Yükleniyor . . .

2021'DE BAŞAK BURCUNUN İLİŞKİ REHBERİ

2021'DE BAŞAK BURCUNUN İLİŞKİ REHBERİ 

SİNASTRİ (İLİŞKİ HARİTASI) NEDİR?

Her ilişkinin bir çekim yasası vardır. Bu yasaları ise doğduğumuz günün gökyüzü hareketlerinden yorumlayarak bulabiliriz. Karşımızdaki kişinin doğum haritası ile bizim doğum haritamızın karşılıklı bir şekilde analiz edilmesiyle ortaya çıkan ilişki haritaları, karşılıklı uyumun astrolojik beyanatıdır. Sinastri ilişkinin yapı taşıdır. O ilişkinin nereye evrileceğini söyler bizlere. Sinastri “o beni seviyor mu?” sorusunu yanıtlamaktan çok ilişkilerin nerelerde takılıp nerelerde daha fazla tutunacağını anlatır. Karşılıklı bir şekilde ilişkide olan kişilerin hayatlarındaki kırılmaları vermekle beraber bu kişilerin sevdiği kişi üzerindeki etkisi de yorumlanabilir. Bir ilişkiden ne beklediğimizle ilintilidir sinastri haritaları…

Dünyaya geldiğimiz gökyüzünün hepimiz üzerinde uzun vadeli öğretileri vardır. Bu öğretiler sayesinde ilişkimize verdiğimiz değeri, kattığımız duyguları ön görebiliriz. Karşılıklı olan çekim yasasını hayatın hangi bölümlerinde tamamlayacağınızı anlatır.

VENÜS VE MARS’IN ETKİLERİ NASIL OLUR?

Burçlarda Venüs

Venüs Astrolojide aşkı temsil eder. Aşkın saf halini bütün özellikleri ile ortaya çıkarır. Duygu denizinde bir gelgit edası ile gökyüzünde süzülür. Venüs sevgimizi nasıl gösterdiğimizi, nasıl hissettirdiğimizi ölçümler. Bu durum sahip olduğumuz burucumuza göre esneklik gösterebilir. Venüs aşk hayatında; her burçta ayrı ayrı davranış kalıplarına ve duygularımızı yansıtma biçimlerimize yön verir.

Burçlar ve ilişkiler arasındaki Venüs’ ü tanıyor musunuz? Venüs, aşkın, duygularımızın hatta seçimlerimizin gezegenidir. Örneğin bir görüşte başlayan, o konuştukça gönlünüze fetheden, nasıl bir anda bu kadar etkilendim diye yorumladığınız duygularınızdan tutun da zevkinizi, tarzınızı, aşkı nasıl yansıtacağınızdan bile Venüs sorumludur. Aslında siz dünyaya geldiğinizde mutlaka bir burç takımyıldızında süzülüyordur kendisi. Belki bir Eros gibi fırlatabileceği okları yoktur fakat onunda kendine göre aşk konusunda bizleri etkileyen yönleri vardır. Güneşi saymazsak, gökyüzünün en parlak cismi olarak göze çarpan Venüs, özellikle hepimizin aşk hayatını ve güzelliğe dâhil olan pek çok şeyi fazlasıyla etkilemektedir. Bu yıldız insana çekicilik, tutku, güzellik, estetik, moda anlayışı verdiği gibi; uyumlu, hayattan zevk alan ve istediklerini kolay elde eden bir tavır da katar. Venüs düştüğü niteliklerde öncü, sabit veya değişken burçların nasıl bir âşık olduğunu da gösterir bize. Hatta karşımızdaki kişinin eleştirel tavrını, beğenmeme sebeplerini, ilişki içinde neler yapmamamız ya da yapmamız gerektiğini konusunda dahi Venüs’ ün söyleyecek çok lafı vardır. İlişkide olduğunuz kişinin asıl olan duygularını merak ediyor musunuz ya da siz ilişki içindeyken nasıl biri olduğunuzu biliyor musunuz? Çoğu zaman içinde olduğumuz gerçekleri gözlemleyemediğimiz ilişkiler yaşıyoruz. Peki kim ne istiyor? Neden ilişkiler hüsranla bitiyor? Hüsranla bitmeyen ilişkiler nasıl devam ediyor? Venüs bizimle dalga mı geçiyor?

