Yükleniyor . . .

YILIN İLK AY TUTULMASI YAY BURCUNDA (2021)

YILIN İLK AY TUTULMASI YAY BURCUNDA (2021)

2021 yılının ilk Ay tutulması gerçekleşecek. Yanı sıra dünyanın son bir buçuk yıldır hangi bilinmezlikle yuvarlandığını gösterecek. İnsan ruhunun ne olursa olsun özgürlük için gerekirse virüsle bile omuz omuza yaşamayı göz aldığını göreceğiz. Dini, dili, ırkı ne olursa olsun “insan” denilen canlının yerinde duramayan ruhunun bir şeklide temasta bulunduğunu göreceğiz.

Tutulmalar Kırılmaların Habercisidir.

Ay şaşırtıcı bir yansımayla insanları, meydana gelen olayları, hatta gizlenenleri farklı bir ışık altında görmemizi de sağlar. Olayların gidişatına etkisi olduğu gibi, bakış açısında bu değişime müsaade eder. Bu dönemler kritik yapmaya, sorgulamaya açık dönemlerdir. 26 Mayıs’ta meydana gelecek yılın ilk tutulması bu vesile ile arınma, veda etme, sonlanma ve yeni düzenlemeleri önümüze getirecektir. Aslında her şeyin döngüsel olduğunu, bir sonucun yeni bir başlangıca sebebiyet verdiğini gösterecek.

“Yılın şu dönemine kadar neler olduğuna baktığımızda büyük çatışmaları, büyük mücadeleleri bize gösteriyor. Demek oluyor ki bazı şeyleri yerli yerine oturmak için önce saklananların köşesinden çıkıp gerçekleri gözümüze sokması gerekecek.”

Ay Tutulacak, İnsanlık Ayağa Kalkacak!

Dünya'nın gölgesi Ay'ın yüzüne düşerken, bilinçsiz duyguları yüzeye çıkartacak ve refleksler artacak. Değişken burçtaki tutulma, bir yandan rotasını istediği gibi tutturanların yollarına çomak sokarken bir yandan da artık yeterli gelmeyen duyguları ve bağımlılıkları bıraktırmaya teşvik edecek. Arınmak, yenilenmek ve dinçleşmek için son derece güçlü bir zaman diliminin içinde düşeceğiz. Gelecek 3 ay bireysel yaşamlarda bu temizlenmeyi görebileceğiz.   

Ne zaman meydana geliyor?

 • 26 Mayıs’ta dünyanın gölgesinden geçerek tam bir ay tutulması meydana gelecek. Yılın ilk tutulması, Türkiye saatiyle 13: 13’de, 5 derece ile Yay burcunda meydana geliyor olacak.

Nerelerde görünecek?

 • 2021'in ilk Ay tutulması Güney Asya, Doğu Asya, Avustralya, Kuzey Amerika'nın büyük bölümü, Güney Amerika, Pasifik Okyanusu, Atlantik Okyanusu, Hint Okyanusu ve Antarktika’da da görülebilecek. Türkiye’de ise Ay tutulması gözlemlenmeyecek.

Ana temasında neler var?

 • Ay tutulması; ahlaki değerler, adalet, insan hakları, mahkemeler, din ve din adamlarını.
 • Dini mabetleri, tarikatları inanışları, vakıfları, diplomasiyi, ataşeleri ve elçilikleri
 • Ülkelerarası anlaşmaları, güvenlik kuvvetlerini - kolluk kuvvetleri, iç işleri bakanlarını üniversiteleri ve gençleri temsil edecek.

Ay Tutulması Bize Ne Anlatacak?

Ay, duygusal dengeyi, hisleri, dişil enerjiyi, iç sesimizi, kaygılarımızı temsil eder. Gökyüzünde Ay tutulması bir yandan Dolunay’ı meydana getirir. Bu etki her şeyi abartılı ve uçlarda yaşamayı tetikler. 26 Mayıs'tan itibaren gerçekleşecek Ay Tutulması ruhlarımızı uyandıracak ve uzun zamandır aradığımız cevapları bize sunacak. Tutulma, hak tanzimi yapılırken 2020 yılında dünyadan gizlenen rakamların ortaya çıkacağının altını çiziyor. Dünyayı cenaze evine çeviren yapıların birbirine düştüğüne tanıklık edeceğiz.

