Yükleniyor . . .

6 EYLÜL BALIK BURCUNDA DOLUNAY

6 EYLÜL BALIK BURCUNDA DOLUNAY

Bu sefer başka bir Eylül’ü karşılayan Dolunay gökyüzüne hâkim oluyor ve bu ayın yapısını, ruhunu bize anlatmaya çalışacak. Yaşamı temsil eden Güneş, Başak burcunda yer alırken bizi farklı diyarlara götürebilir, farklı bir bakış açısı oluşturmanıza yardımcı olabilir. Yaz boyunca yaşanılan hareketliliğe, kargaşaya, hayal kırıklığına, heyecana başka bir perspektif hazırlıyor.  Ay ise; hüzün yerine kendinle barış, anlaş, kimi affedeceksen karar ver ve tekrar bu yollardan geçme diyecektir. Anın yükselenini yöneten Terazi ise kimilerini farklı yollar ile rahatlamaya itecektir. Anlaşılan o ki; bu Dolunay kimilerine hiç denemediklerini yaptırıyor, büyük laflar edenleri ise sözlerinden geri döndürüyor olacak.

Ne zaman gerçekleşiyor?

6 Eylül 2017 Çarşamba sabahı 09:04 sularında Balık burcunda Dolunay meydana geliyor.

Kimler eşlik ediyor?

Türkiye’den gözlemlenmeyecek Dolunay, aksam saatlerinde kırmızı renginden mavi renge doğru dönüşen değişimini herkes tarafından seyredileceğini de vurguluyor. Merkür’ün düz seyrine geçtiği ve bize rahat bir nefes aldırmaya başladığı günlerde, Dolunay’a mücadeleci gezegen Mars eşlik edecek. Hatta Mars, Başak burcunda konumlanmaya hazırlanıyor olacak. Bu süreçte Satürn ise Yay burcundaki düz seyrine geçiyor olacak. Sizin anlayacağınız gezegenler değişken burç hakiminde yer alırken aynı zamanda Retrolardan da arınmış olacak. Bu durum yüklerimizden kurtulmamıza neden olacak.

Uykusuz geçen ağustos ayımızı, inişli çıkışlı ruh halini, doğal afet deneyimimizi, kavgalı gürültülü, libidosu yüksek halleri adeta üzerimizden alıp götürecek. Böylelikle;

-Nefes alabileceğiz,

-Düşünmeye zamanımız olacak,

-Kararlar alabileceğiz,

-Kime kızdık, kim için kendimize kırıldık, anlayacağız.

Neler olacak?

Olmazları olduran Dolunay, küsleri ve boşanan çiftleri bir araya getiriyor…

Belki sonbahar yapraklarını sokakta hemen görmeyeceğiz. Çünkü yaz aylarında olduğu gibi sıcaklığı hissedeceğiz. Mevsim kendini ılık rüzgarlara hemen bırakmıyor. İlişkilerde bir o kadar sıcak temasta olmaya devam edecek. 2017 yılının büyük günlerini bu Dolunay farklı bir hava katacak. Uzun zaman sonra Tutulma olmadan yaşanan Balık Dolunayı, geçtiğimiz Eylül ayına referans yapıyor. 2016 yılında yaşanan Tutulma ve Merkür gerilemesi sırasında biten ilişkilere bu döngüde yeniden bir şans verebilir. Evet, yanlış okumadınız; ‘gel bir kez daha deneyelim’ sözlerini kendi yaşamınız da ya da çevrenizdeki ilişkilerde yaşamak mümkün olabilir. Hatta 2016 yılında ayrılan, boşanan eşleri yeniden bir araya getirebilir.  Yeni ilişkiye başlayan kişileri de tutkulu, paylaşımı yoğun birlikteliklere iterken, uyanıkları ise sistem oyunun dışına atıyor olacak.

Çalışkan ve kararlı!

