Yükleniyor . . .

5 EYLÜL MARS BAŞAK BURCUNDA

MARS BAŞAK BURCUNDA

Mücadeleyi yeri geldiğinde savaşı temsil eden gezegen Mars, çalışkan, disiplinli ve detaycı Başak burcuna geçiş yapıyor. 5 Eylül itibari ile sahnede yerini alıyor ve oyununu sergilemeye başlıyor. Adil bir şekilde kendisini göstermek isteyen Mars, gelin görün ki bu sefer toprak burcunda hareket ediyor ve Güneş’in de koluna giriyor. Artık bizler de Başak burcuna teslim oluyor ve detaycılığımızla ön plana çıkıyoruz.  Aklı son derece hareketli bir burç olan Başak burcunda hareket edecek olan Mars, detaycı bir burcun ruhuna bürünmesi ile evlere şenlik konuların havada uçuşacağını işaret ediyor. 5 Eylül’de Başak burcunda başlayan misafirliğini inanın hepimiz fark edeceğiz. Mars’ın Başak burcuna hareketi esnasında diğer gezegenler ile kuracağı iletişim gizli planları olanları, arkadan iş çevirenleri bir bir ortaya çıkaracak. Derdi, kusurları ortaya dökmek olmayan Mars’ın derdi asıl ne diyecek olursanız Güneş’ten de alacağı destekle kendinizi boş yere oyalayıp kandırmayın diyecek. Özellikle bir gün var ki; o gün Mars hepimizin gözlerini yuvalarından çıkarıp dünyada neler oluyormuş da benim haberim yokmuş sözlerini söyletecek.  Tabi siz belli gruplara dahil biriyseniz o zaman evinizin baş köşesinde ağırladığınız insanların arkanızdan söyleyeceklerini duymaya hazır olun. Peki hangi günler Mars bizi daha çok zorlayabilir diyecek olursanız.  15 Eylül-  16 Eylül arasındaki 24 saati burnumuzdan getirmeyi planlıyor. Siz siz olun şimdiden bugünü ajandanıza kaydedip o gün kimseden fazla beklentiye girmeyin.  19 – 26 Eylül tarihlerinde ise Türkiye’nin Natal haritasında etkili olacak ve Ay Düğümleri ile iletişim kurarken, Türkiye’nin göz bebeği olarak adlandırılan kurumlarda büyük değişimler söz konusu olacak. Tabi bununla da sınırlı kalmayacak, bilenler bilir bu yıl hem Güneş hem de Mars, Başak burcundan geçerken geçen yıllardaki tutulmalardan kurtulup, ilk defa şöyle salına salına bir sonbahar yaşarken bu sefer Neptünle tutulması iletişim kuracak. Bu da demektir ki dünyanın bir yerinden hazin hikayeler dinlerken, Türkiye daha asgari sorunlarla bu tuhaf, rengi belli olmayan, kaş yaparken göz çıkaran günlerin üstesinden gelecek.

Peki bu misafirlik süresinde neler yapacak derseniz;

