Yükleniyor . . .

VENÜS ASLANDA

VENÜS ASLANDA (2015)

Venüs Aslan burcundayken; kendi gücünü koruyamaz. Aslan çok canlı, hayat dolu, ateşli bir burçtur. Dolayısıyla da Aslan burcundan geçen Venüs; canlı, ateşli, yakıcı, cömert ve zevk verici bir hale dönüşür. Venüs’ün oldukça güçlü bir yıldız olduğunu söylemiştik. Ancak Ateş grubundan Aslan daha güçlüdür. Onun içinde buraya düşmüş olan pek çok yıldız bu burcun özelliklerinin bir kısmını yansıtırlar. Venüs’ü Aslanda olan insan her şeyden önce çekicidir. Kendini beğenir ve istediklerini elde edebileceğine de güvenir. Dolayısıyla da aşkta talihi açık sayılabilir, vazgeçmeden amacının peşinden koşar. Eninde sonunda da sevdiği kimseyi elde eder. Sevgi de daima kendi gayreti sayesinde başarı sağlar.

Yalnız Venüs’ü Aslanda bulunan kimsenin aşk konusunda kriterleri vardır. O kolay kolay kimseyi beğenemez. Kendisine layık olacak kimse üstün ve seçkin biri olmalıdır, sevdiği zaman çok özverili, cömert ve düşüncelidir. Sevdiği insanını beğendiği her şeyi almaya özen gösterir. Sevdiği kimse eşsizdir. Ancak karşı tarafın hatalı bir hareketi ve kafasında yarattığı ‘Aşk’a hiç uymayan bir tutumu, Aşkının hafiflemesine hatta sönmesine yol açabilir. Venüs’ü Aslanda olan erkek fevkalade iyi bir Aşıktır... Venüs’ü Aslanda olan kadın da aradığını bulduğu an çok sadık ve özveriden kaçınmayan bir sevgili olur. Buna örnek olarak: Venüs’ü aslanda olan kişileri isimlerini verebiliriz.

Korku filmleriyle ün yapan Alfred Hitchcock,

Moda yaratıcısı Coco Chanel,

Yazar Truman Capote’u verebiliriz.

Venüs Gerilerse!

Venüs Retro’su yaklaşık her 13 ayda bir, ortalama 40-43 gün geriler. Akın ve değerlerin gezegeni Venüs’ün Retro’su değer verdiğimiz insanları hatta sahip olduğumuz eşyaları bile gözden geçirdiğimiz bir süreçtir. Astroloji dünyasında; evlenmek ve yeni bir ilişkiye başlamak için hiç de uygun bir zaman olarak görülmez. Öte yandan yeni finansal girişimlerin de tavsiye edilmediği bir süreçtir. Bu geri hareket sırasında ikili ilişkilerde karmaşa ve anlaşmazlıklar ön plana çıkabilir. Finansal ödemelerde ise gecikmeler yaşayabileceğimiz bir süreçtir.

2015’in başından bu yana, Venüs ve Mars gökyüzündeki seyirlerini birbirlerine çok yakın geçirdiler. Her ne kadar yılın ortalarında ayrılıyor gibi gözükseler de bu Retro’yla tekrar kavuşuyorlar. Dolayısı ile Venüs Mars kavuşumunun hiç yaşanmadığı kadar fazla tekrar ettiği bir yıl 2015.

Öte yandan Venüs güzelliği ve estetiği temsil ettiğinden, güzellik ve estetik adına atılan her adım bizi zorlayabilir. Örneğin; ön plana çıkmış modacılar, stilistler, estetik cerrahların hatta kuaförlerin bile çok etkilenebileceği bir dönem. Bu dönemde planlanan; organizasyonların, çok da planlandığı gibi gitmeyeceğini söyleyebilirim.

Venüs’ün Zararlı Yönleri

Her yıldız gibi Venüs’ünde zararlı yönleri bulunmaktadır. Bunlardan biri olan materyalist tutum veya para sevgisini yukarı da anlattık. Venüs’ün zararlı bir yönü de tembelliğin artmasıdır. Bu yıldız ağır etki almışsa insanı tembelliğe sürükler. Güzellikleri seven bu tip tembelliği yüzünden kendisine özen gösterecek gücü bile bulamaz. Yine karşılaşacağı fırsatları değerlendirmesi gerektiğini bilmesine rağmen yerinden kımıldamaz. Venüs’ün başka bir zararlı yanı da dağınıklık ve pasaklılıktır. Venüs, sert bir etki almışsa insan süse düşkün olabilir ama asla derli toplu olamaz. Saçı, başı karışık, elbisesi buruşuk gezer. Evi de belki güzel eşyalarla doludur ama bunlar toz içinde ve bakımsızdır. İşte bu eşsiz yıldızın böyle tehlikeli bir yönü daha vardır. Ayrıca Venüs gereğinden fazla güçlenirse yahut çok sert etki alırsa aşırı zevk düşkünlüğü ortaya çıkar. Bildiğiniz gibi her konuda aşırıya gitmek kötü sonuçlar doğurur. Hele Venüs’ün zevklerindeki bu durum çok daha tehlikelidir. Uygunsuz veya sapkın maceralar, fazla yiyip içme, aşırı süse düşkün olma, gibi durumlar görülmektedir. Kendini fazla beğenme de bu yıldızın etkisi altındadır.

Ayrıca belirtmeden geçemeyeceğim;

*Organizasyonlar ve davetlerde kişilere bağlı iptaller.