Son 4 aydır ‘kilo aldım ama bir türlü de veremiyorum’, ‘evimle ilgilenemedim’, ‘bir türlü düzene giremedim’ diyenleri adeta detaycı ve planlı bir havaya sokabilir. İşlerinin başında, daha programlı ve çalışkan olunmasını sağlayacak. Gökyüzünün boydan boya ateşe temsil olduğu bu günler henüz bitmemişken, toprağın heybetini artık bu Dolunay ile birlikte hissetmeye başlayacağız.

Bağımlılıklara dikkat!

Değişken su burcunda gerçekleşen Dolunayın ruhu Neptün ile iş birliği yapıyor. Bu yüzden; ruhsal sağlık, psikolojik destek ve bu minvalde ilaç kullanılması hızlandırabilir. Aynı zamanda Neptün alışkanlıkları ve bağımlılıkları da tetikleyeceği için bu süreçte alkol, uyuşturucu gibi kullanımları da konu yapacaktır. Bu alanlarda alınan tedbirler, yaptırımlar ve kararlar ağır şartları oluşturabilir. Ağır spor yapmaktan, bu konuda ki takıntılı abartılı tutumdan kalbinizi yormamak adına uzak durmanız da gerekebilir. Kendi bedeninizi ve potansiyelinizi yakalamak ve bu akışı olumlu bir sürece de bağlamanız mümkün.

Laf yetiştirmek!

Evet, bu süreçte laf yetiştirmekten uzak durmak gerekebilir. Sanmayın sadece siz bu kadar konuşkan ve hırslı olacaksınız. Çevrenizdeki birçok insan kendi derdini anlatmak isterken birbirini yoran diyalogları ortaya çıkarabilir. Biraz da sinsi bir yapısı var, bu Dolunayın. Bu durum aynı zamanda lafları cımbız ile seçen süreci de temsil edecektir.  Gündelik hayatta zamanınızı daha kaliteli ve dolu dolu geçirmek isteyenler için ufak bir uyarı olarak kabul edin lütfen. Gerekmedikçe sözlü inatlaşmalar yapmayın, boşa zaman harcadığınız için pişmanlık duyabilirsiniz.

Kendine dönmek!

Su grubunda meydana gelen Dolunay’ın bizi buhar etmesini istemiyorsanız kendinize yönelmenizi tavsiye ederim; spor, meditasyon, dinlenme, yoğa, keyif yapmak, az konuşmak, gözlemlemek, meydanı rahat bırakmak bu gündemin genel yapısına çok uyacaktır. Kendine dönük yaşamak ve bu verimli dönemi değerlendirme, yılın geri kalanını da amaçsız geçirmemek anlamına gelecektir.  

Teknoloji oyun bozanlığa devam…

Dolunay sırasında meydana gelen Uranüs, Neptün 45’lığı teknoloji konularını gündeme getirecektir. Merkür, aynı zamanda düz seyrine geçerken bu duruma eşlik ediyor. Son kez iletişim araçlarımızı ve ev eşyalarımızı yoklayacağını vurguluyor. Siz siz olun teknolojiye sırtınızı dayanarak kendisine çok fazla güven duymayın, yarı yolda bırakabilir. Kaldı ki bu Dolunay herkese bir parça fazlaca güven verirken, risk de oluşturabilir. Dikkatli olmakta fayda var.

Maddi sıkıntılara son!

Ayın Balık’taki ruh hali; çokça insanı tutkulu, sempatik, hassas, nazik yaparken kuvvetli ve baskın karakterleri de ön plana çıkaracak. Ailenizde uzun zamandır maddi sorun yaşayan, ticari sıkıntılar yaşayanlar varsa çok büyük değişimler yaşayacaklarını işaret ediyor. Hatta uzun bir zaman sonra soluklanıp, rahat bir nefes alabileceklerini vurguluyor. 2015 yılının Kasım ayından bu yana ortaklı işi olanlar, borçlarını geri alamayanlar, ödemeleriyle ilgili sıkıntı yaşayanlar için bu Dolunay iyi kalpli olacaktır. Yürekleri doldurmak yerine cepleri dolduracağını işaret ediyor. 

