Yükleniyor . . .

7 AĞUSTOS AY TUTULMASI

7 Ağustos 2017, Kova Burcunda Ay Tutulması

Belki de yeniden başlamamız için fırsat verecek olan Ay tutulması kaderin rota değiştirdiğini bize ilk 3 ay içerisinde gösterecek. Nasıl mı? Özellikle   2016 Ağustos’tan bu yana bu aksta başlayan tutulma ve Ay Düğümlerinin Aslan-Kova aksına geçmesi ile etkilerini iki katına çıkaran tutulma ilişkilerimizi özellikle yaşını almış evlilikleri sorgulatacak. İnsanların birbirini umursamadan daha keskin davranacağı, libidosu yüksek, uzayı, bilimi ve entelektüel kesimi bir yandan da dâhileri yakından ilgilendiren tutulma, risk alamayanları olumsuz etkilemeye çoktan başladı! Ne zamandan bu yana derseniz 2017 yılının şubat ayından bu yana derim. Özellikle uzun yıllar aynı sektörde çalışmış kişilerin içsel dünyasında baskı oluşmasında baskın bir rol oynuyor.  Öyle ki bu tutulmanın  görüleceği ülkelerin belki ortak bir dili yoktur ama tutulmayı çıplak gözle gözlemlemelerinden dolayı tutulmanın hem mucizelerinden hem de sert toplumsal olaylarından etkilenebilirler.

Ay Tutulması nerelerden gözlemlenebilecek?

Ay Tutulması Avustralya, Antarktika, Asya, Afrika, Ortadoğu, Avrupa, Güney Amerika'nın doğusu, Pasifik Okyanusu, Hint Okyanusu ve Atlantik Okyanusu’nda gözlemlenirken, denizleri ve Tropikal Adaları yakından ilgilendirecek.

Ne zaman gerçekleşecek?

Ülkemizden çıplak gözle gözlenmeyecek Ay Tutulması, Türkiye saati ile 18:49'da başlayacak. Tutulma ortası 21:20'de gerçekleştikten sonra tutulma 23:53'te bitecek. Tutulma, parçalı yani Ay, 15 derece Kova burcunda hareket ederken yaşanacak. Güneş ile Ay hikâyelerine yeni birini daha eklerken insanlık kendi içinde büyük bilinmezleri aralayacak.  Öyle ki tarihe atıfta bulunacak Ay Tutulması, algımızın üstünde   olayları da sorgulatacak. Bilim bu süreçte artık bilinmezliklerin tüm kapılarını aralarken belki de toplumlarla sadece kırıntılarını paylaşacaklar. Özellikle bilim adamlarını yakından ilgilendirecek Ay Tutulması, 21. yüzyılın en büyük sorunu kanserin kapılarını çok farklı bir sürece sürükleyecek.  Evet doğru okudunuz. Bu tutulmadan sadece 15 ay sonra bu aks üzerinde ki tutulma serisi bitmek üzereyken bilimin mucizelerini gündelik hayata hızlıca adapte olacağını da göreceğiz.

Dünya son yıllardaki kısır döngüye çelme takacak hazırsanız size Ay Tutulmasının yer yüzüne ve insanlığa etkilerini   yorumlamaya çalışacağım.

Adalet kavramı kendini buluyor.

Adaletin Hint kumaşı olduğu 21. yüzyılın 17. yıl döngüsünde evrensel adaletin tekrar uyanacağına şahitlik edeceğiz. Belki bu bir günde olmayacak ama kesinlikle uyanış başlayacak. Tarih kitaplarına düşecek konular özellikle liderler cephesinden olurken 1949 – 1959 arası doğanların Plüton’u iletişim kuracak. (nefsini parlatacak) Toplumların üzerinde yarattıkları sinerji tekrar Ay Tutulması ile açığa  çıkarken,  birbirlerine yeni stratejiler uygulamaya kalkacaklar. Neden mi? Çünkü Ay kalplerimizle irademiz arasındaki sesi temsil eder. Geçmişte yaşadığımız duyguları temsil eder.  Ve biz son 3 yıldır ne hissettik, niye hissettik hepsinin cevaplarını bir bir bulacağız.  Arenaya teknoloji ve siber saldırlar çıkacak.

Dünya hızlanıyor!

