Yükleniyor . . .

YENGEÇ BURCUNDA YENİAY (27 HAZİRAN 2014)

DUYGULAR KONUŞUYOR...

Her ne kadar Haziran yağmurları bizi hazırlıksız yakalasa da yaz bir şekilde kendini göstermeye başladı. Özellikle de 21 Haziran’da Güneş’in Yengeç burcuna geçişi ve Yaz gündönümünün başlaması içimizi ısıtacağı gibi sevdiklerimize yöneleceğimizin bir işareti… Fakat bu güzel etkileri azaltan bir Merkür gerilemesi var hali hazırda… Her ne kadar son günlerini yaşıyorsak da, 1 Temmuz’a kadar kendimizi kontrol etmeye devam!

Sonuçta gökyüzü sadece Merkür gerilemesinden ibaret değil; çoğumuzun hissettiği karmaşık duyguları anlamlandırmak için adeta her yazımda tekrar tekrar hatırlatıyorum bunları. Oğlak burcunda Pluton, Akrep burcunda Satürn, Balık burcunda Neptün gerilemesi devam ederken güzel şeyler duymaya ihtiyacımız var… Aslında 16 Temmuz’da Jüpiter’in Aslan burcuna geçişi ve 20 Temmuz’da Satürn retrosunun bitiyor olması olumlu ve eğlenceli günlerin habercisi. Eğer o kadar sabredemem derseniz, 27 Haziran’da Yengeç burcunda gerçekleşecek Yeniay’ı değerlendirebilirsiniz. Özellikle de şans gezegeni Jüpiter, sevgili Yengeç burçlarındaki serüvenini tamamlamaya hazırlanırken, Yeniay onları unutmuyor ve küçük ödüllerle gönüllerini hoş tutuyor…

Neler Oluyor?

Su grubunun öncü burcu Yengeç’in 5. derecesinde gerçekleşecek Yeniay, eş zamanlı Yengeç burcunda hareket eden Güneş ile de kavuşum yapıyor. Ayrıca Güneş ve Yeniay Neptün ile; Jüpiter ise Satürn ile üçgen açı yapıyor… Bu güzel etkileri bozan zor açılar da var maalesef. Mars, Uranüs ile karşıt açı yaparken; Pluton, Güneş ve Ay ile karşıt açı yapıyor. Beklenmedik haberler alabilir, “şok oldum!” diyebiliriz. Her ne kadar sezgilerimiz oldukça kuvvetli olsa da, sarsıcı olayların etkisinde kalarak duygusal bir karışıklık yaşayabiliriz. Özellikle aile hayatımızda dengesiz tavırlar ön planda olacaktır.

Anın yükselenin Başak olduğunu da göz önünde bulundurursak, bu Yeniay’ın toparlayıcı, net kararların alındığı bir dönemin başlangıcını işaret ettiğini anlayabiliriz. Sonuçta Ay tarafından yönetilen bir burçta Yeniay gerçekleşiyor. Daha sahiplenici ve anaç duygular sergileyebilir, duygusal ihtiyaçlarımız artabilir, iş hayatında ise mantığımızdan ziyade sezgilerimizi dinleyebiliriz. Ev, aile, kadınlar ve güven duygusu bu günlerde ön planda olacak. Evimizi yenilemek, dekore etmek, annemizle daha fazla ilgilenmek ve paylaşımımızı arttırmak isteyebiliriz.

Yengeç’in son derecelerinde hareket eden Jüpiter, aslında Yengeç burçlarına el birliği ile son jestlerini yapmayı planlıyor. Tabii Pluton’un zıt burcunda hareket ettiği ve Ay’la karşıt açı yaptığını da yazmadan edemeyeceğim. Bu da makam sahibi kişilerin kariyerleriyle ilgili önemli kararlar vereceğinin sinyallerini veriyor bize...

Bir belirsizlikten başka bir belirsizliğe de geçebilirler, çünkü ortada bir de Neptün gerilemesi söz konusu! Neptün Balık burcunda yaklaşık 150 gün geri gidecek, etkisini ise yavaş yavaş hissedeceğiz. Bu retro ihtiyaçlardan, sorumluluklardan, yüzleşmekten ve adanmaktan kaçtığımız bir döngünün de içinde olduğumuzu vurguluyor.