Burçlarda Mars

Savaş, mücadele ve başkaldırı gezegeni Mars; dünyaya kafa tutan tarafımızı, her olaya sıcak yaklaşmayışımızı, en önemlisi de kalbimizle aklımız arasındaki köprüyü kurarken sağlam bir temel kurmamızı temsil eder. Doğduğumuz günün gökyüzü hareketlerinde Mars’ın yeri bu nedenlerde çok önemlidir. Peki savaş gezegeni Mars’ın burçlarda olan etkilerinin ne denli büyük olduğunu biliyor muydunuz?

Mars gezegeni eril tarafımızı temsil eder. Mücadele etme içgüdüsü ile eşgüdümlü hisleri barındıran kızıl gezegen duygularımızda gizlenen başkaldırı gücünü harekete geçirir. Mücadelemizi kaybettiğimiz anlarda, duygusal olarak iyileşmesi zor durumlarda yardımımıza koşan kimdir dersiniz? Mars’ın ta kendisi. Bu yüzden de eril duyguları yoğun bir biçimde taşır, karakterimize işler. Mars, tutkuyu, bağlanmayı, arzuları ve seksi de temsile eder. Venüs gezegeni kadar yoğun olmasa da Mars’ın da bu konularda ağırlığı tartışılmayacak düzeydedir. Nasıl ayağa kalktığımızı, nasıl sevdiğimizi, nasıl sahiplendiğimizi hatta sevdiğimizi kişi için neleri göze alabileceğimizi de tartar. Bu gibi güzel duyguların yanı sıra, öfkemizi, kalbimizdeki fırtınaları, saldırganlığımızı, savunma içgüdümüzü ve dürtülerimizi de vurgular. Mars göstermek istemediğimiz sinirli yüzümüzü de hatırlatır.  

Aşkta nasıl etkisi olur derseniz; romantizm konusunda yenilikçi fikirler üretmek konusunda yardımcı olur. Mars gezegeni cinsel yaşamda da ağırlığından söz ettirir, eğer Mars burcunuzdaysa yatak odanızda yenilikçi fikirler denemekten geri kalmazsınız. Karşınızdaki kişinin aynı zamanda cinsel olarak da sizde merak uyandırmasını istersiniz. Mars, aşkın gezegeni Venüs gibi aşka odaklanmaz, somut yaşantılar üzerine de gider. Aşkınızın peşinden ne olursa olsun gideceğinizi de simgeleyen Mars, değer verdiğiniz kişiler için savaş vermekten korkmayacağınızın da üzerinde durur. Mars, cinsiyetin gücüdür. Erkek de olsa kadın da olsa Mars’ın etkisini bütün vücudunda hisseder. Bağımlılıkların ve karşı konulamaz duyguların tercümanıdır.

BAŞAK BURÇLARI

Aşk “Geliyorum” Diyecek!

Kalpten sevmek konusunda kararlı olduğunuz bir yıla girdiniz. Bunu hak ettiğinizi en iyi siz biliyorsunuz. Yıllardır kendinizi her anlamda geliştirip tecrübe kazandınız. Sosyal ortamlarda genel kültürlü yapınız ve sorgulamaktan korkmayan karakteriniz ile karşı cinsin dikkatini en çok siz çektiniz. Üzerinize bu kadar sorumluluk almışken sizinle aynı yollardan geçmiş bir kişiyi bulduğunuz anda kalpten bağlanacağınız günler kapıda. Siz daima ten uyumuna özen gösteren bir burçsunuz ancak bundan daha özen gösterdiğiniz ve sizi daha çok etkileyen bir şey varsa o da akıllı kişiler. Zihninizi kullanmaktan geri kalmayan, beynini en küçük bir iş için bile çalıştıran insanlar sizi en çok etkileyen kişiler olacak. Bu kişilerin rüzgarına o kadar kapılacaksınız ki size karşı aşk hisseden kişilere karşı bile körleşebileceksiniz. Gök kubbe keskin zekaları kişilere karşı en çok şansı bu sene vereceğinizi vurguluyor.

