında ciddi bir görüntü çizer. Kitaplardan ve yazmaktan hoşlanır, gizli bilimlere karşı merakları vardır. Sağlığına dikkat eder, titizdir. Dürüst kişilikleri ile güvenilir bir havası vardır.
 
Meslek: Para, yaşamlarında önemli bir noktada olan Ay burcu Başaklar; çeşitli ilim dalları, özellikle eczacılık ve teknik alanlar, edebiyat, yazarlık, gazetecilik gibi alanlarda başarılı olurlar. 
 
Sağlık: Ayın Başak’ta yer alması, ince ve kalın bağırsağa özen göstermek gerektiğine işaret eder. Kişi zaten evhamlı tavırlar sergileyeceği için “hastalık hastası” olma olasılığı bile vardır. Diyafram ve karın bölgesi hassastır.
 
Uğurlu Taşlar: Orta, koyu mavi renkteki taşlar uğur getirebilir. Koyu mavi, safir ve zebercet uğurlu sayılmaktadır.
Renkler: Açık sarı, açık mavi ve kobalt mavisi tercih edilebilir.
 
AY BURCU TERAZİ OLANLAR
 
Ana Fikir: Arkadaşlık dostluk önemlidir ama sevgi olmazsa olmaz.
 
Sihirli Kelimeler: Güzellik, huzur ve çekici her şeyi seven, düşünceli, saygılı, kararsız.
 
Yalnızlıktan hoşlanmayan, dostluğa ve arkadaşlığa önem veren nazik kişilerdir. Tatlı dilleri ile çevresindekileri etkiler. Fakat dengesi şaştığında, uyumsuz bir yapıya bürünür. Genel olarak sessiz olsalar da, ara sıra öfke patlamaları yaşayabilirler. Tartışma ve kavga ortamlarından hiç hoşlanmaz, hemen uzaklaşır. Doğum anında Terazide bulunan Ay, insanın tarafsızca karar vermesini sağlar. Oldukça adil kararlar veren ve haklının yanında olan dürüst kimselerdir. Güzel sanatlarda başarılıdırlar. Estetik zevkleri vardır, kaliteli giyinmekten hoşlanır.  Sevilme ihtiyacı gelişmiştir, kendileri zaten adil olmalarından dolayı çok sevilirler. İhtiraslı olmasalar da romantiklerdir. Sezgileriyle hareket ettikleri de görülebilir.  Özellikle kadınlar duygularıyla hareket ederken, erkekler duygularını gizler.  Ay burcu Terazi olan kişiler için evliliğin büyük bir önemi vardır. Erken yaşta evlenme görülebilir.
 
Meslekler: Terazi burcu sembolünde de olduğu gibi dengeyi ve adaleti temsil eder.  Ayları Terazi’de olan kişiler; hakim, savcı, avukat olabilirler. Politika da onlar için uzak değildir. Venüs’ün güzellik anlayışının da etkisiyle ressam, heykeltıraş, şair, sahne ve film artistliği gibi alanlar da onlara gayet uygundur.
 
Sağlık: Sağlıkları sık sık bozulabildiği gibi en hassas yerleri böbreklerdir. Kadınlarda özellikle yumurtalıklarla ilgili problemler çok görülür. Açılar arasında sert etki varsa, şeker hastalığına yakalanma riski yaşanabilir.
 
Uğurlu Taşlar: Opal taşı uğurlu sayılır. Pembe ve beyaz kuvars, elmas ve safir de tercih edilebilir. 
 
Renkler: Turkuaz, pembe, açık eflatun, uçuk yeşil, krem, saman sarısı şans getirebilir.
 
AY BURCU AKREP OLANLAR
 
Ana Fikir: İstiyorum o zaman elde etmem lazım.
 
Sihirli Kelimeler: Güç ve kontrol arzusu, analizcilik, sivri ve yıkıcı tutumlar, şifacılık, hırslı, cazibeli.
 