3 aydır hayatınızda beklenmedik sorunlar yaşamış , farklı deneyimler geçirmiş olabilirsiniz. Mars retrosunun etkilerinin yıkıcı, belirsizliklere itici, başkaldırıcı olduğunu; baskının başka bir boyuta taşındığını kişisel ilişkilerinizde bolca hissettiğinize eminim. 14 Mayıs’ta Akrep burcunda gerçekleşen Dolunay ise hepimizi, ülkemizi derinden sarstı. Eş zamanlı devam eden Mars Retro’su da 20 Mayıs’a kadar birbirimizi kırıp dökmemiz için elinden geleni yaptı. Duyguları, kadınları, çocukları, organizasyonları etkiledi; hatta düğünlerin bile buruk geçmesine sebep oldu. Gökyüzü her zamankinden daha zor günlerden geçiyor diyoruz ama bir yandan da eksiklerimizi, ihmalkarlıklarımızı, alt yapısı olmayan konuşmaların nasıl da hepimizi zor durumda bıraktığını da bize göstermiş olmuyor mu sizce?

Türkiye’nin 29 Ekim 1923 kuruluş tarihi ile haritası hesaplandığında yükselenin Yengeç olduğunu görüyoruz. Dolayısıyla Türkiye’yi yakından ilgilendiren bu Yeniay, bizi yöneten kişilerin komşu ülkelerle ilgili problemlerde daha keskin ve daha kararlı tavırlar sergileyeceğini işaret ediyor. Devam etmekte olan Satürn gerilemesi de Türkiye’nin 5. evinde gerçekleşmekte yani; çocuklar, eğitim sistemi, eğlence sektörü, günlük hayata dair konuların ve daha fazlasının 20 Temmuz’a kadar değişimlere gebe olduğunu belirtelim. 

2012 Ekim’den, 2015 yılının sonlarına kadar söylediğim hatta sizi bıktırdığımı düşündüğüm Satürn, Türkiye’de büyük dönüşümler ve değişimlerle beraber daha önce benzerlerini yaşadığımız konuları önümüze koymaya devam ediyor. Peki, dünyada işler yolunda mı? Hayır! Kardinal gezegenler geri giderken ne Ortadoğu’nun, ne Avrupa’nın, ne Amerika’nın huzur içinde yaşadığını düşünmüyorum… Düşünmeyi geçin olaylar ortada değil mi zaten? Sizin anlayacağınız herkes birbirinden büyük sorunlarla değişim mücadeleleri veriyor. Sıcakla soğuğun, iyiyle kötünün karışmış olması; emekle tembelliğin, arzularla yılgınlığın, dürtülerle ideallerin, güzelle çirkinin aynı anda karşımıza çıkışı olarak da algılayabiliriz bu dönemi...

Koç

Yeni bir eve taşınmak ister misiniz? Ya da odanızda değişiklik mi yapmak istiyorsunuz? Sıvayın kollarınızı, işe girişin. Tembelsiniz demek istemem ama başlayıp bitiremediğiniz işlerin sayısının oldukça fazla olduğunu siz de çok iyi biliyorsunuz. Tam yatağın yerini değiştirmişken ilginizi farklı bir yere kayar ve “gerisi böyle kalsın bence” diyerek, değişikliği yarıda bırakmayın diye söylüyorum bunları. Çünkü eğer sıkılmaz ve yaşam alanınıza yapacağınız değişikliklerin sonunu getirirseniz sonuçtan memnun olacaksınız, emin olun. Bazen insanın, sadece kendisini değil, tazelenmek için çevresini değiştirmesine de ihtiyacı vardır. Ayrıca önümüzdeki bir haftalık süreçte annenizin veya kız kardeşinizle daha fazla ilgilenmek durumunda kalabilirsiniz. Yanlarında olduğunuzu hissettirmeniz, onlara iyi gelecek.

Boğa

Duygular konuşuyor! İletişim evinizde gerçekleşecek Yeniay, kabuğunuzu kırmanızı sağlayabilir. Ne kadar ketum olduğunuzu bilmeyen yok; adeta yanardağ gibisiniz. İçinizde kaynıyor ama bunu dışarıya ne zaman yansıtacağınız muallakta… Fakat bu Yeniay’da hislerimiz dile geliyor, unutmayın… Özellikle de sizin iletişim evinizde gerçekleştiğini hesaba katarsak, ikili ilişkilerde daha yapıcı ve duygusal konuşmalara yer verebilirsiniz. Küs ya da kırgın olduğunuz kardeşiniz, arkadaşınız, komşunuz varsa bu küslüğün son bulması için gerekli ortam sağlanacak, merak etmeyin… Aynı zamanda iş seyahatlerine çıkabilir, eğitim hayatınızda güzel gelişmeler yaşayabilirsiniz. Eğer yazarak para kazanan bir boğa burcuysanız, en güzel yazılarınızı bu hafta yazabilir, sonrasında adınızdan söz ettirebilirsiniz. İlham perileri yanınızda!