Sizinle ortak zevkleri olan kişileri gördükçe o kişinin ideal ruh eşiniz olduğunu düşüneceksiniz. Öyle ki sürekli bu kişilerle aynı ortamda olmak ve onlarla konuşmak isteyeceksiniz. Yokluğunda zorluk çektiğiniz insanlar sizinle aynı yönden beğenileri olan kişiler olacak. Aşk hayatınızda geçmişte soğuk tavırlar gütmeniz de bu sebepten olabilir. Sizinle aynı şekilde düşünebilen, sizi tamamlayan hatta tam anlamıyla ruh eşiniz olan kişilerin karşınıza çıkmaması aşka karşı önyargılı tavırlar gütmenize sebep olmuş olabilir. Ancak üzülmeyin, Güneş sizin için de doğacak. 25 Şubat’ta aşkın ve tutkunun gezegeni Venüs su burcuna geçecek. Bu geçiş sizi yoran bütün detayları törpülemenizi, yolunuzu açmanızı vurgulayacak. Karşı cinsle olan iletişiminiz gelişecek. İlişkiye yeni başlamış bir Başak burcuysanız cinsel konularda çekingen bir tavırda olabilirsiniz. Ancak sevgiliniz bu konuda sizi çokça rahatlatabilir. Aklınızdaki soru işaretleri giderken “yuva” kavramına sıkıca sarılacaksınız.

Venüs’ünüz Başak Burcunda İse;

Venüs’ü Başak’ta olan birisiyseniz duygusal konularda çekingenlik çekebilirsiniz. Tutku gezegeni Venüs diğer burçlarda ne kadar dışavurumcu olsa da sizde içe kapanma duygusunu ön plana atabilir. Kendinizi ön plana çıkarmaktan çok hoşlanmazsınız, cinsel yaşantınız da buna ek olarak çekingenlikle dolu geçebilir. Ancak tanışacağınız, aşk yaşayacağınız kişinin yaşam tarzına olan saygınız yüksek seviyededir. İçine kapanık olmanız sizi bencil birisi yapmaz. Aksine çoğu zaman sevgilinizi, eşinizi kendinizden daha çok düşünürsünüz. Kendinizi unutursunuz. Sizin için aşk maddi konular üzerinde kurulmamalıdır. Kalbe dokunan her detaydan hoşlanan yapınız Venüs’ün etkileriyle ortaya çıkar.

Sevdiğiniz kişiye hassas yönlerinizi gösterirsiniz. Venüs, en zayıf yönlerinizi bile sevdiğiniz kişiye karşı açabileceğinizi işaret ediyor. Dışarıdan, başka kişilere karşı çok sert görünen bir yapınız olsa da sevdiğiniz insana karşı adeta savunmasız bir çocuk gibi yaklaşırsınız. Sizin için aşk bu değil midir zaten, bütün önyargıları geride bırakmak, bütün duvarları yıkmak… Güvendiğiniz kişiye karşı bütün sırlarınızı anlatabilirsiniz. Aşkta sır saklamaktan hoşlanmazsınız, sevdiğiniz kişinin iyiliği için olsa bile dürüstlüğünüzden ödün vermezsiniz. Aşk gezegeni Venüs, duyguları kalbinizin en derin noktalarında yaşadığınızı, sevginizi her zaman dışa vuramadığınızı da işaret ediyor aynı zamanda. İyi bir ebeveynsinizdir. Çocuklarınız için hem anne hem baba olabilirsiniz. Sevginiz çok güçlüdür.

Mars’ınız Başak Burcunda İse;

Sizin için aşk aceleye gelmeyen, zaman isteyen bir olgudur. Aşka adeta bir sanat eseri gibi yaklaşırsınız. Bu sanat eseri de hemen üretilmez, tıpkı belli bir kreatif süreçten geçen tablolar gibi… Aceleci olmak ise hiç size göre değildir. Eğer Mars’ı Başak burcunda olan birisiyseniz zamana yayılan işler tam size göredir. Duygularınızı da hemen belli etmek yerine duygulardan emin olduğunuz zaman belli etmeyi, karşı tarafa göstermeyi tercih edersiniz. Bu sebeple aşk hayatınızda yanlış anlaşılabildiğiniz zamanlar da olur. Siz duygularınıza bir ad koymadan karşı tarafa da ümit vermekten hoşlanmazsınız. Platonik aşk konularında aktörlerden birisi muhakkak sizsinizdir.

