Yükleniyor . . .

2021'DE YAY BURCUNUN İLİŞKİ REHBERİ

2021'DE YAY BURCUNUN İLİŞKİ REHBERİ 

SİNASTRİ (İLİŞKİ HARİTASI) NEDİR?

Her ilişkinin bir çekim yasası vardır. Bu yasaları ise doğduğumuz günün gökyüzü hareketlerinden yorumlayarak bulabiliriz. Karşımızdaki kişinin doğum haritası ile bizim doğum haritamızın karşılıklı bir şekilde analiz edilmesiyle ortaya çıkan ilişki haritaları, karşılıklı uyumun astrolojik beyanatıdır. Sinastri ilişkinin yapı taşıdır. O ilişkinin nereye evrileceğini söyler bizlere. Sinastri “o beni seviyor mu?” sorusunu yanıtlamaktan çok ilişkilerin nerelerde takılıp nerelerde daha fazla tutunacağını anlatır. Karşılıklı bir şekilde ilişkide olan kişilerin hayatlarındaki kırılmaları vermekle beraber bu kişilerin sevdiği kişi üzerindeki etkisi de yorumlanabilir. Bir ilişkiden ne beklediğimizle ilintilidir sinastri haritaları…

Dünyaya geldiğimiz gökyüzünün hepimiz üzerinde uzun vadeli öğretileri vardır. Bu öğretiler sayesinde ilişkimize verdiğimiz değeri, kattığımız duyguları ön görebiliriz. Karşılıklı olan çekim yasasını hayatın hangi bölümlerinde tamamlayacağınızı anlatır.

VENÜS VE MARS’IN ETKİLERİ NASIL OLUR?

Burçlarda Venüs

Venüs Astrolojide aşkı temsil eder. Aşkın saf halini bütün özellikleri ile ortaya çıkarır. Duygu denizinde bir gelgit edası ile gökyüzünde süzülür. Venüs sevgimizi nasıl gösterdiğimizi, nasıl hissettirdiğimizi ölçümler. Bu durum sahip olduğumuz burucumuza göre esneklik gösterebilir. Venüs aşk hayatında; her burçta ayrı ayrı davranış kalıplarına ve duygularımızı yansıtma biçimlerimize yön verir.

Burçlar ve ilişkiler arasındaki Venüs’ ü tanıyor musunuz? Venüs, aşkın, duygularımızın hatta seçimlerimizin gezegenidir. Örneğin bir görüşte başlayan, o konuştukça gönlünüze fetheden, nasıl bir anda bu kadar etkilendim diye yorumladığınız duygularınızdan tutun da zevkinizi, tarzınızı, aşkı nasıl yansıtacağınızdan bile Venüs sorumludur. Aslında siz dünyaya geldiğinizde mutlaka bir burç takımyıldızında süzülüyordur kendisi. Belki bir Eros gibi fırlatabileceği okları yoktur fakat onunda kendine göre aşk konusunda bizleri etkileyen yönleri vardır. Güneşi saymazsak, gökyüzünün en parlak cismi olarak göze çarpan Venüs, özellikle hepimizin aşk hayatını ve güzelliğe dâhil olan pek çok şeyi fazlasıyla etkilemektedir. Bu yıldız insana çekicilik, tutku, güzellik, estetik, moda anlayışı verdiği gibi; uyumlu, hayattan zevk alan ve istediklerini kolay elde eden bir tavır da katar. Venüs düştüğü niteliklerde öncü, sabit veya değişken burçların nasıl bir âşık olduğunu da gösterir bize. Hatta karşımızdaki kişinin eleştirel tavrını, beğenmeme sebeplerini, ilişki içinde neler yapmamamız ya da yapmamız gerektiğini konusunda dahi Venüs’ ün söyleyecek çok lafı vardır. İlişkide olduğunuz kişinin asıl olan duygularını merak ediyor musunuz ya da siz ilişki içindeyken nasıl biri olduğunuzu biliyor musunuz? Çoğu zaman içinde olduğumuz gerçekleri gözlemleyemediğimiz ilişkiler yaşıyoruz. Peki kim ne istiyor? Neden ilişkiler hüsranla bitiyor? Hüsranla bitmeyen ilişkiler nasıl devam ediyor? Venüs bizimle dalga mı geçiyor?

