Yükleniyor . . .

YAY BURCUNDA YENİAY (3 ARALIK 2013)

YILIN SON YENİAY'I PEK BİR UMUTLU

Yeniay başlı başına başlangıçları ve adım atmayı bize öğretirken, bir de yanında Ateş grubunu gözü pek çocuğu Yay var. Barış yanlı tavrı, içtenliği, güler yüzüyle tanıdığımız Yay burcunda, 3 Aralık günü saat 02.24’de gerçekleşecek Yeniay, umutlar ve dileklerle 2014’ü karşılamaya hazırlanan bizler için bir nevi yardım eli…

Bu dönemde bir şeyleri tecrübe ederek, keşfederek, hazmederek öğrenmek isteyenler için harekete geçmenin tam vakti. Ortaklaşa hareket etmek yerine, biraz daha kendimizi düşünüyor; önceden beri aklımızda olan planları şimdi yürürlüğe sokuyoruz. Yay insanı azıcık patavatsızdır ya hani, özgürlüğüne ise asla laf söyletmez. Biz de Yeniay etkisindeyken daha bağımsız ve daha sivri dilliyiz. Ama biraz da şunu fark etmemiz gerekiyor aslında; Konuşmak ihtiyaç ise, dinlemek bir sanattır… Manevi yanlarımızın önemini vurgulayan bir Yeniay karşılıyor bizi.

Neler oluyor ve biz ne yapıyoruz?

Para harcamaları, ödemeler, artan sorumluluklar, alım satım, taşınma, yeni sözleşmeler, anlaşmalar, inanç ve maneviyat ile ilgili konular, yurtdışı seyahatleri, yükseköğrenim… Bu saydığımız maddelerin hepsinde bir artış olduğunu ve son günlerde en çok uğraşacağımız konuların bunlar olduğunu düşünürseniz, Yay etkisini daha iyi anlarsınız. Yurtdışında okuma ya da çalışma hayaliniz mi var? Yeniay’da Yay size diyor ki “Pardon da hala neyi bekliyorsun, hadi yap başvurunu!”

İştahınız da açılmış olabilir hatta… Yemeği fazla kaçırınca pişman olup diyete mi başlamak istiyorsunuz? Yay oradan çıkıp tekrardan lafa atlıyor ve kendinden emin bir şekilde şöyle söylüyor “Boşuna kalkışma bu işlere, nasılsa birazdan çikolataya hayır diyemeyeceksin!” Ah, Yay ah… Her şeyi büyütmekte üstüne yok!

Uykumuz da oldukça ağır, adeta “5 dakika daha. Lütfen, lütfen, lütfen…” dercesine çalan alarmımıza yalvarıyoruz. Yorgunluk ve bitkinlik hali sarmış olsa da bedenimizi; sıradan olmak, hayatın rutinine ayak uydurmak hiç de bize cazip gelmiyor bu günlerde. İçimizdeki yenilenme isteği her şeyin üstünde! Aklımızdakileri gerçekleştirebileceğimizi düşündüğümüzde yürümek değil koşmak, hatta uçmak istiyoruz. İyimseriz! Eğlenceliyiz! Gülüyoruz!

Tabii bu arada ufak tefek kazalar, sakarlıklar, karaciğer, kalça ve kemiklerle ilgili problemlere de dikkat! Sonuçta Yeniay, Zodyak kuşağını sakarlığıyla ün yapmış burcunda gerçekleşiyor. Sehpanın köşesine tekrar tekrar ayağımızı çarpmak çok olası…

Bu günlerde arkadaşlarımız, sosyal çevremiz ön plandayken; onlardan her türlü yardımı kolaylıkla alabiliriz. Eğer arkadaşınızın yardım edebileceğini düşündüğünüz bir şey varsa istemekten çekinmeyin, sizi kırmayacaktır.

Genel olarak Yeniay etkisine baktığımızda yayıncılık, medya, televizyon ile ilgili konular ön planda. Örneğin Kasım’da başlayan programların ani bitişlerine ya da format değişikliklerine şahit olabiliriz. Din adamlarının çıkışlarına, dinle ilgili konuların gündeme gelmesine, eğitim sisteminde ortaya çıkacak yeniliklere, sağlık sektöründeki olaylara, işçi sendikalarının açıklamalarına şahit olabiliriz. 

