Yükleniyor . . .

ALÇALAN BURÇ – 7.EV

Aşk ve evlilik kavramları hepimizin ilgi alanında değil mi?

Güneş burcunuz yani öz burcunuz ne kadar önemliyse, yükselen burcunuz da en az onun kadar önemlidir. 1 ile belirtilen ev, gökyüzünün ilk evidir ve bu eve giren burç yükselen burcumuzu belirler. 

Peki, yükselen burcumuz var da, alçalan burcumuz yok mu? Gök haritasında doğudan batıya uzanan yatay çizgi “Gök ufku”nu temsil eder. Haritada bu çizgi 1. ve 7. ev başlangıç çizgileridir. Alçalan burç da işte 7 ile belirtilen ve yükselen burcun karşısındaki eve yerleşmiş olan burcu temsil eder. Örneğin yükselen burcunuz Yengeç ise, Alçalan burcunuz Yengeç’in karşıt burcu olan Oğlak’tır. Yükselen burç bizim dışarıya karşı gösterdiğimiz tepkileri ve davranışlarımızı temsil eder. İnsanlar bizi bu şekilde tanır. 

Doğduğumuz sırada ufuk çizgisinde batmakta olan Alçalan burcumuz ise evlilik partnerini, evlilik ve ikili ilişkiler ve çatışmaları yönlendirmektedir. Normalde 7.evin yöneticisi Terazi burcu ve yönetici gezegeni Venüs’tür. Kişinin yıldız haritasına bakılırken; 7. eve düştüğü burç ve bu eve düşen gezegenler birlikte incelendiğinde etkilendiği, ona çekici gelen ve aşık olabileceği insanlar hakkında bilgi sahibi olunabilir.  

7.ev aynı zamanda sosyal hayatımızı, ortaklıkları, toplumsal ilişkileri ve bencil olmayan isteklerimizi ön plana çıkartır. Bu yüzden de evlilik evi olarak görülür. Kişi, evlenerek bir başkasıyla hayatını paylaşmak isteyecektir. 7.evin yöneticisi ve bu evde yerleşen gezegenler evlilik ortağının karakterini, sağlığını ve kişisel özelliklerini çok iyi yansıtır. Bu ev bize adeta şunu söyler; artık “ben ve benim ihtiyaçlarım” yok, “benim için önemli olan diğer insan ve onun ihtiyaçları” var… 7.ev, partnerimizde bizi cezbeden ne varsa işte bunun ipuçlarını verir. 

Örneğin alçalan burcunuz Aslan ise, başkalarıyla iş birliği yapmak sizin için oldukça kolay ve karlıdır. Hayatınızda olan kişiyi yönetmek ister, otoriter bir tavır sergilersiniz. Kendine özen gösteren insanlar her zaman ilginizi çeker. Eğer Koç burcundaysa, partnerinizle sürekli bir çekişme ve tartışma halinde olabilirsiniz. Yerinde duramayan, hareketli insanlardan hoşlanırsınız. İlişkinize renk katacak bir birlikteliği tercih edersiniz. 7.eviniz Boğa'ya düşmüşse ikili ilişkilerde oldukça sabırlı bir yapınız olduğu söylenebilir. Her zaman güven arayışı içinde olursunuz… 

Kısacası, 7.evimize düşen gezegenler ve evlerin özelliklerine sahip insanları hayatımıza almak isteriz. Çünkü biz de ilişkilerimizde, o özellikleri içimizde barındırırız. 

Alçalan Burcunuzu bulmak için aşağıdaki listeden yükselen burcunuzu bulun, yanındaki burç ise alçalan burcunuzu ifade eder;

Koç ----> Terazi

Boğa ----> Akrep

İkizler ----> Yay

Yengeç ----> Oğlak

Aslan ----> Kova

Başak ----> Balık

Terazi ----> Koç

Akrep ----> Boğa

Yay ----> İkizler

Oğlak ----> Yengeç

Kova ----> Aslan

Balık ----> Başak

İki kişinin birbirine uyumu ise Sinastri ile yani haritalarının karşılaştırılması yoluyla bulunabilir. Bu şekilde yapılan bir çalışma, kişilerin aşk ve ilişki durumunu tüm detayıyla ortaya koyacaktır. 

Doğru insanı bulmanız dileği ile… 

Astrolog Zeynep Turan

Yazının Her Hakkı Saklıdır

Kaynak Gösterilerek Dahi Kullanılamaz

05.02.2013

Zeynep Turan

Twitburc Kurucusu & Astrolog

Hayatınızla ilgili keskin bir viraj aldığınızı düşünüyor olabilirsiniz. Peki, o zaman size bir soru; İçinde bulunduğunuz dönemin hayatınızdaki en zor dönem olduğuna nasıl karar veriyorsunuz?Astroloji bunları yıl yıl cevaplıyor! Zeynep Turan; doğum haritanızda yani horoscope haritanızda, size özel olayları anlatırken, olayları nasıl yöneteceğinize dair danışmanlık da veriyor…Siz doğum bilgilerinizi veriyorsunuz, Zeynep Turan doğum anınızdaki gezegen konumlarından hayatınızda neyin öne çıktığını anlatıyor.
Danışmanlık Hizmetleri
Günün Ruh Hali
Ay, Terazi burcunda arkadan iş çevirenlerin veya çapkınların işlerini artık daha da zorlaştırdığı dönemi başlatıyor. Seyahat planı olmayanları dahi harekete geçirecek günler başlıyor.
Zeynep Turan
Hakkında
Astroloji bir yol haritasıdır. Hayatınızla ilgili keskin bir viraj aldığınızı düşünüyor olabilirsiniz. Peki, o zaman size bir soru; İçinde bulunduğunuz dönemin hayatınızdaki en zor dönem olduğuna nasıl karar veriyorsunuz? Astroloji bunları yıl yıl cevaplıyor! Zeynep Turan; doğum haritanızda yani horoscope haritanızda, size özel olayları anlatırken, olayları nasıl yöneteceğinize dair danışmanlık da veriyor…Siz doğum bilgilerinizi veriyorsunuz, Zeynep Turan doğum anınızdaki gezegen konumlarından hayatınızda neyin öne çıktığını anlatıyor.
Yükselenini Hesapla
2023 Karar
Gezegen hareketleri 2023’ün seçilmiş bir yıl olduğunu iddia ediyor...