Burçlarda Mars

Savaş, mücadele ve başkaldırı gezegeni Mars; dünyaya kafa tutan tarafımızı, her olaya sıcak yaklaşmayışımızı, en önemlisi de kalbimizle aklımız arasındaki köprüyü kurarken sağlam bir temel kurmamızı temsil eder. Doğduğumuz günün gökyüzü hareketlerinde Mars’ın yeri bu nedenlerde çok önemlidir. Peki savaş gezegeni Mars’ın burçlarda olan etkilerinin ne denli büyük olduğunu biliyor muydunuz?

Mars gezegeni eril tarafımızı temsil eder. Mücadele etme içgüdüsü ile eşgüdümlü hisleri barındıran kızıl gezegen duygularımızda gizlenen başkaldırı gücünü harekete geçirir. Mücadelemizi kaybettiğimiz anlarda, duygusal olarak iyileşmesi zor durumlarda yardımımıza koşan kimdir dersiniz? Mars’ın ta kendisi. Bu yüzden de eril duyguları yoğun bir biçimde taşır, karakterimize işler. Mars, tutkuyu, bağlanmayı, arzuları ve seksi de temsile eder. Venüs gezegeni kadar yoğun olmasa da Mars’ın da bu konularda ağırlığı tartışılmayacak düzeydedir. Nasıl ayağa kalktığımızı, nasıl sevdiğimizi, nasıl sahiplendiğimizi hatta sevdiğimizi kişi için neleri göze alabileceğimizi de tartar. Bu gibi güzel duyguların yanı sıra, öfkemizi, kalbimizdeki fırtınaları, saldırganlığımızı, savunma içgüdümüzü ve dürtülerimizi de vurgular. Mars göstermek istemediğimiz sinirli yüzümüzü de hatırlatır.  

Aşkta nasıl etkisi olur derseniz; romantizm konusunda yenilikçi fikirler üretmek konusunda yardımcı olur. Mars gezegeni cinsel yaşamda da ağırlığından söz ettirir, eğer Mars burcunuzdaysa yatak odanızda yenilikçi fikirler denemekten geri kalmazsınız. Karşınızdaki kişinin aynı zamanda cinsel olarak da sizde merak uyandırmasını istersiniz. Mars, aşkın gezegeni Venüs gibi aşka odaklanmaz, somut yaşantılar üzerine de gider. Aşkınızın peşinden ne olursa olsun gideceğinizi de simgeleyen Mars, değer verdiğiniz kişiler için savaş vermekten korkmayacağınızın da üzerinde durur. Mars, cinsiyetin gücüdür. Erkek de olsa kadın da olsa Mars’ın etkisini bütün vücudunda hisseder. Bağımlılıkların ve karşı konulamaz duyguların tercümanıdır.

YAY BURÇLARI

Bıraktığınız Etki Kolayca Gitmiyor

Hayatın tadına varmak ve eğlenmek sizin için aşkın doğasında vardır. Ateşin değişken burcu olarak aşka olan bakış açınız herkesten farklıdır. Aynı zamanda sevme biçiminiz de bambaşkadır. Sizinle sevgili olmak isteyen kişiler ilk olarak sizin karakterinize ve davranış biçimlerinize âşık olur. Karşınızdaki kişide ilk izlenimi doğru bırakan nadir burçlardansınızdır. Aşkta hedefe odaklanmak tabiri her anlamda yaşayan bir burç olarak birini sevdiğiniz anda onu elde etmek için her şeyi yapabilirsiniz. Kendine güvenen kişilere karşı ayrı bir zaafınız vardır. Burcunuzdaki ateşler gibi sevdiğiniz kişide yakıcı etkiler bırakmak ise oldukça hoşunuza gider.

