Yükleniyor . . .

URANÜS VE EVLER

Yönettiği Burç: Kova

Cinsiyet: Eril

Temel Fonksiyonları

Değişikliklerin temsilcisi Uranüs; sürprizleri, yeni buluşları, keşfedilmemiş şeyleri,  ani başlangıçları ve büyük aklı temsil eder.  Fırsatların gezegeni de diyebileceğimiz Uranüs oldukça aceleci bir gezegendir ve ele geçen fırsatın hemen değerlendirilmesini ister. Bu yıldızın etkisindeki insanlar özgür ruhlu, bağımsız, toplumsal düşünen ve evrensel gerçeği arayan kişilerdir. Duygusal olmaktansa objektif olmayı tercih ederler. Demokrasi ve eşitlik gibi konuların sıkı savunucuları arasındadırlar. Bazen düşünmeden harekete geçmeleri olumsuz olarak görünebilir. Bütün bunların dışında Uranüs kişiyi bilme, astrolojiye, elektriğe, teknolojiye yönlendirir. Bu özgür düşünceli insanların orijinal fikirleri, buluşları bireysel olarak değil, toplumsal olarak dünyayı değiştirmelerine olanak sağlar. Uranüs insan vücudunda beyni, kanı ve kan dolaşımını etkiler.  Öz burcu Kova’da en güçlü halini ortaya koyan elektrik etkili Uranüs, su grubunun hassas burcu Yengeç’te pek de huzurlu sayılmaz.

Uranüs on iki evi gezerken bizi nasıl etkilemektedir? Nasıl bir karaktere sahip oluruz?

Uranüs haritanızda 1. Evde ise

Münakaşa eden bir yapınız var. Doğru olmasa da hemen her konuda muhalefet yapmaktan hoşlanırsınız. Kişisel özgürlük ister ama onunla kendi başınıza pek bir şey yapamazsın. Yerinde duramayan hareketli birisiniz. Değişken karaktere sahipsiniz. Ne yapacağınızı tahmin etmek zordur. Nadiren çok şaşırırsınız. 

Uranüs haritanızda 2. Evde ise

Maddi varlığınız ve geliriniz ani değişikliklerden olumsuz etkilenebilir. Bir an cimri olabilir ama aniden para harcayabilirsiniz. Kişisel özgürlüklere ve arkadaşlığa önem veriyorsunuz. Yaşamınızdaki öncelikleri ve değerleri tahmin edemeyebilirsiniz.

Uranüs haritanızda 3. Evde ise

Akıllı birisiniz. Fakat bilgiler aniden hafızanızdan silinebilir. Organize oluncaya kadar öğrendiklerinizi değerlendirmeniz zordur. Hareketleriniz başka insanlara garip ve anlaşılmaz gelebilir. Anlaşılması zor olan davranışlara girersiniz fakat kısa sürebilir. Yerinde duramayan hareketli bir yapınız var. 

Uranüs haritanızda 4. Evde ise

Çocuklukta önceden tahmin edilemeyen fakat engelleyici olmayan sorunlar veya ebeveyninizi ilgilendiren bu tür olaylar yaşanmış olabilir. 

Orta yaşta kendinize tamamıyla özel bir yaşam biçimi benimseyebilirsiniz. Ülkenizden uzak kalmanız mümkün. Evinize her geleni arkadaşmış gibi ağırlarsınız. Kulüp veya dost toplantıları için evinizi seçersiniz.

Uranüs haritanızda 5. Evde ise

Genel olmayan veya anormal aşk ilişkileriniz olur. Aşklar ani bitebilir veya sevgiliden ani ayrılma görülebilir. Çocuklarınızın alışılmamış davranışları olabilir. Hamile kalmakta zorluk çekebilirsiniz. Genel olmayan özel becerileriniz vardır. 

Uranüs haritanızda 6. Evde ise

Çalışma ortamında kişisel özgürlüğünüzü sağlamalısınız. Sizin için ideal olan kendiniz için çalışmanızdır. Birçok iş değiştirme veya sabit bir işte çalışmama gibi ciddi sorunlarınız olabilir. 

Uranüs haritanızda 7. Evde ise

Birden çok evliliğiniz olabilir veya kişisel özgürlüğünüze bağlı olarak hiç evlilik yapmazsınız. Evlilik aniden var olabilir veya aniden bu fikirden uzak kalabilirsiniz. Başkalarına garip ve değişik görünebilirsiniz. 

