Yükleniyor . . .

YÖNÜNÜ TAYİN EDEN TÜM YILINI TOPARLAR

YÖNÜNÜ TAYİN EDEN, TÜM YILINI TOPARLAR….

YENİAY KOVA BURCUNDA GERÇEKLEŞİYOR!

2015’in 2014’ten daha kolay geçeceğini söylemiş miydim? Bu sözümü destekleyecek bir Yeniay kollarını açmış bizi beklerken, ona sımsıkı sarılmayı ihmal etmeyin olur mu? 

20 Ocak 2015, İstanbul saatiyle 15.13’de gerçekleşecek Kova burcundaki Yeniay yapıcı ve dönüştürücü olmasının yanı sıra; birçok konuda daha cesur davranacağımızı işaret ediyor. Yeniay’ın gerçekleştiği saatlerde, bireyselliğimizin ve canlılığımızın kaynağı Güneş ile bilinçaltımızın ve duygularımızın kaynağı Ay kavuşum yapıyor. Bu iki güçlü enerjinin birleşimi de aslında 2015’in ne kadar hızlı ve ne kadar değiştirici olduğunun ilk sinyallerini veriyor.

Hatırlarsanız yeni yıla Jüpiter Aslan burcunda retro yaparken başladık. Belki bu bizi biraz yavaşlattı, kabul ediyorum. Buna ek olarak Venüs’ün Kova ile 180 derecelik karşıt açısı, aynı zamanda da Merkür’ün Kova burcundaki misafirliği hepimizi; daha zeki, daha düşündürücü, daha akıllı, daha bilmiş, daha analitik bir zekâya itiyor. Küçük Einstein olmanın haklı gururunu yaşayabiliriz şu aralar… Fakat karşımızdaki insanları bilgi komasına sokmamıza da gerek yok! Bildiklerimizi kendimize saklamamız çok zor… Konuşmak bir ihtiyaç; paylaşmak gereklilik… Gökyüzünde Yeniay gerçekleşirken hava guruplarının ve su gruplarının baskınlığı ise cesaretimizi, inatçılığımızı ve yapıcılığımızı herkese göstermekten çekinmiyoruz.

“Bu dünyadaki tek servet ailendir. Paradan ve kudretten daha önemlidir.”

Kavuşum yapan Güneş ve Ay’ın 8.evde olduğunu da hatırlatayım. Tutku derseniz tutku, ihtiras derseniz ihtiras, aşk derseniz aşk… Cinselliğin ön plana çıktığı ve bu konuda daha cesur olduğumuzu söyleyebilirim. Ayrıca bilinçaltındaki korkularımız da kendini bir anda gösterebilir. Her ne kadar “ölümden korkmuyorum” diyenler olsa da, o belirsizliğin herkesi etkilediğine eminim… Bitiş ve son kelimelerinin korkusu, Yeniay sürecinde içimizi sarsa da, bunlar anlık duygu geçişleri olacaktır. Ya da içinizde tuttuğunuz, paylaşmaktan çekindiğiniz her ne varsa yine aynı şekilde bu konularla yüzleşmek veya düşünmek zorunda kalabilirsiniz. 8.ev bitişler ve yeni başlangıçlar evi olduğu için çoğu zaman insanları korkutur. Çünkü bir şekilde ölümü de hatırlatır. Bu günlerde yakın çevrenizle ilgilenmeniz gereken durumlar yaşanabilir. Akrabalarınızın, özellikle de aile içindeki yaşlıların küçük rahatsızlıkları ön plana çıkabilir. Ya da sebebi bilinmeyen hastalıklarla ilgili sonuca ulaşılabilir.

8.evin içerdiği diğer konular ise ortak paralar, miras, borçlar, vergi, nafaka, prim gibi finansal konulardır. Bu alanlarda beklenmedik gelişmeler yaşanabilir. Örneğin; prim alabilir, maaşınıza zam gelebilir, borçlarınızı temizleyebilir ya da borç verdiğiniz insandan paranızı geri alabilirsiniz. Uzun zamandır sürüncemede kalan miras konuları tekrar hararetli bir şekilde konuşulup, karara bağlanabilir. Akrabalar ve ortaklıklar ise bu Yeniay’da adeta başrolde yerini alıyor. Amca, hala, dayı gibi kişilerin, özellikle de akraba içerisindeki erkek kardeşlerin hayatlarında meydana gelen değişimler, yapılan bazı konuşmalar gündeminizde yer alabilir. Onların düşünce yapılarının bu dönemde bizim hayatımızda etkin bir rol oynaması mümkün… Baba ailesinin kendini tekrardan hatırlatacağı günlerdeyiz…