*Tatil programlarının ertelenmesi

*Tasarım ve Sanat ile ilgilenenler için kısıtlanma duygusu

*İlişkilerde samimiyet yerine yüzeysellik

*Estetik kaygılar

*Yaşadığımız alana karşı memnuniyetsizlik

*Tadilat gerektiren yapılar

 *Yardımlaşmaya karşı ilgisizlik

*Alınan sorumlukları yerine getirmemek

*Sadece kendini düşünmek

*Çevresine karşı duyarsızlık

Bu yıldızın yaratacağı aksilikler arasında olabilir.

Sağlık:

Venüs; boyun, boğaz, böbrekler, pankreas, hormonlar, yumurtalıklar, toplardamarları temsil eder. Vücudun bu kısımları onun yönetimindedir. Venüs’ü kuvvetli insanların sağlıkları yerindedir. Ancak yıldız haritasında Venüs sert etki almışsa yukarıda saydığımız bölgelerden herhangi birinde rahatsızlık görülebilir. Venüs, insanın iştahlı olmasına yol açar. Lezzetli yiyeceklere ve içeceklere düşkünlük olabilir. Dolayısıyla da şişmanlar. Oysa bu şişmanlama vücudun metabolizmasını etkileyebilir. Bu yüzden Venüs’ün temsil ettiği organlarda bozukluk olabilir. Örneğin; fazla şişmanlık bacaklardaki damaların zorlanmasına ve varise yol açabilir. Venüs’ünüzün temsil ettiği bu kısımların daima sağlam olmasını istiyorsanız fazla ağır besinlerden kaçının. Dengeli ve yeterli beslenme uygulamak, vücudu her gün çalıştırmak daima sağlığınızı korumanız demektir.

Venüs’ün Temsil Ettiği konular

Venüs, güzel sanatları, müziği, sahne sanatlarını, güzellik ürünlerini, süs eşyalarını, mücevherleri, çiçekleri, parfümleri ve tatlıları temsil eder. Şekerciler, tatlıcılar da yine Venüs’ün yönetimindedirler. Yani yaşama zevk veren şeylerin çoğu Venüs’ün yönetiminde sayılır. Yine terziler, ayakkabıcılar, güzellik salonları da Venüs’e aittir. Ayrıca çekicilik, uyum, sevgili ve aşk, evlilik, barış, neşe, umut, siyaset ve huzur da yine bu yıldızla ilgilidir.

Venüs İnsanı iseniz:

Eğer haritanızda Boğa ve Terazi burçları baskın ise siz bir Venüs insanısınız! Bu da; nazik, bilgili, sevgi dolu, yumuşak başlı, zarif, dengeli, kibar bir insan olduğunuz anlamına geliyor. Bundan dolayı kendinizle övünebilirsiniz. Yaşamdan zevk aldığınız, günlerinizi yaşamaya değer kıldığınız anlaşılıyor. Venüs size eşsiz yetenekler verir. Bunları muhakkak değerlendirmelisiniz. Her istediğinizi kimseyi kırmadan, üzmeden, yumuşaklık ve naiflikle elde edecek güçtesiniz. Venüs insanı olduğunuz için onun temsil ettiği konulardan bir veya ikisinde büyük başarı elde etmeniz de mümkün olabilir. Yıldız haritanızı iyice incelemeli ve Venüs’ün gösterdiği yolda ilerlemelisiniz. Kendinizi zevklere fazlasıyla kaptırmazsanız üne ve başarıya kavuşursunuz. Sevgide mutluluğa erişirsiniz. Yalnız Venüs’ün karanlık tarafını yani sevgideki olumsuz tutumunu da biliyorsunuz. Hiçbir zaman para yüzünden duygularınızı ezmeyin. Fakat buna karşılık da sadece aşkı düşünerek de önemli konuları ihmal etmeyin. Sevgi ve para arasında tatlı bir denge kurabilirseniz her istediğiniz olabilir.

 

Astrolog Zeynep Turan

Yazının Tüm Hakları Saklıdır 

09.07.2015

Zeynep Turan

Twitburc Kurucusu & Astrolog

Hayatınızla ilgili keskin bir viraj aldığınızı düşünüyor olabilirsiniz. Peki, o zaman size bir soru; İçinde bulunduğunuz dönemin hayatınızdaki en zor dönem olduğuna nasıl karar veriyorsunuz?Astroloji bunları yıl yıl cevaplıyor! Zeynep Turan; doğum haritanızda yani horoscope haritanızda, size özel olayları anlatırken, olayları nasıl yöneteceğinize dair danışmanlık da veriyor…Siz doğum bilgilerinizi veriyorsunuz, Zeynep Turan doğum anınızdaki gezegen konumlarından hayatınızda neyin öne çıktığını anlatıyor.
Danışmanlık Hizmetleri
Günün Ruh Hali
Ay, 10:14’te Oğlak burcuna geçecek. Kariyerimizdeki sorunları aşmak adına daha yapıcı konuşmalar içerisinde bulunmak isteyeceğiz. Birbirini yanlış anlayanlar barışıyor.
Zeynep Turan
Hakkında
Astroloji bir yol haritasıdır. Hayatınızla ilgili keskin bir viraj aldığınızı düşünüyor olabilirsiniz. Peki, o zaman size bir soru; İçinde bulunduğunuz dönemin hayatınızdaki en zor dönem olduğuna nasıl karar veriyorsunuz? Astroloji bunları yıl yıl cevaplıyor! Zeynep Turan; doğum haritanızda yani horoscope haritanızda, size özel olayları anlatırken, olayları nasıl yöneteceğinize dair danışmanlık da veriyor…Siz doğum bilgilerinizi veriyorsunuz, Zeynep Turan doğum anınızdaki gezegen konumlarından hayatınızda neyin öne çıktığını anlatıyor.
Yükselenini Hesapla
2023 Karar
Gezegen hareketleri 2023’ün seçilmiş bir yıl olduğunu iddia ediyor...