İkizler

Merkür gerilemesi sizi tuttuysa, Yeniay azat edecek! İş hayatınızdaki yenilikler yüzünüzü güldürecek cinsten… Özellikle de iş yerinde yöneticileriyle, ekip arkadaşlarıyla sorunlar yaşayan bir İkizler burcuysanız, ciddi ciddi iş değişirime olayını gündeminize taşıyabilirsiniz. Şimdiden fırsatları kollamaya başlayın, araştırmalarınızı yapın, finansal konularda sizi ileriye götürecek her fikri dikkatle dinleyin. Kariyerinizle ilgili koşuşturduğunuz, kendinizi iyi bir konuma getirmek için çabaladığınız günler… Yeter ki duygusal kararlar almayın! Mesela bir anlık öfkeyle ipleri koparmayın ya da kredi çekmeye çalışmayın! Yeniay dışında, gökyüzünde gergin açılar da mevcut. Unutmayın her ne kadar Yeniay Yengeç’te gerçekleşiyor olsa da siz Merkür insanları duygularınızla değil, mantığınızla karar alırsınız. Zaten önünüze beklenmedik fırsatlar çıkacak, beklemediğiniz yerlerden iş teklifleri almanız da mümkün. Yoğun olduğunuz, koşturduğunuz, yeni bağlantılar kurduğunuz bir hafta!

Yengeç

Bu ay sizin için oldukça karmaşık, beklenmedik ve iyi mi kötü mü karar veremediğiniz olaylarla geçiyor olmalı. Bir karar alıyorsunuz, sonrasında pişman oluyorsunuz, iki gün sonra ise iyi ki de yapmışım diyorsunuz. Merkür gerilemesi sizi gerçekten de sarstı. Eğer mevcut düzeninizin dışına çıkıp, radikal kararlar aldıysanız, sonuçlarının iyi mi kötü mü olduğunu 13 Temmuz haftasında çok daha iyi anlayacaksınız. Burcunuzda doğan Yeniay, dış görünüşünüzde değişiklik yapmanız için size cesaret verebilir. Sözleriniz, fikirleriniz oldukça etkili… Etkili sunumlar yapabilir, toplantılarda kendinizi gösterebilirsiniz. Özel hayatınızda yolunda gitmediğini düşündüğünüz şeyler varsa, karşı taraftan atak beklemeyin ve gerekli gördüğünüz değişiklikleri yapın… “Benim sevgilimle aram iyi” diyorsanız, aşkınıza aşk katacak, duygusal paylaşımın yoğunlaşacağı, birbirinizle bazı sırlarınızı paylaşacağınızı söyleyebilirim. 

Aslan

Yengeç burcundaki Yeniay sizin sağlığınızı şöyle bir check edebilir, bilginize… Sağlığınıza dikkat etmeniz gereken bir haftadasınız… Hayaller, engeller, gizli düşmanlıklar, farkında olmadan yapılan şeyler, hastalıklar, gizli olarak yürütülen işleri vurgulayan 12.evinizde gerçekleşecek bu Yeniay ile kız arkadaşlarınızla ya da annenizle aranızda bazı sürtüşmeler yaşanabilir. İş yerinizde bazı dedikodular kulağınıza gelebilir, şaşırtıcı haberler alabilirsiniz. Şunu da belirtmek isterim, bu Yeniay gizli kapalı çevrilen birçok şeyi ifşa edecektir. En azından yüzünüze gülüp, arkanızdan konuşan insanları tespit etmeniz kolaylaşacak.