Dedikodusu bol günler…

Başkalarının dedikodularına kulak vermediğimiz sürece dertleneceğimiz konular da azalabilir. Çünkü su grubunda meydana gelen Dolunay bazı insanlara aynen bir Tsunami etkisi yaratarak, böbürlenerek konuşmalarına neden olabilir. Köşelerde sinsi sinsi konuşmalar, imalı sözler oluşabileceğini de tekrardan altını çiziyor. Eminin bu tarz durumlarda kaldığınızda ‘bu yanına kar mı kalacak’ gibi yükselmeler yaşayabilirsiniz. Ancak unutmayın ki Dolunay abartmayı ve bir anda öfke halini de tetikleyecektir. Bu açıdan sakın kalıp, durumun ehemmiyetine kapılmamak iyi sonuçlar verecektir.  Çünkü gökyüzü bu süreçte kimsenin yaptıklarının yanına kar kalmayacağını gösterecektir. Hatta bekleyin o gün de gelecek diyor.

Kapris mi sanat mı?

Bu süreçte kaprisli, göz önünde olan insanların, sanatçıların daha çok konuşulduğunu gözlemleyebiliriz. Gerçekten kim şımarık, kim nazlı ya da edalı, kuliste kimler iki kuruşun hesabını, pazarlığını yaptığını da öğreneceğimizi işaret ediyor.  Girdiği her ortamı kavrayan, zihni yöneten bu süreç hem Güneş hem de Merkür konumundan destek alıyor. Bu yüzden iletişimi direk topluma yansıtacaktır. Gizli saklı duyguları ve niyetleri de bu vesile ile deşifre etmeye devam edeceğini vurguluyor.

Gündelik hayatta ise;

-Güneş ile Ay’ın karşı karsıya kalması son zamanlarda yaptığınız alışveriş konusunda kararsız kalınacağını, bu konular ile ilgili ekstra mesai harcanacağını işaret ediyor.

-İlişkinizde, evliliğinizde üçüncü kişilerin rolleri önemli olacak. Özellikle; arkadaş, en iyi arkadaş, çocukluktan beri tanıdığın kardeş gibi görülen insanları bertaraf etmek zor olurken, bazı şeylerin kendi başına çözüleceğini işaret ediyor. Yani sabreden derviş muradına eriyor!

-Güneşin Satürn ile sert açı oluşturması görülmeye değer değil! Yani bu süreçte soğuk, mesafeli insanlar ile yüzleşmek, bir arada olmak ya da çalışmak durumunda kalabilirsiniz. Hatta keskin, zalim denilebilecek davranışlar ile karşılaşmanız mümkün. Bardağı taşıran durumlar bu kişilerin tavırlarına tanıklık edilmesine ve ağır bedeller ödemelerine neden olabilir. Sınırı gecenin sınırlarını zorlayacak etkiler bırakabilir.

-Aileler okul döneminin başlamasıyla birlikte çocuklarının eğitim, okul, evrak, kayıt, maddi şartlar gibi konularında ekstra mesai harcamaları mümkün olabilir.

-6 Eylül 2017 Çarşamba günü gerçekleşen Dolunay, Güneş ile Plüton sert açı oluşturması toplum önünde kaybedilen itibarı işaret edecektir. Hayalperestleri, yeteneklerinin arkasına sığınanları, üretmeyenleri, sömürücüleri, para kaybedenleri ve bu konularda yalanlar söyleyenlerin bolca konuşulacağını işaret ediyor.

Gök kubbenin dört köşesinde değişken burçlar var!

Dağınık yaşayanlar,

Yaygaracılar,

Tembeller,

Bağımlılar,

Hiç şansları kalmıyor. Değişken etkiler bu tarz davranan insanlar ile artık yüzleşme zamanı geldi dedirtecektir. Toleransları tamamen ortadan kaldıracaktır.

Sanat camiasına dikkat!

Balık burcunda meydana gelen Neptün etkili Dolunay, sanat ve sanat camiasını da merkezine çekecektir. Göz önünde olan sanatçıların bağımlılıkları, kaprisleri, özel yaşamları bir şekilde deşifre olabilir. Özel yazışmalar, her türlü iletişim ağlarındaki karşılıklı diyaloglar istenmeyen bir şekilde ortaya çıkabilir. Hatta toplumda saygınlığı olan kişilerinde hesapları hackerler tarafından ele geçebilir.