Ay burcu Akrep olanlar, sezgileri kuvvetli duygusal insanlardır. Güven sorunları olduğu gibi, kuruntu ve kuşkuları ilişkilerinde sorun yaratabilir. Bu kişiler için gizliliğe önem veren, kontrol etmekten hoşlanan zor bireyler diyebiliriz. Öfkelendiklerinde sivri dilli ve intikamcıdır. Doğum anında Ayları Akrep'te bulunanlar cinsel istekleri fazla, tutkulu âşıklardır. Hafiyelik yapmaktan hoşlanır, başkalarının hayatlarını merak eder, gözlemler. Sessiz gibi görünürler fakat iç dünyaları isyankârdır. İradeleri çok güçlüdür. İstediği şeyi elde etmek için her şeyi yapar, yanlış dahi olsa… Akrep ölümü, yeniden doğmayı temsil eder. Bu kişiler korkusuz ve hırslıdır. Başladıkları işleri yarım bırakmak onlara göre değildir. Aynı zamanda da oldukça yaratıcıdırlar. 
 
Meslekler: Yönetici, organizatör, doktor, mimar, satış yöneticisi, müdür, dişçi, teknik mühendis, gazeteci, kimyacı, müzisyen, yazarlık, denizcilik ideal sayılabilir. Mars ve Ay'ın etkisiyle de komutan, polis ve asker de olabilirler. 
 
Sağlık: Bağışıklık sistemleri güçlüdür, kolay kolay hastalanmazlar. Akrep burcu üreme ve genital organları temsil ettiği için kasık ağrıları, mesane, idrar yolları, genital organlarla ilgili rahatsızlıklar ve bel soğukluğu olabilir. Ayları Akrep'te olanlar grip, nezle gibi soğuk algınlıklarına yakalandıklarında iyi bir tedavi görmelidirler.
 
Uğurlu Taşlar: Ay burçları Akrep olan kişilerin uğurlu taşı topazdır. Ayrıca koyu sarı zirkon ve sarı kristal de tercih edilebilir.
 
Uğurlu Renkler: Canlı kırmızı, siyah 
 
AY BURCU YAY OLANLAR 
 
Ana Fikir: Gezmek, keşfetmek lazım.
 
Sihirli Kelimeler: İyi kalpli, olumlu, sevecen, dikkatsiz, araştırmacı, maceracı, felsefi, zaman zaman abartan, asil.
 
İyi kalpli, sevimli ve eğlenceli insanlardır. Yay’da bulunan Ay, kişinin idealist ve öğrenmeye açık olmasını sağlar. Özgürlüklerinden ve bağımsızlıklarından ödün vermezler. Evi değil, dışarıyı severler. Sürekli gezmek, yeni yerler keşfetmek, yeni insanlar ve yeni kültürler tanımak en büyük arzularıdır. Ateşli ve heyecanlı tiplerdir. İkili ilişkilerde duygularıyla değil, mantığıyla hareket ederler. Olaylara bakış açıları da bu şekildedir. Detaylarla uğraşmak onlara göre değildir. Okumaya meraklı, yeni bilgilere açtırlar. Eğlence ve macera hayatlarında her daim vardır. Birine bağlanmak, hayatını ona adamak pek de onların tarzı değildir. Çok çabuk sıkılırlar. Ay burcu Yay olanların dillerinin kemiği olmadığı gibi, ufak tefek kazalara da meyillidirler. Aceleci ve hızlı hareket ettikleri için sakarlıkları onların başına beladır.
 
Meslekler: Yay burcundaki Ay kişiyi mesleğinde başarılı yapar. Özellikle de sevdiği bir işte çalışıyorsa mutlaka adından söz ettirir. Politika, yargıçlık, avukatlık, hukuk müşavirliği, devlet adamlığı, öğretmenlik, sanatkârlık, felsefe, basın yayın meslekleri tercih edilebilir. 
 
Sağlık: Sinir sistemleri hassas olan Ay burcu Yaylar, kazalara karşı dikkat olmalıdırlar. Vurma, düşme gibi kazalarla başlarına çok sık gelir. Rahatsızlıklar bacaklar ve kalçalarda kendini gösterir.
 
Uğurlu Taşlar: Turkuaz şans getirdiği gibi, koyu mavi necef de onlara iyi gelir.
 
AY BURCU OĞLAK OLANLAR
 
Ana Fikir: Yalnız olmak kötü bir şey değil.
 