Başak

Yengeç burcunda gerçekleşecek Yeniay hızınızı yükseltiyor! Lüks tüketim konusunda, sonuçta bir Aslan ya da Terazi burcu kadar cesur değilsiniz. Siz daha çok, ihtiyacınız olanı almaktan yana bir tavır takınırken bu Yeniay sizin aklınızı “alışverişe çıkmaya ne dersin?” diyerek çelebilir. Unuttuğunuz arkadaşlarınızı arayabilir, onlarla buluşup dertleşmek isteyebilirsiniz. Kendinizi insanlardan geri çekmeyin, çünkü onlardan duyduğunuz en ufak söz bile size ilham olacak… Uzun zamandır kafanızı meşgul eden konuları aşmak için sevdiğiniz insanlardan fikir alabilir, kariyer yaşamınızda rutininizin dışına çıkabilirsiniz. Vizyonunuzu genişletmeniz için güzel bir süreç… Ayrıca yine bu Yeniay ile birlikte çalıştığınız yerde değişiklikler yaşanabilir, yeni iş arkadaşlarınız ortama dahil olabilir…

Terazi

Yeniay, Yengeç burcunda gerçekleşirken 27 Haziran’dan sonra kafanızın rahatladığını ve derin bir nefes alabileceğinizi, kısacası dertlerinizin son bulduğunu göreceksiniz. Yükselmek, itibar kazanmak, iş ortamında adınızdan söz ettirmek mi istiyorsunuz? Kariyer hayatınızda etkili olacak bu Yeniay, işte size tam da bunu vaat ediyor… Kendinizden daha nüfuzlu insanlarla tanışabilir, onlardan iş teklifleri alabilirsiniz. Kendi sektörünüzün dışına çıkmak istediğiniz günler… Fakat gökyüzündeki gergin açıları da hesaba katmak lazım... Sizin aceleye getirmek istediğiniz işler, başkaları tarafından engellenebilir. Karar almak sizin için her zaman zor olmuştur. Hele ki şimdi işin için duygular yoğun bir şekilde girince mantığınızın bu savaştan galip çıkması biraz zor olabilir. Hem heyecanı hem de stresi bir arada yaşayacağınız bir hafta…

Akrep

27 Haziran’da Yengeç burcunda gerçekleşecek Yeniay öncü bir burçta gerçekleşiyor. Kendiniz için yenilikleri hızlıca kavrayabilmeyi dileyin. Çünkü Satürn, özellikle Temmuz sonuna kadar bu konuda sizi kısıtlıyor. 9.evinizde gerçekleşecek bu Yeniay ile yurtdışı bağlantılarınız sıklaşabilir ve uzaklara gitme isteğiniz artabilir. Eğer bu tarz bağlantılar daha önce kurduysanız, o zaman güzel geri dönüşler alabilirsiniz. Eve kapanmak istemediğiniz, arkadaşlarınızla daha fazla vakit geçirmek için planlar yaptığınız bir hafta olacak. Hukuksal problemi olan ya da dava açmayı düşünen Akrep burçları için de Yeniay’ın etkisi olumlu yönde akıyor… Ruhsal anlamda geliştiğiniz, hayata baktığınız pencereyi genişlettiğiniz bir süreçtesiniz… Ama dikkat, yanınızdaki insanlara bilgiçlik taslayabilirsiniz. Bildiklerinizi karşı tarafa aktarırken nasıl bir dil kullandığınıza biraz daha özen gösterin.

Yay

Romantizm ve tutku!

Duygusal, romantik ve sevgisini karşı taraftan esirgemeyen Yengeç burcunda doğan Yeniay sizin 8.evinizi etkiliyor.  Bir haftalık süreçte aşka olan yaklaşımınız hem daha tutkulu, hem de daha sahiplenici… Partnerinizle paylaşımınız artabilir, kendinizden daha çok onu düşünebilirsiniz. Sevgilisi olmayan Yay burçları ise eski sevgililerini araştırabilirler. Hatta onunla iletişim kurmaya bile çalışabilirler. Finansal konularda ise ortak çıkarlar söz konusu ise, başarılı girişimlere imza atabilirsiniz. Başkalarının kaynaklarını iyi değerlendireceğiniz de kesin…

Oğlak

Karşıt burcunuzda gerçekleşen Yeniay, ikili ilişkilere, sevgiliye, eşe, paylaşımlara vurgu yapıyor. Bir haftalık süreçte ilişkiler ön planda olacağı için, sevgilinizle paylaşımlarınız daha romantik bir hale gelebilir. Hatta geleceğe dair planlar yapabilir, ciddi adımlar atma yolunda kendinizi daha cesur hissedebilirsiniz. İşleri aksatmanız bile mümkün, aman dikkat! Sevdiğiniz insanlara karşı daha duyarlı olacak, onların sorunların çözüm bulmak için çaba göstereceksiniz. Eğer ilişkiniz yoksa bu bir haftayı iyi değerlendirin. Çekiciliğiniz ve duyarlı tarafınız bu kadar artmışken, flört etmek sizin için daha kolay. Ciddi tavırlardan sıyrılma zamanı; bırakın kalbiniz size yolu göstersin…