7 Ağustos 2017 Pazartesi günü Kova burcunda Ay Tutulması 15 derece ile meydana geliyor. 2017’nin ikinci Ay Tutulmasının ana temasında yalancı ilişkilere hiç şans yok! Söylenmeyenlerin söyleyeceği, konuşulmayanların konuşulacağı, kim kimin dostu ya da düşmanı göreceğimiz günlerden geçerken belki kalplerimiz biraz zorlanabilir ama önümüz düzlük merak etmeyin. Şunu da belirtmek isterim; bugüne kadar kırılanların şifası hayatlarında hiç beklemedikleri yerden akarken, hiç bedel ödemeden bir yere gelenlerin vay haline dedirtiyor gökyüzü…

Tutulmanın gerçekleştiği anın yükseleninde, Neptün’ün etkisi bazılarımızın yüreğine adeta koca hayat oturmuş hissi verirken, bazılarında ise küçük planlarının evdeki hesaba uymadıklarını görterecektir. Dünya “Partial Lunar Eclipse” demeden önce biz “Parçalı Ay Tutulması” diyeceğiz. Güneşin ilk doğduğu bu topraklarda Tutulmanın ilk şahitliğini belki de biz yapacağız.

Genişleten gezegen, diğer adıyla şans gezegeni Jüpiter yer altı gezegeni Plüton ile 90’lık yaparken Tutulma esnasında bireysel ve toplumsal konuları eş zamanlı bir düzüne oturtabilir. Tabi bu açı Tutulmaya bol keseden sallayanların yüzünü görmemizi sağlarken, kedersel olarak sağlık problemlerini de tetikliyor olacak.  Her şeyi didikleyen bu döngü Ay’dan aldığı feyzle kişisel becerilere destek verecek. Aynı zamanda grup çalışmalarında başarıya erişmenin habercisi olacak. 

Özelikle kurumsal alanlarda çalışanların dikkatine!

Çalıştığınız ortamda işgüzar kişiler varsa özelikle toplantılarda ya da her türlü yazışma ortamında kendinizi iyi ifade etmeye özen gösterin. Eğer bu iki gezegen el elle verdiğinde çıkaracağı karışıklığı önceden kestiremezseniz, o zaman bana kulak verin; insanoğlu nefsi ve iç dünyasını birleştiren bu etki nefsin de genişlemesine yardımcı olurken ben merkezli konuşmalar yaptırtmaya hazırlanacaktır. Bu yüzden emekçileri, meşakkatli işlerle uğraşanları daha da yorucu diyaloglar ve tavırlar bekliyor olabilir.

Tutulma, tutmayacak tutup koparacak!

Mücadele gezegeni Mars, daha önce birden fazla evlilik yapmış ebeveynleri olanları veya yakın akrabalarında bu tarz deneyimler yaşayan kişilere, işte orada sorun başlıyor dedirtecek. Bazı yürekleri adeta bir çıra gibi yakarken anne-kız ilişkilerinde derin tramvaları veya eski konuların yeniden açılmasını tetikleyecek. Tutulmanın esas çocuğu ve yönetici gezegeni Uranüs, birkaç Astroit ile iletişim kurarken yaralı yürekleri iyileştirecek, bu süreçte yeni hayat arkadaşlarıyla tanıştıracağını vurguluyor. Bu da demektir ki; ilişki odaklı olmamızı neden olan Ay, bireysel ilişkilerde daha objektif ve dengeli olmamızı da sağlayabilir.  İhtiyaçlarımızı ve hedeflerimizi karşı tarafla ilgili mukayese imkânı oluşturacaktır. Yani bu tarihten itibaren uyumsuzluk problemi yaşayanlar ile uyum içinde olanlar net bir şekilde ayrışacaktır. Şubat ayından beri ikna olmadığınız her türlü ikili ilişki net bir şekilde ortaya çıkabilir.

2017 yılının en derin anlamlarını içinde barındıran Ay!

Ay Tutulması sırasında meydana gelen gölge etkisi geçtiğimiz son 6 ayın duygusal birikintilerini temizlemeyi amaçlıyor. Gözü kamaşanların yüreğini farklı duygular vermeyi planlıyor. Tutulmanın tepe noktasını yöneten Yay, “kim haklı, kim haksız? şimdi bir daha konuşalım” dedirtecek.  Bu etki saf haliyle ne olduğunu anlatırken, burukluk, durgunluk, yılgınlık, pesimistlik, pazarlıkçı zihniyetleri vurgulayacak, alçak gönüllü olanları da yükseltiyor olacak.  Sizin anılacağınız somut ve soyut bin bir türlü duyguyu tattırmayı tam 14 gün boyunca sürdürecektir.