Ay Ateşteyken Sitemler Dile Gelecek  

Ay aynı zamanda kadın ve çocukları da temsil eder. Tutulma etkisiyle kadın ve çocukların bu döngüde öne çıkacağını vurgularken, koruma reflekslerinin de bir o kadar artacağını ifade ediyor. Bu süreçte;

 • Dört duvara sıkışan çocukların dertlerini konuşacağız. Örneğin, konuşma bozukluğu görme bozukluğu ve yeme bozukluklarının artığına fark edeceğiz.  

Ay tutulurken tepe noktasında (MC) İkizler olacak. Aynı zamanda da Venüs’le kavuşum yapıyor olacak. Bu da;

 • Uzmanların gündemlerine hızlıca çocukları almasına, ana akım medyalarda konuşulmayanların sosyal medya platformlarında konuşulacağına işaret ediyor. 
 • Yaşlıları daha hızlı yaşlandıran, çocukların sağlıklı gelişimini kısıtlayan durumlara karşı isyanları duyacağız.

Ey Koca Mavi Gezegen! Neslimize Ne Oluyor?

Sonların zor olduğunu gösterir Ay tutulması! Ancak her şeyin döngüsel olduğunu da unutmayın. Doruğa ulaşmak her zaman bir başlangıcın kenarından gerçekleşir. Yürek burkan konular, toplumsal tepkiler olarak görülen Ay tutulmalarında, 26 Mayıs’ın önemi ayrı olabilir.  Her köşeden farklı haberler akarken tarikatların ayinlerine, evlerden çıkamayanların agorafobisine, uyuşturucu ticaretinin dünyada güzergâh değiştirdiğine kadar çuval dolusu haberin içinde kaybolabiliriz. Buna ek olarak;

 • Virüsün hayvandan bulaştığına dair haberler
 • Yapay et, çöp ithal edilen tesislerinde çıkacak yangınlar
 • Birbirini yalanlayan bilim adamları
 • Yeni varyantlar ve patojenler

Ortaya çıkabilir.

 Düştüğümüz Kuyulardan Çıkacağız, Ancak Çıkarken Birbirinin Üstüne Basanları Göreceğiz.

Tutulmadan sadece iki hafta sonra gerçekleşecek Güneş tutulması (10 Haziran’da) aslında tamamlanması gereken konuların altını çizdirecek. Güneş’in (İkizler) konumu ile muhalefet yapan Yay burcundaki tutulma, yerine getirilmesi gereken vaatleri işaret edecek.

 • Anlaşmalar, sözleşmeler, diplomatik ikili görüşmeler, muhalefet ve hükümet
 • Yanı sıra duygusallık, romantizm, hatta cinsellik ile ilgili ilişkileri perçinleyebilir.

Jüpiter (Balık) ile yapacağı kare açı yaşananların abartılı doğasına hitap edecek. Demek oluyor ki bazı duyumlar gereğinden çok abartılı olabilir. Asparagas haberler, sözde vahiyler havada uçabilir. Aslına bakarsanız gerçek ve saf duyguları anlamakta zorlanacağımız bir süreçten söz ediyorum.

Ülkemizi Ve Dünyayı Neler Bekliyor!

Plan içinde planları deşifre etmeye hevesli ateş temelli Ay tutulması, siyaseti ve dış politikayı temsil ederken konuları büyük çapta ele almak isteyecek. Bu açıdan baktığımızda yeni af söylemlerini duymaya başlayabiliriz. Tutulma, üniversiteler başta olmak üzere eğitim kavramına vurgu yapacak. Bununla beraber yeni bir öğrenci affı düzenlemesi gelebilir. Memurluktan muaf olanlar, davalar, haklar ve koşulları daha fazla konuşacağız.

 • Siyaset arenasındaki rüzgarlar bir fırtınaya döner mi? Derseniz, bu soruya olan cevabı gelen kısıtlamalar, cezalar, hapisteki politikacılar, gazeteciler ve düşünce suçlularının af açısından akıbeti cevaplayacak

Yeni düzenlemeler listesinde;

 • Kolluk kuvvetleri; Polis, bekçi, asker yer alabilir. Özellikle son 2 yılda yapılan revizyonların tümü geri alınabilir, ya da yenilenebilir.
 • Askeri hastaneler farklı bir dizayn ve düzenle yeniden gündeme taşınabilir.

Değişim somut olarak da kendini gösterecek;

 • Yeni yasalar, havalimanları, hava sahaları, farklı mezhepteki kiliselerin birleşmesi, ihale ve usulleri bu listenin içinde yer alacaklar.siyaset

En çok konuşacaklar arasında;

 • Papa ve Vatikan, mezhep liderleri, dinler ve ruhani liderler
 • Kiliselerin birleşeceğine dair haberlerle birlikte Katolik ve Ortodoks dünyasında bir devinim başlayacak.