Kova

Her şeyin başı sağlık… Yeniay sizin 6.evinizi etkilediği için gündeminizde geçmişten gelen sağlık problemleriniz yer alabilir. Nükseden bazı hastalıklarınız için bu sefer farklı tedavi yolları bulabilirsiniz. İş yerinizde ise değişiklikler söz konusu, özellikle sizin görevleriniz, sorumluluk alanlarınız yön değiştirebilir. Terfi etmeniz, yeni bir projenin startını vermeniz mümkün…  Çalışma alanında ufak değişiklikler yapmak isteyecek, kendiniz için daha eğlenceli bir ortam hazırlayacaksınız. Bu durum motivasyonunuza da etki edecektir.

Balık

Su grubunun öncü burcu Yengeç burcunda gerçekleşecek Yeniay ile birlikte aşk rüzgarları tam tepenizde esiyor! “Aşık mı oldum yoksa ben!” diyenler bile çıkacak içinizden… Çocuklar, hobiler, eğlence, sanat, aşk, yaratıcılık konularını içeren 5.evinizde gerçekleşen Yeniay, kişisel gelişiminiz için karşınıza fırsatlar çıkaracak. Tanıştığınız insanlardan haberler, hiç ummadığınız kişilerden arkadaşlık teklifleri alabilirsiniz. Önce “olmaz” dediğiniz kişilere, şans vermek istediğiniz bir hafta aslında… Aşk ve nefret bazen aynı çizgide ilerler ya hani, işte böyle tatlı-sert bir ilişki sizi bekliyor. Eğer zaten bir ilişkiniz varsa, o zaman size bol eğlenceli ve romantik günler... Çocuğu olan bir Balık burcuysanız, Yeniay ile birlikte çocuğunuzun problemlerin daha fazla eğilebilir, onunla daha çok ilgilenebilirsiniz…

Astrolog Zeynep Turan 

Yazının Tüm Hakları Saklıdır 

18.06.2014

Zeynep Turan

Twitburc Kurucusu & Astrolog

Hayatınızla ilgili keskin bir viraj aldığınızı düşünüyor olabilirsiniz. Peki, o zaman size bir soru; İçinde bulunduğunuz dönemin hayatınızdaki en zor dönem olduğuna nasıl karar veriyorsunuz?Astroloji bunları yıl yıl cevaplıyor! Zeynep Turan; doğum haritanızda yani horoscope haritanızda, size özel olayları anlatırken, olayları nasıl yöneteceğinize dair danışmanlık da veriyor…Siz doğum bilgilerinizi veriyorsunuz, Zeynep Turan doğum anınızdaki gezegen konumlarından hayatınızda neyin öne çıktığını anlatıyor.
Danışmanlık Hizmetleri
Günün Ruh Hali
Ay, öncü burçta hareket ediyor. Sosyal medyadaki yanlış anlaşılmalar küslükleri, sessiz tiripleşmeleri beraberinde getirebilir. Ailelerin en yaşlı üyeleri bu döngüde daha çok konuşulacak.
Zeynep Turan
Hakkında
Astroloji bir yol haritasıdır. Hayatınızla ilgili keskin bir viraj aldığınızı düşünüyor olabilirsiniz. Peki, o zaman size bir soru; İçinde bulunduğunuz dönemin hayatınızdaki en zor dönem olduğuna nasıl karar veriyorsunuz? Astroloji bunları yıl yıl cevaplıyor! Zeynep Turan; doğum haritanızda yani horoscope haritanızda, size özel olayları anlatırken, olayları nasıl yöneteceğinize dair danışmanlık da veriyor…Siz doğum bilgilerinizi veriyorsunuz, Zeynep Turan doğum anınızdaki gezegen konumlarından hayatınızda neyin öne çıktığını anlatıyor.
Yükselenini Hesapla
2023 Karar
Gezegen hareketleri 2023’ün seçilmiş bir yıl olduğunu iddia ediyor...