Enerjinizi sevdiğiniz alanlara harcamaktan hoşlanırsınız. Mars, plancı ve programcı tarafınızı ateşlerken, aklınıza koyduğunuz ne iş varsa onu zamanında halletmek istersiniz. Sizin için söz vermek çok önemlidir. Bir kere söz verdiğiniz anda o sözü yerine getirememek gibi bir durum düşünülemez. Mücadelenin simgesi olan Mars gezegeni kimseye boyun eğmeyen tarafınızı ortaya koyar. Aşk hayatınızdaki kırılmaları doğru yönetmek konusunda zaman zaman kaygıya kapılsanız da Mars’ın sayesinde daha doğru düşünebilir, yol haritası belirleyebilirsiniz. Eğer Mars’ı Başak burcunda olan birisiyseniz telaş ve kaygı genlerinize işlenmiş demektir. Aşk hayatınızda en küçük problemleri bile çok büyük yerlere getirebilirsiniz. Öyle ki hayatınızda sizi tamamlayan birisi olması bu noktada önemlidir. Mars, cinsel yaşantınızda da ne istediğinizi bilen yanınızı ortaya koyar. Mütevazı tarafınız ilgi görür.

Aşk: + + + + +

Cinsellik: + + +  

Romantizm: + + +  

Kıskançlık: + + + +

Venüs’ünüzün En Şanslı Günleri: 22 Temmuz, 23 Eylül

Mars’ınızın En Şanslı Günleri: 29 Temmuz, 19 Ağustos

2021’de En Çok Anlaşacağınız Burçlar: OĞLAK, BALIK

2021’de En Çok Çatışacağınız Burçlar: KOÇ, BOĞA

 

Astrolog Zeynep Turan 

Yazının Bütün Hakları Saklıdır 

Kaynak Gösterilerek Dahi Kullanılamaz 

27.02.2021

Zeynep Turan

Twitburc Kurucusu & Astrolog

Hayatınızla ilgili keskin bir viraj aldığınızı düşünüyor olabilirsiniz. Peki, o zaman size bir soru; İçinde bulunduğunuz dönemin hayatınızdaki en zor dönem olduğuna nasıl karar veriyorsunuz?Astroloji bunları yıl yıl cevaplıyor! Zeynep Turan; doğum haritanızda yani horoscope haritanızda, size özel olayları anlatırken, olayları nasıl yöneteceğinize dair danışmanlık da veriyor…Siz doğum bilgilerinizi veriyorsunuz, Zeynep Turan doğum anınızdaki gezegen konumlarından hayatınızda neyin öne çıktığını anlatıyor.
Danışmanlık Hizmetleri
Günün Ruh Hali
Ay, Terazi burcunda arkadan iş çevirenlerin veya çapkınların işlerini artık daha da zorlaştırdığı dönemi başlatıyor. Seyahat planı olmayanları dahi harekete geçirecek günler başlıyor.
Zeynep Turan
Hakkında
Astroloji bir yol haritasıdır. Hayatınızla ilgili keskin bir viraj aldığınızı düşünüyor olabilirsiniz. Peki, o zaman size bir soru; İçinde bulunduğunuz dönemin hayatınızdaki en zor dönem olduğuna nasıl karar veriyorsunuz? Astroloji bunları yıl yıl cevaplıyor! Zeynep Turan; doğum haritanızda yani horoscope haritanızda, size özel olayları anlatırken, olayları nasıl yöneteceğinize dair danışmanlık da veriyor…Siz doğum bilgilerinizi veriyorsunuz, Zeynep Turan doğum anınızdaki gezegen konumlarından hayatınızda neyin öne çıktığını anlatıyor.
Yükselenini Hesapla
2023 Karar
Gezegen hareketleri 2023’ün seçilmiş bir yıl olduğunu iddia ediyor...