Retroları da görmezden gelmemek lazım…

Şunu da es geçmeyelim; Yeniay’ın yönetici gezegeni Jüpiter, Yengeç burcunda Retro yaptığından dolayı, Kasım ayından bu yana konuşulan konular, başlanan projeler, atılan adımlar havada kalmış olabilir. Bir hevesle başlanan işlerin yarım kaldığını, hatta sonunun gelmeyeceğini düşünmüş olabilirsiniz. Fakat Yeniay olaylara hız katıyor ve temellerini sağlamlaştırıyor.

İçimizdeki kaygıları bitirmek için maneviyata yönelmemiz ise oldukça olası. Ruhani işlerle uğraşmak, adeta yeniden doğmak istiyor; düzeni, rutini, yavaş giden her şeyi eleştiriyoruz. Aslında bu eleştirilerimizde pek de haklı değiliz. Düzeni, yaşadığımız hayatı eleştiriyoruz fakat 3 yıl önce istediğimiz hayatın bu olduğunu unutuyoruz. Seneler önce aile kurmak, bu işte çalışmak, bu evde oturmak, o insanla birlikte olmak istemiyor muydun? Şimdi neden şikayet ediyorsun demezler mi adama? Bu iç huzursuzluğumuzun sebebi aslında Uranüs’ün Koç burcunda, Jüpiter’in de Yengeç burcunda Retro’da olması… Ama panik yok! Yeniay bize taze kan olacaktır…

Kısacası;

  • Girişim yapmak için
  • Sonuç bekleyen işler için 
  • Eğitime önem vermek için
  • Yurtdışı planları ve yazışmaları için
  • Maneviyata yönelmek, iç huzuru bulmak için
  • Eğlenceli aktiviteler, arkadaşlarla program yapmak için doğru bir zaman!

Burçlar Yeniay’dan Nasıl Etkileniyor?

Koç ve yükselen Koç: Geçmişinle barışmaya hazır mısın? Küs olduğun insanlar hatta eski aşklar bu ara gündemini oluşturuyor. Sakın “ben geçmişte yaşayan biri değilim” deme bana, aslında kimseye belli etmesen de içte içe nasıl alındığını, kırıldığını, onunla tekrar konuşmak istediğini çok iyi biliyorum. Yeniay ile birlikte bozulmuş olan ilişkilerin yoluna giriyor, sen de rahat bir nefes alıyorsun. Ama fazla sabırsız ve fevri davranma, tamam mı?

Boğa ve yükselen Boğa: Eğitime olan merakın hiç bu kadar artmamıştı sanırım. Kendini yetersiz hissettiğinden değil ama biraz rutininden kurtulmak için yeni kurslara başlamak, hobi edinmek, kendini geliştirmek için farklı uğraş alanlarına yönelmen oldukça doğal. Sonuçta Yeniay etkisindesin. Eğitime zaman ayırma vakti…

İkizler ve yükselen İkizler: Yine sana yurtdışına gitme hevesi geldi değil mi? Eğer hızlı hareket edip; vizeni, pasaportunu çıkarırsan neden olmasın… Gökyüzünden torpilin var, üzerindeki rehaveti atıyor ve tabiri caizse sahalara tekrar geri dönüyorsun. Kariyer hayatında yükselme olacağı gibi, iş arkadaşlarının ani ayrılıkları, yönetici değişikliği, mesai ve kazanç artışı seni bekleyen sürprizler arasında. Prim, ikramiye, ek gelir fırsatları ise sana ilaç gibi gelecek.

Yengeç ve yükselen Yengeç: Jüpiter Retro’sunun etkisinde olsan da, kadınlarla yaşadığın fikir ayrılıkları artık sona eriyor. Yeniay sana ailenle ve hemcinslerinle uzlaşma fırsatı tanıyor. Son dakika değişen programlar biraz huzursuz edecek seni ama yurtdışından veya uzak şehirlerden gelen misafirler yüzünü güldürüyor. Uzun zamandır görüşmediğin insanlarla görüşmek ise manevi anlamda rahatlamana yardım ediyor. Çalışma ve yaşam alanında küçük değişiklikler ve düzenlemeler yapmak isteyebilirsin.