Uranüs haritanızda 8. Evde ise 

Gizli olaylara ilgi duyarsınız. Yaşamın ve ölümün gizli sırlarını anlamak isteyebilirsiniz. Sekse farklı yaklaşımlarınız olabilir veya seks deneyimleriniz biraz alışılmışın dışında olabilir. Eşiniz kaderin ani değişikliklerinden fazlasıyla etkilenir ve incinebilir.

Uranüs haritanızda 9. Evde ise

Kendini düşünen birisi olarak algılanabilirsiniz. Dini veya felsefi görüşlerinizin tahmin edilmesi çok zordur. Geleneksel fikirlere ve uygulamalara ya aşırı bir isyan gösterir veya geleneğe o kadar yaslanırsınız ki tutucu ya da aşırı fanatik biri olabilirsiniz. 

Uranüs haritanızda 10. Evde ise

Topluma yaptığınız önemli bir etkiden dolayı halkın ilgisini çekme olasılığınız var. Hiç beklenmedik veya farklı değişiklikler yapmaya meyillisiniz. Meslek seçiminiz garip konular veya insanların çekindiği mesleklerden olabilir. Babanız alışılmışın dışında bir karaktere sahip olabilir.

Uranüs haritanızda 11. Evde ise

Arkadaşlıklarınız garip koşullarda çok çabuk bozulabilir. Arkadaşlarınızı bir cemiyette organize etme eğilimindesinizdir. Gizli olaylarla ilgilenen arkadaşlarınız olur. Dostluklarınız radikal ve fikren tahmin edilemez kimselerle kurulabilir.

Uranüs haritanızda 12. Evde ise

Uygun olmayan saatlerde uyuyabilirsiniz. Şartlar veya sağlık sorunları, problemlerle nasıl başa çıkabileceğinizi öğrenmek zorunda bırakabilir. 

Otoriteye karşı bilinçaltınız isyandadır. Arkadaşlarınızla gizli işlere girme eğiliminde olabilirsiniz.  

Astrolog Zeynep Turan

Yazının Her Hakkı Saklıdır.

10.01.2013 Tarihinde Kaleme Alınmıştır.

Zeynep Turan

Twitburc Kurucusu & Astrolog

Hayatınızla ilgili keskin bir viraj aldığınızı düşünüyor olabilirsiniz. Peki, o zaman size bir soru; İçinde bulunduğunuz dönemin hayatınızdaki en zor dönem olduğuna nasıl karar veriyorsunuz?Astroloji bunları yıl yıl cevaplıyor! Zeynep Turan; doğum haritanızda yani horoscope haritanızda, size özel olayları anlatırken, olayları nasıl yöneteceğinize dair danışmanlık da veriyor…Siz doğum bilgilerinizi veriyorsunuz, Zeynep Turan doğum anınızdaki gezegen konumlarından hayatınızda neyin öne çıktığını anlatıyor.
Danışmanlık Hizmetleri
Günün Ruh Hali
Ay, 10:14’te Oğlak burcuna geçecek. Kariyerimizdeki sorunları aşmak adına daha yapıcı konuşmalar içerisinde bulunmak isteyeceğiz. Birbirini yanlış anlayanlar barışıyor.
Zeynep Turan
Hakkında
Astroloji bir yol haritasıdır. Hayatınızla ilgili keskin bir viraj aldığınızı düşünüyor olabilirsiniz. Peki, o zaman size bir soru; İçinde bulunduğunuz dönemin hayatınızdaki en zor dönem olduğuna nasıl karar veriyorsunuz? Astroloji bunları yıl yıl cevaplıyor! Zeynep Turan; doğum haritanızda yani horoscope haritanızda, size özel olayları anlatırken, olayları nasıl yöneteceğinize dair danışmanlık da veriyor…Siz doğum bilgilerinizi veriyorsunuz, Zeynep Turan doğum anınızdaki gezegen konumlarından hayatınızda neyin öne çıktığını anlatıyor.
Yükselenini Hesapla
2023 Karar
Gezegen hareketleri 2023’ün seçilmiş bir yıl olduğunu iddia ediyor...