Emekler boşa gitmiyor!

Boşa kürek sallamak yok bu dönem! Ancak emek veren, çalışan, üretenler için yapıcı, emek hırsızı, başkalarının fikirleri ile büyümeye çalışanları da kendince oyun hazırlayan bir Dolunay sürecinde olduğunuzu unutmayın. Dinamik, amaçları için mücadele edenleri destekleyen bu Sonbahar. Toprak ile bu kadar temas halinde olan Dolunay, yeni iş imkanları ve oluşumları da destekleyecektir. Özellikle; 1984-98 yılları arasında doğanların amaçlarına hizmet edebileceklerini işaret ediyor.

Toplumsal olaylar!

Futbol, spor camiasını, fanatizm alt yapılı efor sarf edilen alanlarda hatta siyasi konularda çok iddialı günler beklediğini vurguluyor.  Birtakım olayların cereyan etmesiyle birlikte toplumsal tepkilere neden olacak kişiler ya da oluşumları işaret ediyor. Yani bir tarafı özgür, bir tarafı baskın olan bu Dolunayın derdi gündüz ile gecenin tam olarak kesiştiğini göstermek olacak. Bir yandan yenilik getirirken bir yandan da Dünyanın baskısını hepimizin içinde hissedeceğini işaret ediyor. 

Dikkat, dikkat!

Eğer bu süreçte kendinizi geliştirmek istiyorsanız hiç durmayın. Yüksek öğrenim, kurs, seminer, yurtdışı deneyimler içinde fırsat oluşturacaktır. İhtiyaçlarınızı giderecek bu Dolunay, aldığınız risklerin karşılığını verecektir. Eğer şans oyunları, borsa, kumar gibi deneyimler ilginizi bu süreçte çekecekse, o zaman kaybetmeye mahkûm olabilirsiniz. Neptün çünkü devrede ve bir illüzyon yaratır; soyut ile somutun arasındaki kavgayı bu Dolunay’da temsil edecektir. Özellikle Türkiye’de ve Dünya’da aynı dönemlerde borsa konusunda sıkışmalar ve gündemler yoğun olabilir. Kara Çarşamba gibi tabirlerin yeniden kullanılacağı bir süreci de yaşatabilir.

Burçlara Etkisi

Koç: Kazanacaksın!

Boğa: Yeniden başlayacaksın!

İkizler: Güçleniyorsun!

Yengeç: Hayal kırıklığına son!

Aslan: Konuşuluyorsun!

Başak: Takdir ediliyorsun!

Terazi: Çalışkansın!

Akrep: Yönetiyorsun!

Yay: Cesaretin var!

Oğlak: Toparlayıcısın!

Kova: Para, para, para

Balık: Kararlısın!

Zeynep Turan

14-08-2017

Yazının Tüm Hakkı Saklıdır.

Günün Ruh Hali
Ay toprağın değişkeninde. Neden-sonuç ilişkisi kurmak isteyeceğimiz bir gün! Evde hummalı bir temizlik yapmak isteyeceğiz. Saman altından su yürütenler hayal kırıklığına uğrayabilir.
Zeynep Turan
Hakkında
Astroloji bir yol haritasıdır. Hayatınızla ilgili keskin bir viraj aldığınızı düşünüyor olabilirsiniz. Peki, o zaman size bir soru; İçinde bulunduğunuz dönemin hayatınızdaki en zor dönem olduğuna nasıl karar veriyorsunuz? Astroloji bunları yıl yıl cevaplıyor! Zeynep Turan; doğum haritanızda yani horoscope haritanızda, size özel olayları anlatırken, olayları nasıl yöneteceğinize dair danışmanlık da veriyor…Siz doğum bilgilerinizi veriyorsunuz, Zeynep Turan doğum anınızdaki gezegen konumlarından hayatınızda neyin öne çıktığını anlatıyor.
Yükselenini Hesapla
2023 Karar
Gezegen hareketleri 2023’ün seçilmiş bir yıl olduğunu iddia ediyor...