Gökyüzündeki bu açıların en çok etkileyeceği kişiler ise su (Yengeç, Akrep, Balık) ve hava (İkizler, Terazi, Kova) burçları olacaktır. Eğer bu burçlardan biriyseniz yukarıda belirttiğim 8.evin konulara dikkat kesilin diyebilirim. Evet belki bilinçaltınıza attığınız bazı endişeler sizi biraz zorlayabilir. Fakat Venüs- Merkür kavuşumunun verdiği ataklık, cesaret ve zeka pek çok işi de halletmenizi sağlayacak. 

Olayın bilindik kişiler üzerinden yorumlar isek; Deniz Seki (yengeç), Kıvanç Tatlıtuğ ya da Meltem Cumbul (akrep), Beren saat (balık), Kenan Doğulu (ikizler), Hülya Avşar(terazi), Serdar Ortaç (kova)…. Gibi hava ve su grubu ünlülerin yaşamları ve verecekleri tepkiler dikkat çekici olabilir.

20 Ocak, 15:15’deki Yeniay’ın başlangıçlarının aslında 19 Şubat 2015 tarihinde çok daha etkili olacağının altını çizmek istiyorum. Yeniay etkisiyle atılan adımların sonuçlarının iyi mi kötü mü olduğu 19 Şubat’ta daha net bir şekilde ortaya çıkacak. 20 Ocak’taki Yeniay etkisi ile günün hızlı geçmesinin yanı sıra düşüncelerimiz de oldukça hızlı… Anında karar değiştirebilecek kapasitedeyiz.

Bir gürültülü gün düşünün. Gözümüzü açıyoruz sallanıyoruz. İçimizden kararlı, ruhumuzda daraltan hedefler kocaman iletişim daracık derken gün yuvarlanıyor. Güneş tepeye çıkarken, bilge ama dağınık, konuşan, akıllı ama çabuk tepki veren burca geçiyor. Güneş Kova da derken arkasında ruhumuzun anahtarlarını tutan bilmiş bir endamla Kova burucunun ilk derecelerinde salınırken, Kocaman bilgiyi içinde barındıran, derin bir yeniay gerçekleşiyor.

MC Balık olan ASC’ de Yengeç’in olduğunu düşünürsek, duygular ve tepkilerin yoğun olacağını işaret ediyor.

Güneş-Ay kavuşumu teknolojiye çığır açmayı hedeflerken bu tarihlerde uzaylılardan bahsedilmesinin bir tesadüf olmayacağını da gösteriyor. Lütfen burada benim inançlarımı değil nelerin konuşulacağından bahsettiğimi unutmayın.

Tabi Yeniaya damga vuracak Mars-Neptün kavuşumu fanatik bakış açısına sahip grupların olay çıkarabileceğini işaret ediyor.

Kova, buluşları, teknolojiyi, yenilikçi, özgür iradeyi temsil eder. Elektrik, yıldırım, rüzgârı temsil eden Kova dünyayı uçuracak konuşmaları ön görebilir. Uçmak derken, her konuda ayakları yerden kesmeyelim ama bilgininde hızlı akacağını işaret ediyor.

Astrolg Zeynep Turan

Yazının Her Hakkı Saklıdır.

Günün Ruh Hali
Ay toprağın değişkeninde. Neden-sonuç ilişkisi kurmak isteyeceğimiz bir gün! Evde hummalı bir temizlik yapmak isteyeceğiz. Saman altından su yürütenler hayal kırıklığına uğrayabilir.
Zeynep Turan
Hakkında
Astroloji bir yol haritasıdır. Hayatınızla ilgili keskin bir viraj aldığınızı düşünüyor olabilirsiniz. Peki, o zaman size bir soru; İçinde bulunduğunuz dönemin hayatınızdaki en zor dönem olduğuna nasıl karar veriyorsunuz? Astroloji bunları yıl yıl cevaplıyor! Zeynep Turan; doğum haritanızda yani horoscope haritanızda, size özel olayları anlatırken, olayları nasıl yöneteceğinize dair danışmanlık da veriyor…Siz doğum bilgilerinizi veriyorsunuz, Zeynep Turan doğum anınızdaki gezegen konumlarından hayatınızda neyin öne çıktığını anlatıyor.
Yükselenini Hesapla
2023 Karar
Gezegen hareketleri 2023’ün seçilmiş bir yıl olduğunu iddia ediyor...