Yükleniyor . . .

VENÜS ASLAN BURCUNDA (2021)

VENÜS ASLAN BURCUNDA (2021)

Haziran sonunda ateş etkisine bürünen Venüs’ün hali bir başka olacak.  Aşk ve sevgi gezegeni aslında bir projeksiyon görevi görecek. Dişilliği, çekiciliği, sevgiyi, aşkı, duygusal ve maddi değerleri, dünyadaki toplumsal ve sanatsal gelişmeleri çok renkli ve şaşalı bir biçimde sunacak.

“Venüs Aslan burcuna 27 Haziran’da geçecek. Bu yerleşim güçlü bir konum anlamına gelir. Kontrol altına almak, ateş enerjisinin heybetini yaymaya çalışmak demektir. Sevgiyi paylaşma şeklini ifade eden Venüs, ışıldayan, karakter olarak ileride, gururlu kişileri ve ilişkileri öne çıkartabilir.”

Zorlayıcı ve sahiplenici!

Nasıl göründüğünüz, toplumda nasıl algılandığınız bu dönemlerde önemli olacaktır. Hem çok sahiplenici hem de özgürlükçü görünebilirsiniz. Kendinden daha iyi görünen, iyi ilişkiler yaşayanlar birbiriyle yarıştığı bir dönemi de temsil edebilir. Erişilmez olmak bu konumun mottosu olabilir.  Yardımcı, cesur, cömert olurken en iyisini yapmak ve takdir görmek en büyük tatminleri arasında yer alabilir. Natal haritasında Venüs’ü Aslan olanlar bu dönem kendilerini çok daha özel hissetmek isteyecekler.

İlgilenenlere küçük tüyolar;

 • Onları İlişkide memnun etmek için çabalamanız gerekecek.
 • Baştan çıkartmak için çok çalışmanız lazım.
 • Sıradan sevilmek hoşlarına gitmeyecektir.
 • Olduklarından daha hassaslar, dikkat!
 • Kime yapılırsa yapılsın aşağılanmasına, hor görülmesine sonsuz karşı gelirler.

Net Bir Karakter Sunacaktır!

Bu konumda toplum önünde dikkat çeken bir etkiden bahsediyoruz. Bu açıdan sunulmak istenen karakter kadar görüntüde cesur, dilde açık sözlü hatta dobra olmak öne çıkabilir. Sadık, abartılı, gösterişe meraklı, sevecen, sıcakkanlı, kıskanç, işlerine odaklı, başarıyı temel alan yansımalar önem kazanacaktır.

Aşk Mı Sadakat Mı?

27 Haziran’dan 21 Temmuz gece yarısına kadar Venüs ateş elementli seyirde aşk konularını hayatının bir parçası yapacak. Sabit, ateş elementli bu döngüde aşk ve sevgi gezegeni bıçak sırtındaki ilişkileri sorgulayacaktır. En ufak şüphe, ihanet ve yalan, yılların ilişkilerini sonlandırabilir. Unutmayın bu evrede ilişkilerde, ortaklıklarda karşı tarafı yanıltmak sinsi intikamlara neden olabilir. Bekârlar için nispeten eğlenceli, keyifli, neşeli, coşkulu günler olacaktır.  Bu evrede baskın, özü sözü bir, fiziksel olarak gösterişli kişiler ilginizi çekebilir.

Var Mısın, Yok Musun Venüs’ü!

Mizahı yüksek, konuşması yoğun, birikimi yoğun günleri temsil eden Venüs Aslan etkisinde eğlenmek, dâhil olmak, denemek, risk almak öne çıkacaktır. Bir yandan yüklü duygular bırakacak.

“Seni seviyorum / senden nefret ediyorum

Sensiz yaşayamam/ senle yaşayamam”

Gibi güçlü, yoğun, canlı tiyatro sahnelerini aratmayacak replikler yaratabilir. Tüm bunlar bir yandan sevimli bir yandan doğal bir karizma olmanızı sağlarken büyük kalpleri olanlar spontane olanlara karşı galip gelebilecekler.

Kapitalist Düzende Savaşlar

İş dünyası içinde değer görmek, saygı görmek, gerçek itibari yansıtmak önemli olacaktır. Sadakatli ve birbirine bağlı kurumlar, yapılar bu evrede içyapılarında ego yapmaz, ihanet etmezlerse büyümeleri için hiçbir engel kalmayacağını fark edebilirler. Bu evrede yapısal olarak güçsüz, kararsız, tutarsız kurumlar ya da kişiler, patronlar, CEO’lar köklü değişimlerden nasibini alabilir. Özellikle;

 • Görsel sanatlar,
 • Eğlence sektörü,
 • Tasarımcılar
 • Köklü markalar,
 • Moda dünyası
 • Ünü ne yapsa yıkılmayanlar

Gökyüzünün Etkileri Çok Keskin

Venüs-Aslan libido, aşk, gösteriş, abartı, erotizm anlamına gelir. Hatırlarsanız 24 Haziran’da öncü burçta bir Dolunay meydana geldi. Dört sonra Venüs burç değiştirdiğinde 10. evde konumunu aldı. Türkiye açısından baktığımızda bu ikili gökyüzü hareketi itibarı öne koyan yaşça olgun sanatçıları gündemine alacağını işaret ediyor. Bunun dışında köklü markaları, yılların tasarımcılarını, ödülleri, engelleri, susturulmaları da hanesine ekleyebilir. Cinsel yönelimden, geçmişte yaşanan skandal birlikteliklere kadar sırları aralamaya çalışan bir gökyüzü etkisinde olduğumuzu hissedebiliriz.

 • Pandemide sıkışan sanat!
 • Tiyatrolar, festivaller,
 • Müzisyenler, konserler
 • Güzellik salonları, estetisyenler
 • Turizm, otel işletmecileri

Yazın gelişiyle birlikte pandemi koşulları boyunca biraz daha açılmaya kontrollü düzeyde katılabileceklerini işaret ediyor. Bu noktada farklı uygulamalar, teknoloji tabanlı destekler bu süreci kolaylaştırmak için yeni yöntemlerini geliştiren, öne çıkan ülkeler olacak.  

Öne Çıkan İsimler:

 • Madonna,
 • Serenay Sarıkaya
 • Farah Zeynep Abdullah
 • Neslihan Atagül
 • Yves Saint Laurent

Astrolog Zeynep Turan

Yazının Bütün Hakları Saklıdır

Kaynak Gösterilerek Dahi Kullanılamaz

22.06.2021

Zeynep Turan
Hakkında
Astroloji bir yol haritasıdır. Hayatınızla ilgili keskin bir viraj aldığınızı düşünüyor olabilirsiniz. Peki, o zaman size bir soru; İçinde bulunduğunuz dönemin hayatınızdaki en zor dönem olduğuna nasıl karar veriyorsunuz? Astroloji bunları yıl yıl cevaplıyor! Zeynep Turan; doğum haritanızda yani horoscope haritanızda, size özel olayları anlatırken, olayları nasıl yöneteceğinize dair danışmanlık da veriyor…Siz doğum bilgilerinizi veriyorsunuz, Zeynep Turan doğum anınızdaki gezegen konumlarından hayatınızda neyin öne çıktığını anlatıyor.
Yükselenini Hesapla
2023 Karar
Gezegen hareketleri 2023’ün seçilmiş bir yıl olduğunu iddia ediyor...