Yükleniyor . . .

YAŞAM YOLU

YAŞAM YOLU

Hepimiz kendimize göre zor bir süreçten geçtiğimizi düşünüyor ve yaşamın tüm zorluklarının yalnızca kendi başımıza geldiğini düşünüyoruz. Hem de öyle olmadığını bildiğimiz halde… Ruh halimiz hızla değişirken bir taraftan sebeplerini aramaya çalışıyor, bir taraftan da gücümüzü kaybetmemeye çalışıyoruz. Olumsuz düşüncelerimizin altında yatan sebepleri belki de asla kendimize yormuyor, bizim dışımızda yaşanan dünyayı suçluyoruz. Suçluluk duygusuyla baş etmek ne kadar zor değil mi? Deyim yerindeyse adeta dünyayı omuzlarınızda taşıyormuşsunuz hissi ile baş başasınız. Bu tarz duyguları hayatımızın belli dönemlerinde deneyimler ders almak yerine bir acı olarak içimizde taşırız. Neden kendinize bunu yaptığınızı sorun…

Siz değişirseniz, yaşadıklarınız da değişir.

Hayata karşı özgüveninizi asla kaybetmeyin. Hiçbir şey başaramamanın değil, hiçbir şey yapmamanın asıl sorun olduğunu fark edin. Sorunları sürekli erteleyerek geçirdiğiniz zamanı bir daha asla geri getiremezsiniz. Hatta bu durum kendinize olan saygınızı yitirmenize dahi sebep olur. Unutmayın siz çok değerlisiniz. Sizden başka hiç kimse öz benliğinizi yaralayamaz.

Kendinizi kötü hissedecekseniz yapmak istemediğiniz hiçbir şeyi yapmayın.

Hayatta mecburiyetler var dediğinizi duyar gibiyim. Çok haklısınız. Nasıl hayata karşı mecburiyetlerimiz, zorunluluklarımız var ise kendimize karşı da sorumluluğumuz var. Mutlu olmak için sevilmeyi beklemeden önce siz kendinizi çok sevin. O kadar çok sevin ki bir başkasının sizi sevmemesi sizin için asla sorun olmasın. Böylece kendinize üzülmekten de vazgeçer, çevrenizdeki insanların beklentilerini karşılamak zorunda olmadığınızı fark edersiniz.

Siz mükemmelsiniz.

Hiç kimsenin sizi onaylamasına ihtiyacınız olmadığını sık sık kendinize hatırlatın. Mücadele ederek elde ettiğiniz isteklerinizi, hedeflerinizi başkalarına kabul ettirmek zorunda değilsiniz. Çevrenizdeki insanların sizi onaylamaması yaptığınızın yanlış olduğunu göstermez. Yaşamaktan, yaşam yolundaki engellerden asla pes etmeyin.

Zihninizi güzelliklere ayırın.

Yaşadığınız kötü olayların altında yatan nedenleri düşünün ancak sürekli zihninizde taşımayın. Hep ya da hiç düşüncesinden kurtulun. Kendinize, insanlara güvenin. Kimse sizi yarı yolda bırakmak için sizinle yola çıkmıyor. Ancak hayat bazen bizlere bu şekilde sınıyor. Sınavınızı geçin ve yanınızda kalanlarla yola devam edin. Tek kalsanız dahi devam edin… Yalnız olmanın güzel taraflarını keşfedin. Kimseye muhtaç değilsiniz.

Kötü günlerin de iyi günler gibi geçip gideceğini unutmayın.

Geçmişe takılı kalmak anı mahvetmek değil midir? Boşuna öfkelenmek, kendiniz nefretle beslemek kendi hayatından çalmak değildir de nedir? Duygusal kararlarınıza mantığınızın da eşlik etmesine izin verin.  Olumsuz durumlar karşısında fevri hareket etmeyin, kendinize anlayışlı olun ki gün içinde büyük olaylarda başkalarına da yardımcı olabilin. Kendinize haksızlık yapmayın.  Bu hayatta her şeyi yapabilirsiniz. Yeter ki ne yapacağınıza karar verin.

Hayatta herkes kendi sebeplerine sahiptir ve herkesin bir doğrusu vardır. Sizin doğrunuzla bir olmayı yok saymayın. Unutmayın her insan farklı bir dünya!

Astrolog Zeynep Turan

05.02.2018

Yazının her hakkı saklıdır.

Günün Ruh Hali
Ay Terazi burcunda. Lüks tüketime yönelim artabilir. Uzun süredir bakımını ihmal edenler, güzellik salonlarına koşacaklar. İlişkilerinde belirsizlik yaşayanlar, net kararlar alabilir.
Zeynep Turan
Hakkında
Astroloji bir yol haritasıdır. Hayatınızla ilgili keskin bir viraj aldığınızı düşünüyor olabilirsiniz. Peki, o zaman size bir soru; İçinde bulunduğunuz dönemin hayatınızdaki en zor dönem olduğuna nasıl karar veriyorsunuz? Astroloji bunları yıl yıl cevaplıyor! Zeynep Turan; doğum haritanızda yani horoscope haritanızda, size özel olayları anlatırken, olayları nasıl yöneteceğinize dair danışmanlık da veriyor…Siz doğum bilgilerinizi veriyorsunuz, Zeynep Turan doğum anınızdaki gezegen konumlarından hayatınızda neyin öne çıktığını anlatıyor.
Yükselenini Hesapla
2023 Karar
Gezegen hareketleri 2023’ün seçilmiş bir yıl olduğunu iddia ediyor...