Hangi burçları daha çok etkileyecek?

26 Mayıs’ta meydana gelen ateş elementli Ay tutulması, değişken burçlarla el sıkışacak. İkizler, Başak, Yay, Balık burçlarını (0 ve 10 derecede olanlar) daha çok etkileyebilir.

Dikkat Çekici Noktalar Var Mı?

Ay, bu tutulma esnasında kıpkırmızı olur. Çünkü Ay yüzeyindeki tek ışık dünya atmosferi tarafından filtre edilir. Mayıs ayında meydana gelecek ilk tutulma olan ‘’Kanlı Ay’’ 2021’de tek olmasına rağmen, Kasım ayında buna benzer bir Ay tutulması daha olacak. Dikkat çeken noktalar ise;

 • Hakkımızdaki farklı düşünceleri öğrenebiliriz.
 • Mutlak irade için amaçlarımızdan uzak durmamalıyız.
 • Yeni işler, uğraşlar ve insanlar keşfedebiliriz.
 • Din, ırk, kültür, inanç konularına biraz daha yakından irdeleyebiliriz.
 • Bazı ilişkilerimizi derinleştirebiliriz.
 • Kendi gücümüzün kaynağına ulaşmak isteyebiliriz.
 • Güven ve neşeyi bir arada arayabiliriz.
 • Şahsi ve profesyonel yaşamlarda özgürlük kavramı daha fazla öne çıkabilir.
 • Yeni bir işe başlamakta zorlanabiliriz ama şekillenmesi için uygun bir dönem olduğunu da unutmamalıyız.

Realite bir yana sağlıklı yaşamı öğrenmek ve farklı yaşam biçimlerine ilgi duymakla meşgul olabileceğimizi işaret ediyor bu Ay tutulması… Aynı zamanda Tıp, bitki bilimi ve doğa ananın nimetlerine de ayrıca kafa yorabiliriz.

“26 Mayıs'tan itibaren ruhlarımızı uyandıracak bir tutulma gerçekleşecek. Uzun zamandır aradığımız cevapları bize sunacak. Arzu ettiğimiz çözümleri bulacağız ve umutsuz vaka olmadığımızı 10 Haziran’daki Güneş tutulmasıyla anlayacağız.”

NOT: Aylık ve haftalık bölümünde burcunuza özel tutulma yorumlarına ve dikkat etmeniz gereken tarihlere bakmayı sakın unutmayın.

Astrolog Zeynep Turan

Yazının Tüm Hakları Saklıdır.

Kaynak Gösterilerek Dahi Kullanılamaz

01.05.2021

Zeynep Turan

Twitburc Kurucusu & Astrolog

Hayatınızla ilgili keskin bir viraj aldığınızı düşünüyor olabilirsiniz. Peki, o zaman size bir soru; İçinde bulunduğunuz dönemin hayatınızdaki en zor dönem olduğuna nasıl karar veriyorsunuz?Astroloji bunları yıl yıl cevaplıyor! Zeynep Turan; doğum haritanızda yani horoscope haritanızda, size özel olayları anlatırken, olayları nasıl yöneteceğinize dair danışmanlık da veriyor…Siz doğum bilgilerinizi veriyorsunuz, Zeynep Turan doğum anınızdaki gezegen konumlarından hayatınızda neyin öne çıktığını anlatıyor.
Danışmanlık Hizmetleri
Günün Ruh Hali
Ay, Terazi burcunda arkadan iş çevirenlerin veya çapkınların işlerini artık daha da zorlaştırdığı dönemi başlatıyor. Seyahat planı olmayanları dahi harekete geçirecek günler başlıyor.
Zeynep Turan
Hakkında
Astroloji bir yol haritasıdır. Hayatınızla ilgili keskin bir viraj aldığınızı düşünüyor olabilirsiniz. Peki, o zaman size bir soru; İçinde bulunduğunuz dönemin hayatınızdaki en zor dönem olduğuna nasıl karar veriyorsunuz? Astroloji bunları yıl yıl cevaplıyor! Zeynep Turan; doğum haritanızda yani horoscope haritanızda, size özel olayları anlatırken, olayları nasıl yöneteceğinize dair danışmanlık da veriyor…Siz doğum bilgilerinizi veriyorsunuz, Zeynep Turan doğum anınızdaki gezegen konumlarından hayatınızda neyin öne çıktığını anlatıyor.
Yükselenini Hesapla
2023 Karar
Gezegen hareketleri 2023’ün seçilmiş bir yıl olduğunu iddia ediyor...