Sihirli Kelimeler: İrade, pratiklik, hırs, çaba, ün, şöhret, kapasite, disiplin, ciddiyet, başarı ve melankoli.
 
Ciddi, güçlü ve tutucu kimselerdir. Ay Oğlak burcunda kötü konumda ve zayıf olduğundan, kişiler için de zorlayıcı etkiler mevcuttur. Bu kişiler zor işlerde çalışırlar. Maddiyata önem verirler ve finansal konularda başarılıdırlar. Oğlakta ki Ay, insanın güçlü, dayanıklı ve sabırlı olmasını sağlar. Ailevi konularda ise egoisttirler. Kendisiyle aynı görüşte olmayanlarla iletişim kurmakta zorlanır, anlaşamazlar. Sonuç odaklı, dikkatli ve planlı kişilerdir. Duygusal değil, hırsları tarafından yönetilen bir yapıya sahiptirler. Mesleki anlamda başarılıdır, şöhret sahibidir. Yapmak istediklerini tek başına halletmeye meyillidir. Ay burcu Oğlak olan kadınlar mantık evliliği yapabilir. Erkekler ise üstün prensiplere sahip olduğundan zor beğenir, zor evlenir. 
 
Meslekler: Maddi yaklaşımlar fazladır, zor da olsa işin sonunda yüksek bir kazanç varsa o mesleği tercih edebilirler. Hayal gücü ve sezgilerinden yararlanmazlar. Başarı için, çok çalışmak gerektiğini düşünürler. Alım-satım, madencilik, çiftçilik, mimarlık, planlamacılık, ormancılık, askerlik, doktorluk, kimyagerlik, dişçilik, devlet memurluğu, kuyumculuk, ticaret konularında başarı elde edebilirler.
 
Sağlık: Ayları Oğlak’ta olan kişiler, her konuda olduğu gibi sağlıklarında da güçlü ve dirençlidirler. Eğer yıldız haritasında sert açılar varsa, sindirim bozuklukları, eklem ve dişlerle ilgili problemler yaşayabilir. 
 
Uğurlu Taşlar: Lal, Ay burcu Oğlak olan kişilere şans getirir. Kırmızı zirkon, beyaz oniks ve yılan taşı da tercih edilebilir.
 
Uğurlu Renkler: Sarı, mavi, kurşuni, siyaha yakın kahve ve petrol yeşili tercih edilebilir.
 
AY BURCU KOVA OLANLAR
 
Ana Fikir: Farklı olmayı seviyorum.
 
Sihirli Kelimeler: Orijinal, modern, ileri görüşlü, analizci ve sentezci, açık fikirli, farklı.
 
Ay burcu Kova olan kimseler, bağımsızlıklarına önem veren, havai insanlardır. Toplumun kurallarına göre yaşamazlar, kendi doğruları vardır. Sınırlandırmalara ve baskıya gelemezler. Herkesin düşünmediği şeyleri düşünür, herkesin cesaret edemeyeceği işlere el atarlar. Amaçları, toplum için yararlı şeyler üretmektir. Uyumludurlar ve grup çalışmasına yatkındırlar. Ay'ı Kova’da olanlar parlak bir zekaya, orijinal fikirlere ve iyimser bir yaklaşıma sahiptir. En büyük sorunları dillerini tutamamaları olabilir. En son söylenecek şeyi, ilk başta söyleyip pot kırdıkları olur. Romantik değildirler, birlikte olduğu kişinin düşünce yapısı ve zekası onun için önemlidir. Ayları Kova burcunda olan insanlar özgüveni yüksek, cesur kişilerdir. Başladıkları işin peşini hemen bırakmazlar, sonuna kadar giderler. Dostluklara da oldukça önem verirler. Genellikle çevreleri geniştir. Fakat insanların, onları anlamadıklarını da düşünürler. 
 
Meslekler: Akıl ve bilgeliğin temsili Kovalar, girdikleri her işte başarılı olurlar ve hemen fark edilirler. Farklı bir düşünce yapısına sahip olduklarından bilim dalları, kimya, fizik gibi konular ilgilerini çeker. Ay burcu Kova olanlardan hekimler, matematikçiler ve fizikçiler çıkabilir. 
 