Neler anlatmıyor ki?

7 Ağustos’ta meydana gelen Ay Tutulması büyük değişimlerin adeta başlangıcını yaprken teknoloji sınavları başlayabileceğini, siber saldırıların ülkelerin sınavları haline gelebileceğini vurguluyor.  Toplumları bir anda büyük olaylara sürükleyecek Kova burcunda gerçekleşen Ay Tutulmasının altını çizdiği önemli üç önemli konu var; İklim, siyaset ve din savaşları!

İklim; size bu konuyla ilgili gelişmeleri aylar hatta yıllar öncesine kadar yazılarım da kitabımda yazdığımı bilirsiniz. O yüzden son zamanlarda yaşanan doğa olaylarını referans almadığımı söylemeliyim. Korkutmak değil amacım ama bu süreçte yerküre hareketlerinin etkileri önemli olacaktır. Süreç deprem ve büyük su temelli doğal afetleri işaret edebilir. Tusinami, fırtınalar, özellikle deniz yolu ile meydana gelebilecek yağmur ve sel baskınları dünyanın dört bir yanında problem oluşturabilir.

Siyaset; dünyada son 18 yıldır hükûmetlerin iktidara geliş şekillerini, devrik liderleri, suikastları, itibar zedelenmesine neden olan gelişmelerin de altını çizebilir. Ve tabi ki dinler ve tarikatlar, dünyanın birçok ülkesinde sorun oluşturabileceğini de vurguluyor.

Tutulma esnasında gezegenler yerde mi gökte mi!

Unutmayın gezegenler hep kara gün dostudur, uçsuz bucaksızdır. Allah’ın belirlediği bir sistemde kendilerine göre hareket ederken yaşadığımız gezegeni etkileyecek gitgeller yaşatabilirler. Bu süreçlerde karaları bağlamamanızı tavsiye ederim; belki hepimizin hayatına canan olmayabilir ama Ay Tutulması esnasında birbirine kafa tutan gezegenler olduğu gibi olumlu etkileri de yansıtacaktır.

-Yoğun bir proje geliştirme süreci, kariyer açısından hedef belirme. Zamanı iyi değerlendirme ve sıra dışı konulara karşı ilgi, bilimsel çalışmalara destek. Jüpiter ile Plüton 90’lığı topluma mal olabilecek çalışmaları işaret ediyor.

-Başarı ve nüfus edinme, hızlı yollardan para kazanma ihtiyacı. Bu süreçte bireysel başarılar hem kendimiz hem de ilişkilerimizi ön plana çıkarıyor.

-Servet edinme, mutluluk ve şansı temsil eden Jüpiter, Ay ile 120’lık yaparken ilişkilerde uyumu teşvik edecektir. Bu dönem açık, net ve samimi ilişkilere kapı açarken gizli saklı kalan konulara da anahtar oluşturacaktır. Karşılıklı sevgi, saygı ve güven ilişkisi her türlü ikili ilişkide olumlu bir süreç yaşatırken, yeni ticari anlaşmalar ve ortaklıklarda oluşacaktır.

-Genişlemeyi, büyümeyi temsil eden Jüpiter, Ay ile kurduğu bu bağlantıda ideal olmayı tetikleyecektir; hakim, savcı, avukat, felsefe, eğitimci, din adamları, liderler, yöneticiler, akademisyenler için araştırmaya ve geliştirmeye yönelik imkanlar oluşturacaktır.

-Uzun mesafeli işler, farklı kültürler de yaşam deneyimi ve iş olanaklarınız da tetikleyecektir.

-Güneş, Mars ile 180’lık yaparken potansiyel enerji artabilir. Bu birikim doğru kullanıldığı sürece daha yaratıcı ve fiziksel olarak daha kontrollü olabiliriz. Örneğin; fiziksel aktivitelerde başarı, spor dallarında ilerlemeler, üretken olmak hatta doğa ile bütünleşirken üremek, çoğalmak ve yeniden çocuk sahibi olmak gibi alanları da olumlu etkileyebilir.

