Yükleniyor . . .

4 KASIM BOĞA BURCUNDA DOLUNAY

2017 BOĞA BURCUNDA DOLUNAY 

4 Kasım Boğa burcunda yılın en iddialı Dolunayı meydana geliyor. Birçok ilişki için kaderi tayin ederken,  özelikle 2014’ten bu yana başlayan ilişkileri ve evlilikleri yeniden düzenlemeye kalkacak.   Son 2,5 yıldır hemen hemen her yazımda yer verdiğim 1970-1984 yılları arası doğumlu olanlara da son sorgulamaları yaptırtıyor. Eğer 2017 yılında yüreğinize kar yağdıysa merak etmeyin hiçbir şey kaybetmediğinizi göreceksiniz. Güneş, Türkiye’nin yer aldığı burçta hareket ederken, Dolunay bu ülkede doğanların kaderine rehberlik yapacak.

Efkârımızı dağıtan bu süreç, yüreğimizin derinliğinde kalan yaraları iyileştirecek.

Toprak burcunda ruh bulan Dolunay, ruhumuzu sarıp sarmalıyor. İrade ile duyguları karşı karşıya getiriyor. Son aylarda ilişkiler üzerine neler duyduk, neler konuştuk dedirtiyor.  Ejderhaların iyiler ile savaşını seyrederken büyük başın büyük derdi olduğunu hatırlatıyor. Kalburüstü ailelerin ve üst düzey yöneticilerin yaşamlarını ve sırlarını hedef alıyor.

Yüce gönüllüleri seven Dolunay, küçük hesapları bir avazda dökecek.

Merak etmeyin bu dünyada düzelmeyecek hiçbir şey yok. Dolunay, yeter ki gemileri yakmayın diyor.  Özelikle kurumsal, kamusal ve uluslararası firmalarda çalışanları yakından ilgilendiren bu günlere dikkat çekecek.  Birçok kişinin çalıştığı yapıda büyük değişiklikler olurken,  kendi işini kurmak isteyenler gündemden etkilenip bir süre daha beklemeye girebilirler.  Toprak kökenli Dolunay, aslında ayağının tozuyla Akrep burcuna gecen Jüpiter’i de bu döngüye dâhil edecek. Özelikle ilişkisi ya da evliliği için şehir değişirmiş isteyen kişilerin yüreğindeki sızıları yatıştıracak. 

Yılın en iddialı günleri…

Türkiye’den çıplak gözle görünmeyecek olan Dolunay, ışığı ve heybeti ile dünyayı aydınlatıyor.  Korkularımızı ve kaygılarımızı cesaretle masaya yatırmamızı sağlayacak. Bir yandan tutku ve cesaret verirken, neyin doğru neyin yanlış olduğunu bir kez daha hatırlatacak. Bu hızlı çağda kendi muhakememizi yapmak için gökyüzü desteğini esirgemiyor.  2017’in en hararetli günlerinden geçerken sakin kalmak zorlaşacak. Döngünün hızına kendimizi kaptırırken bazı şeyleri gözden kaçırdığımızı ya da es geçtiğimizi fark edeceğiz.  Bu günlerde özellikle ruhsal konuların arttığını, insanların kendi kabuğuna çekildiğini, dünyada bir illüzyonun olduğunu, soyut ile somutun savaşını ortaya çıkarttığını vurgulayacak.  Kişisel olarak kendimizi sorguladığınız bir dönemde olacağımızı da işaret ediyor.  Dünya siyasetinde döngü sıcak bir süreci işaret ederken, gündelik hayatta yaşamınıza farkındalık ve kolaylık katacak.

Ne Zaman Gerçekleşiyor?

Türkiye’nin natal haritasında çok etkili olacak Dolunay,  4 Kasım 2017 Cumartesi günü sabah saatlerinde 07: 22 sularında gerçekleşecek.

Kimler Eşlik Ediyor? Neler Oluyor?

Dolunay sırasında anın yükseleni Akrep tarafından yönetilecek. Ufakta yükselen burcun güneş konumu ile ilişki kurması ve eş zamanda şans gezegeni Jüpiter ile karşıtlık yapması hizmet alanlarında büyük yaptırımların olabileceğini vurguluyor. Dolunayın toprak burcunda gerçekleşmesi ve diğer gezegenler ile karşıtlık yapması kamusal alanlarını ve aynı zamanda ulaştırma hizmetini de yakından ilgilendirecektir.

 • Demiryolları,
 • Karayolları ve toplu taşıma araçları,
 • Hava yolları,
 • İklim değişikliği ve tarım sektörünü ilgilendiren yasa değişikliği,
 • Madenler,
 • Tarihi ve resmi binaları gündeme geliyor,
 • Ve muhalefet gündeme getiriyor.

Özellikle iklim ve tarımla ilgili yasa değişiklikleri dikkat çekecek. Muhalefet cephesinde ise gelen açıklamalar ve gelişmeler tatsız olayların habercisi olabilir.

Türkiye Çok Konuşulur!

Merkür devrede; zihinleri temsil eden Merkür, su burcu Akrep’te yer alıyor. Aslında kader içinde bir kaderin olduğunu, oyun içinde bir kurgunun olduğunu, akıllardan geçen planların başka türlü olduğunu ancak bunların dile gelmediğini gösterecektir.