 • Söz konusu Mars olunca, mücadeleden söz etmemek olmaz. Planlarımız dahilinde hepimizin mücadele gücü artacak.
 • İddialı konuşmalar ve hareketler herkesin etrafını saracak.
 • ‘Ben bunu başarabilir miyim acaba?’ demek yerine ‘Ben bunu başarırım’ söylemleri dilimizden düşmeyecek.
 • Sonuna kadar rekabet etmekten kaçınmayacağız. Tabi bu süreçte rekabetin tozunu artıranlar da hayat yolunda tökezleyecekler.
 • İlişkiler daha da ön planda olacak ve evlenmez dediğiniz kişilerin düğün davetiyelerini elinizde göreceksiniz.
 • Sizin olanı korumak konusunda daha da savunmacı davranacaksınız.
 • Önünüze çıkan engelleri bir sorun olarak değil, başarılması gereken bir hedef olarak görmeye başlayacaksınız.
 • Kendimize daha çok zaman ayırmak isteyeceğiz.
 • Cin olmadan adam çarpmaya çalışanlarla, küçük köylü kurnazlıkları yapanlarla sık sık karşılaşacağız.
 • Magazin gündemi yine acayip olaylara şahitlik edecek ve Türkiye yine sosyal medyadan konuyu yönetmeye çalışacak.
 •  Sosyetik insanlar mercek altına alınacak.
 •  Bazı ünlülülerin eski eşleri ve cinsel seçimleri tartışılacak.
 •  Gizli videolar ve fotoğraflar ortaya çıkarken, eylül ayını eylül yapan Mars’ın rengine kapılıp hepimiz izlenme rekorları kırabiliriz.
 • Türkiye’nin 2016 yılının temmuz ayında yaşanan olaylarına yeni isimlerde bu dönemde dahil olabilir veya yeni isimler açıklanabilir. Hiç beklemediğimiz insanlar, hiç beklemediğiniz firmalar Türkiye’nin mücadele ettiği örgütlerle iş birliği bu dönemde ortaya çıkabilir.
 • Bu süreçte Yunanistan-Türkiye ilişkileri de gündeme damgasını vururken, KKTC ilgili iddialı gelişmeler de yaşanabilir. Tarihe not düşmesi için mi uğraşıyor Mars bilinmez ama bu günlerdeki siyasi akışı gelecekte konuşabiliriz.
 • Ayrıca 1960-1969 yılları arasında doğan Güneş burcu, yükseleni ya da Ay burcu Başak olanları çok farklı deneyimler bekliyor. Özellikle aile hayatları, sahip oldukları yatırımlar, evler, arabalar, miras konuları, hukuki davalar Başak burçlarını çok yakından ilgilendirecek. Başak burcu etkilerinin oldukça baskın olacağı bu ay, Başak burçları hem kişisel hem de iş hayatlarında hızlı bir dönüşüm yaşayacaklar.
 • İlişkilere cinsel sorunların daha çok konuşulacağını, özellikle tutkudan beslenen hatta gizlenen ilişkilerde ise sorunlar çıkarabileceğini vurguluyor.  Eğer 2011 yılından sonra evlenmiş biriyseniz bu dönemde Neptün-Mars karşıtlığı evliliğinize aile bireylerinin yorumlarının gölgesinin düştüğünü düşünebilirsiniz.
 • Ayrıca eylül ayıda çocuğunun okulu değiştiren bir ebeveyn iseniz ve 1970-1984 yılları arası doğmuş Neptün’ü- Yay olan biriyseniz bu dönemde yöneticiler ve eğitimciler hatta kurallarla ilgili gerçekten zorlandığınızı düşünüp veryansın edebilirsiniz.
 • Mars’ın Başak burcundaki hareketi her şeyi düzenli olarak çözmemizi isterken, dağınık ve uyanıklara tahammülümüz bitiriyor unutmayın.

Not: Burcunuza özel Mars’ın etkilerini adım adım merak ediyorsanız size tavsiyem; mutlaka haftalıklarınızı ve aylıklarınızı okumanız. Mars’ın hareketini burcunuza özel olarak yorumladım.

Astrolog Zeynep Turan

29.08.2017

Yazının her hakkı saklıdır.

Zeynep Turan
Hakkında
Astroloji bir yol haritasıdır. Hayatınızla ilgili keskin bir viraj aldığınızı düşünüyor olabilirsiniz. Peki, o zaman size bir soru; İçinde bulunduğunuz dönemin hayatınızdaki en zor dönem olduğuna nasıl karar veriyorsunuz? Astroloji bunları yıl yıl cevaplıyor! Zeynep Turan; doğum haritanızda yani horoscope haritanızda, size özel olayları anlatırken, olayları nasıl yöneteceğinize dair danışmanlık da veriyor…Siz doğum bilgilerinizi veriyorsunuz, Zeynep Turan doğum anınızdaki gezegen konumlarından hayatınızda neyin öne çıktığını anlatıyor.
Yükselenini Hesapla
2023 Karar
Gezegen hareketleri 2023’ün seçilmiş bir yıl olduğunu iddia ediyor...