Etki alanı çok geniş

2017 yılının ikinci yarısı, geride bıraktığımız ilk 6 ay ile çok farklı. Büyük hesaplaşma olarak adlandırdığımız 2017 yılının teması aslında belirsizliklerin üzerine kurulu. 2017 yılının ilk 6 ayında beklemek hepimizi yoran bir duyguydu şimdi 2017 yılını 2017 yapan tutulmalar ayına. Dolayısıyla 2017 yılının en keskin tutulmalarından biri olan, kalbimizi etkileyen Ay’ın tutulacağını göz önünde bulundurursak bu ağustosun başka bir ağustos olacağını çok daha iyi anlayabiliriz. 7 Ağustos’ta gerçekleşecek Ay Tutulması, Kova burcunun ileri görüşlülüğünü, vizyonel tarafını, mükemmeliyetçiliğini, detaylara takılan tarafını yapısını yeryüzüne yansıtacak. Marsyen tutulma hizmet alanlarını yakından ilgilendirmekle beraber aynı zamanda korkuları, bilinçaltını, tutkuları, zaafları ve libidoyu da etkileyecek. Dünyanın dört köşesinde hissedilecek Ay Tutulması gözlemlenen ülkelerde, kıtalarda doğal afetleri ve su ile ilişkisinin güçlü olacağını da vurguluyor.

Türkiye’nin natal haritasında ise Ay Tutulması 3. evinde etkili olacak. Bu da demektir ki yurtdışı ile ilgili ilişkileri, yurtdışında yaşayan vatandaşları ve yurtdışı ile ilgili olan kişi ve kurumları etkisi altına alacağı anlamına geliyor. Özellikle 1984-98 yılları arasında yaşamını yurtdışına taşıyan kişiler farklı sorunlarla karşılaşabilir ya da yaşamlarını orada devam ettirme kararı alabilirler. Aynı zamanda bu döngüde Ortadoğu ve ABD ilişkileri tekrar masaya yatırılırken, uluslararası ilişkiler, Avrupa ilişkileri de çok fazla gündem de olacak. Bu süreçlerle ilgili yeni bir yapılanma oluşması söz konusu olabilir. Ayrıca 21 Ağustos’ta gerçekleşecek Güneş Tutulması ile bu etkilerin çok daha yükseleceğini de belirtmek isterim.  2017 yılının ekim ayına kadar olduğundan çok daha hareketli olacak olan gökyüzü, yeryüzünü adeta er meydanına döndürecek ve tecrübesi olanları bu arenaya davet edecek. Bunlar kimler olacak derseniz? Özellikle 1948-59 yılları arasında doğanlar…

Ay Tutulması etkisi ile kimler konuşulacak derseniz…

  • AKP
  • MHP
  • Trump’ın açıklamaları ve gündelik hayatındaki sıra dışı olaylar basında ve dünya medyasında sıkça yer alacak.
  • Eski ABD Eski Başkanı Obama her ne kadar görevi bırakmış olsa da bu ay Ay Tutulması ile farklı konularda tekrar gündeme gelecek.
  • Bu süreçte Rusya’nın kimlere meydan okuyabileceğini çok net bir şekilde göreceğiz.
  • İngiltere’de 19 yıl aradan sonra dengelerin değişebileceğinin altını çizecek.
  • Barzani’yi açıklamaları ve duruşu ile tekrar gündeme getirecek.
  • Papa’nın din ile ilgili açıklamaları, dinler arası diyalogları çok daha ciddi bir duruma getirecek.
  • Azerbaycan’da çok ilginç olaylar gerçekleşecek.

Astrolog Zeynep Turan

Yazının her hakkı saklıdır.

21.07.2017

Günün Ruh Hali
Ay Terazi burcunda. Lüks tüketime yönelim artabilir. Uzun süredir bakımını ihmal edenler, güzellik salonlarına koşacaklar. İlişkilerinde belirsizlik yaşayanlar, net kararlar alabilir.
Zeynep Turan
Hakkında
Astroloji bir yol haritasıdır. Hayatınızla ilgili keskin bir viraj aldığınızı düşünüyor olabilirsiniz. Peki, o zaman size bir soru; İçinde bulunduğunuz dönemin hayatınızdaki en zor dönem olduğuna nasıl karar veriyorsunuz? Astroloji bunları yıl yıl cevaplıyor! Zeynep Turan; doğum haritanızda yani horoscope haritanızda, size özel olayları anlatırken, olayları nasıl yöneteceğinize dair danışmanlık da veriyor…Siz doğum bilgilerinizi veriyorsunuz, Zeynep Turan doğum anınızdaki gezegen konumlarından hayatınızda neyin öne çıktığını anlatıyor.
Yükselenini Hesapla
2023 Karar
Gezegen hareketleri 2023’ün seçilmiş bir yıl olduğunu iddia ediyor...