Sizi uzun zamandır yoran ve aşk hayatınızı önemli düzeyde meşgul eden kişileri bir bir hayatınızdan çıkararak başlayacaksınız yıla. Yılın devamında kalbiniz size hangi rotayı gösterirse oraya doğru emin adımlarla ilerlemek isteyeceksiniz. Yaşama sevincinizin yüksek olması partnerinizi de etkiler. Örneğin daha önce şaşırdığınız şeylere yine yaşadığınızda aynı ilk günkü gibi şaşırabilmeniz hayata karşı olan motivasyonunuzun en büyük örneklerinden birisidir. Çalışma arzunuz sadece sosyal yaşantınızda değil, kendini aşkta da belli eder. Alacağınız keyfe de bolca önem verenlerdensinizdir. Özellikle de cinsel hayatınızda yaşayacağınız maceralarda keyif almak ve şımartılmak istersiniz. Sevdiğiniz kişinin size özel hissettirmesini istersiniz. Zaten size yapılan güzel bir jestin karşılığını şüphesiz ki on katı olarak geri vereceksinizdir. En güçlü yanınız ise ne olursa olsun romantik yanınızdan taviz vermemeniz.

Venüs’ünüz Yay Burcunda İse;

Venüs Yay burcunda ise ilişkiye başlamadan ve duygularınızı açılmadan şartlarının iyice altını çizmek istersiniz. İşi baştan sağlam tutmak deyiminin hakkını veririsiniz. Bu özelliğiniz ile karşı tarafın ilişki başında gözü korkabilir. İlişkide alınan kararlarda her türlü fikre açık gibi görünseniz de son sözü kendiniz söylemek istersiniz. Sevdiğiniz kişinin sizi desteklemesini ve düşüncelerinize saygı göstermesini beklersiniz.  Venüs Yay Döngüsünde doğanlar; kıskanılmaktan hoşlanmaz fakat kendi kıskanır ve kıskandığını farklı yollar ile fark edebilir. Venüs burcunuz Yay ise; ilişkide açık sözlüsünüzdür. Çekiciliğiniz herkesten farklı bir boyutta olarak mistiktir. Yerinizde durmayı sevmezsiniz. Sevdiğiniz kişi ile farklı maceralara çıkmak, farklı deneyimleri birlikte edinmek istersiniz. Eşinizin ya da sevgilinizin arkadaşlarına karşı sıcakkanlı davranırsınız. Onlara ön yargı ile yaklaşmamaya özen gösterirsiniz. Hoşlandığınız kişiden de aynı davranışı beklersiniz. İlişkide güçlü olan taraf olursunuz. Olumsuzluklarda sorunlara olgun olmaya çalışırsınız. Karşınızdaki kişi eğer çocukça davranıyorsa; toleranslı davranmakta zorlanmazsınız. Venüs Yay burucunda ise; hoşlandığınız kişi ile başa başa kalmaktan çekinebilirsiniz. Utangaç. Hissettiğiniz dönemler olabilir. Fakat bu utangaçlıkta size ayrı bir çekicilik katar. Başınız derde girdiğinde, zor bir duruma üşütüğünüzde değer verdiğiniz kişinin yardımını her ne kadar istemiyormuş gibi görünseniz de bu aslında onun için bir test olur. Venüs Yay döngüsünde doğan evli Yay burçları; zevki için fazla para harcayabilir. Bu durumda karşı tarafın burcunun özelliğine göre sorun çıkarabilir. Ortak birikim yapmak konusunda zayıf gibi görünebilirler.