Gökyüzünün su ve toprağa teslim olduğu bu dönemlerde Türkiye ön planda olacak. Türkiye’nin 11.nci evinde etkili olan Dolunay’ın gündeme alacağı diğer konular şunlar;

 • Sınır komşuları
 • Kanun tasarıları
 • Sınır ilişkileri
 • Yöneticiler
 • Liderler
 • Lider danışmanları ve bu konunda alınan keskin kararlar
 • Kolluk kuvvetleri; jandarma, asker, donanma, polis, ordu ve ordu mensupları

Türkiye’yi yakından ilgilendiren Dolunay artık hiçbir şeyin eskisi gibi olmadığını, yeni kararlara ihtiyaç duyulduğunu ve belirsizlikten kurtulmak istendiğini ifade edecek.

Büyük başın büyük derdi olur… Sorumlulukları ve idareyi ilgilendiren Dolunay bu günlerde çok mesai harcanması gerektiğine işaret ediyor. Dağınık, toparlanması gereken konularda liderleri hizaya sokmaya çalışacaktır. Verilen sözlerin bu dönem sık sık hatırlatılması iddialı açıklamaları ve konuları da arkasından getirebilir. Avrupa’da ise belli başlı konularda gerginlikleri ve fikir ayrılıklarını vurgulayacaktır.

Toplumsal Ve Gündelik Etkileri

Sağlıkta…

Yaşamı temsil eden güneşin Akrep burcunda yer alması ve su burcunda hareket ederken Dolunayın meydana gelmesi sağlık konusunda birçok konunun gündeme gelmesini sağlıyor. Özellikle şeker, tansiyon, böbrek, vücut iltihabi gibi konularda tedbirli olmak gerektiğini işaret ediyor. Ayrıca bu dönem başlanan diyet ve spor egzersizleri çok etkili olacaktır.

İlişkilerde…

Dolunay gizliliklere yer vermiyor. Venüsyen Dolunayın ikili ilişkilerde kıskançlığı, tutkuyu, cinselliği, güzelliği ve yaşam kalitesini vurgulayacaktır.

Boğa, Terazi ve Akrep burcu evli olanları bu Dolunay yakından ilgilendiriyor. Evliliklerde özellikle parasal konular yeniden masaya yatırılırken güvensizlik huzuru kaçırabilir.

Eğer evli değilseniz ve bir ilişkiniz varsa pek şanslı olduğunuzu düşünmeyin. Venüs’ün aktif olduğu Dolunay’da abartılı talepler ve detayların yarattığı depremler ortalığı karıştırabilir. 

Gündelik hayatta…

Toprak burcunda meydana gelen Dolunayın, Venüs etkisinde olması lüks tüketimi ve merakı, abartılı alışveriş tutkusunu, farkındalığı adına sınırları bireysel olarak aşmayı temsil edecek. Bu dönem aynı zamanda maddi güvence arayışı da önemli bir yer alacak.

Gideceğiniz davet ve organizasyon sayısını siz bile hatırlamayacaksınız. Muazzam bir sosyal hareketliliği temsil edecek bu Dolunay’da Kasım ayında olabildiğince girişkenliğin altını çiziyor.

Liderler…

Gökyüzünün bu Dolunay sırasında liderleri, yöneticileri, kulüp başkanları ile bir derbi olduğunu gösterecek. Ancak gündelik hayatta işinizi kolaylaştıran, size sosyal ortamda bir yer kazandıran Dolunay, aynı rahatlığı ülke yöneticilerine ve liderlerine göstermiyor.

Finans…

Dolunay’a ev sahipliği yapan toprak burcundaki Boğa, maddi konularda bizi ayrı bir döngüye işaret ettiğini vurguluyor. Özellikle ticaretle uğraşan kişiler bu dönem ortaklıklar, ödemeler, sorumluluklar ve evraklar konusunda titiz davranmak gerektiğinin altını çiziyor.

Hukuki davalar arasında Türkiye’yi de yakından ilgilendiren ve hızla çözülen bazı konular gündeme gelebilir.  Hizmet alanlarında etkili olan bu döngü, birçok kişinin derdine çare buluyor.

Kimler konuşulur?

Ülkeler

 • İsrail
 • Türkiye

Kişiler

 • Abdullah Gül
 • İngiltere Kraliçesi II. Elizabeth
 • İran Devlet Başkanı Hasan Ruhani
 • Hillary Clinton
 • Emel Sayın
 • Özcan Deniz
 • Ece Erken
 • Demet Akalın
 • Fenerbahçe

Astrolog Zeynep Turan

25.10.2017

Yazının her hakkı saklıdır.

Zeynep Turan
Hakkında
Astroloji bir yol haritasıdır. Hayatınızla ilgili keskin bir viraj aldığınızı düşünüyor olabilirsiniz. Peki, o zaman size bir soru; İçinde bulunduğunuz dönemin hayatınızdaki en zor dönem olduğuna nasıl karar veriyorsunuz? Astroloji bunları yıl yıl cevaplıyor! Zeynep Turan; doğum haritanızda yani horoscope haritanızda, size özel olayları anlatırken, olayları nasıl yöneteceğinize dair danışmanlık da veriyor…Siz doğum bilgilerinizi veriyorsunuz, Zeynep Turan doğum anınızdaki gezegen konumlarından hayatınızda neyin öne çıktığını anlatıyor.
Yükselenini Hesapla
2023 Karar
Gezegen hareketleri 2023’ün seçilmiş bir yıl olduğunu iddia ediyor...