Aslan ve yükselen Aslan: İlişkide toparlanma dönemine hoş geldin. Kasım’dan bu yana adeta her bir hücrenin, kasının gerildiğini hissediyordun. Kendini kasmış kalmıştın sanki. Ama telaş yapma, Yay burcundaki Yeniay savunma mekanizmanı kırıyor, seni relaks olmaya davet ediyor. Rekabet duygusundan kurtuluyorsun, kaygı ve korkuların en alt seviyede… Geçen ay karşımızda tüm gerginliği ile Amerikan futbolu oynayan bir Aslan varken, bu ay golf oynayan kafası ve vücudu rahat bir Aslan var. Karmaşık ilişkilerden uzakta olmak, mutsuz uyanan ruh halinden kurtulmanı sağlayacak. Bilgine…

Başak ve yükselen Başak: 2013’ün başından bu yana hukuksal problemler, ani para kayıpları yaşamış olabilirsin ama bunların çözümü olacağını da içten içe biliyordun. Sabrettiğine, sakinliğini korumana değdi; çünkü Yeniay sana kaybettiğin şeyleri geri kazandırmak için gerekli desteği sağlıyor. Adalet senden yana… İlgileneceğin diğer konular ise aile bireylerinin hayatındaki güncellenmeler, iş değişiklikleri, yeni uğraş alanları, araştırmalar, maneviyatla ilgili konular… Benim özellikle altını çizmek istediğim şey, hayatının tek düze geçmeyeceğini bilmen.

Terazi ve yükselen Terazi: Nedir bu kaygı, olumsuz düşünceler, karamsarlık! E, sen de haklısın, yönetici gezegenin Oğlak burcunda hareket ediyor ve senin tüm işlerini arapsaçına çeviriyor. Elini attığın her işte bir sorun yok, sorun sadece zamanlama sorunu... Yeniay’ın canlandırıcı etkisi sağ olsun, korkularından arınıyorsun. Her şeyin bozulacağına dair gördüğün kabuslar artık sona eriyor. Unutma, 2013’te ailen ve çevren sana oldukça güveniyordu. 2014’te de durum böyle olacak, en azından ben böyle yorumluyorum.

Akrep ve yükselen Akrep: Gökyüzü de, çevren de hayatında doğru yönü bulmak için çabaladığının farkında. Evinde Satürn hareket ederken, bazı şeyler sana zor geliyor olabilir. aslında senden istediği tek şey; doğruya ulaşman! Bu yüzden seni bu kadar disipline ediyor, zorluyor. Temel oluşturduğunun farkında mısın? Geleceğinin sağlam temelleri için ileride Satürn’e teşekkür bile edeceksin. 2012’nin Ekim ayından beri neleri değiştirdin sen! Satürn’ün yaptıklarını kaybetmek gibi yorumlama, sen hayat düzenini kuruyorsun şuanda. Bana güven… Yeniay’ın yapıcı etkisiyle en azından daha rahat adım atacak, unuttuğun sosyal ortamları tekrardan keşfedeceksin. Haydi, biraz eğlence zamanı!

Yay ve yükselen Yay: Güneş burcunda hareket ederken bir de Yeniay var evinde. Ne yapacaksın gökyüzünün en güçlü 2 misafiriyle sen? Yeni başlangıçlar, farklı ortamlar, yurtdışı bağlantıları, iş yerinde yaşanan güncellemeler, yeni hobilere yönelme… Misafirlerinden duyduğun haberler bunlar işte. Umutlusun, geleceğinle ilgili güzel planların var. Gerçekleşeceğini hissediyorsun… Harekete geçmekten çekinme. İnsanların ne düşündüğü ile ilgili handikaplarının sebebi ise yönetici gezegenin Jüpiter’in Yengeç burcunda geriliyor olmasından kaynaklanıyor. Biraz daha sabret, sonrasında kimsenin ne söylediği umurunda olmayacak.