 

Mars’ınız Yay Burcunda İse;

Yeni ve farklı kişilere hayatınızda şans vermek istersiniz. Bir ilişkide karşılıklı olarak öğrenmek ve öğretmek istersiniz. Mars burcunuz Yay ise; sevgiliniz ile ya da eşiniz ile gezmek yeni serüvenlere yelken açmaya bayılırsınız. Mars Yay döngüsünde doğmuş iseniz; sabır ve kararlılık konusunda bazı eksiklikler duyabilirsiniz. Bu durumda gönül ilişkilerinizi olumsuz yönde etkileyebilir. Sürekli hareketi sevmeniz dolayısıyla ilişki kuracağınız kişinin hayatı seven ve hayatı takip eden birisi olması gerekir. Sevdiğiniz kişiyi korurken sözlerinize zaman zaman dikkat etmeyebilirsiniz. Sevdiğiniz ile vakit geçirirken dünü ya da geleceği çok fazla planlamazsınız. Mars Yay burcunda ise; sizin olayınız anı en verimli en güzel şekilde yaşamaktır. İlginizi kolay kolay herkes çekemez bu sebep ile sizi etkileyecek olan kişinin farklı olması önemlidir. Bir mimik, bir jest sizi kolay etkilemez. Bu konuda beklentiniz yüksektir. İlişkide baskılanmak düşüncelerinizin önemsenmemesi gibi durumlardan hoşlanmaz ve sessiz kalmazsınız. İlişkide fikirlerinizin değer görmesi sizi güvende hissettirir. İlişki ya da evlilik her ikisinde de karakterinizden ödün vermezsiniz. Bu konuda esnekliğe sahip olmamanız zaman zaman karşı tarafın çevresi ile ters düşmenize neden olabilir. İlişkide olduğunuz kişi ile cinsel hayatınızın düzenli olması önemlidir ve bu konuda fazla açık sözlü olabilirsiniz. Özel yaşam sizin için önemlidir. Bir ilişkide, evlilikte ya da flört durumda karşı tarafın sizin hayatınıza fazla müdahale etmesi sizi o kişiden soğutur. Mars Burcu Yay olan kişi; ilişkide söylenmiş küçük yalanları belli ölçüye kadar kabullenebilir. Fakat bu konudaki aşırılık ve abartıya kesinlikle izin vermez. Mars burcunuz Yay ise; saygı duymak istersiniz. Bu sebeple ilişkide olduğunuz kişinin saygı duyacağınız seviye ve statüde bir kişi olması önemlidir.

Aşk:  + + +

Cinsellik: + + +  

Romantizm: + + + + +

Kıskançlık: + + +

Venüs’ünüzün En Şanslı Günleri: 9 Mayıs, 7 Ekim

Mars’ınızın En Şanslı Günleri: 4 Mart, 30 Ekim

2021’de En Çok Anlaşacağınız Burçlar: KOÇ, ASLAN

2021’de En Çok Çatışacağınız Burçlar: TERAZİ, KOVA

 

Astrolog Zeynep Turan 

Yazının Bütün Hakları Saklıdır 

Kaynak Gösterilerek Dahi Kullanılamaz 

27.02.2021

Günün Ruh Hali
Ay Terazi burcunda. Lüks tüketime yönelim artabilir. Uzun süredir bakımını ihmal edenler, güzellik salonlarına koşacaklar. İlişkilerinde belirsizlik yaşayanlar, net kararlar alabilir.
Zeynep Turan
Hakkında
Astroloji bir yol haritasıdır. Hayatınızla ilgili keskin bir viraj aldığınızı düşünüyor olabilirsiniz. Peki, o zaman size bir soru; İçinde bulunduğunuz dönemin hayatınızdaki en zor dönem olduğuna nasıl karar veriyorsunuz? Astroloji bunları yıl yıl cevaplıyor! Zeynep Turan; doğum haritanızda yani horoscope haritanızda, size özel olayları anlatırken, olayları nasıl yöneteceğinize dair danışmanlık da veriyor…Siz doğum bilgilerinizi veriyorsunuz, Zeynep Turan doğum anınızdaki gezegen konumlarından hayatınızda neyin öne çıktığını anlatıyor.
Yükselenini Hesapla
2023 Karar
Gezegen hareketleri 2023’ün seçilmiş bir yıl olduğunu iddia ediyor...