Sağlık: Kova burcu vücutta sinir sistemini yönetir. Bu bölgedeki sorunlar Ayları Kova burcunda olan insanların yaşayabileceği rahatsızlıkların başında gelir. Kan dolaşımı ile ilgili sorunlar, bacak ve bileklerde rahatsızlıklar, kramplar, zehirlenmeler de görülebilir.
 
Uğurlu Taşlar: Safir ve amatis uğurlu taşlarıdır.
 
Uğurlu Renkler: Koyu mavi, lacivert, karışık renk ve tonlar tercih edilebilir.
 
AY BURCU BALIK OLANLAR
 
Ana Fikir: Senin derdin, benim derdimdir.
 
Sihirli Kelimeler: Hayalperest, dalgın, hassas, duyarlı, melankolik, şefkatli, merhametli, yaratıcı, şair ruhlu
 
Şair ruhlu, yaratıcı ve hayal gücü oldukça fazla olan Ay burcu Balıklar, her türlü sanatsal konuya yatkındırlar. Onlarda mantık devre dışıdır, sezgileri ile yoluna devam ederler. İnsan ilişkilerinde ve iş hayatında hep duyguları ön plandadır. Hırslı değildir. Balık burcunun astrolojideki simgesi zıt yöne giden 2 balıktır. Bu da onların çift karakterli olduğunu gösterir. Ruh halleri çabuk değişir, duygular yoğunlaşır. Ay'ın Balık burcunda olmasıyla idealler ve sevgi arayışı güçlenir, fazlalaşır. Fakat istediği şeyin ne olduğunu çoğu zaman bilemez. Kararları ve istekleri de çok sık değişir. Ruh halinin sürekli değişmesinden dolayı yanlış anlaşılmaya da çok meyillidir. Ay olumlu açılar yapıyorsa, ayakları yere sağlam basar ve beklentilerini karşılamak için daha çok çalışır. Fakat sert açılar varsa dalgın, sürekli hayal kuran ve içe kapanık bir kişilik özelliği sergileyebilirler.  Ayrıca Ay burcu Balık olanlar, geçmişe bağlı yaşarlar. Bir türlü geçmişten kopamazlar.
 
Meslek: Ay Balık’ta olan kişiler yetenekli ve sanatsal ruhlu insanlardır. Müzik, edebiyat, tiyatro, sahne sanatları alanında başarılı olurlar. Ayrıca Balık ayakları temsil ettiği için başarılı dansçılar, balerinler ve patenciler de bu burçtan çıkar. 
 
Sağlık: Hastalıklara karşı dirençleri kuvvetli olmayan Ay burcu Balıklarda, bünyelerinin zayıflıklarına bağlı olarak soğuk algınlığı, nezle, öksürük, gut, nasır, tırnak iltihapları, taban, ayak deformasyonu görülebilir. Ayrıca strese bağlı olarak psikolojik rahatsızlıklar ve depresyon da eğilimlidirler.
 
Uğurlu Taşlar: Ayları balık burcunda olan kişiler için akvamarin taşı şans getirir. Bu taş deniz suyu anlamına gelir. Kişiye huzur ve yaşam zevki verir. 
 
Uğurlu Renkler: Deniz mavisi, açık yeşil, gümüş rengi, mor tercih edilebilir.
 
 
Astrolog ZEYNEP TURAN
 

Zeynep Turan

Twitburc Kurucusu & Astrolog

Hayatınızla ilgili keskin bir viraj aldığınızı düşünüyor olabilirsiniz. Peki, o zaman size bir soru; İçinde bulunduğunuz dönemin hayatınızdaki en zor dönem olduğuna nasıl karar veriyorsunuz?Astroloji bunları yıl yıl cevaplıyor! Zeynep Turan; doğum haritanızda yani horoscope haritanızda, size özel olayları anlatırken, olayları nasıl yöneteceğinize dair danışmanlık da veriyor…Siz doğum bilgilerinizi veriyorsunuz, Zeynep Turan doğum anınızdaki gezegen konumlarından hayatınızda neyin öne çıktığını anlatıyor.
Danışmanlık Hizmetleri