Oğlak ve yükselen Oğlak: Hiçbir zaman “nereden başlasam?” düşüncesi kafanda dönüp durmadı. Ama son günlerde iç dünyanda savaştığın, kafanda kurduğun şeyler oldukça fazla. Adeta beyninde bir sahne oluşturmuş, kendin yazıp kendin oynamışsın. Yeniay ile birlikte, zihnindeki gereksiz detaylardan kurtulup, soru işaretlerini çözüme kavuşturuyorsun. Ayrıca Jüpiter ortaklıklar konusunda sana destek veriyor; bakma sen insanların söylediklerine. Dönem senin dönemin! Yaktığın, yıktığın bir dönem değil, yapıcı olduğun bir dönem. 2013’ü kötü hatırlamak yerine tecrübe kazandığın bir yıl olarak yorumlarsan, kendindeki değişimleri çok rahat fark edersin.

Kova ve yükselen Kova: Gezmek istiyor ama işlerden fırsat bulamayacağını mı düşünüyorsun? Yeniay sana bunun tam tersini kanıtlayacak desem… Sadece yeni yıl planı yapacağım desen de, iş gereği ya da günü birlik çıkacağın yolculuklar sana adeta yaşadığını hissettirecek. 8 Aralık’ta Mars, Terazi burcuna geçiş yaparken insanların senin hızını kesmesine izin vermeyeceksin. Bu dönemde kimse seni sollayamaz, korkma. Dostların eğlenmek için güzel bir program yapmış bile, tek eksik sensin. Haydi, sosyalleşme vakti!

Balık ve yükselen Balık: Kariyer evinizin yönetici gezegeni Jüpiter ve Satürn; iş değiştirmeyi, yükselmeyi veya kazandığının yeterli olmadığını düşünen Balıkların dillendiremediği her şeyin karşı taraftan takır takır dökülmesini sağlıyor ve adeta üzerinizden büyük bir yükü kaldırıyor. Açıkçası bu ay birilerinin senin rolünü çalması bu sefer hoşunuza gidiyor. Sen talep eden kişi olmak yerine, hakları ve emeklerinin karşılığı verilen kişi olacaksın. Yeniay ise adeta ekmeğine yağ sürecek ve olayların akışını hızlandıracak. E, ne demişler; sabreden derviş, muradına ermiş!

Yeniay Totemi

Yılın son Yeniay’ında haydi gelin 2014’e hazırlık yapalım. Bu yazıyı okuyan herkes eline kağıt kalem alsın. Önce kâğıda 2014’ten beklentilerinizi, dileklerinizi yazıp saklayın. Gün içinde (ya da tam Yeniay saatinde) beyaz bir mum yakarak, yeni başlangıçlar ve sağlık dileyin. Sonrasında ise dileğinizi yazdığınız kâğıdı mum ateşinde yavaş yavaş yakın… Dileklerinize bir adım daha yaklaşmış olacaksınız…

Astrolog Zeynep Turan

Yazının Tüm Hakkı Saklıdır.

19.11.2013 Tarihinde Kaleme Alınmıştır.

 
 

 

 

Zeynep Turan
Hakkında
Astroloji bir yol haritasıdır. Hayatınızla ilgili keskin bir viraj aldığınızı düşünüyor olabilirsiniz. Peki, o zaman size bir soru; İçinde bulunduğunuz dönemin hayatınızdaki en zor dönem olduğuna nasıl karar veriyorsunuz? Astroloji bunları yıl yıl cevaplıyor! Zeynep Turan; doğum haritanızda yani horoscope haritanızda, size özel olayları anlatırken, olayları nasıl yöneteceğinize dair danışmanlık da veriyor…Siz doğum bilgilerinizi veriyorsunuz, Zeynep Turan doğum anınızdaki gezegen konumlarından hayatınızda neyin öne çıktığını anlatıyor.
Yükselenini Hesapla
2023 Karar
Gezegen hareketleri 2023’ün seçilmiş bir yıl olduğunu iddia ediyor...